>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<

11.11.2016

Riverside - dodatkowy koncert

riverside

Kochani,
Pierwszy koncert po przerwie, który zagramy dla Was 25.02.2017 w warszawskiej Progresji został wyprzedany w ciągu jednego dnia!

W związku z ogromnym zainteresowaniem i prośbami, chcielibyśmy ogłosić, że dzień później, w niedzielę 26.02 odbędzie się również drugi koncert. Sprzedaż biletów startuje w poniedziałek (14.11) i będzie można je nabyć tylko przez stronę klubu Progresja, bezpośrednio w klubie oraz sklepie Vintage Vinyl.

6 marca 2004 roku, zespół Riverside wystąpił po raz pierwszy w nowym składzie. Zainteresowanie było tak duże, że dzień później, 7 marca, odbył się kolejny koncert.
„Dwa koncerty w Progresji” powracają po 13 latach, w nowym miejscu, w nowym czasie, z emocjami, których dotąd nie było.
Dziękujemy wszystkim, którzy 25 i 26 lutego 2017 pojawią się na tych koncertach. To będą dwa niezwykłe i niezapomniane wieczory.

Bilety dostępne od 14 listopada

Źródło Klub Progresja

11.11.2016

Ian Gillan w Klubie Progresja

ian

UWAGA:

Z przyczyn niezależnych koncert „Ian Gillan sings Deep Purple” przeniesiony został do Progresji.
Termin oraz godziny pozostają bez zmian. Wszystkie kategorie biletów zachowują ważność.
Szczegóły znajdują się w linku:
http://cinepro.pl/article/id/723/ian-gillan-koncert-przeniesiony-do-progresji

Źródło Klub Progresja
oraz Cinematographer Productions
               

                                              

06.11.2016

Riverside wraca na scenę!

riverside

Kilka dni po rocznicy śmierci Piotra – dokładnie 25 lutego 2017 roku, Riverside zagra swój pierwszy koncert po przerwie.

Koncert dla Riverside najważniejszy i na pewno najbardziej emocjonalny. Koncert, który odbędzie się w klubie przez długie lata związanym z zespołem Riverside – warszawskiej Progresji. Koncert na którym pojawią się zaproszeni goście. Koncert, który będzie początkiem zupełnie nowego rozdziału w historii Riverside.

25 lutego 2017 roku będzie miało miejsce wydarzenie specjalne i jedyne w swoim rodzaju. Dla Grudnia, dla Riverside i dla każdego z nas.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 listopada 2016. Będzie można je nabyć w klubie, sklepie Vintage Vinyl oraz na stronie klubu Progresja.

Więcej szczegółów wkrótce.

Źródło Klub Progresja

06.11.2016

Legendarny chór GREGORIAN na trzech koncertach w Polsce

gregorian

Już w lutym 2017 roku, na specjalną prośbę widzów, powraca uwielbiany przez polską publiczność chór Gregorian! Gregorianie zaskoczą nas najnowszym show w ramach europejskiej trasy koncertowej. Największe przeboje muzyki rozrywkowej w zupełnie nowej odsłonie! Mistyczne wersje ulubionych utworów, tajemniczość oplatająca hity ze szczytów list przebojów, wyjątkowe interpretacje, które zaskakują najbardziej wytrawnych melomanów.

Pokaz został przygotowany z wielkim rozmachem. Wyjątkowe obiekty rozrywkowe mogące pomieścić spektakularną scenografię. Program artystyczny jest utrzymany w nadzwyczajnej atmosferze. Zaskakująca choreografia, spektakularne efekty sceniczne z użyciem ognia, świateł i pirotechniki, te wszystkie elementy tworzą zapierające dech w piersiach show, które zdobyło serca 2,5 miliona ludzi od Europy po Japonię.

Czekają Was niezapomniane przeżycia! Podczas ich ostatniej wizyty w Polsce sale pękały w szwach, a bisom nie było końca. W tym roku, w ramach europejskiej trasy zespół zagości we Wrocławiu, Toruniu oraz w Warszawie!

