>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<

11.12.2013

Fields Of The Nehilim na 2 koncertach w Polsce

field

Z wielką przyjemnością ogłaszamy dwa koncerty w Polsce mistrzów gotyckiego rocka. Właśnie mija 25 lat od wydania drugiej, przełomowej płyty Fields Of The Nephilim "The Nephilim". W związku z tym zespół planuje podczas najbliższych koncertów zagrać cały materiał z tej płyty. Ponadto do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit. Zapowiadają się dwa magiczne, doskonałe koncerty

Fields Of The Nephilim grali w Polsce parę razy, zawsze wzbudzając duże zainteresowanie. To właśnie podczas ich występu w katowickim Mega Clubie, gościnnie w kawałku "Penetration" pojawił się Nergal, powracający wówczas do czynnego życia artystycznego po wygranej walce z białaczką. Najbliższy koncert legendy gotyku też będzie wyjątkowy, ale z innego powodu.

W 2013 roku minęło 25 lat od wydania wspomnianej, przełomowej i kultowej płyty "The Nephilim". Jeśli myślicie, że z tej okazji FON będą grać cały materiał z tego krążka, to bardzo dobrze myślicie! Set uzupełnią też kawałki z debiutanckiej "Dawnrazor" oraz "Elizium".
Jakby dobrych wieści było mało, do składu powrócił współzałożyciel i oryginalny basista zespołu Tony Pettit, który brał udział w sesjach nagraniowych wspomnianych albumów. To chyba oczywiste, że na tym koncercie po prostu trzeba być!

Źródło Knockout Productions


05.12.2013

Brit Floyd Live - 03.12.2013

Brit Czekałem na powtórkę z zeszłego roku. I tak zespół Brit Floyd ponownie zagościł w naszym kraju.
Tym razem miejscem tego przedstawienia była Sala Kongresowa i tu miałem pewne wątpliwości, w jaki sposób można przedstawić spektakl, który wymaga pewnych technicznych możliwości.

Udało się, a słuchacze, którzy licznie przybyli tego wieczora do Kongresowej wychodzili zadowoleni. Zresztą inaczej być nie mogło, bo w moim odczuciu lepszego tribute bandu Pink Floyd nie ma. Rozłam sprzed kilku lat spowodował, że The Australian Pink Floyd Show stanęło w miejscu. Zespół kierowany przez Damiana Darlingtona nadal wiernie odgrywa utwory najlepszego zespołu na świecie.

I choć większość utworów była słyszana przy okazji poprzedniej wizyty to jednak zmiany w repertuarze były widoczne.
I tak w tym roku zespół rozpoczął show od pierwszej części albumu "The Wall" potem "Shine On You Crazy Diamond" i "Welcome To The Machine" z "Wish You Were Here" by zakończyć pierwszą część stroną B albumu "The Dark Side Of The Moon".

Po około 20 minutach przerwy rozpoczęła się 2 część koncertu. Najpierw z albumu "Animals": "Pigs On The Wing" i fenomenalne "Dogs". I tak jak zeszłoroczne "Echoes" mogło wbić słuchacza w fotel.
Potem krótka wizyta na albumie "The Division Bell" w tym niesłyszane w zeszłym roku "High Hopes". A na koniec powrót do Wielkiej Trójcy dyskografii Pink Floyd. Najpierw "Time" a następnie "A Great Gig In The Sky". Warto zatrzymać się przy tym drugim utworze, ze względu na partię wokalną, jaką odśpiewała nasza rodaczka, Ola Bieńkowska.
Szanowni Państwo, po Clare Torry, nie słyszałem piękniejszej wokalizy jak naszej Oli. Trzeba było rok czekać by usłyszeć te emocje związane z tym utworem. Ciary, łzy a na koniec standing ovation. Może się naraże, ale wersja z "Pulse" nie wywołuje we mnie tyle wzruszeń co wokaliza wykonana przez Olę w dniu 3 grudnia 2013.

Potem już tylko tradycyjne zakończenie z trasy Pink FLoyd z 1994 roku, czyli "Wish You Were Here", kolejna porcja wzruszeń przy "Comfortably Numb" (drugie standing ovation) i oczywiście "Run Like Hell".

Koniec. Ale zespół nie kazał na siebie długo czekać i zaraz po występie muzycy wyszli do specjalnie wydzielonego miejsca by spotkać się z fanami.

Nie rozumiem ortodoksyjnych fanów, którzy nie akceptują takich zjawisk jak tribute bandy. Przecież nie chodzi o kopiowanie. Tu chodzi o to by w dobie kiedy Pink Floyd nie zagra już koncertu w składzie jaki znamy, można było usłyszeć na żywo muzykę kamandy Pinka Floyda. A muzycy z Brit Floyd robią to z należytym szacunkiem do muzyku i autorów jak i pietyzmem wykonawczym.
Mimo wszystko polecam by przy następnej wizycie spróbować zakosztować tej muzyki w taki właśnie sposób. Bo jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Obszerna jak nigdy fotorelacja w galerii, zapraszam!

 • Brit Floyd


  03.12.2013

  Closterkeller Live - 30.11.2013

  Closter Ostatni koncert w ramach trasy Abracadabra Tour, zespół Closterkeller zagrał w Klubie Progresja.
  Występy Anji i kolegów zawsze wzbudza zainteresowanie i podobnie było tym razem. Po raz kolejny było magicznie ale to jest domena legendy polskiego gotyk rocka.

  To nie był zwyczajny koncert gdyż nie obfitował w hitowe numery tylko takie, które wymagały większego skupienia. Występ rozpoczął się od krótkiego setu akustycznego ("Czas komety", "Fortepian", "Dwie połowy"). Często Anja zagadywała publiczność, widać było swobodę z jaką zjednuje sobie publiczność. Dla wielu słuchaczy było to kolejne spotkanie z Anją i kolegami tej trasy co było słychać w przerwach między utworami.

  Anja raczyła nas mieszanką nowych utworów ze starszymi, niektóre były nie grane na koncertach przez wiele lat.
  "Ogród półcieni", "Nocarz", "A ona, ona", "Cyan" czy "Cisza w jej domu" to były jak dla mnie najlepsze momenty występu Closterkeller w Progresji.

  Anja i jej wokal, i pozostali muzycy w wyśm,ienitej formie. Szczególnie mógł się podobać Mariusz Kumala, który tworzył niesamowite riffy a i czasem solówka się przytrafiła.

  Koncert mógł się podobać i publiczność napewno była zadowolona spotkaniem z Closterkeller. A będzie miała możliwość ponownego ich zobaczenia tuż przed koncertem Fields Of The Nephilim, który odbędzie się pod koniec stycznia przyszłego roku.
  Do zobaczenia!

 • Closterkeller


  28.11.2013

  Mikołaj z Trójką na Narodowym

  Trójka 6 grudnia Trójka zaprasza na szczególne wydanie „Listy Przebojów Programu 3”, które odbędzie się na żywo ze Stadionu Narodowego. W programie znajdą się także występy gwiazd muzyki oraz wiele świątecznych atrakcji. Wstęp jest wolny.

  W ten wyjątkowy grudniowy piątek będzie można nie tylko zobaczyć prezenterów „Listy Przebojów” Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego, ale także usłyszeć na żywo największe gwiazdy polskiej estrady wykonujące swoje, notowane na „Liście”, piosenki.
  Na płycie Stadionu Narodowego wystąpią m.in. Wojciech Waglewski, Fisz i Emade, Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Ania Rusowicz, Artur Andrus, Piotr Bukartyk oraz brytyjski zespół Red Box.

  „Lista Przebojów Trójki wychowała całe pokolenia słuchaczy. Jesteśmy dumni z tego, że najsłynniejsza audycja muzyczna w Polsce będzie nadawana właśnie ze Stadionu Narodowego” – mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji na Stadionie Narodowym.

  Tego dnia na Stadionie będzie można spotkać nie tylko znakomitych polskich artystów, ale także dziennikarzy Trójki, którzy podpisywać będą swoje płyty i książki. Słuchaczy Programu 3 z pewnością ucieszy fakt, że trójkowe wydawnictwa i gadżety będą do kupienia w tzw. „Sklepiku Walendziku”.
  Świąteczny klimat zapewni ponad 200 rozświetlonych choinek. Całe rodziny będą mogły wspólnie tworzyć ozdoby świąteczne i dekorować pierniki oraz słuchać kolęd w wykonaniu chórów dziecięcych i orkiestr.

  Początek imprezy o godz. 17.00, „Lista Przebojów” Trójki rozpocznie się jak zawsze o godz. 19.00. Transmisji tej wyjątkowej audycji będzie można słuchać na antenie Programu 3.

  Źródło Trójka - Polskie Radio


  25.11.2013

  Urszula Live w Sali Kongresowej - 24.11.2013

  Urszula

  Szkoda, że koncert Urszuli w Sali Kongresowej zgromadził tak małą ilość publiczności bo powiem szczerze, koncert był wspaniały i niech żałują ci, którzy odpuścili sobie występ rockmanki w ten niedzielny wieczór.
  Urszula rozpoczęła mocnym akcentem wykonując utwory z pierwszego okresu jej twórczości. Wspaniałe, "zimne" wykonanie "Szału sezonowej mody", potem "Podwórkowa Kalkomoania", "Malinowy król" i "Dmuchawce, latawce, wiatr" przypomniały nie tylko mi ten wspaniały okres współpracy z Budką Suflera.

  Potem krótki set akustyczny z "Białą drogą", "Na sen" czy "Emocjami" na czele.
  Kilka utworów ze świeższej dyskografi, pięknie zabrzmiały utwory "Anioł wie", "Dnie-ye". Koncert ten był wyjątkowy jeszcze pod jednym względem w postaci zaproszonych gości takich jak, Krzysztof Jaryczewski ("Biała droga"), Maciej Gładysz pojawił się jako gitarzysta w dwóch utworach, Ewelina Flinta pojawiła się w utworze "Luz blues w niebie same dziury" czy Majka Jeżowska w "Koniku na biegunach".
  Ale najwięcej energii i chyba najlepiej przyjętym zaproszonym gościem był Grzegorz Markowski, który zaśpiewał razem z Urszulą utwór "Niebo dla Ciebie", które w połowie utworu przemieniło się w Perfectowe "Idź precz" zakończone przytuleniem na klęczkach Grzegorza do Urszuli.

  Wszyscy goście byli ciepło przyjęci nie tylko przez samą Urszulę ale i przez publiczność, która w połowie setu bawiła się już przy samej scenie.

  Potem Urszula rozdawała autografy i można było się rozejść do domów
  Kto nie był niech żałuje a na pamiątkę tamtego wieczoru, zapraszam do galerii.

 • Urszula


  23.11.2013

  Tomek Lipiński & Tilt Live w Progresji - 22.11.2013

  Tilt Klub Progresja w piątek 22 listopada gościł legendę polskiego rocka, zespół Tilt, któremu przewodzi Tomek Lipiński. Pomimo słabej frekwencji zespół dał porywający koncert przypominając wszystkie te przeboje dzięki, którym Tilt zyskał popularność.

  Niektóre utwory zostały lekko przearanżowane co nie zmieniło nastawiania publiczności, która bawiła się przednio. Jednak utwór "Runął już ostatni mur" w wersji raggee nie do końca mnie przekonał. Jednak punkowa energia górowała na małej scenie. "Mówię ci, że", "Border Line", "Ludzie umierają", "Rzeka miłości" czy "Nie pytaj mnie", tym, zespół zachwycał słuchaczy.
  Ostatnie utwory podstawowego setu "Runął juz ostatni mur", wspaniale wykonana "Centrala" i "Jeszcze będzie przepięknie" zakończyła podstawowy set.
  Fani za nic nie chcieli pozwolić, żeby ten koncert sie skończył tak szybko. Zachęceni muzycy zostali na scenie i wykonali ponadprogramowy utwór "To co czujesz, to co wiesz". Dopiero wtedy można było uznać występ za spełniony.

  Zapraszam do galerii.

 • Tomek Lipiński & Tilt


  20.11.2013

  Therion na 3 koncertach w Polsce

  therion Knock Out Productions z dumą prezentuje 3 koncerty kultowych gigantów symfonicznego metalu, zespołu Therion. Szwedzi wystąpią w towarzystwie min. Arkony, a koncerty odbędą się 6, 7 i 8 grudnia odpowiednio w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

  Tego zespołu nikomu w Polsce szerzej przedstawiać nie trzeba. Zaczynali ponad ćwierć wieku temu od surowego death metalu, by stopniowo ewoluować w niesamowitą symfoniczno-metalową bestię, jaką jest od wielu lat.
  Orkiestracje, chóry są stałymi elementami twórczości Therion. Stały jest też od samego początku kierownik tego zamieszania, czyli geniusz, wizjoner i przede wszystkim przemiły człowiek Christofer Johnsson. Który zawsze podkreślał, że lubi występować w Polsce (jeden z koncertowych materiałów Therion został zarejestrowany właśnie u nas).
  Choć po wydaniu niesamowitej płyty z coverami francuskich chansons "Le Fleurs Du Mal", zapowiadał, że aktywność jego zespołu zostanie w najbliższych latach mocno ograniczona, nie zapomniał, gdzie zawsze tak ciepło przyjmowano jego sztukę i znów zawita do nas z Therion.

  Zagrają:

  THERION (Szwecja) Symfoniczny Metal
  +
  Arkona (Rosja) Pagan / Folk Metal
  Sound Storm (Włochy) Symfoniczny / Epicki Metal
  The Devil (Anglia) Industrialny Gotyk

  sobota, 07 grudzień, 2013
  Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10

  Otwarcie klubu:
  18.00
  Start:
  19.00

  Ceny biletów:
  95 zł (przedsprzedaż),
  110 zł (w dniu koncertu)

  KUP BILET NIE WYCHODZĄC Z DOMU!!!

  Bilety kolekcjonerskie dostępne wysyłkowo w linku poniżej.
  Link do biletu:
  http://knockoutprod.net/site/bilet/therion-arkona-supporty-warszawa

  Bilety dostępne:

  Warszawa:
  Bileteria TicketClub Batorego, ul. Batorego 10 (kasa Klubu Stodoła)

  Łódź:
  Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59

  Oraz:
  TicketPro
  E-Bilet- http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=12104
  Biletin- http://biletin.pl/event/24/1542,therion-arkona-supporty.html
  Eventim- http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&fun=search&action=search...

  Źródło Knockout Production


 • 20.11.2013

  Aerosmith - headlinerem drugiego dnia Impact Festival!

  im Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Agencja Live Nation z dumą ogłaszają trzecią edycję Impact Festival! W tym roku Impact Festival w nowej odsłonie, w nowym mieście!

  IMPACT FESTIVAL Zadebiutował na polskim rynku koncertowym w 2012 roku na dwóch scenach w 2012 i 2013 roku z dumą gościł zespoły z górnej półki m.in. Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Thirty Seconds To Mars, Korn, Stereophonics, Paramore, Behemoth, Public Image LTD. III edycja będzie kolejną niespodzianką, a sam festiwal szykuje się nie lada wydarzeniem. W czerwcu 2014 roku festiwal zawita do Atlas Areny. Dzięki wsparciu miasta Łódź uda nam się zorganizować 2 dni znakomitej zabawy.

  Atlas Arena słynie z wielkich wydarzeń, fanom dobrej muzyki jest doskonale znana, gościła wraz z nami m.in. Depeche Mode, Iron Maiden, System of a Down, Rihanne, Shakirę, Sade, Stinga, Muse, Erica Claptona i wielu wielu innych.

  Headlinerem 1 dnia będzie wszystkim doskonale znana, legendarna grupa Black Sabbath, która razem z Ozzym Osbournem zagra 11 Czerwca. Jako headlinera 2 dnia ogłaszamy fenomenalny zespół Aerosmith. Bilety rozchodzą się błyskawicznie, emocje sięgają zenitu a to jeszcze nie koniec... LINE UP

  I dzień: BLACK SABBATH
  II dzień: AEROSMITH

  Wystapią dla Was razem ze specjalnymi gośćmi 11-12 czerwca 2014 w Łodzi.

  Śledźcie stronę Live Nation i Atlas Areny oraz ich profile na Facebooku, bo to jeszcze nie koniec niespodzianek! Kolejne zespoły i artystów będziemy ogłaszać wkrótce.

  Bilety na drugi dzień wejdą do sprzedaży 22 listopada o 10.00.

  Trybuny 378 pln – 298 pln
  GC EE* 440 pln
  GC 330 pln
  Płyta 220 pln
  Osoby niepełnosprawne 220 pln

  Źródło Live Nation


  18.11.2013

  Soundgarden zagra w Oświęcimiu

  sg Soundgarden ikona muzyki rockowej po raz pierwszy w Polsce 27 czerwca 2014 na stadionie MOSiR w Oświęcimiu na piątej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 25-28.06. Soundgarden wystąpi 3 dnia festiwalu. Dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Cornella, powstała w 1984 roku w Seattle. Jako ikona muzyki grunge, jest wymieniana jednym tchem z takimi tuzami gatunku, jak Pearl Jam czy Nirvana. Co ciekawe, w niemal 30-letniej historii,

  Soundgarden nigdy jeszcze nie zagrał w naszym kraju i jest jedną z ostatnich wielkich grup rockowych, które czekają na debiut przed polskimi fanami. Sukces zespołu przyszedł dopiero po 10 latach działalności, dzięki płycie „Superunknown”, na której znalazł się m.in. mega-hit „Black Hole Sun”. W 1997 roku, u szczytu popularności, zespół przestał istnieć, gdyż – jak stwierdził perkusista Matt Cameron – „został pożarty przez showbiznes”. Wokalista Chris Cornell z powodzeniem kontynuował karierę solową (nagrał m.in. piosenkę do filmu o Bondzie, „You Know My Name”), wraz z muzykami Rage Against The Machine utworzył też supergrupę Audioslave.

  W 2010 roku Soundgarden wznowił działalność w oryginalnym składzie: Chris Cornell, Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron. W 2012 roku wydał nowy album „King Animal” – pierwszy od 16 lat.

  27 czerwca 2014 Soundgarden wystąpi po raz pierwszy w Polsce - na Life Festival Oświęcim 2014.
  Bilety na koncert Soundgarden trafią do sprzedaży 20 listopada na www.LifeFestival.pl

  W programie festiwalu w 2014 roku ważna zmiana – zamiast jednego, dwa duże koncerty z udziałem gwiazd światowego formatu! Oba odbędą się na stadionie MOSiR, w piątek i sobotę, 27-28 czerwca 2014 r.

  Festiwalowi jak co roku towarzyszyć będzie pokojowe przesłanie, budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Komplet informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.lifefestival.pl i na www.facebook.com/LifeFestivalOswiecim.

  Bilety na www.LifeFestival.pl dostępne od 20.11.2013.

  Źródło Live Nation


  18.11.2013

  Lady Pank wystąpi w warszawskim Klubie Remont

  lp 13 grudnia - historyczna data, legendarny zespół i okrągła rocznica : 40-to lecie klubu.Czego chcieć więcej?

  Postanowiliśmy zrobić Wam przedświąteczny prezent
  13 grudnia wystąpi kultowy zespół LADY PANK! Więc zabierz rodziców/ rodzeństwo/ przyjaciół i zrób im równie dużą niespodziankę Usłyszycie i będziecie mogli zaśpiewać (bo a pewno znacie większość tekstów!) największe hity.

  BILETY:

  W przedsprzedaży: studenci 45/ pozostali 55
  W dniu koncertu: 55/65
  (Wejściówki z gazetek promocyjnych nie obowiązują w dniu koncertu)

  Źródło Klub Remont


  18.11.2013

  Koncert Coheed And Cambria odowłany!

  cambria Metal Mind Productions z przykrością informuje, że zaplanowany na 25 listopada 2013 roku koncert grupy Coheed and Cambria z powodu nieprzewidzianych problemów logistycznych został odwołany. Bilety na koncert można zwracać w punktach zakupu. Za utrudnienia przepraszamy.

  Źródło: Metal Mind

  17.11.2013

  Perfect Live w Stodole - 14.11.2013

  Perfect

  Zawsze kiedy idę na koncert Perfectu, mogę się spodziewać muzyki na najwyższym poziomie. Ale czy może być inaczej? Absolutnie nie!
  Koncert z 14 listopada był wyjątkowy. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony był na działalność Fundacji Dzieci Ulicy prowadzonej przez Panią Lilę Morawską. Zespół Perfect zgodził się bez namysłu a publiczność licznie zgromadziła się w czwartkowy wieczór na ul. Batorego w Warszawie.

  Jako, że był to wyjątkowy koncert tak i repertuar był wyjątkowy dlatego też mieliśmy przegląd tego wszystkiego co najlepsze. Usłyszeliśmy takie hity jak: "Lokomotywa z ogłoszenia", "Wyspa, drzewo, zamek", "Opanuj się". Gdzieś w połowie koncertu na scenę wyszedł pierwszy z gości specjalnych, Jacek Kleyff, który wykonał dwie swoje autorskie piosenki.

  Nie mogło zabraknąć "Autobiografii" a w utworze "Nie płacz Ewka" za perkusją zasiadł pierwszy bębniarz Perfectu, Wojciech Morawski. Oczywiście "Kołysanka dla nieznajomej" a na bis "Niepokonani" i " Jeszcze nie umarłem".
  Interakcja między zespołem a fanami jak zawsze żywa. Grzegorz Markowski często wdawał się w rozmówki z widzami. Ci odwdzięczyli się nie wychodzeniem z klubu po ostatnim utworze z pragnieniem słuchania kolejnych utworów.
  Po kilku minutach na scenę wyszedł, ku uciesze fanów, sam wokalista by odśpiewać a capella z publicznością refren "Nie płacz Ewka". Potem już tylko pozostał niedosyt i pytanie: czemu tak krótko? Bo Perfectu można słuchać i słuchać...

  Muzycy są w fenomenalnej formie i kiedy tylko będzie okazja znów spróbuję pójść na Perfect posłuchać dobrego rocka. Kto nie był, gorąco polecam!

 • Perfect - dzieciom ulicy


  15.11.2013

  Steve Hackett ze spektaklem "Genesis Extended" na jedynym koncercie w Polsce

  steve Z nieukrywaną radością i dumą zapraszamy na niepowtarzalny 2,5-godzinny spektakl STEVE'A HACKETTA i jego zespołu "Genesis Extended", który wypełnią wyłącznie utwory Genesis ze "złotego okresu" (od "Nursery Cryme po "Wind And Wuthering")

  Minęły ponad prawie trzy lata od poprzedniej wizyty Steve'a Hacketta w naszym kraju (Thanks Jimi Festival, Warszawska Noc Muzeów). Steve Hackett i jego zespół wraca do Polski na jeden koncert. Koncert wyjątkowy, koncert jedyny w swoim rodzaju, koncert w ramach bardzo długiej trasy, która zbiera entuzjastyczne recenzje! Na początku maja 2014 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca część publiczności będzie śpiewać wszystkie teksty, inni nie będą sobie mogli na to pozwolić bo przeszkodzą im łzy wzruszenia. Wszyscy przeniosą się do świata muzyki Genesis, jednego z najwspanialszych zespołów wszech czasów, którego historia była także udziałem Steve'a Hacketta.

  Podczas ponad 2,5-godzinnego spektaklu będzie można usłyszeć Watcher Of The Skies, I Know What I Like, Firth Of Fifth, Supper's Ready, Musical Box, Dancing With The Moonlit Knight, Los Endos i wiele wiele innych.

  Trasa koncertowa, towarzysząca wydaniu płyty cieszy się wielkim powodzeniem, a setlista występów zespołu Steve'a Hacketta zawiera wyłącznie klasyczne utwory Genesis. Majowy koncert w Hammersmith Apollo w Londynie (który uwieczniono na właśnie wydanym DVD) został wyprzedany. To samo stało się w przypadku kolejnego, jesiennego, w bardzo prestiżowej londyńskiej Royal Albert Hall (tu też nakręcono cały koncert, który ukaże się na blu-rayu). Gdziekolwiek nie pojawi się i nie zagra zespół Steve'a Hacketta, zachwytom nie ma końca.

  Pełen entuzjazmu artysta zdradza więcej szczegółów: "Po sukcesach koncertów Genesis Revisited w 2013r., już wkrótce poszerzymy cały koncept. Zagramy pełny zestaw utworów Genesis, w którym oprócz tegorocznych faworytów takich jak "The Musical Box", "Dancing with the Moonlit Knight" i "Supper's Ready", znajdą się inne klasyki z repertuaru zespołu, o które publiczność często nas prosi i do których z pewnością warto wrócić… Jestem tym bardzo podekscytowany!"

  STEVE HACKETT with band
  "GENESIS EXTENDED TOUR 2014"
  5.05.2014 ZABRZE, Dom Muzyki i Tańca, godz. 20:00

  Bilety do nabycia: TUTAJ

  Źródło Rock Serwis


 • 14.11.2013

  Blackfield na jedynym koncercie w Polsce black Z nieukrywaną radością zapraszamy na jedyny polski koncert BLACKFIELD!

  Koncert odbędzie się 11 lutego 2014 w Krakowie w klubie Studio, o godz. 20.00

  Blackfield powstał w 2000r., założony przez Stevena Wilsona i Aviva Geffena. Wilson, obecnie uznany artysta solowy i nominowany do Grammy producent, był wówczas znany przede wszystkim jako założyciel i lider Porcupine Tree.
  Aviv Geffen z kolei, to jeden z najważniejszych muzyków rockowych związanych z kontrkulturą Izraela. Jest synem znanego poety Yehonatana Geffena i siostrzeńcem Mosze Dajana, a w ojczyźnie jest prawdziwą gwiazdą. Niestrudzenie walczy o pokój i ostro krytykuje armię izraelską; jego poglądy polityczne wywołują ogromne kontrowersje, a płyty przyjmowane są z równie ogromnym uwielbieniem, dzięki czemu szybko okrywają się zlotem.
  W 1995r. podczas wiecu pokojowego w Tel Avivie Geffen wykonał swoją balladę "I Cry for You" w obecności 300 tysięcy ludzi. Po koncercie za kulisami pogratulował mu sam premier Icchak Rabin. Aviv nie mógł wtedy wiedzieć, że będzie ostatnią osobą, która obejmie premiera, gdyż zaledwie kilka chwil później, parę metrów od miejsca, w którym stał Geffen, premier Rabin został zastrzelony. Od tamtej pory Aviv Geffen stał się narodowym symbolem pokoju dla izraelskiej młodzieży, a "I Cry for You" nieoficjalnym hymnem narodowym.

  W sierpniu 2013r. ukazał się czwarty album - "Blackfield IV". Aviv zaprezentował się na nim jako autor i główny wokalista, a Steven - który zmiksował materiał w formacie stereo i 5.1 surround - dodał gitary, zaśpiewał w chórkach i - jako wiodący wokalista - w jednym utworze ("Jupiter"). W nagraniach gościnnie pojawili się też inni wokaliści: Brett Anderson (Suede), Jonathan Donahue (Mercury Rev) i Vincent Cavanagh (Anathema).

  Duet - bardzo popularny także w Polsce - gościł już u nas dwukrotnie. W lutym 2014 przyjedzie po raz trzeci - tym razem do Krakowa. To będzie z całą pewnością niezapomniany wieczór.

  BLACKFIELD
  11.02.2014 KRAKÓW, Klub Studio 20:00

  Bilety do nabycia: TUTAJ

  Źródło Rock Serwis

  13.11.2013

  Perfect - Dzieciom ulicy w Klubie Stodoła(akt.)

  Perfect PERFECT DZIECIOM ULICY
  support: ONE

  14 listopada 2013 wejście: 18:00

  18.00 - Otwarcie drzwi
  19.00-19.30 - ONE
  20.00 - Perfect
  Bilety na balkon zostały wyprzedane.

  14 listopada legendarny zespół Perfect wystąpi w Klubie Stodoła z koncertem charytatywnym. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek przeznaczony będzie na działalność Fundacji Dzieci Ulicy, prowadzonej przez p. Morawską, żonę byłego perkusisty Perfectu – Wojciecha Morawskiego.

  Bilety w cenie:

  Miejsca stojące: 50 pln w przedsprzedaży oraz 60 pln w dniu koncertu
  Miejsca siedzące na balkonie: 70 pln w przedsprzedaży oraz 80 pln w dniu koncertu
  do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10);
  Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

  Źródło Klub Stodoła

  09.11.2013

  Satyricon na koncercie w Progresji

  satyr

  Agencje PW Events oraz Go Ahead zapraszają na koncert niekwestionowanej gwiazdy black metalu – norweskiego Satyricon! Satyr oraz Frost zakończyli właśnie nagrania najnowszego krążka zatytułowanego po prostu “Satyricon”. Jego premiera ustalona została na wrzesień bieżącego roku. W ramach trasy promującej nowy album, Norwedzy odwiedzą Polskę na jedynym koncercie – w warszawskiej Progresji!

  Satyricon, założony na początku lat 90. można zaliczyć do najbardziej wpływowych zespołów drugiej fali black metalu. Kolejne płyty Satyra i spółki wyznaczają nowe granice gatunku – zarówno te komercyjne, jak i artystyczne. Przełom w karierze Norwegów nastąpił wraz z albumem “Nemesis Divina” i teledyskiem do utworu “Mother North”, który pozostaje do dziś jednym z największych hitów w historii zespołu, ale i całego gatunku.

  Z końcem XX wieku Satyricon uciekł w stronę trochę bardziej nowoczesnego brzmienia i odnosząc coraz większy komercyjny sukces wydał kolejno płyty: “Rebel Extravaganza”, “Volcano” oraz “Now, Diabolical”. Ich dotychczasową dyskografię zamyka “The Age Of Nero” z roku 2008.

  Bilety w cenie:
  Przedsprzedaż: 89 pln
  W dniu koncertu: 99 pln

  Źródło Klub Progresja


  08.11.2013

  Perfect - Dzieciom ulicy w Klubie Stodoła

  Perfect PERFECT DZIECIOM ULICY
  support: ONE

  14 listopada - Klub Stodoła

  14 listopada legendarny zespół Perfect wystąpi w Klubie Stodoła z koncertem charytatywnym. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów – cegiełek przeznaczony będzie na działalność Fundacji Dzieci Ulicy, prowadzonej przez p. Morawską, żonę byłego perkusisty Perfectu – Wojciecha Morawskiego.
  Grzegorz Markowski – wokalista zespołu Perfect – kiedy usłyszał o działalności i potrzebach Uniwersytetu Leśnego (w Ząbkach k. Warszawy), prowadzonego przez Fundację Dzieci Ulicy, powiedział: „jesienią zagramy koncert w Stodole i przekażemy wam pieniądze”. Na pytanie, czy wie, że ambasadorem Fundacji jest Zbigniew Hołdys, odrzekł:” To bez znaczenia, zagramy i już, po prostu widzę, że warto!”.

  Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków zespołu Perfect oraz klubu Stodoła – zebrane zostaną środki na działalność Fundacji. Koncert poprowadzi Marek Sierocki, a w jego trakcie przewidziany jest występ perkusisty Wojtka Morawskiego – dawno nie widzianego na scenie jednego z założycieli Perfectu.
  Dodatkowy dochód zostanie zebrany ze sprzedaży CD – cegiełek ze specjalnie nagraną przez zespół piosenką dla Dzieci Ulicy muz. D. Kozakiewicz, sł. B. Olewicz. UNIWERSYTET LEŚNY Fundacji Dzieci Ulicy
  „Nie pytaj mnie, jak się znalazłam tu” – taki napis widnieje na frontowej ścianie Domu Adaptacyjnego Uniwersytet Leśny. Zgłasza się do nas o pomoc wiele osób bez własnego dachu nad głową (na co dzień Uniwersytet Leśny udziela schronienia kilkunastu osobom), matki z dziećmi dotknięte przemocą domową i osoby chore psychicznie wypisane ze szpitala "Drewnica".
  „Studenci” Uniwersytetu Leśnego otrzymują nie tylko doraźną, ale także długofalową pomoc specjalistyczną, w tym psychologiczną oraz prawną. „Tyle jest sposobów wydobycia się z życiowych tarapatów, ilu jest ludzi” – to motto Lili Morawskiej, na co dzień kierującej działaniami fundacji, wspieranej przez męża – Wojciecha Morawskiego – znanego polskiego perkusisty.
  Do tej pory fundacja udzieliła schronienia 460 osobom, corocznie wyposaża w wyprawki szkolne ponad 300 dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. 46 matek z dziećmi, które doświadczyły przemocy w rodzinie, usamodzielniło się, 160 osób zdobyło zawód i podjęło pracę, 75 bezdomnych osób odnowiło kontakty z rodziną.