Chór Gregorian powstał na początku lat 90. XX wieku. Niebywałym sukcesem okazał się oryginalny pomysł znanego producenta muzycznego, Franka Petersena, połączenie średniowiecznych chorałów gregoriańskich z współczesną muzyką popową i rockową, zapewniło mu światową sławę. Już pierwszy album grupy Masters of Chant przyniósł jej sukcesy i ogromną popularność– status złotej płyty w 6 krajach Europy, a w Portugalii okrył się platyną. Dostał się również do prestiżowej listy TOP 10 w dziesięciu krajach świata. Zachęcony sukcesem zespół, wydał rok później drugi album, Masters of Chant – Chapter II. Okazało się, że pomysł stylizowania utworów na śpiew liturgiczny wciąż zachwyca publiczność. Płyta została wydana w 19 krajach i powtórzyła niebywały sukces swojej poprzedniczki, zdobywając złoto w 8 krajach Europy i platynę w Finlandii. Album dostał się na 6 miejsce TOP 10 najlepiej sprzedających się albumów. Singiel Moment of Peace stał się spektakularnym hitem.

W lutym będziemy mieli okazję posłuchać tych wybitnych utworów na żywo! Ich największe przeboje oraz wyjątkowe efekty sceniczne będziemy podziwiać na trzech koncertach w Polsce– jeden z najpopularniejszych chórów świata pojawi się we Wrocławiu, Toruniu, Warszawie. Występy będą niezapomnianym widowiskiem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Występy są obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego miłośnika muzyki. Przenieś się w klimat średniowiecznych wibracji muzycznych!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Bilety w sprzedaży już od piątku, 4 listopada, od godziny 12:00, do nabycia na www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.

Źródło Makroconcert

06.11.2016

Blindead i Lonker See na koncercie w Klubie Progresja

blindead

Po trzech latach od wydania albumu „Absence” Blindead powraca z nową płytą i koncertami!
‚Ascension’ będzie piątym longplay’em w dorobku Blindead i pierwszym dokonaniem formacji nagranym z nowym wokalistą, Piotrem Piezą!

BLINDEAD (Gdynia/Trójmiasto)

Blindead już dawno udowodnili, że mają swoją tożsamość. Pokazując autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę nie ograniczają się do jednej konwencji i wymykają się oczywistym schematom.

Tworzą muzykę dojrzałą, przepełnioną niezwykłą wrażliwością i jednocześnie zaangażowaną. Muzykę, która na koncertach często stanowi ścieżkę dźwiękową do filmowych wizualizacji Romana Przylipiaka. Ten element występów realizują w bardzo oryginalny sposób będący tym samym uzupełnieniem ich koncepcyjnych albumów.
Ostatnie wydawnictwo, płyta „Absence” przyniosła zmianę kursu i po raz kolejny pokazała odwagę zespołu do muzycznych eksperymentów.

https://www.facebook.com/blindeadofficial/
http://blindead.8merch.com/services/store

LONKER SEE

Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelię. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

https://www.facebook.com/LonkerSee/
https://lonkersee.bandcamp.com/

Źródło Klub Progresja

06.11.2016

Kaliber 44 w Klubie Progresja

k44

Progresja Music Zone zaprasza na koncert – KALIBER 44 – KONCERT KSIĘGA TAJEMNICZA. PROLOG XX-LECIE, który odbędzie się już 25. listopada!

Koncert ze specjalną oprawą wizualną odbędzie z wyjątkowej okazji. W tym roku mija 20 lat od wydania kultowego albumu „Księga Tajemnicza. Prolog” jednej z najważniejszych na polskim rynku grupy hiphopowej! Kaliber 44 zagra materiał z utworami z tej płyty. Usłyszymy m. in. „Nasze mózgi wypełnione są marią”, „Brat nie ma już miłości dla mnie” czy „Moja obawa (bądź a klęknę)”. Ten klimat, te bity, te rymy. Udział w wydarzeniu potwierdzili goście związani z powstaniem albumu i nie tylko.

Księga Tajemnicza. Prolog – pierwsza płyta polskiego zespołu hip-hopowego Kaliber 44. Wydawnictwo ukazało się 10 listopada 1996 roku nakładem wytwórni muzycznej S.P. Records. Album był promowany singlem „Magia i miecz”, na którym znalazły się utwory: „Moja obawa (bądź a klęknę)”, „Więcej szmalu 2” oraz „Plus i minus”.
Płyta cieszyła się dużą popularnością i uznaniem zarówno krytyków jak i fanów, sprzedając się w nakładzie 100 000 egzemplarzy. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane teledyski do utworów „Magia i miecz” oraz „Plus i minus”, którego treść dotyczyła obaw Łuszcza przed zakażeniem wirusem HIV. Członkowie grupy wykonywaną muzykę określili jako hardcore psycho rap lub magia i miecz, w nawiązaniu do promującego album utworu. Gościnnie w nagraniach wzięła udział grupa 3xKlan, która niespełna rok później wydała album Dom pełen drzwi inspirowany debiutem katowiczan.