  Bilety w cenie:
  Miejsca stojące: 50 pln w przedsprzedaży oraz 60 pln w dniu koncertu
  Miejsca siedzące na balkonie: 70 pln w przedsprzedaży oraz 80 pln w dniu koncertu
  do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10);
  Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

  Źródło Klub Stodoła

  07.11.2013

  Tomek Lipiński & TILT na koncercie w Klubie Progresja

  tilt

  Tomek Lipiński swoją muzyczną karierę rozpoczął pod koniec lat 70. Wtedy w Warszawie założył zespół TILT. Grupa, kilka razy zawieszała działalność i odradzała się, często zmieniając skład. Przerwy w funkcjonowaniu Tiltu często skutkowały pojawianiem się innych ważnych grup.

  W 1981 roku powstała legendarna Brygada Kryzys, którą Lipiński założył z Robertem Brylewskim. W 1986 roku, również w czasie przerwy w działalności Tiltu, Lipiński wraz z Marcinem Ciempielem (Oddział Zamknięty) i Jarosławem Szlagowskim (Lady Pank) założyli efemeryczny Fotoness. Grupa istniała zaledwie dwa lata, ale pozostawiła po sobie album “When I Die”, który zapisał się w historii polskiego rocka (28 września 2013 roku ukazała się reedycja na CD).

  Lipiński zajmował się również twórczością solową. W 1994 roku wydał swoją, jedyną jak dotąd, solową płytę “Nie pytaj mnie”, która okazała się sporym sukcesem. Artysta skomponował również muzykę do kilku filmów Władysława Pasikowskiego (“Psy 2”, “Słodko-Gorzki”, “Reich”). W muzycznym dorobku Tomka Lipińskiego TILT jest zespołem, który ma najbogatszą historię i dyskografię. Grupa wydała w sumie cztery albumy studyjne, koncertowe DVD (“Najmniejszy Koncert Świata”) oraz kilka singli winylowych. Jesienią 2013 Tomek Lipiński & Tilt wyruszą w drugą część klubowej trasy koncertowej, która rozpoczęła się zimą 2013. Na koncertach usłyszymy obszerną przekrojową opowieść ze wszystkich okresów działalności Tiltu. Nie zabraknie też utworów z pozostałych wcieleń Tomka Lipińskiego, zarówno z jego twórczości solowej, jak i z repertuaru Brygady Kryzys a może i Fotonessu. Muzycy pracują obecnie nad nowym materiałem, który ukaże się w pierwszym kwartale 2014 roku. Niewykluczone zatem, że w programie jesiennych koncertów pojawią się również nowości.

  BILETY:
  Przedsprzedaż 39zł
  W dniu koncertu: 48zł

  Źródło Klub Progresja


  06.11.2013

  Black Sabbath nareszcie na koncercie w Polsce!

  BS Live Nation z dumą prezentuje koncert legendarnej grupy Black Sabbath.

  Zespół zagra 11 czerwca 2014 w łódzkiej Atlas Arenie. Po szalenie udanej trasie w Ameryce Północnej i Południowej , Australii , Azji i Europie (która rozpoczyna się 20 listopada w Helsinkach, Finlandia), Black Sabbath ogłosili dodatkowy koncert w Polsce .
  Występ ten będzie częścią ostatniej światowej trasy koncertowej zespołu promujący ich pierwszy od 35 lat studyjny album „13”, który wszedł na pierwsze miejsca list przebojów w 13 krajach (w tym w USA).

  Przez ponad trzy dekady , fani rocka mieli wielkie nadzieję na powrót Black Sabbath, ale nikt nie przewidział tak spektakularnego powrotu do formy jaki osiągnęli z albumem „13”, wyprodukowanym przez Ricka Rubina laureata 7 nagród Grammy.
  Ekspresyjne utwory jak "God Is Dead? ", " End of the Beginning " i " Loner", czynią cały album „13” świadectwem trwałej, ponadczasowej roli i znaczenia Black Sabbath w muzyce.

  Black Sabbath sprzedał ponad 70 milionów albumów na całym świecie . Black Sabbath - Ozzy Osbourne (wokal ) , Tony Iommi (gitara) i Geezer BUTLER (bass) – ogłosiło światową trasę koncertową 20 kwietnia . Ogłoszenie europejskiej trasy zbiega się z wydaniem nakręconego w Melbourne, Australia 29 kwietnia i 1 maja koncertu “Black Sabbath: Live…Gathered in Their Masses” . Wydany na DVD, Blue-Ray, combo pack i wersji deluxe koncert uwiecznia pierwszy występ na żywo promujący album „13” oraz największe utwory w historii muzycznej Black Sabbath.

  Black Sabbath 11.06.2014

  Atla Arena, Łódź

  Ceny biletów:
  Trybuny 378 pln – 298 pln
  GC EE* 440 pln
  GC 330 pln
  Płyta 220 pln
  Osoby niepełnosprawne 220 pln

  W sprzedaży od 8.11.2013

  *golden circle early entrance:
  To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej.
  Do posiadaczy biletów EE, szczegóły wyślemy mailem.

  Źródło Live Nation

  04.11.2013

  Peter Gabriel na koncercie w Łodzi

  PG

  Peter Gabriel, legenda muzyki drugiej połowy XX wieku, wystąpi 12 Maja 2014 w łódzkiej Atlas Arenie, wykonując w całości swój wybitny solowy album " So ".
  W 25 rocznicę wydania multi- platynowego albumu „So” Peter Gabriel wyrusza w trasę wraz z zespołem, który towarzyszył mu przeszło 25 lat temu. Będziemy mieli okazję usłyszeć kultowy album „So” w całości – to będzie niezapomniany koncert prezentujący fantastyczną karierę wokalisty.

  Bilety będą dostępne od 7 listopada 2013 na www.livenation.pl

  Podczas rewelacyjnego "Back To Front" tournee, które rozpoczęło się w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku, Peter Gabriel zagrał ze wspaniałymi muzykami: basistą Tonym Levinem, gitarzystą Davidem Rhodesem, klawiszowiecem Davidem Sancious i perkusistą Manu Katche - uczestniczącymi podczas tworzenia „So” 25 lat temu.

  Kiedy Peter rozpoczął pracę nad swoim piątym albumem, w lutym 1985 roku w starym gospodarstwie Ashcombe w pobliżu Bath, nie przypuszczał jak wielki i trwały wpływ na świat muzyki przyniesie ten album. Wydany w 1986 roku, "So" stał się jednym z albumów definiujących epokę. Kultowa płyta z przebojami takimi jak "Sledgehammer", "Don’t give up" z Kate Bush i "In Your Eyes" z filmu "Say Anything" osiągnęła milionową sprzedaż i została obsypana dziesiątkami nagród.

  Opisując „So”, Gabriel, podkreśla m.in, że album jest hołdem dla muzyki, przy której się wychował - hołdem dla soulu i bluesa. Tworząc i grając „So” Peter Gabriel stał się świadomym, spełnionym artystą, artystą kultowym w swoim nurcie, a album „So” jest uznawany za stałą, ponadczasową ideę.

  25 rocznica wydania „So” i celebrujący tę rocznicę koncert jest okazją do podziwiania Petera Gabriela za jego ponadczasowe utwory tworzące historię. Jest okazją do zanurzenia się w ujmującej muzyce z bogatym brzmieniem, muzyce znakomitej, wynoszącej Gabriela do poziomu gwiazdy popkultury.
  "Czas pozostawia niezatarte piętno na wszystkim. Gdy ponownie odwiedzisz swoją przeszłość nie możesz w niej już żyć, ale możesz nią poruszać, otwierać stare wspomnienia, a czasem nawet złapać zapach miejsca, w którym kiedyś mieszkałeś " . Peter Gabriel

  Ceny Biletów:

  Trybuny 220 PLN - 286 PLN
  GC EE 330 PLN *
  GC 242 PLN
  Płyta 187 PLN
  Niepełnosprawni 187 PLN

  *golden circle early entrance:
  To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej. Do posiadaczy biletów EE, szczegóły wyślemy mailem.

  Bilety dla fan clubu dostępne od 5 listopada 2013 na oficjalnej stronie artysty petergabriel.com
  Bilety w ogólnej sprzedaży dostępne od 7 listopada 2013 na www.livenation.pl

  Źródło Live Nation


  31.10.2013

  Ola Bieńkowska na koncercie w Katowicach

  Ola Do dwóch razy sztuka - 7 listopada w Katowicach zaśpiewa Ola Bieńkowska. 7 listopada w Katofonii zaśpiewa Ola Bieńkowska – wokalistka znana Ślązakom na razie głównie z występów w międzynarodowych show poświęconych zespołowi Pink Floyd – Australian Pink Floyd Show oraz Brit Floyd. Koncert, który miał się pierwotnie odbyć w maju został przeniesiony z powodu choroby artystki.

  Wielu fanów zapewne pamięta fantastyczne solo kobiece “The Great Gig In The Sky”, które rozbrzmiewało w Spodku i zaskoczenie, kiedy okazało się, że śpiewała je właśnie polka, Ola Bieńkowska. Tym razem Ola przyjeżdża na Śląsk, żeby w towarzystwie wybitnegojazzmana Krzysztofa Herdzina, mistrza gitary Jacka Królika oraz wszechstronnego basisty Bartka Szeteli i fantastycznego bębniarza Artura Lipińskiego przedstawić swoje autorskie piosenki z płyty “Résumé (Take One)”.

  Uczennica Ewy Bem i pierwsza polska absolwentka Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartney’a to wokalistka o fantastycznym, ciepłym głosie i niezwykłej scenicznej charyzmie. Swoją muzykę opisuje jako pop-jazz o słowiańskim sercu i zachodniej duszy. Ola zaprezentuje nam swoje piosenki w eleganckich aranżacjach zdobywcy Fryderyka 2012 Krzysztofa Herdzina. Usłyszymy przebojowe „Diggin’”, nastrojowe „2000 And Fine”, które lada dzień ukaże się na składance charytatywnej wytwórni „Rak’n’RollRecords” czy singiel„If I”, który promuje akcję Music For Life fundacji Orimari.

  Ola Bieńkowska zaśpiewa w Katofonii 7 listopada o godzinie 20:00. Bilety w cenie 20 złotych w przedsprzedaży i 25 złotych w dniu koncertu do nabycia są w kasie klubu oraz na stronie EKOBILET.

  Więcej o Oli: www.olabienkowska.com

  EKOBILET: https://ekobilet.pl/katofonia/ola-bienkowska-1381848470

  Oficjalny event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/164416813720541/

  Wystąpią:
  Ola Bieńkowska (Brit Floyd, Australian Pink Floyd Show) - wokal
  Krzysztof Herdzin (Anna Maria Jopek, Edyta Geppert, Kayah)- klawisze
  Jacek Królik (Grzegorz Turnau, Brahtanki) - gitary
  Bartek Szetela (Krzysztof Kiliański) - bas
  Artur Lipiński (Urszula Dudziak, Dziewczyny) – bębny

  Zapraszam

  28.10.2013

  Warsaw Prog Days, dzień 2 - 26.10.2013

  Collage

  Na tę chwilę wszyscy fani rocka progresywnego czekali 17 lat, bo tyle trwał rozbrat ze sceną muzyków legendarnego Collage ( z przerwą na jeden koncert poświęcony zmarłemu Tomaszowi Beksińskiemy w 2002 roku).
  Na oficjalny, koncertowy powrót, muzycy wybrali warszawski Klub Progresja i to było najlepsze miejsce do takiego święta. W porównaniu z pierwszym dniem Warsaw Prog Days, koncert odbył się na dużej scenie a i frekwencja również dopisała. Ale czy mogło być inaczej?

  Około 20:30 owacyjnie przywitani muzycy weszli na scenę z nowym wokalistą, Karolem Wróblewskim. I choć miałem pewne obawy co do tego, czy wokal Karola będzie odpowiedni dla tego materiału odpowiadam, dal radę! Ale dopiero nowa płyta zespołu, zapewne pokaże pełnie jego możliwości.

  Usłyszeliśmy utwory ze wszystkich wydanych albumów wydanych pod szyldem Collage, więc pojawiły się i takie perły jak rozpoczynające progrockowe święto "Heros Cry" następnie "Ja i Ty", "Kołysanka", "Safe", "Baśnie" a także "Eight Kisses" Czy "Moonshine".
  Kończące podstawowy set "War Is Over" na chwilę tylko pozostawiło fanów bez muzyki Collage. Po chwili wywołani muzycy wyszli by odegrać dwukrotnie "Living In The Moonlight" oraz "God".
  Widać było po muzykach radość grania a fani odwzajemniali się radością słuchania.

  I tak zakończyła się druga edycja Warsaw Prog Days.Edycja muzycznego powrotu rocku.

  Dziennikarski obowiązek nakazuje napisać o występie gościa w postaci zespołu Soma White, jednak nie dane mi było obejrzenia wystepu tej trójmiejskiej grupy.

  Choć jeszcze słychać pewne niedociągnięcia w ograniu materiału, to z każdym następnym występem muzycy będą bardziej pewniejsi. Czekamy na kolejne koncerty i na nową płytę, bo to chyba oczywiste, że zespół reaktywował się nie tylko po to, by koncertować!

 • Collage


  27.10.2013

  Warsaw Prog Days, dzień 1 - 25.10.2013

  Galahad

  W pierwszym dniu, drugiej edycji festiwalu Warsaw Prog Days, który odbył się w warszawskim Klubie Progresja, wystąpiły zespoły Galahad i Lilith. W obu przypadkach mieliśmy muzykę na bardzo wysokim poziomie emocji.
  Zespół Lilith skutecznie rozgrzał zebranych fanów serwując porcję artrockowej twórczości. Z początku nieśmiało ale pod koniec publiczność już wyraźnie pokazała, że muzyka Lilith nie jest im obca i zbliżała się do sceny by dystans między muzykami a publicznością nie był aż nadto widoczny.

  Ale to Galahad był tym zespołem, na który czekało gorno fanów rocka progresywnego. Ich trasa zbiegła się również z promocją dwóch wydanych w zeszłym roku albumów, które zostały bardzo dobrze przyjęte.

  Muzycy Galahad, zespołu, który istnieje od prawie 30 lat na scenie progresywnej, pokazali, że wiek nie gra roli a to co wyprawiali na scenie, przeszło i moje najśmielsze oczekiwania. Tańce, podskoki, a do tego zachowanie w tym wszystkim równowagi muzycznej pokazało, że doświadczenie a przedewszystkim radość z grania i koncertowania pozwala na odrobinę szaleństwa niczym w zespołach metalowych.
  Otwierający koncert dwuczęściowy "Salvation", "Guardian Angel", "This life" i zamykający "Seize The Day" najbardziej zachowały się w mej pamięci. Chociaż przez cały koncert wysoki poziom trwał, to jednak to co najlepsze miało się pojawić, zdarzyło się w drugim dniu Warsaw Prog Days...

  Galeria zdjęć:

 • Galahad
 • Lilith


  13.10.2013

  Fish w Progresji, Live- 09.10.2013

  Fish Najnowszy album "A Feast Of Consequences" Fisha rozbudził mój apetyt na trasę koncertową po Polsce. Wizyta w Klubie Progresja była wręcz obowiązkiem.

  Oczywiście artysta skupił się na promowaniu najnowszego krążka ale nie omieszkał wrócić do historii i mogliśmy usłyszeć również wcześniejsze solowe dokonania oraz te wykonywane z grupą Marillion. Utwór "Perfume River" wręcz idealnie pasował na wejście, mroczny klimat i głos Fisha, który ucieszył licznie przybyłą publiczność. Ponad połowę albumu przedstawił Derek Dick i ci, którzy nie mieli przyjemności usłyszenia całego albumu wcześniej(był ktoś taki?) mógł sobie wyrobić opinię o albumie, na którym czekaliśmy 6 lat.

  Pomimo 55 lat, Fish nie prezentował się na scenie statycznie, wręcz przeciwnie, chodził po niej, tańczył co skutkowało, że gdzieś w połowie koncertu 80% koszuli, którą miał na sobie była wilgotna od potu. To oznaczało, że dawał z siebie wszystko.
  "Script For A Jester Tear", "He Knows You Know", "Assasing" czy "Fugazi" to były powroty do Marillionowej przesłości, którą widzowie przyjęli z ogromnym entuzjazmem.

  Po 2,5 godzinach świetnego koncertu, zgasły światła, artyści zeszli ze sceny ale muzyka w głowach pozostała na długo po. Czy czegoś chcieć wiecej? Tylko tego aby Derek Dick szybko zaplanował kolejną trasę po Polsce

  Galeria zdjęć:

 • Fish


  07.10.2013

  Galahad i Collage gwiazdami Warsaw Prog Days

  prog W dniach 25 i 26 października w warszawskiej Progresji odbedzie się druga edycja Warsaw Prog Days.
  Headlinerem pierwszego dnia będzie brytyjski zespół Galahad.

  Galahad powstał w 1985 roku. Przez długie lata odgrywa ona kluczowe znaczenie na progresywnym rynku muzycznym. Charakterystycznym rysem twórczości zespołu jest różnorodność wprowadzanych nastrojów oraz silny wokal, górujący nad partiami instrumentalnymi. W warstwie lirycznej stałym elementem są wątki zaczerpnięte z średniowiecza ewoluujące w kierunku nowych horyzontów progresywnego rocka. Muzyka szczególnie bliska fanom zespołów IQ, Pallas, czy Marillion.

  Supportem będzie polski zespół Lilith lubujacych się w klimatach prog-gotyckich. Formacja powstała na początku 1998 roku w Poznaniu. Dorobkiem ponad 13 lat istnienia zespołu jest pięć albumów o szerokim spektrum muzycznym: od elektronicznych ilustracji po ciężkie gitarowe riffy. Z czasem muzyka Lilith nabiera coraz bardziej progresywnego charakteru. Ostatnią płytą zespołu jest wydany w 2007 roku nakładem firmy Oskar album “Underworld”. Aktualnie zespół pracuje nad kolejnym krążkiem roboczo zatytułowanym “Alter Ego”.

  Drugiego dnia zobaczymy wielki powrót, na który fani rocka progresywnego czekają od 17 lat. Collage, bo o nim mowa, pokaże się fanom z nowym wokalistą znanym z zespołów Believe czy Mr Gil, Karolem Wróblewskim. Wszyscy są ciekawi jak po tylu latach zabrzmi legenda polskiej sceny progresywnej?
  Ale skoro Mirek Gil z Wojciechem Szadkowskim zdecydowali się reaktywować zespół to chyba nie tylko po to by pograć parę koncertów. Co przyniesie przyszłość zobaczymy a póki co, zapraszam na dwudniowe progrockowe święto do Klubu Progresja

  ZAPRASZAM

  25.10.2013 - Galahad + Lilith
  26.10.2013 - Collage + Soma White

  BILETY

  Karnet: 80zł
  Przedsprzedaż: 50zł
  W dniu koncertu: 60zł

  Bilety do kupienia na stronie Klubu Progresja


 • 02.10.2013

  Tides From Nebula wyrusza w trasę koncertową

  TFN Po ponad ponad dwóch latach od wydania "Earthshine" Tides From Nebula powracają z trzecim albumem. Nowa płyta będzie zatytułowana "Eternal Movement" i ukaże się na całym świecie 2 października.

  Zespół na pół roku zamknął się w swoim studio i w 100 % skupił na pisaniu nowego materiału. Inspiracją do nowych kompozycji były dla muzyków fundamentalne pytania o byt, świadomość i tożsamość. Tytułowy "Eternal Movement" to ruch na poziomie elementarnym. Gdy przyjrzymy się światu w mikroskali, wejdziemy głęboko w atom, zostaje tylko energia, a więc ruch. Wszystko czym jesteśmy, a czego nie widzimy, to tak naprawdę ruch.

  Jak mówią muzycy, nowy krążek to ich najbardziej energetyczny i pełen światła album. Jest również najbardziej kolorowy pod względem brzmieniowym. Podczas nagrywania zostało użytych kilkanaście gitar, kilka zestawów bębnów oraz niezliczona ilość brzmień klawiszy. Produkcją płyty zajął się Norweg Christer-Andre Cederbeg, który był producentemm.in.ostatniego albumu grupy Anathema - "Weather Systems".

  W ramach promocji nowej płyty Tides From Nebula zagrają trasę koncertową w Polsce i Europie.*Polska trasa koncertowa:

  04.10.2013 - Łomża, MDK

  05.10.2013 - Białystok, Fama
  06.10.2013 - Bydgoszcz, Estrada
  10.10.2013 - Łódź, Scenografia
  11.10.2013 - Elbląg, Mjazzga
  12.10.2013 - Olsztyn, Andergrant
  13.10.2013 - Poznań, Eskulap
  24.10.2013 - Kraków, Kwadrat
  25.10.2013 - Sosnowiec, 2doors
  26.10.2013 - Chełm, Atmosfera
  27.10.2013 - Lublin, Grafitti

  18.11.2013 - Polska, Warszawa, Progresja
  19.11.2013 - Polska, Wrocław, Alibi
  05.12.2013 - Gdańsk, Parlament
  06.12.2013 - Konin, Oskard
  07.12.2013 - Szczecin, Słowianin
  08.12.2013 - Toruń, Lizard King

  Źródło: Tides From Nebula


 • 02.10.2013

  Urszula - wielki koncert w Sali Kongresowej

  urszula Jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek rockowych lat 80. i 90. Podczas 30-letniej kariery kilka razy znikała ze sceny, aby powracać na nią ze zdwojoną siłą. Mająca w swojej muzycznej kolekcji złote, platynowe i multiplatynowe płyty, Przeboje Roku i główne nagrody polskich i zagranicznych festiwali.
  Fanów od zawsze zjednywał jej ciepły, dziewczęcy głosorazwspaniałe przeboje, jak Dmuchawce, latawce, wiatr, Malinowy Król, Anioł wie…, Na sen, czy Niebo dla Ciebie. Już 24 listopada na Wielkim Koncercie Urszula przypomni swoje największe, niezapomniane przeboje, jak również zaprezentuje utwory z najnowszego albumuEony Snu!Tego koncertu nie można przegapić.

  Aby uczcić swój powrót Urszula wystąpi 24 listopada na Wielkim Koncercie w Sali Kongresowej. Fani będą mogli bawić się na nim przy największych przebojach artystki, jak również po raz pierwszy usłyszeć najnowsze utwory na żywo.
  ZAPRASZAMY!

  24.11.2013, godz.18.00 - SALA KONGRESOWA, WARSZAWA

  Źródło: Makroconcert

  01.10.2013

  Fish na koncercie w Progresji

  fish 9 października na deskach Klubu Progresja wystąpi gwiazda i legenda rocka progresywnego, były wokalista zespołu Marillion, Fish. Będzie promował swój najnowszy solowy album "A Feast Of Consequences" i zapewne usłyszymy kilka utworów z nowego krążka.
  Poza tym usłyszymy utwory z wcześniejszych dokonań solowych brytyjskiego wokalisty i niewykluczone, że Fish powróci do kilku klasycznych utworów kiedy był liderem grupy Marillion.
  Poza występem w Warszawie, Derek Dick odwiedzi jeszcze Gdańsk, Poznań, Łódź, Bielsko-Białą, Kraków, Rzeszów i Wałbrzych

  Informacje o sprzedaży biletów na warszawski koncert na stronie Klubu Progresja

  30.09.2013

  The Crimson ProjeKCt na dwóch koncertach w Polsce

  crimson

  Z nieukrywaną radością i dumą zapraszamy na dwa koncerty The Crimson ProjeKCt w Polsce! Przyjadą do nas w marcu 2014 roku w składzie Adrian Belew, Tony Levin, Pat Mastelotto, Markus Reuter, Julie Slick i Tobias Ralph, by zaprosić na dwa wieczory wypełnione wyłącznie utworami King Crimson.

  The Crimson ProjeKCt to projekt niezwykły. Projekt działający z pełną aprobatą i wsparciem Roberta Frippa, który utworzyło - i aktywnie w nim uczestniczy - trzech członków tego legendarnego zespołu - Adrian Belew, Tony Levin i Pat Mastelotto. Muzycy koncentrują się przede wszystkim na repertuarze od początku lat 80. do połowy 90., nie zapominając o kilku klasykach z wczesnych lat 70. Zespół działa w formacie "podwójnego tria", spopularyzowanego przez King Crimson w latach 1994-97.

  Latem 2012r. sekstet otwierał koncerty Dream Theater podczas amerykańskiej trasy, występując jako The Crimson ProjeKCt i tę nazwę zachował do dziś.
  "Razem z Tonym rozważaliśmy niełatwą nazwę Stick Men & The Adrian Belew Power Trio Którzy Grają Muzykę King Crimson. Tony zaproponował ProjeKct Krimson, ja - The Crimson ProjeKCt" (fragment dziennika Roberta Frippa, 14 kwietnia 2012).

  The Crimson ProjeKCt dwukrotnie koncertowali w Stanach Zjednoczonych, występowali również w Rosji i Japonii. W Europie wystąpią po raz pierwszy w 2014r., a ich trasa obejmie też dwa koncerty w naszym kraju. Zapraszamy serdecznie na dwa wieczory malowane różnymi odcieniami karmazynu!

  The Crimson ProjeKCt

  Adrian Belew, Tony Levin, Pat Mastelotto, Markus Reuter, Julie Slick i Tobias Ralph

  19.03.2014 WARSZAWA - Palladium, 20:00
  20.03.2014 KRAKÓW - Studio, 20:00

  Bilety w sprzedaży od 1.10.2013 na www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie) oraz na stronach i w punktach www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

  Źródło: Rock Serwis


  28.09.2013

  Trasa koncertowa BAJM

  bajm

  Wyjątkowa akustyczno-elektryczna trasa koncertowa z okazji 35-lecia istnienia Zespołu BAJM rusza już od października. Na koncerty biletowane zapraszamy do:

  18.10 Łódź - Teatr Muzyczny
  19.10 Poznań - Teatr Wielki
  20.10 Kraków - Kijów Centrum
  23.10 Białystok - Filharmonia Podlaska
  26.10 Rzeszów - Filharmonia Podkarpacka
  27.10 Kielce - Filharmonia Świętokrzyska
  28.10 Warszawa - Teatr Muzyczny Roma
  09.11 Wrocław - Wrocławskie Centrum Kongresowe
  10.11 Zabrze - Dom Muzyki i Tańca
  11.11 Szczecin - Hala Opery na Zamku
  07.12 Gdańsk - Filharmonia Bałtycka
  14.12 Rybnik - Rybnickie Centrum Kultury
  15.12 Częstochowa - Filharmonia Częstochowska

  Bilety dostępne na stronie http://www.biletin.pl

  Źródło:BAJM


  06.09.2013

  VI edycja Ino-Rock Festival Live- 06.09.2013

  Riverside Tegoroczny Ino-Rock Festival okazał się chyba najbardziej oczekiwaną przeze mnie edycją. W niemal ostatniej chwili swoją trasę koncertową odwołali Steve Hogarth i Richard Barbieri. Zastanawiano się, kto może ich zastąpić? Moje ciche nadzieje i przypuszczenia okazały się trafne w 10 i po raz pierwszy do Polski zawitała brytyjska grupa Mostly Autumn. Zespół bardzo niedoceniany w Polsce. To było wspaniałe posunięcie Piotra Kosińskiego, organizatora koncertu. Ale po kolei.

  Festiwal rozpoczyna się z roku na rok coraz wcześniej i w dość trudnej roli wystąpił pierwszy z zaproszonych zespołów, Osada Vida. W pełnym słońcu odegrali głównie materiał z ostatniej płyty "Particles". Marek Majewski coraz lepiej się czuje w szeregach śląskiej grupy co widać z koncertu na koncert.

  Trudno jest cokolwiek napisać, kiedy z każdym następnym występem poprzeczka podnoszona była coraz wyżej. Tak było w przypadku Believe, które również przedstawiło głównie materiał z ostatniej płyty i śmiem twierdzić iż był to chyba najlepszy występ grupy Mirka Gila na jakim byłem. Najwięcej obaw miałem co do Anglagard. Zespół ze Szwecji jednak przedstawił na scenie termin "rock progresywny". Parę lat wcześniej na tych samych deskach grała legenda, Focus. Porównując te dwa zespoły do gustu bardziej przypadli mi Szwedzi!

  A potem był creme de la creme!
  Długo oczekiwany występ Mostly Autumn. Byłem święcie przekonany (i nie tylko ja), że będziemy mieli do czynienia z korzeniami z jakich wywodzi się ten zespół, czyli folk, odniesienia celtyckie, mnóstwo ballad, które mogłyby, przy półmroku jaki już nad Inowrocławiem zawitał, zanudzić publiczność.
  Brytyjczycy jednak pokazali bardziej hard rockowy pazur tylko z kilkoma momentami na uspokojenie.
  Już na początku powstały problemy techniczne ale zespół zachował się profesjonalnie i wokalistka Olivia Sparnenn przy akompaniamencie klawiszy Iaina Jenningsa wprowadziła publiczność w klimat zespołu. A potem zaczął się kapitalny występ i usłyszeliśmy między innymi 2 największe utwory "Evergreen" i"Heroes Never Die". A potem wystąpił headliner festiwalu, Riverside. Ile to razy będę powtarzał, że ten zespół z koncertu na koncert jest coraz lepszy? Ostatni album prezentowany na żywo brzmi fantastycznie! Miło było usłyszeć dawno nie granego Reality Dream III. Ale będzie coraz trudniej chłopakom wybierać repertuar bo jest coraz bogatszy i coraz trudniej jest wybierać co grać a co nie!

  Reasumując, najrówniesza i najlepsza edycja Ino z dotychczasowych odbyła się 31.08.2013. Wcale nie żałuję braku duetu Hogarth / Barbieri. Została podniesiona bardzo wysoko poprzeczka i trudno ją będzie przeskoczyć. Chyba, że DJ Kosiak już ma w głowie plan jak tu zachecić publiczność na przyszły rok. Miło też było spotkać ludzi, których dawno się nie widziało i między innymi z tego powodu też dzień w Teatrze Letnim na długo zostanie w mojej pamięci.
  A teraz, tradycyjnie zapraszam do galerii!

 • Riverside
 • Mostly Autumn
 • Anglagard
 • Believe
 • Osada Vida

  22.08.2013

  Closterkeller wyrusza w trasę koncertową

  closterkeller

  PIĘKNO, DOBRO I KORZENIE

  Jesienna trasa zespołu Closterkeller - Abracadabra Gothic Tour 2013

  W tym roku 9 edycja flagowej trasy zespołu Closterkeller będzie klasyczna. W tym wypadku słowo "klasyczna" oznacza, że aż po dwóch latach odstępstwa od podstawowej formuły trasy, zespół Closterkeller powróci do swych piękno-mrocznych korzeni, tkwiących głęboko w gotyku - muzyce przepełnionej mroczną poezją, magicznym niepokojem i zagadkową tęsknotą.
  Nie oznacza to bynajmniej, że będzie spokojnie i romantycznie. Muzyczne spektakle, jakie będzie można wspólnie przeżyć z zespołem, zamienią 20 klubów w największych miastach Polski bardziej we wnętrze wulkanu, niż wesoło płonące ognisko. Dominującą cechą muzyki, jak i koncertów Closterkeller jest jednak nie tyle smutek, co majestatyczne piękno, co stali bywalcy doskonale znają i doceniają, zaś nowicjuszom można tylko polecić. Koncertów tego zespołu nie zapomina się łatwo, podobnie jak najpiękniejszych chwil w życiu.
  Wbrew obiegowym opiniom mroczna muzyka nie musi koniecznie nieść ze sobą złych emocji. Closterkeller doskonale to udowadnia. "Po białej stronie jest ogromna i największa siła" - jak mówi liderka, a zarazem wokalistka grupy Anja Orthodox.