Płyta uzyskała nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach Fonograficzny debiut roku i Album roku – muzyka alternatywna. W 2001 roku pochodzący z płyty solowy utwór Joki pt. „Moja obawa (bądź a klęknę)” został wykorzystany w niezależnym filmie dramatycznym Że życie ma sens.
W 2012 roku piosenka znalazła się na liście „120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych” według serwisu T-Mobile Music.

Źródło Klub Progresja

06.11.2016

RAGE na koncercie w Klubie Progresja

rage1

Progresja Music Zone z radością zaprasza 20 listopada na koncert promujący najnowszy album grupy RAGE.

The Devil Strikes Again, tak nazywa się najnowszy album tuz metalu zza zachodniej granicy, który swoją premierę miał 10 czerwca tego roku i wydany był pod skrzydłami Nuclear Blast.
Frontman Rage – basista Peter Peavy Wagner – deklaruje, że nowej płycie The Devil Strikes Again będzie głośniej i mocniej niż zwykle. Zespół wystąpi w nowym składzie, w którym znaleźli się urodzony w Wenezueli, a obecnie żyjący w Belgii gitarzysta Marcos Rodriguez oraz mający niemiecko-greckie korzenie perkusista Vassilios Lucky Maniatopoulos (na marginesie warto dodać, że był technicznym i najlepszym przyjacielem swojego poprzednika na tym stanowisku – Chrisa Efthimiadisa).

Peavy o nowym, 22 już krążku zespołu mówi tak:
“Na naszej nowej płycie chcieliśmy wzbudzić energię i przywrócić ducha naszych klasycznych albumów z lat 90-tych. Skupiliśmy się całkowicie na mocnych i prostych piosenkach z fantastycznymi melodiami. Współpraca z Marcosem i Luckym przebiegała znakomicie, minęło sporo czasu odkąd czułem tak silną inspirację i lekkość w pisaniu utworów, co bezpośrednio przełożyło się na ich jakość, nie bez przyczyny uważam je za jedne z najlepszych jakie stworzyłem z RAGE. Jesteśmy dumni z tego krążka i nie możemy się doczekać, aż zagramy go na żywo!”

Ogromny entuzjazm zespołu i energię płynącą z nowego materiału mogliśmy obserwować podczas ostatniej trasy, w którą Rage wyruszyło razem z Helloween. W lutym tego roku porwali publiczność i udowodnili, że nie bez przyczyny nazywają się RAGE.
The Devil Strikes Again to imponujące świadectwo tego na co stawia zespół w 2016 roku, a co zaczęło się 32 lata temu w Hern: jednym słowem – metal. Bezkompromisowo szybki, ciężki, głośny z mocnymi riffami, to wszystko wynosi tę płytę na najwyższy muzyczny poziom.

Tak jak w większości przypadków, dziesięć utworów na The Devil Strikes Again, wyprodukował Peavy Wagner we współpracy z gitarzystą Marcosem Rodriguezem. Nagrania odbywały się w Megafon Studio (Burscheid) i w Soundchaser Studio (Zandhofen – Belgia). Za mastering i mix odpowiada dobrze znany w świecie muzyki Dan Swanö (OPETH, MARDUK, DISSECTION i wiele innych). Grafika zaś wyszła spod rąk utalentowanego Karima Königa (zdjęcia: Ivan K. Maras, reżyser klipu do ‚My Way’).

Fani RAGE z pewnością nie zawiodą się krążkiem The Devil Strikes Again, bowiem Panowie wracają z pełną mocą!

Źródło Klub Progresja

06.11.2016

Raz Dwa Trzy zagra koncert w Klubie Progresja

raz

Raz, Dwa, Trzy na jesieni w Progresji!
18 listopada Progresja Music Zone z radością zaprasza na koncert jednego z najlepiej znanych polskich zespołów – Raz, Dwa, Trzy.

Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego. Bez względu na wiek – swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku, a w zeszłym roku obchodzili 25-lecie swojego istnienia. Podczas ich koncertu usłyszycie najbardziej znane utwory z repertuaru grupy, pojawią się także piosenki mniej znane, w nowych odświeżonych aranżacjach.