  LISTA KONCERTÓW:

  19.09.2013 czwartek 19:00 Chełm Atmosfera 25 zł/35 zł
  20.09.2013 piątek 19:00 Lublin Graffiti 30 zł/35 zł
  21.09.2013 sobota 19:00 Siedlce MOK 25 zł/35 zł
  22.09.2013 niedziela 19:00 Białystok ACK Sepularium 30 zł/35 zł
  27.09.2013 piątek 19:00 Poznao Blue Note 30 zł/35 zł
  28.09.2013 sobota 19:00 Gorzów Wielkopolski Park Wiosny Ludów (Park Róż) wstęp wolny
  29.09.2013 niedziela 19:00 Łódź Luka 30 zł/35 zł
  11.10.2013 piątek 20:00 Wrocław Od Zmierzchu do Świtu 30 zł/35 zł
  12.10.2013 sobota 19:00 Legnica Spiżarnia 25 zł/35 zł
  13.10.2013 niedziela 19:00 Zielona Góra 4 Róże dla Lucienne 30 zł/35 zł
  08.11.2013 piątek 19:00 Gdynia Ucho 30 zł/35 zł
  09.11.2013 sobota 19:00 Olsztyn Nowy Andergrant 30 zł/35 zł
  10.11.2013 niedziela 19:00 Toruo Lizard King 30 zł/35 zł
  15.11.2013 piątek 18:30 Częstochowa Rura 30 zł/35 zł
  16.11.2013 sobota 19:00 Bielsko-Biała Rude Boy 30 zł/35 zł
  17.11.2013 niedziela 19:00 Katowice Mega Club 30 zł/35 zł
  22.11.2013 piątek 19:00 Ostrowiec Świętokrzyski Perspektywy 25 zł/35 zł
  23.11.2013 sobota 19:00 Rzeszów Pod Palmą 30 zł/35 zł
  24.11.2013 niedziela 19:00 Kraków Kwadrat 30 zł/35 zł
  30.11.2013 sobota 19:00 Warszawa Progresja 30 zł/35 zł

  Źródło: Management zespołu
  Więcej na www.anja.pl


  22.08.2013

  Coheed And Cambria na koncercie w Polsce

  cambria

  Coheed and Cambria na koncercie w Polsce! Amerykańska formacja wystąpi w warszawskiej Proximie już w listopadzie. Zespół będzie promować swój nowy album "The Afterman: Descension" wydany w lutym tego roku.
  Jest to druga część dyptyku, którego pierwsza część "The Afterman: Ascension" trafiła do sprzedaży rok temu. Utwory stanowią ciąg dalszy historii "Amory Wars" i koncentrują się wokół bohatera Siriusa Amory'ego. Coheed and Cambria to jedna z najbardziej ekscytujących amerykańskich grup muzycznych! Zespół, który przez media i fanów obwołany został rockowym objawieniem ostatniej dekady, w swojej twórczości miesza elementy rocka progresywnego, punk rocka, metalu i post - hardcore.

  Metal Mind Productions zaprasza

  25.11.2013
  Coheed and Cambria
  + Osada Vida
  + Pampeluna

  Warszawa, Klub Proxima
  otwarcie bramek godz. 19:00
  poczatek koncertu godz. 19:45

  Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:
  100 PLN / 120 PLN

  Bilety w sprzedaży od piątku 23 sierpnia!
  Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101),
  email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
  Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

  Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl,
  www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl

  Źródło: Metal Mind


  05.08.2013

  Clannad na 4 koncertach w Polsce

  clannad Po ogromnym sukcesie i dwóch wyprzedanych koncertach w 2013 Clannad powraca do Polski!

  Live Nation i Klub Stodoła prezentują:

  Clannad na 4 koncertach w Polsce:

  28 stycznia 2014, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
  29 stycznia 2014, Poznań, MTP – Sala Ziemi
  30 stycznia 2014, Warszawa, Klub Stodoła
  31 stycznia 2014, Warszawa, Klub Stodoła

  BILETY JUŻ DOSTĘPNE!

  CLANNAD to irlandzki zespół, który ma w dorobku takie utwory jak: ‘Theme From Harry’s Game’, ‘In A Lifetime’, ‘I Will Find You’ oraz scieżka dźwiękowa do serialu telewizyjnego ‘Robin Of Sherwood’. W 2013 roku przypada 40 rocznica założenia grupy.

  W ciągu czterech dekad swojej kariery, zespół Clannad tworzył muzykę splatającą tradycję z nowoczesnością, przeszłość z przyszłością. Dzięki hipnotyzującym wokalom i muzyce, która na długo pozostaje w sercu i w myślach, zespół sprzedał ponad 15 milionów płyt na całym świecie, zdobywając wiele prestiżowych nagród, wydając przeszło 15 albumów studyjnych.

  W roku 1985 Clannad wydał dwój najbardziej mistyczny i mesmeryczny album – Macalla. Brzmienie tego albumu można określić jako połączenie mocniejszego i elektronicznego brzmienia, z głosem Maire, który zdaje się błądzić pomiędzy melancholią a skrajną radością.

  Przyjaźń pomiędzy Clannadem a innym irlandzkim zespołem – U2 – zaowocowała utworem „In a Lifetime” śpiewanym w duecie z Bono.

  Bilety na koncerty Clannad w cenach:

  Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu: 149 PLN, 129 PLN, 109 PLN
  MTP, Sala Ziemi w Poznaniu: 149 PLN, 129 PLN
  Klub Stodoła w Warszawie: 149 PLN, 129 PLN

  JUŻ DOSTĘPNE na www.LiveNation.pl i w kasie Klubu Stodoła.

  Strona artysty: www.clannad.ie

  Źródło: Live Nation

  03.08.2013

  Steven Wilson na koncertach w Polsce

  steven Steven Wilson z zespołem wraca na dwa koncerty do naszego kraju. Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką koncertmistrza Wilsona gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, niemalże parateatralne podejście i rozmach.

  Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko na progrockowej scenie. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów jak No-Man, Blackfield, Bass Communion czy Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach.
  Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu. Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza.

  Zapraszamy do Poznania (29.11.) i Zabrza (30.11.).
  Wejdźmy do świata duchów, dusz pokutujących, bohaterów z zaświatów, zjawisk paranormalnych i opowieści niesamowitych. Wszak The Raven That Refused to sing jest albumem o duchach. Andrzejki w towarzystwie Stevena Wilsona to najlepszy moment do przekroczenia krainy nie z tego świata.

  29.11.2013 POZNAŃ, Hala MTP2, godz. 20:00
  30.11.2013 ZABRZE, Dom Muzyki i Tańca, godz. 20:00

  Więcej informacji na stronie Rock Serwis

  20.07.2013

  Mostly Autumn na Ino - Rock Festiwal 2013

  ino

  Decyzja o odwołaniu trasy przez duet Hogarth/Barbieri była dla wszystkich sporym zaskoczeniem. Niemniej jednak szybko znaleźliśmy godnego zastępcę. To bardzo ceniona na Wyspach, ale posiadająca też u nas spore grono oddanych fanów formacja MOSTLY AUTUMN.

  Pierwotnie przymierzana do przyszłorocznej edycji festiwalu, wystąpi już teraz i będzie to jej pierwszy kontakt na żywo z polską publicznością!

  ZAPRASZAMY!

  31.08.2013 - Teatr Letni w Inowrocławiu

  Więcej informacji na stronie Rock Serwis


  20.07.2013

  Roger Waters już za miesiąc w Warszawie

  waters

  Obecna, trwająca z przerwami już czwarty rok trasa The Wall, to pierwszy powrót Watersa do tego widowiska od czasu krótkiej trasy z Pink Floyd w roku 1980 i jednorazowego przedstawienia w Berlinie 10 lat później. Jej imponujące statystyki obejmują 192 koncerty i 3 mln 300 tysięcy widzów oraz - jak podkreśla ironicznie sam muzyk - 49 projektorów tworzących miliony pikseli.
  Chcąc uczynić „The Wall” bardziej uniwersalnym, Waters zrezygnował z najbardziej osobistej piosenki „When the tigers broke free”. Pod wpływem spotkania przed koncertem w Porto Allegre rodziców zastrzelonego przez pomyłkę policji w londyńskim metrze Brazylijczyka, artysta dołączył do widowiska jeden premierowy utwór.

  Kończący we wrześniu tego roku 70 lat Waters do niedawna uważał obecne przedsięwzięcie za swoje pożegnanie z muzyczną sceną, jednak w czasie trasy napisał piosenkę, która łączy w logiczną całość kilka innych nowych utworów. Zaczyna się, jak zdradził autor, od słów „Jeśli byłbym Bogiem” i może już niedługo trafić na pierwszą płytę Watersa od „Amused to death” z 1992 roku.
  The Wall Live w Warszawie już 20 sierpnia na Stadionie Narodowym.
  Bilety na www.LiveNation.pl

  Trailer trasy: https://www.youtube.com/watch?v=ggkNk47HoLk

  Źródło: Live Nation


  16.07.2013

  Legenda rocka, YES - na koncercie w Polsce.

  yes Wielokrotni zwycięzcy Grammy, fenomenalny zespół rockowy - YES - ogłasza nowe daty na trasie koncertowej na 2014 rok.
  Podczas trasy zespół zaprezentuje w całości trzy z najbardziej wpływowych rockowych albumów: “The Yes Album”, “Close to the Edge” i “Going for the One”.

  Legenda progresywnego rocka – zespół YES ogłosił nowe daty europejskiej trasy. Podczas tej trasy fani mogą liczyć na niezwykłe przeżycia; zespół zaprezentuje w całości swoje trzy najpopularniejsze albumy: “The Yes Album”, “Close to the Edge” i “Going for the One”.

  YES wykona trzy najbardziej cenione, rock’n’rollowe albumy. Zespół w składzie: Chris Squire (gitara basowa), Steve Howe (gitara), Alan White (perkusja), Geoff Downes (instrumenty klawiszowe) i Jon Davison (wokal) zachwyci publiczność esencją YES z ostatnich czterech dekad. Fani będą mogli delektować się najpopularniejszymi od lat utworami: „Yours is No Disgrace,” “I’ve Seen All Good People,” “Starship Trooper,” “Close to the Edge,” “And You And I,” “Going for the One,” “Wonderous Stories,” “Awaken” i wieloma innymi. Warto dodać, że YES wykona wszystkie utwory w kolejności występowania na albumach studyjnych. .

  ZAPRASZAMY!

  02.06.2014 - Sala Kongresowa

  Źródło: Live Nation

  16.07.2013

  Ino - Rock Festiwal 2013

  ino

  Już za nieco ponad miesiąc w Inowrocławiu zjadą się fani rocka progresywnego aby w Teatrze Letnim oddać się muzycznej progrockowej ekstazie.
  Tegoroczna edycja może okazać się w głównej mierze polską odsłoną inajbardziej spektakularną edycją z dotychczasowych.
  Na scenie wystąpią, Riverside, Anglagard, Osada Vida, Believe.

  Headlinerem miał być duet Hogarth/ Barbieri, jednak kilka dni temu w specjalnym oświadczeniu oznajmili, że trasa koncertowa, w tym występy w Polsce zostają odwołane. Organizatorzy szukają zespołu, który mógłby zastąpić wspomniany duet.
  Pomimo tych nieoczekiwanych trudności festiwal zapowiada się na arcyciekawy

  ZAPRASZAMY!

  31.08.2013 - Teatr Letni w Inowrocławiu

  Więcej informacji na stronie Rock Serwis


  16.07.2013

  Ray Wilson & Quartet – GENESIS Classic w Teatrze Muzycznym

  ray

  Koncerty z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & Quartet przedstawiają największe przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona oraz jego zespołu.
  W programie nie zabraknie także autorskich kompozycji szkockiego wokalisty. W Teatrze Muzycznym zabrzmią: „Another Day In Paradise”, “No Son Of Mine”, “Mama”, “Change”, “InvisibleTouch”, “Ripples” czy “In The AirTonight”.

  Łódzki koncert odbędzie się o godz. 20.00, w piątkowy wieczór, 20 września 2013 r. w Teatrze Muzycznym (ul. Północna 47/51). Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna Monolit, a partnerami wydarzenia: Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych SOUNDEDIT oraz niedawno otwarty Hotel Tobaco (ul. Kopernika 64, Łódź).

  Bilety na wydarzenie – po 80, 90 i 100 zł - będzie można nabyć w Internecie na ticketpro.pl (także w punktach stacjonarnych: empiki, media markt, saturn i in.), w Strefie Biletów (Łódź, Piotrkowska 59 lub http://www.strefabiletow.pl/) oraz bezpośrednio w kasie Teatru Muzycznego. Zamówienia grupowe (powyżej 10 osób, 10 % rabatu) najlepiej zgłaszać bezpośrednio do organizatora – Agencja Artystyczna Monolit - + 48 518522581, monolit-art@wp.pl.
  ZAPRASZAMY!

  20 września - Teatr muzyczny w Łodzi

  Źródło: Agencja Artystyczna Monolit


  16.07.2013

  Candy Dulfer zagra w Sali Kongresowej

  candy

  Na całym świecie znana jest ze swoich kipiących energią koncertów, porywających utworów i wielkiej pasji do muzyki. Artystka, która nie potrzebuje nut, bo gra z głębi serca, całą sobą. Na koncie ma współpracę z takimi gwiazdami jak Prince, Lionel Richie, Beyoncé, Pink Floyd, Dave Stewart, Van Morrison, Aretha Franklin, Jimmy Cliff, czy Jamie Cullum.

  Światowej sławy holenderska saksofonistka jazzowa Candy Dulfer wystąpi w listopadzie na trzech koncertach w Polsce! Podczas tegorocznej trasy na scenie oprócz zespołu i wokalistów towarzyszyć jej będzie znany holenderski Dj Kikke i zarazem jeden z najlepszych perkusistów jazzowych w tym kraju.
  Unikalna mieszanka dobrze znanych piosenek z jej obszernego dorobku, jak choćby nieśmiertelne Lily Was Here, fantastycznych nowych coverów oraz specjalnie na tę trasę przygotowanych muzycznych niespodzianek, sprawią, że żaden fan nie będzie zawiedziony. Piękna Candy Dulfer zagra dla Was już w listopadzie w Krakowie, Warszawie i Poznaniu!

  ZAPRASZAMY!

  24 listopada – Kraków, Auditorium Maximum
  25 listopada – Warszawa, Sala Kongresowa
  26 listopada – Poznań, Sala Ziemi

  Źródło: Makroconcert


  16.07.2013

  Electric Light Orchestra Part II na kolejnej trasie po Polsce

  elo ELO określana jest mianem jednej z najbardziej twórczych i oryginalnych grup lat 70. i 80., a jej członkowie bezapelacyjnie stali się prekursorami syntezy rocka i muzyki klasycznej. Trasy koncertowe ELO po Polsce w 2008, 2009 i 2011 roku okazały się wielkim sukcesem, a zachwycona publiczność w każdym mieście nagradzała „elektryków” owacjami na stojąco.

  Już w listopadzie Mik Kaminski, Louis Clark, Eric Troyer, Parthenon Huxley, Gordon Townsend oraz Glen Burtnik ponownie zagrają dla polskiej publiczności! Czterdzieści lat na muzycznej scenie, a ich utwory wciąż porywają doskonałym połączeniem symfonicznych dźwięków i rockowej mocy. ELO to zespół ponadczasowy, który swoją muzyką utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona wieczna, a oryginalne brzmienie na dobre zagościło na rockowej scenie.
  Podczas listopadowej trasy będziemy mogli usłyszeć największe przeboje grupy, m.in. Evil Woman, Mr.Blue Sky, Do Ya, Don’t Bring Me Down, Xanadu oraz wiele innych z dorobku ELO.
  ZAPRASZAMY!

  9 listopada 2013 - Gdynia, Hala „Gdynia”
  10 listopada 2013 – Poznań, Sala Ziemi
  14 listopada 2013 – Lublin, Hala Globus
  15 listopada 2013 – Zabrze, DMiT
  17 listopada 2013 – Kraków, Auditorium Maximum
  18 listopada 2013 – Warszawa, Sala Kongresowa

  Źródło: Makroconcert

  16.07.2013

  Tanita Tikaram na jedynym koncercie w Polsce

  tanita

  Obdarzona niesamowicie aksamitnym, mocnym, bajecznie zmysłowym wokalem Tanita Tikaram w Polsce!
  Brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, która ma na koncie wiele milionów sprzedanych albumów oraz takie hity jak Good Tradition, Stop Listening, We Almost Got it Together, czy nieśmiertelny Twist In My Sobriety wystąpi 16 października w warszawskim Klubie Palladium.
  Oprócz największych hitów Tanity Tikaram usłyszymy utwory z krążka Can’t Go Back, na który artystka kazała czekać swoim fanom aż siedem lat, a który media okrzyknęły fantastycznym, niepowtarzalnym i najlepszym w jej karierze! ZAPRASZAMY!

  16 października 2013 - Warszawa, Klub Palladium, godz. 19.00

  Źródło: Makroconcert


  16.07.2013

  Serj Tankian na 2 koncertach w Polsce

  serj

  Wokalista znanego na całym świecie System of a Down, zdobywca Grammy Award, jeden z najbardziej charyzmatycznych rockowych frontmanów na świecie, właściciel majestatycznego głosu i niekonwencjonalnego wyglądu – Serj Tankian - już wkrótce wystąpi w Polsce ze swoim solowym projektem, który powstał z połączenia dwóch innych: Elect The Dead Symphony & Orca!
  11 października zaprezentuje go w Warszawie, a dzień później w Gdańsku. Na scenie towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Możemy się więc spodziewać jeszcze więcej mocy, emocji i energii niż podczas pamiętnego występu Tankiana w 2010 roku!

  Do 2007 roku Serj Tankian znany był przede wszystkim, jako wokalista grupy System Of A Down, kompozytor i multiinstrumentalista. Jednak, kiedy na rynku ukazał się jego debiutancki krążek, Elect The Dead, zaczął być rozpoznawany jako genialny solowy artysta, który mógł w końcu rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Jego album zachwycił zarówno krytyków, jak i wiernych fanów SOAD, którzy uznali go za prawdziwe arcydzieło. Chwalono go równocześnie za wierność systemowym brzmieniom, jak i za zupełnie nowe oblicze jego muzyki, pełne osobistych uczuć, za melodyjny, momentami dramatyczny, niemal operowy wokal i poetyckie teksty utworów, często niejednoznaczne, dające możliwość dowolnej ich interpretacji.

  ZAPRASZAMY!

  11 października 2013 - Warszawa, Sala Kongresowa
  12 października 2013 - Gdańsk, ERGO ARENA

  Źródło: Makroconcert


  30.06.2013

  Testament w Progresji - 26.06.2013

  Testament Metalfest Anno Domini 2013 oficjalnie przeszedł do historii w Klubie Progresja, 26 czerwca, kiedy na oficjalnym After Party zagrały zespoły Ogotay, Napalm Death i gwiazda wieczoru, Testament.
  Wypełniona po brzegi Progresja zgromadziłą fanów metalu aby po raz ostatni oddać się Metalfestowej magii. Ja trafiłem na moment, kiedy na scenę wychodziłą amerykańska grupa Testament.

  Muzycy od samego początku porwali publiczność w dźwięki thrashowego grania, co chwilę sypiąc agresywnymi acz melodyjnymi riffami i solówkami. Wszyscy byli chętni do pozowania, zabawy muzyką i może przez to, była trudność w wybraniu najbardziej reprezentatywnych zdjęć do galerii.

  Ale myślę, że mi się udało wybrać odpowiednie szoty do galerii, do której serdecznie zapraszam.

 • Testament

  25.06.2013

  Perfect w Sali Kongresowej- 20.06.2013

  Perfect 33 lata na scenie i są jak wino. Im starsi tym lepsi. Trudno mówić o koncercie jublieuszowym ale występ 20 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej mógł o to miano zabiegać bo usłyszeliśmy praktycznie wszystkie najważniejsze utwory legendy polskiego rocka. "Bla, Bla, Bla", "Idź Precz", "Wyspa, drzewo zamek", "Kołysanka dla nieznajomej", "Lokomotywa z ogłoszenia", czy nieśmiertelne "Autobiografia" czy "Chcemy być sobą". To wszystko i trochę więcej cofnęło zebranych do początku, ktgóry trwa po dziś dzień. Muzycy w znakomitej formie, publiczność śpiewająca.

  Do zobaczenia ponownie na jesieni.

 • Perfect

  28.05.2013

  Testament i Napalm Death w ramch Metalfestu w Progresji

  metalfest

  26 czerwca w ramach oficjalnego After Party w Warszawskiej „Progresji” zagrają kapele Testament oraz Napalm Death. Do sprzedaży trafiły już bilety na to wydarzenie:
  70 zł przedsprzedaż dla osób z opaską na ręku (!) z MetalFest 2013 (karnet lub bilet jednodniowy).
  Jeśli opaska nie będzie na ręce, przy wejściu do „Progresji” będzie trzeba dopłacić 40 zł. Bilety te dostępne będą tylko na naszej stronie oraz w klubie „Progresja”. Uwaga: liczba tych biletów jest ograniczona 500 sztuk!
  100 zł normalna przedsprzedaż.
  110 zł w dniu koncertu (dla każdego).

  Bilety można kupować bezpośrednio pod tym linkiem: http://knockoutprod.net/site/bilety

  Źródło: Więcej o Metalfeście na stronie Knock Out Productions


  26.05.2013

  The Watch plays Genesis- 24.05.2013

  The Watch Po raz kolejny włoska grupa The Watch odwiedziła nasz kraj by zaprezentować najlepsze fragmenty z twórczości legendy progresywnego rocka, Genesis. W tym roku Włosi odtworzyli okres, który został udokumentowany na albumie Seconds Out z 1977 roku.
  Jak zwykle, wszystko było prawie idealnie. Widać było to, że muzycy bawili się repertuarem a publiczność reagowała gromkimi oklaskami po każdym utworze. To nie tylko załuga świetnie interpretującego wokalnie Phila Collinsa i Petera Gabriela, Simona Rossetiego. Wszyscy pozostali muzycy przekazywali pozytywne emocje, pomimo tego, że nie skakali na scenie.

  Miło było posłuchać kaleczącego polszczyznę Simone, ale miało to swoje wielkie plusy, bo mało jest muzyków z zagranicy, którzy postaraliby się o więcej kreatywności niż tylko "dzień dobra", "czeszcz" itp. A wysłuchanie "Dance On A Volcano", "Squonk", "The Lamb Lies Down On Broadway", "Cinema Show" czy kończąca koncert "Kolacja gotowa", spowodowało powrót do domu w wyśmienitych nastrojach i żal, że prawdziwego Genesis już nie ma.

  Cieszy natomiast, że za rok, The Watch powróci i w Progresji znów będziemy mogli posłuchać muzyki Genesis.

 • The Watch

  23.05.2013

  AnVision w Warszawie

  vision

  Prog – Metalowa grupa, która swoim debiutanckim albumem „AstralPhase” wydanym 31 sierpnia 2012 roku, bardzo mocno wkroczyła na muzyczną scenę zarówno w Polsce jak również na rynkach zagranicznych.
  O zespole coraz głośniej mówi się w rockowym świecie. Płyta „AstralPhase” zbiera doskonałe recenzje z różnych zakątków europy jak również z za oceanu. Pojawia się również sukcesywnie w rockowych audycjach radiowych, na różnych playlistach. Rośnie systematycznie międzynarodowe grono fanów AnVision co doskonale ro(c)kuje na przyszłość i już teraz można określić tarnowski kwintet jako kolejną eksportową nadzieję muzyczną. Wielu krytyków i dziennikarzy wróży zespołowi miedzynarodowy sukces na miarę chociażby znanego już w świecie Riverside.

  Z początkiem 2013 roku AnVision rozpoczął trasę koncertową „AstralPhase Live Tour”, promującą najnowsze wydawnictwo. Zespół będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo w wielu miastach Polski, ale planowane są również koncerty w europejskich klubach.

  Koncert AnVision to potężna dawka mocnych brzmień ale również nieco łagodniejszych klimatów. Zespół na żywo prezentuje się niemniej okazale i przekonywująco jak na nagraniach studyjnych i pozostawia niezapomniane wrażenia, czego dowodem są bardzo pozytywne opinie fanów, którzy mięli okazje zobaczyć grupę na koncertach w ramach trasy „ProgVision Tour 2012”.

  W czerwcu odbędą się koncerty w ramach "AstralPhase Live Tour" w następujących miastach:
  21.06 - Leszno, Klub Fabryka Cukierków"
  22.06 - Poznań, Klub "Cafe Mięsna"
  28.06 - Warszawa, Klub Znośna Lekkość Bytu
  29.06 - Gniewkowo, Vi Festiwal Rocka Progresywnego

  Źródło: Więcej informacji na stronie AnVision


  17.05.2013

  The Watch ponownie na koncercie w Polsce

  Watch

  24 maja w warszawskim Klubie Progresja wystąpi grupa The Watch, która specjalizuje się w odtwarzaniu najważniejszych albumów zespołu Genesis. Włoska grupa mocno zaskarbiła sobie polską publiiczność i cyklicznie, co roku przyjeżdża na co najmniej jeden występ. W tym roku, zagości ponownie w Klubie Progresja.
  Tegoroczny występ będzie spod znaku koncertowego albumu Seconds Out wydanym w 1977. Możemy spodziewać się usłyszenia tych wszystkich utwórów Genesis właśnie z tego albumu.
  The Watch nie omieszka również przedstawić innych klasycznych utwórów z repertuaru Genesis. Wierne odtworzenie każdego dźwięku powoduje, że każdy zgromadzony słuchacz czuje się jakby był na prawdziwym koncercie Genesis.

  Źródło: Klub Progresja


  04.05.2013

  Warsaw Prog Days - 27.04.2013

  Believe 27 kwietnia miała miejsce inaugaracja festiwalu Warsaw Prog Days. Na scenie warszawskiej Progresji wystąpiły 3 zespoły wywodzącego się z szeroko pojętego rocka progresywnego, Votum, Osada Vida i gwiazda w postaci Believe.

  Każdy z występujących zespołów przedstawił przede wszystkim materiały ze swoich najnowszych albumów ale nie obyło się bez przypomnienia również starszych utworów chociaż czas nie pozwolił na dłuższe eskapady w przeszłość.

  Rozpoczął zespół Votum, którego utwory brzmią na żywo zdecydowanie ciężej i wielu słuchaczom spodobał się na tyle taki repertuar, że zakupili płyty ze sklepiku. To było pierwsze, mocne uderzenie tego wieczoru, które nie pozwoliło wyjść poza salę.

  Następnie na scenie pojawiła się Osada Vida, której nie udało się wystąić miesiąc wcześniej przed Threshold.
  Zagrali bez kompleksów pomimo tego, że poprzednia wizyta w Warszawie mogła zniechęcić do ponownych odwiedzin. No i mogliśmy się przekonać jakim wzmocnieniem wokalnym jest Marek Majewski. Nie tylko świetnie sobie poradził wokalnie z utworami nowymi oraz starszymi śląskiej kapeli ale również udanie wspomagał na gitarze Bartka Bereskę.
  Z niecierpliwością czekam na pełny set!

  Dobrze było czekać 2 lata na nową płytę i koncerty grupy Believe, dowodzonej przez Mirka Gila.
  Najnowszy materiał w moim odczuciu jest najlepszym odkąd wokalistą został Karol Wróblewski. A na scenie świeże utwory zabrzmiały bardzo kolażowo. Dobrze, że Karol zrezygnował z wspomagania wokalnego. Klawisze Konrada Wantrycha nadawały klimat klasycznego progrocka, Mirek w swoim stylu, szaleńczo odgrywał swoje solówki.
  Bardzo mi się ten koncert podobał, był taki świeży, pod względem muzycznym chyba najlepszy na jakim miałem przyjemność być. Może dlatego, że cały album "The Warmest Sun In Winter" jest przepiękny i słuchanie każdego następnego utworu sprawiało przyjemność.

  Reasumując pierwsza edycja Warsaw Prog Days można uznać za udany, i wierzę, że następna zgromadzi jeszcze więcej fanów spragnionych progresywnych dźwięków.
  Dziekuję Panowie!

 • Believe
 • Osada Vida
 • Votum


  22.04.2013

  King Diamond na koncercie w Warszawie

  King

  Legenda heavy metalu - King Diamond na jedynym koncercie w Polsce! Muzyk wystąpi w Warszawie w Hali Koło 29 maja przyszłego roku. Jest to wielki powrót jednego z najbardziej kontrowersyjnych muzyków na świecie i jego pierwsza trasa od ponad sześciu lat! Nazywany „królem muzycznego horroru” artysta, przygotował spektakularne show, które przywiezie ze sobą także do Polski.

  METAL MIND PRODUCTIONS POLECA
  King Diamond + supporty (+ Alastor + Hellectricity)
  29.05.2013r. Warszawa, Hala Koło
  Godzina 20.00

  CENY BILETÓW
  - przedsprzedaż 120 zł
  - w dniu koncertów 140 zł

  Więcej informacji na stronie: www.metalmind.com.pl

  Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 101),
  email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
  Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

  Źródło: Metal Mind Productions


  16.04.2013

  Riverside Live - 14.04.2013

  Riverside Kiedy w muzycznym świecie słyszy się, że w trasę wyrusza zespół Riverside to jest to mega wydarzenie! I to nie jest czcze gadanie kiedy słyszy się, że większość koncertów jest wyprzedana. Nie inaczej było w Klubie Progresja. To już kolejny koncert gdzie nie wszyscy chętni mogli na żywo zobaczyć Mariusza Dudę, Piotrów Grudzińskiego i Kozieradzkiego oraz Michała Lapaja. Szczęśliwcy mogli oddać się muzycznej magii jaką dostarczyli w niedzielny wieczór wyżej wymienieni.

  Około godziny 21 na scenę wyszli Ci, którzy rozpoczęli poruszającą podróż po swoim najnowszym albumie "Shrine Of New Generation Slaves" wracając też do poprzednich dokonań. Przez dłuższą chwilę w atmosferę koncertu wprowadzała nas muzyka z drugiego krążka "Shrine..." czyli Nocne sesje. A kiedy zespół wkroczył na scenę nastąpiła wrzawa publiczności, która wypełniła po raz kolejny Progresję tak, że przejście graniczyło z cudem.
  Zaczęli tak jak na ostatniej płycie czyli "New Generation Slave" i "The Depth of Self – Delusion". Na tej trasie, zespół skupił się w zasadzie na dwóch albumach; "Shrine Of New Generation Slaves" oraz "ADHD". Próżno szukać utworów z odległych czasów. Mimo wszystko koncert był energetyczny za sprawą "Driven To Destruction", "Egoist Hedonist" czy kończącym "Celebrity Touch" i wspomnianych utworów otwierających najnowszy krążek.

  Trudno znaleźć słabe momenty bo cały koncert był po prostu na najwyższym, światowym poziomie! Rozbudowana wersja "We Got Used To Us", piękny "Escalator Shrine", "02 Panic Room" czy najstarszy w zestawie "Conceiving You" nie pozwalają inaczej czuć, myśleć i sądzić.

  To był mój 11 koncert z udziałem Riverside. Ani razu nie zostałem rozczarowany.
  Kto jeszcze nie widział, musi się przełamać. Warto!

  Namiastka występu w Progresji w galerii zdjęciowej. Zapraszam!

 • Riverside


  01.04.2013

  Helloween + Gamma Ray Live - 27.03.2013

  Helloween Na dwa koncerty do Polski przyjechała power metalowa grupa, Helloween, która promowała swój najnowszy krążek "Straight Out of Hell".

  Na scenie zobaczyliśmy świetne show, muzycy pozowali, stroili miny a ponad to, dali kawał dobrej heavy metalowej muzyki. Publiczność była zachwycona a to było najważniejsze. Kolejne spotkanie w Polsce zakończyło się powodzeniem i zaperwne jeszcze nie raz Helloween odwiedzi nasz kraj.
  Tak samo jak Gamma Ray, którzy byli skandowani równie czesto co gwiazda wieczoru.

  W galerii namiastka tego co zdarzyło się 27 marca, w postaci porcji zdjęć. Zapraszam!

 • Helloween
 • Gamma Ray


  26.03.2013

  Ananke Live - 23.03.2013

  Ananke Dzień po koncercie KATa, do Klubu Progresja zawitała spokojniejsza strona muzyki, art rockowa grupa Ananke. To był zupełnie inny koncert, który zmuszał do zanurzenia się we własne wnętrze, tak jak na ostatniej płycie "Shangri-La". Koncert odbył się na małej scenie przy bardzo małej publiczności.
  Zastanawiam się, dlaczego dobra muzyka nie potrafi zebrać w jednym miejscu publiczności a chłam w postaci niejakiego Justina Biebera, wyprzedaje hale za niebotyczne kwoty?!
  Ale nie o Dżastinie ma być ten tekst.

  Artyści wyszli na scenę lekko stremowani, ale już za chwilę sami przestali się przejmować widokiem sprzed sceny i przekazali zebranym to co najlepsze...swoją twórczość.

  Ostatnia płyta mnie zachwyciła i utwory na żywo zabrzmiały bardziej energetycznie, odnoszę wrażenie, że było ciężej niż na płycie.
  Rozpoczęli "Obiecująco" a potem między innymi "Gniew", przepiękna "Luna", "Asyż" (jeśli dobrze dojrzałem, z telebimu były fragmenty gry "Assasin"?). Powrotem do swojej dalekiej przeszłości zespół zaprosił nas przy okazji utworu "Gdy wydaje niemożliwym się pamiętać", utworu, który nie został wydany na jakiejkolwiek płycie. I choć każdy czekał na inny utwór tamtej "epoki" to miłe jest to, że zespół wraca do Abraxas.