Zespół „Raz Dwa Trzy” rozpoczął działalność 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze. Kilka tygodni później zagrali tam swój pierwszy koncert, w klubie „Zatem”. Wiosną tego samego roku zdobyli nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, im. Wojtka Bellona, Jacka Kaczmarskiego, oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie „Debiuty” i otrzymała „Wyróżnienie”. Na początku lat dziewięćdziesiątych została zaproszona również na festiwal w Jarocinie.

Najpierw mieliśmy do czynienia z „landszaftami muzycznymi” (debiutancka, analogowa płyta „Jestem Polakiem”, „To ja” ), następnie „happy spirit” – płyta „Cztery” i „Sufit”, „bridge music” na płycie „Niecud”. Ten szczególny, zdystansowany rodzaj egzystencjalizmu poparty elementami sympatii do szeroko pojętej ludzkości charakterystyczny dla twórczości Adama Nowaka, dziennikarze usiłowali porównywać z innymi wykonawcami.
Nietypowe instrumentarium i wyjątkowe dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka kojarzyły się z piosenką napisaną w Paryżu, usłyszaną w Warszawie, gdzieś w drodze do Moskwy. Zespól na płytach „Cztery” i „Sufit” nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała nowe brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Tak wzbogacone albumy zyskały sympatię szerszej, nie tylko związanej z tak zwanym nurtem „piosenki studenckiej”, publiczności.

Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie „Trójki” zespół w lutym 2002 roku prze-aranżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Rok później ukazuje się studyjny, autorski album „Trudno nie wierzyć w nic”, który ugruntowuje pozycję zespołu „Raz Dwa Trzy” na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk.

Album „Trudno nie wierzyć w nic” (Polskie Radio) w warstwie pomysłu wynika z wcześniejszych dokonań grupy, ale za sprawą współpracy z producentem Marcinem Pospieszalskim muzyka zyskuje nowe, głębsze i szlachetniejsze brzmienie. Na potrzeby rejestracji płyty poszerzone zostaje instrumentarium o elementy perkusyjne (Tomas Celis Sanchez), sekcje dętą (Mateusz Pospieszalski, Antoni Gralak). Teksty nabierają nowego, metafizycznego kontekstu, który poparty mieszaniną wątpliwości ich autora opowiadają o wędrówce człowieka poprzez życiowe komplikacje.

1 marca 2010 roku ukazał się album „Skądokąd” i zyskał status platynowy. Piosenki „Już” i „Dalej niż sięga myśl” zostały nominowane do Fryderyków 2010 w kategorii piosenki roku,. We wrześniu 2010 grupa nagrała w Filharmonii Bałtyckiej koncert DVD i CD „Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia” będący ukoronowaniem 20 letniej bytności na polskiej scenie muzycznej. Od tego czasu zespół nieustannie koncertuje.

Liderem grupy jest Adam Nowak. Ceni wyrazistych poetów Villona, Brechta, Brodskiego, Szymborską, ks. Twardowskiego, jak również charyzmatycznych wykonawców piosenek: Wysockiego, Waitsa, Piaf, Cohena i innych.

„Mógłbym śpiewać o miłości, ale po co skoro większość robi to z lepszym, czy gorszym skutkiem. Piszę i śpiewam o swoich wątpliwościach na temat różnych pewności, których nabrałem do tej pory.” Jego postawa sugeruje, że nie potrzeba niczego udowadniać. “Wystarczy szukać i robić to, co ma się do zrobienia” – kwituje.

Skład zespołu:
Adam Nowak – gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon
Jacek Olejarz – perkusja
Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas
gościnnie: Tadek Kulas – trąbka

Źródło Klub Progresja

19.10.2016

AIRBAG NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE!

airbag

W lutym na dwa koncerty do Polski przyjeżdża popularna w Polsce, norweska grupa Airbag. Bedzie to ich trzecia wizyta w Polsce. W 2010 muzycy zostali owacyjnie przyjęcie na festiwalu Ino-Rock w Inowrocławiu. Później gościli jeszcze u nas w 2014 roku (w Warszawie i Krakowie).