  Najpiękniejsze dla mnie fragmenty?? "Cudowna "Fatima" i "Lustra" z mocnymi gitarami na końcu.
  I tylko ludzi przed sceną brak...

  Zapraszam do galerii na porcję zdjęć.

 • Ananke


  08.03.2013

  KAT & Roman Kostrzewski Live - 22.03.2013

  KAT

  To było święto fanów zespołu KAT, który zawitał do Klubu Progresja by uczcić swoje 33 urodziny. Zespół przygotował kilka niespodzianek, w postaci gości specjalnych, którzy na scenie wykonali utwory z repertuaru śląskiej grupy.

  Klub wypełnił się prawie po brzegi złaknionej ciężkiego grania publiczności. Zespół dał z siebie wszystko i można było uznać ten występ za udany. Wysłuchanie takich utworów jak "Bastard", "Killer", "Łza", "Śnisz jak kamień" czy "Metal & Hell" mogły zadowolić każdego.
  Kiedy na scenę wychodzili goście, występ nabrał dodatkowego smaku bo i Wojciech Hoffmann, Anja Orthodox, czy Titus zatrzymali wysoki poziom tego bardzo dobrego koncertu. Chyba najpiękniejszym momentem był duet Anji i Romana Kostrzewskiego oraz wspólny taniec.

  Pierwsze spotkanie z KATem na żywo uważam za udane i jeśli nadaży się ponownie okazja, postaram się być.
  A na koniec jak zawsze, zaproszenie do galerii zdjęć.

 • KAT & Roman Kostrzewski

  21.03.2013

  Paul McCartney po raz pierwszy w Polsce!

  Paul

  Paul McCartney is getting 'Out There!' Pierwsza data koncertu na 2013 rok ogłoszona! Więcej dat zostanie ogłoszonych w najbliższych tygodniach. 22 czerwca Warszawa, Polska, Stadion Narodowy Paul McCartney ogłosił właśnie pierwszą datę koncertu na 2013 rok, który będzie częścią zupełnie nowej trasy ‘Out There!’. W trakcie tej trasy w 2013 roku Paul i jego zespół zawita do wielu miejsc na całym świecie, również tam, gdzie nigdy jeszcze nie był. Kolejne daty zostaną ogłoszone w najbliższch tygodniach. Po bieżące informacje zapraszamy na www.paulmccartney.com.

  Legendarny muzyk potwierdził dzisiaj, że zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie w czerwcu tego roku - będzie to jego pierwszy koncert w Polsce! Podczas koncertów na trasie 'Out There!' będzie można usłyszeć piosenki z ulubionego katalogu płyt w historii muzyki popularnej. Paul zagra piosenki z całej swojej kariery - jako artysta solowy, członek zespołu Wings i oczywiście The Beatles.

  Występ McCartney'a na żywo to niepowtarzalne doświadczenie: w trakcie zaledwie 3 godzin koncertu wiele najwspanialszych momentów muzyki ostatnich 50 lat odżyje na nowo, momentów, które dla wielu wyznaczały muzyczną drogę życia.

  Paul wkracza w 2013 rok w pełni sił, które dostarczył mu - kolejny przełomowy - 2012 rok. Bijąca rekordy popularności trasa ‘On The Run!’, wydanie podbijającego listy przebojów albumu 'Kisses On The Bottom', otrzymanie gwiazdy w Alei Gwiazd w Hollywood, występy podczas Diamentowego Jubileuszu i Ceremonii Otwarcia Olimpiady a także otrzymanie tytułu MusiCares Person of the Year - to tylko kilka z niezapomnianych chwil. Z uwagi na trasę 'Out There!' i pracę nad nowym studyjnym albumem nie zapowiada się, aby w 2013 roku Paul zamierzał zwolnić.

  Więcej ekscytujących ogłoszeń wkrótce.

  Bilety w cenach:

  242 zł - trybuny i osoby niepełnosprawne
  303 zł - trybuny
  330 zł - trybuny i płyta tył
  363 zł - trybuny
  495 zł - płyta przód
  660 zł - płyta przód
  1100 zł - płyta przód

  wejdą do sprzedaży 22-ego marca (piątek) o 10.00 na www.LiveNation.pl.
  Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl

  Źródło: Live Nation


  20.03.2013

  Koncert Steve'a Lukathera przeniesiony do Klubu Progresja.

  Steve

  Metal Mind Productions informuje, że kwietniowy koncert Steve'a Lukathera został przeniesiony do Klubu Progresja. Zakupione bilety zachowują swoją ważność, a Klub Stodoła nadal będzie prowadził ich sprzedaż.

  Artysta przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jego ósmy solowy album "Transitions". Poza pracą z grupą Toto, z którą zdobył największą popularność i karierą solową, Lukather jest także muzykiem sesyjnym, zaaranżował, skomponował i nagrał ponad 800 albumów, które wdarły się na szczyty światowych list przebojów. Steve Lukather był dwunastokrotnie nominowany do Nagrody Grammy a statuetkę otrzymał aż 5 razy!

  METAL MIND PRODUCTIONS POLECA
  Steve Lukather
  9.04.2013r. Warszawa, Klub Progresja
  Godzina 20.00

  CENY BILETÓW
  - przedsprzedaż 90 zł
  - w dniu koncertów 100 zł

  Bilety w przedsprzedaży na:
  www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,www.eventim.pl, www.ebilet.pl
  Więcej informacji na stronie: www.metalmind.com.pl

  Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 101),
  email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl
  Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

  Źródło: Metal Mind Productions


  17.03.2013

  Seven Festival Music - Węgorzewo 2013

  7festival

  W dniach 11-14 lipca 2013 roku odbędzie się kolejna, jubileuszowa – dwudziesta edycja Seven Festival Music & More. Festiwal zostanie przeprowadzony na nowych zasadach i z nowymi rozwiązaniami promocyjno – organizacyjnymi. Scena Główna – teren powojskowy, analogicznie jakw latach minionych. Scena Grand Prix – Plac Wolności – centrum miasta Scena Music & More- namiot na polu namiotowym Pole namiotowe - teren w centrum maista nad Węgorapą (powrót na miejsce sprzed dwu lat)

  W porównaniu z minionym rokiem festiwal pozyskał dodatkowego partnera. Współorganizatorem festiwalu, odpowiadajacym za wizerunek artystyczny i promocyjny została Agencja New Line Music z Trójmiasta (www.newlinemusic.pl). Festiwal to przede wszystkim konkurs dla młodych zespolów.

  Tegoroczny festiwal będzie gościł wiele znakomitości muzycznych:

  11.07.2013 - Vintage, Bethel
  12.07.2013 - Closterkeller, Anti Tank Nun, Flapjack, Tiamat
  13.07.2013 - Illusion, Soilwork, Harlem, Hunter, My Dying Bride
  14.07.2013 - Coma, Riverside, TSA.

  W ostatnim dniu festiwalu, atrakcją będzie występ zespołu Coma wraz z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, a także koncert zespołu Riverside, który będzie promował swój najnowszy album "Shrine Of New Generation Slaves" oraz występ weteranów rodzimego metalu, TSA.

  Zapowiada się wspaniały festiwal, który powinien w każdym dniu zgromadzić rzesze fanów dobrej muzyki

  Organizatorem Seven Festival Music & More jest TP 1 MBA i Gmina Węgorzewo.
  Oficjalna strona festiwalu: www.sevenfestival.com ,
  Oficjalny profil na FB: http://www.facebook.com/SevenFestival?sk=wall
  Patroni medialni: Telewizja Polska, Polskie Radio Program 3, Rebel TV, EUROGOSPODARKA.

  BIURO ORGANIZACYJNE
  11-601 WĘGORZEWO ul. Bema 7, Tel/faks 87 4295191,
  www.sevenfestival.com
  sevenfestival@sevenfestiwal.com

  Źródło: Seven Festival Music

  Źródło: Symfonicy Gdańscy

 • 17.03.2013

  Perfect na koncercie w Sali Kongresowej

  Perfect

  PERFECT - najwieksze przeboje w Sali Kongresowej!

  Ich teksty piosenek ciągle na czasie, ich utwory bez końca grane przez stacje radiowe, oni ciągle Niepokonani. Od ponad 30 lat na scenie. Koncerty w kraju i za granicą. Wielkie przeboje. Uwielbienie fanów. Taki zespół jest tylko jeden - Perfect. Podczas wielkiego koncertu, który odbędzie się 20 czerwca w Sali Kongresowej,Perfect przypomni nam swoją historię – historię jednego z najpopularniejszych zespołów minionego wieku, historię niezapomnianych przebojów,takich jak Autobiografia, Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Niewiele ci mogę dać, Ale wkoło jest wesoło oraz nowszych jak Raz po raz (straszą nas).

  Zespół Perfect to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej. Od kilku dekad nie dają o sobie zapomnieć, wciąż koncertują, nagrywają i nie mają zamiaru przestać. A ich fani, których wciąż przybywa, wcale nie mają im tego za złe. Już w czerwcu na wielkim koncercie w Sali Kongresowej zaprezentują swoje największe przeboje. ZAPRASZAMY 20 czerwca 2013, Warszawa, Sala Kongresowa

  Źródło: Makroconcert


  13.03.2013

  TOTO na jedynym koncercie w Polsce

  TOTO

  Legenda światowej muzyki na jedynym koncercie w Polsce! 25 czerwca 2013, w Atlas Arenie w Łodzi, odbędzie się jedyny w Europie środkowo-wschodniej koncert Toto. Muzycy, którzy jako pierwsi w historii zdobyli za jednej album aż 6 nagród Grammy i uczestniczyli w nagraniach wybitnych artystów, przypomną swoje największe przeboje.

  Koncert Toto jest niewątpliwie największym wydarzeniem muzycznym dla wszystkich którzy tworzą i kochają muzykę. Przecież mówiąc o członkach zespołu TOTO, mówimy o najważniejszych wydarzeniach muzycznych ostatnich dekad. Przeboje, które tworzą kanon muzyki rozrywkowej, warsztat muzyczny który zaowocował nagraniami z prawdziwymi sławami panteonu rocka, bluesa, popu i soulu i niesłabnąca od lat popularność to znak rozpoznawczy zespołu. W tym roku TOTO obchodzi 35 rocznicę wydania debiutanckiej płyty. Od momentu rozpoczęcia kariery, czyli od 1977, roku wydali 17 albumów i sprzedali ponad 35 milionów płyt na całym świecie. Ich największy hity „Africa”, „Hold the line”, „Rosanna”, „I won’thold you back” czy ”I’ll be overyou”, znają i kochają słuchacze na całym świecie.

  Toto zagra w fenomenalnym składzie: Steve Lukather (gitara i wokal), David Paich (keyboard i wokal), Steve Porcaro (keyboard i wokal), Joseph Williams (główny wokal), Simon Phillips (perkusja), a także gość specjalny Nathan East (gitara basowa) w miejsce Mike’a Porcaro.

  Bilety na koncert już wkrótce do nabycia na www.eventim.pl oraz www.ars.com.pl

  Źródło: Agencja Eventowa ARS Communications


  08.03.2013

  Threshold Live - 06.03.2013

  Threshold Brytyjska grupa Threshold zawitała do naszego kraju na jedyny koncert. W Klubie Progresja grupa promowała swój ostatnio wydany album zatytułowany "March of Progress".

  Od samego początku widać było, że zespół ma świetny kontakt z publicznością. W szczególności Damian Wilson, który raz po raz przybijał "5tki" z fanami. Szkoda, że taka gwiazda jak Threshold musiała zagrać na małej scenie. W sumie, się nie powinienem dziwić skoro połowa z około 200 przybyłych fanów to osoby z listy gości.
  Potwierdza się fakt, że jest to jeden z niedocenionych zespołów z gatunku progresywnego metalu.

  Zespół wyszedł na scene kilka minut po 21 i zaprezentował głównie materiał z ostatniej płyty, który na żywo zabrzmiał nawet ciut lepiej niż studyjnie, ale to może efekt zapoznania się z dokonaniem twórczości Threshold na żywo po raz pierwszy.
  Świetnie wypadły takie numery jak "Coda", "Staring at the sun", czy kończący podstawowy set "The Rubicon". Ale najmilej chyba dla wszystkich było usłyszeć starsze przeboje jak, "Part Of The Chaos", "Long Way Home, "Light & Space" czy też zamykający koncert "Slipstream". To były pozytywy.

  Jedynym poważnym zgrzytem był odwołany koncert zespoółu Osada Vida z powodów organizycayjnych. W moim odczuciu niedopuszczalnym jest tak naganne zachowanie managementu środowej gwiazdy i wcale nie dziwię się negatywnych emocji płynących od Osadników!

  Mimo wszystko warto było być we środę w Progresji.

  Zapraszam oczywiście do galerii zdjęciowej na krótką fotorelację

 • Threshold

  06.03.2013

  Gregorian Live - 04.03.2013

  Gregorian Na 3 koncerty w ramach trasy koncertowej zatytułowanej "Epic Chants World Tour 2013" do Polski zawitała niemiecka grupa "Gregorian" by przedstawić swoje wersje znanych utwórów muzyki pop.
  Dwa lata temu Sala Kongresowa wypełniona była do ostatniego miejsca. Popularności zespołu i ich interpretacja utwórów artystów takich jak Metallica, Ac/DC, Madonna czy Alan Parsons Project, zaowocowała trzema wizytami w naszym kraju. Po raz kolejny publiczność pokazała się z jak najlepszej strony w pełni wypełniając Salę Kongresową.

  Tegoroczna trasa jest poświęcona znanym tematom filmowym. Usłyszeliśmy między innymi dwa tematy Vangelisa (Chariots Of Fire, Conquest of Paradise), Now We Are Free z Gladiatora z piękną wokalizą Amelii Brightman, Who Wants To Live Forever z Nieśmiertelnego, My Heart Will Go On z Titanica oraz bondowskie Live And Let Die i brawurowo wykonany Kashmir z repertuaru Led Zeppelin wykorzystany w amerykańskiej wersji Godzilli z rapowaną wstawką a'la Puff Daddy.

  Zobaczyliśmy wspaniałe show różniące się diametralnie od wizyty sprzed dwóch lat. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pełen perfekcjonizm!
  Mnie najbardziej urzekły Engel z repertuaru Rammstein, wspaniałe wykonanie Hallelujah i pełny wybuchów Zeppelinowy Kashmir! Kto nie był niech żałuje.

 • Gregorian 04.03.2013

  25.02.2013

  KAT - 33 urodziny w Progresji

  KAT

  Od 7 marca legendarny zespół KAT wraz z jego liderem Romanem Kostrzewskim wyruszą w trasę, na której będą świętować 33 lecie istnienia w branży muzycznej. Zespół przygotował wiele niespodzianek, m.in. na koncercie w warszawskiej Progrsji gośćmi specjalnymi będą Anja Orthodox i Marek Piekarczyk. Ale niespodzianek ma być więcej.

  Początek działalności kultowego i najważniejszego polskiego zespołu thrashmetalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla “Ostatni tabor/Noce Szatana”, grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice (dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych.
  Ukoronowaniem dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80. i 90. XX wieku Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin’ 81. Popularność singla w mediach zaowocowała trasą koncertową u boku fińskiej grupy Hanoi Rocks. Zespół zyskał wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu “Metal & Hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986) i jej polskiej wersji “666” wydanej przez Klub Płytowy “Razem”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.
  Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania (Spodek- Katowice) wraz z Helloween, Overkill i Running Wild (między innymi)…

  Ostatnie wydawnictwo zespołu – krążek “Biało-czarna” zarejstrowano na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku. Płyta wydana została przez Mystic Productions w marcu 2011 roku, dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Grupa osiągnęła właśnie wiek chrystusowy ale nie zamierza osiąść na laurach!

  OTWARCIE BRAM: 18.00, KONCERT: 19.00

  Ceny biletów znajdą się na stronie Klubu Progresja:
  KAT w Progresji


  21.02.2013

  Warsaw Prog Days 2013

  Prog

  Warsaw Prog Days to cykliczny festiwal dla wszystkich fanów rocka progresywnego. 27 kwietnia 2013 roku na scenie warszawskiego klubu "PROGRESJA" zaprezentują się najciekawsi wykonawcy z nurtu prog-rocka, art-rocka i prog-metalu. Podczas pierwszej odsłony tego nowego wydarzenia wystąpią: Votum, Osada Vida oraz Believe. Festiwal jest odpowiedzią na liczne głosy warszawskich fanów tego gatunku, którzy czekali na podobne wydarzenie już od dłuższego czasu. Kwietniowy koncert będzie wyśmienitą okazją do zapoznania się z koncertowymi wersjami premierowych utworów, które znajdą się na nowych studyjnych płytach trzech zespołów. Album zespołu Votum "Harvest Moon" - premiera 8 lutego 2013 roku. Płyta Osada Vida „Particles” - premiera 11 marca 2013, „The Warmest Sun in Winter” grupy Believe - premiera już 8 kwietnia 2013 roku.

  VOTUM Zespół Votum zaistniał w świadomości fanów i mediów w 2008 roku za sprawą debiutanckiej płyty "Time Must Have A Stop", która została wydana na całym świecie przez wytwórnię Progrock Records. Dwa lata później zespół doceniony został w kraju i za granicą za sprawą progresywnego albumu "Metafiction". Votum zapraszane jest do udziału w licznych koncertach i festiwalach muzycznych, takich jak Jarocin, Hunterfest, Metal Hammer Festival czy Ino-Rock Festival, gdzie występował z największymi gwiazdami światowego formatu, między innymi Korn, Opeth, Anathema, Sabaton, Katatonia i Pain of Salvation oraz polską grupą Riverside. Najnowsze informacje dotyczące zespołu i nadchodzącej płyty można uzyskać za pośrednictwem serwisu Facebook i fanpage Votum: http://facebook.com/Votumpage, oraz stron http://harvestmoon.pl oraz http://votumband.pl.

  OSADA VIDA Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na ubiegłoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest czy w tym roku na ProgStage w Izraelu. Osada Vida na facebooku: https://www.facebook.com/osadavida

  BELIEVE Zespół Believe istnieje na rynku muzycznym od pięciu lat. W tym czasie grupa dorobiła się kilku wydawnictw muzycznych. Zaczęło się od „Hope To See Another Day”, kiedy spotkali się twórcy zespołu Collage: Mirek Gil (gitary), Przemas Zawadzki (bass) i Tomek Różycki (wokal). Siłą swych bębnów nowopowstałą grupę wsparł Vlodi Tafel, zaś Satomi zaczarowała wszystkich swym wyrafinowanym japońskim dźwiękiem skrzypiec. Warstwą klawiszy zajął się Adam Miłosz, a liryczną stronę Believe stworzył Robert Sieradzki.
  Dobrze przyjęty album sprawił, że grupa poszła za ciosem, wydając drugie dzieło „Yesterday is a Friend”, zbierając tym samym świetne recenzje na całym świecie i zdobywając wielu fanów. Stworzyła też utwór „The Witcher Theme” do gry Wiedźmin, który znalazł się na oficjalnej ścieżce muzycznej.
  Etap zespołu w tym składzie dopełniają dwa koncertowe wydawnictwa: DVD „Hope To See Another Day Live” oraz album „Live at the 1st Oskar Art Rock Festival 2006”.
  W 2008 roku nowym Wokalistą został młody Karol Wróblewski, z którym grupa w 2009 roku wydała album „This Bread Is Mine”. 2010 to kolejna zmiana personalna zespołu. Do szeregów dołączył Konrad Wantrych, co zaowocowało kolejnym albumem pt. „World is Round”. Formacja zagrała kilka tras koncertowych u boku wielkich artystów takich jak Fish z legendarnego Marillion, Daniel Cavanagh (Anathema), Ray Wilson (Genesis) czy zespół Pendragon. Trzeba zaznaczyć, że Believe odbyło także własne trasy koncertowe, grając w europejskich klubach i największych polskich miastach. Więcej o grupie Believe: http://www.believe.com.pl/ oraz https://www.facebook.com/believeband/

  UWAGA! Na festiwalu będzie możliwość zakupienia premierowych wydawnictw wszystkich trzech zespołów oraz gadżetów koncertowych.

  WARSAW PROG DAYS FESTIVAL 2013
  data: 27 kwietnia 2013
  godzina: otwarcie bram o 17:00
  miejsce: Klub Progresja, Warszawa (ul. Kalickiego 15A)
  ceny biletów: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

  BIlety do kupienia w sieci Eventim oraz w kasie klubu Progresja

  Chcesz wiedzieć więcej? Znajdź nas na Facebooku:
  https://www.facebook.com/WarsawProgDays


  20.02.2013

  Dianoya + Votum - trasa koncertowa

  Dia

  W rzeszowskim klubie "Pod Palmą" 8 lutego 2013 roku rozpocznie się seria wspólnych koncertów zespołów Votum i Dianoya, ochrzczona mianem "The Rich and Famous Tour". Obie kapele odwiedzą w lutym sześć polskich miast oraz dwa kolejne w kwietniu.

  Progresywne Votum będzie promować swój trzeci pełnometrażowy album studyjny, pt. "Harvest Moon", który ukaże się 4 lutego w barwach wytwórni Mystic Production. Od listopada 2012 roku formacja sukcesywnie udostępnia fragmenty nadchodzącego wydawnictwa za pośrednictwem witryny harvestmoon.pl, gdzie pojawiła się również pełna wersja singla "New Made Man".

  Dianoya - debiutowała w 2010 roku albumem Obscurity Divine. W maju 2012 wydała drugi album pod tytułem Lidocaine, a w listopadzie tego samego roku płyta została wydana nakładem GlassVille Rocords w Europie. Jest to pierwsza trasa promująca najnowsze wydawnictwo. W marcu Dianoya będzie promować materiał w Europie u boku zespołu Riverside.

  Votum - zaistniał w świadomości fanów i mediów w 2008 roku za sprawą, debiutanckiej płyty "Time Must Have A Stop", która została wydana na całym świecie przez Progrock Records. Dwa lata później dzięki wytwórni Mystic Production (Polska) oraz Eagle Rock (USA) ukazał się drugi album warszawskiej grupy - "Metafiction". Zespół gościł na takich imprezach jak Hunterfest czy Metal Hammer Festival i miał przyjemność występować przed największymi gwiazdami światowego formatu jak Korn, Opeth, Anathema, Sabaton, Riverside, Katatonia, Pain of Salvation.


  18.02.2013

  Tune Live - 16.02.2013

  Tune Tak się zastanawiam, jakie byłyby warunki świetlne w klubie Loft 44, gdzie pierwotnie miał wystąpić zespół Tune. Wciąż mam w głowie wspaniały występ na Ino-Rock w 2012 gdzie spora ilość miejsca na scenie, świetne oświetlenie (choć gdzieś z daleka jeszcze świeciło słońce) pozwoliło mi stwierdzić, że cała otoczka musi spełniać wszystkie wymogi dla twórczości Tune.
  Niestety, w Proximie, poza kolejnym wspaniałym występem, oświetlenie do najlepszych nie należy. Mam nadzieję, że kiedyś każdy szanowany zespół będzie jeździł ze swoim oświetleniowcem by ubarwić należycie emocje jakie towarzyszą na scenie.

  A co do samego koncertu, nie mam nic do zarzucenia. Kuba, Adam, Leszek, Wiktor i Janusz odegrali swój debiutancki album "Lucid Moments"z należytą pieczołowitością i widać było zachwyt wśród licznie zebranej publiczności. Choć znam ten album na pamięć to nadal słuchanie go przyprawia o ciarki na plecach (Cabin Fever) i sprawia przyjemność. Po za tym, usłyszeliśmy jeszcze 3 nowe utwory, które znajdą się na nowej płycie, mająca zostać wydana na jesieni. Chyba będziej bardziej hard niż prog, ale to się jeszcze okaże.

  Póki co, zapraszam do galerii.

 • Tune

  17.02.2013

  The Bootleg Beatles Live - 14.02.2013

  TBB W walentynkowy wieczór w Sali Kongresowej miało niecodzienne wydarzenie. Do Polski przyjechali Beatelsi. Niestety nie w oryginalnym składzie a jedynie w wersji cover bandowej jako The Bootleg Beatles.
  Szczerze powiedziawszy do tamtego dnia miałem możliwość słuchania dwóch grup, które wiernie odgrywały utwory oryginalnego zespołu. Wiele sobie nie oczekiwałem po tym występie, ale skoro nadażyła się możliwość to dlaczego nie?!

  Zespół wyszedł na scenę kilkanaście minut po 20 w lśniących garniturach. Muzycy byli bardzo podobni do oryginalnych członków co również dodawało efektu niecodzienności takiego spotkania. Zachowanie zespołu, wykonanie utworów przypominały oryginalne wykonania na żywo The Beatles. Przebieranki w ciągu całego prawie 2 godzinnego występu odbywały się jeszcze 2 razy.

  Z repertuaru Beatelsów usłyszeliśmy między innymi: "Love Me Do", "Roll Over Bethoven", wspaniale wykonane akustyczne "Yesterday" i " While My Guitar Gently Weeps", spora część albumu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", "Come Together", "Get Back", enegretyczne "Help!", "Cant't Buy My Love" czy "Twist And Shout". Podstawowy set zakończyli "Hey Jude" gdzie publiczność wraz z zespołem śpiewali jeden z najłynniejszych fragmentów twórczości liverpoolskiej czwórki.

  Po zagraniu dwóch utworów na bis, m.in. "Back in the USSR" zespół opuścił scenę. Spędzenie tego wieczoru przy muzyce The Beatles na pewno było czymś niezwykłym i rozruszało nie jedną osobę. Tutaj nikt przypadkowy nie trafił i przyjście na koncert naśladowców było przemyslanym wyborem. Sądząc po reakcji publiczoności i jej liczbie, że nikt tego nie żałował.
  Zapraszam do galerii.

 • The Bootleg Beatles

  16.02.2013

  Brit Floyd ponownie w Polsce

  Floyd

  Po sukcesie z zeszłego roku kiedy jesienią cover band Brit Floyd odwiedziło Polskę dając niesamowity show, zespół dowodzony przez Damiana Darlingtona ponownie zawita do Polski. Tym razem spotkanie z muzyką Pink Floyd odbedzie się w Sali Kongresowej 3 grudnia.

  Od pierwszego koncertu (Liverpool, Anglia, styczeń 2011) Brit Floyd - największego na świecie show poświęconego Pink Floyd - widowisko obejrzało ponad pół miliona fanów na całym świecie. Brit Floyd powraca do Polski, aby zaprezentować P-U-L-S-E 2013 The Pink Floyd Ultimate Light & Sound Experience - nowe, imponujące, trzygodzinne widowisko, na które składają się utwory z pięciu albumów - 'Wish You Were Here', 'Animals', 'The Wall', 'The Division Bell' oraz, w ramach obchodów 40-tej rocznicy wydania, 'The Dark Side of The Moon'.

  Zainspirowany bijącą rekordy popularności trasą 'Division Bell' z 1994 roku, zawierający efekty świetlne będące znakiem firmowym Pink Floyd oraz nowe floydowskie animacje i projekcje P-U-L-S-E 2013 będzie największym dotychczas przedsięwzięciem Brit Floyd. Perfekcyjne muzycznie i wizualnie niesamowite nowe show Brit Floyd odtwarza legendarny i tajemniczy zespół Pink Floyd w jego wielu kształtach - od psychodelicznej grupy z lat 60-tych, poprzez muzycznego giganta zapełniającego stadiony w latach 80-tych do grupy, która - spełniając marzenia fanów - połączyła się, by zagrać na Live 8.

  Muzyczny dyrektor, gitarzysta i wokalista Damian'a Darlington zna każdy szczegół, każdy niuans z historii Pink Floyd i sprawia, że najwspanialsze utwory Pink Floyd w wykonaniu Brit Floyd brzmią znajomo, świeżo i nieskazitelnie.

  Nie wątpię, że muzykom Brit Floyd, pomimo skrajnych głosów zasadności istnienia podobnych "tworów", i tym razem uda się zebrać w jedno miejsce fanów i zabrać do przeszłości, która dla Pink Floyd zakończyła się w połowie lat 90.

  Źródło: Live Nation


  11.02.2013

  Mini trasa Ananke

  Ananke

  Na 3 koncerty zaprasza w marcu polska grupa art rockowa, Ananke. Ta bydgoska grupa wydała w zeszłym roku udany drugi album "Shangri-La" i w celu ukazania jej publiczności w wersji live, w 3 polskich miastach, Bydgoszczy, Koninie i Warszawie, Ananke zaprezentuje najnopwszy album jak i utwory z debiutanckiego krążka, "Malachity".

  Grupa, powstała na gruzach legendarnego zespołu Abraxas jednak nowy zespół skutecZnie podtrzymuje tradycje legendarnej formacji. Możemy się spodziewać wspaniałych emocji, które będą wypływały ze sceny w następujących miastach:

  - Bydgoszcz, 9 marca 2013 r. godz 19.00
  - Konin, 16 marca 2013 r. godz. 20.00
  - Warszawa, 23 marca 2013 r. godz.18.30

  Szczegóły dotyczące koncertów można znaleźć na stronie zespołu:

  Ananke


  29.01.2013

  Trasa koncertowa Tune

  Tune

  Po ogromnym sukcesie jakim było dotarcie do finału programu Must Be The Music, zespół Tune rusza w trasę koncertową obejmującą 24 miasta w Polsce. Na trasie tej usłyszymy utwory, które znalazły się na świetnie przyjętym krążku z 2011 roku "Lucid Moments". Zespół na koncerctach nie tylko odgrywa swoje utwory ale też dzięki wokaliście Kubie Krupskiemu przekazuje emocje jakie towarzyszą w twórczości zespołu.
  Czy zespół czymś nas zaskoczy? Trzeba się wybrać na koncert aby się przekonać.

  Liveshot poleca!

  Próbki możliwości scenicznych można zobaczyć w galerii zdjęciowej:

 • Tune


  21.01.2013

  3 koncerty Pendragon w Polsce

  Pendragon

  Pendragon, jeden z najbardziej zasłużonych zespołów neo-prog-rockowych i laureat tegorocznych nagród Classic Rock Society zawita do Polski na trzy koncerty! W maju zespół wystąpi w Poznaniu, Warszawie oraz w Bielsku - Białej.

  Formacja, która w tym roku obchodzi 35-lecie swojego istnienia, ma na swoim koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów.

  Jesienią zeszłego roku zespół powrócił z najnowszym koncertowym wydawnictwem dostępnym w formacie DVD oraz - po raz pierwszy w historii grupy - Blu-Ray, "Out of Order Comes Chaos". Wydawnictwo spotkało się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów. Natomiast w lutym ukaże się zapis tej płyty w formacie 2 CD DG.

  METAL MIND PRODUCTIONS zaprasza

  PENDRAGON
  + support act
  Klasyczne utwory Pendragon na żywo!

  08.05.2013 - Poznań, Blue Note
  09.05.2013 - Warszawa, Proxima
  10.05.2013 - Bielsko-Biała, Rude Boy

  CENY BILETÓW W PRZEDSPRZEDAŻY/ W DNIU KONCERTU:
  80/ 100 ZŁ

  BILETY W SPRZEDAŻY OD 23 STYCZNIA!
  BILETY DO POZNANIA I WARSZAWY DO NABYCIA NA STRONACH:

  www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl,
  www.ticketportal.pl, www.biletin.pl

  BILETY DO BIELSKA DO NABYCIA:
  www.ticketpro.pl, www.rockcafe.pl, Klub Rude Boy

  Źródło: Metal Mind Productions


  03.01.2013

  Threshold na jedynym koncercie w Progresji

  Threshold

  Z nieukrywaną przyjemnością zapraszam na koncert brytyjskiej formacji Threshold, który odbędzie się w warszawskim Klubie Progresja 6 marca. Zespół przedstawi swój najnowszy, bardzo udany album "March of Progress".

  Supportem brytyjczków będzie śląska grupa Osada Vida, która wraz z nowym wokalistą Markiem Majewskim (ex Acute Mind) napewno dostarczy wielu emocji.

  To będzie bardzo progresywny wieczór. A informacje o biletach można znaleźć na stronie Klubu Progresja

  Źródło: Klub Progresja

  >>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<

  Archiwum:

  >>Rok 2017<<
  >>Rok 2016<<
  >>Rok 2015<<
  >>Rok 2014<<
  >>Rok 2012<<
  >>Rok 2011<<

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie zdjęcia autorstwa Roberta Świderskiego. Proszę o nie rozpowszechnianie, przywłaszczanie oraz nie wykorzystywanie zdjęć dla własnych korzyści. Strona wykonana przez Milenę Liżewską

 • tekst alternatywny

  tekst alternatywny

  tekst alternatywny tekst alternatywny
  tekst alternatywny
  tekst alternatywny
  tekst alternatywny
  tekst alternatywny


  tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
  .