Zespół powstał w 1994 roku, początkowo będąc typowym cover bandem, grającym utwory m.in. Pink Floyd. Na przełomie lat 2004-2005 norwescy muzycy przyjęli nazwę Airbag.
Mniej więcej w tym samym czasie grupa, dzięki Internetowi, udostępniła pierwszą EP Come On In, na której znalazły się cztery utwory. Następne EP/demo Sounds That I Hear, ukazało się w 2006 roku, a w 2007 ostatni z mini-albumów Safetree.

Działalność Airbag jest przykładem wykorzystania potęgi Internetu oraz social media. W latach 2006-2008, na profilu MySpace, zarejestrowano ponad 110 tysięcy odsłuchów poszczególnych utworów zespołu. Musiało minąć jeszcze kilka lat, by zespół okrzepł i zaprezentował swoje nagrania w koncertowym anturażu. Koncertowy debiut grupy z własnym materiałem nastąpił w 2007 roku.
Muzycy Airbag supportowali takie zespoły jak: Riverside, The Pineapple Thief czy Gazpacho. Rok 2009 z pewnością był dla Norwegów przełomowy. Pierwszy longplay zespołu zatytułowany Identity (2009) spotkał się z pozytywnym odbiorem prasy muzycznej oraz fanów.
Wydany w 2011 roku album All Rights Removed jeszcze bardziej zaskakiwał. Rzadko się zdarza, aby po tak udanym debiucie jaki nam zaprezentował Airbag, zespół mógł zaspokoić bardzo rozbudzone apetyty słuchaczy. Album od początku do końca urzeka, cała koncepcja jest spójna i pozwala na słuchanie płyty z równą przyjemnością od pierwszego do ostatniego dźwięku.
Opublikowany w 2013 roku trzeci album Norwegów (The Greatest Show on Earth) był kolejną muzyczną podróżą przez nastrojowe dźwiękowe pejzaże i poważne tematy. Norwegowie uraczyli słuchaczy dźwiękami, do jakich przyzwyczaili nas na poprzednich płytach, dodając bardziej ostre i mocniejsze, wręcz bardziej metalowe brzmienia.

W 2014 siła napędowa formacji - gitarzysta Bjorn Riis, postanowił przedstawić światu swoje solowe dzieło, muzycznie niezbyt odległe od propozycji Airbag. Zresztą do nagrań zaprosił dwóch kolegów z macierzystego zespołu - perkusistę Henrika Fossuma i wokalistę Asle Tostrupa, który tym razem zadbał o loopy i efekty.
Jako główny wokalista na płycie zadebiutował sam Bjorn. Album "Lullabies In A Car Crash" to płyta bardzo osobista i poruszająca. W tekstach pojawia się strach przed porzuceniem, samotnością i stratą, a muzyka to hołd złożony wielu muzykom, których doświadczenia i dokonania wywarły na Bjorna największy wpływ.
Po trzyletniej przerwie od znakomicie przyjętego "The Greatest Show on Earth", na rynku pojawiło się czwarte studyjne dzieło formacji. Na albumie "Disconnected" znalazło się sześć kompozycji połączonych wspólnym tematem. Począwszy od pierwszego utworu po trwający trzynaście minut tytułowy słuchacz uczestniczy w niezwykłej muzycznej podróży, pełnej bujnych dźwiękowych krajobrazów i aranżacji, podkreślanych przez szybujące gitary i nastrojowe partie wokalne.

Chociaż zaczynali jako klubowy cover band, Airbag stał się zespołem, który stworzył swój własny niepowtarzalny styl muzyczny. Wszechobecne wpływy muzyki klasycznej, rocka progresywnego, elektroniki oraz ten skandynawski "pierwiastek melancholii" są wyznacznikami stylu zespołu. Muzycy Airbag tworzą filmowe obrazy i nasycają je emocjami, wciągając słuchaczy w swój niepowtarzalny świat.
Norwegowie grają pięknie, z wielkim wyczuciem muzycznym i bardzo rozumną interpretacją najlepszych progrockowych wzorców. Twórczość Airbag idealnie trafia w poczucie wrażliwości, estetycznych i muzycznych doznań fanów rocka. Pomimo, że w twórczości norweskiego kwintetu usłyszeć można inspiracje takimi zespołami jak Pink Floyd, Porcupine Tree, Talk Talk, Radiohead, czy norweskiego A-ha, muzyka tworzona przez Airbag odcisnęła silne piętno na muzycznym rynku drugiej dekady 21. wieku.

Źródło Rock Serwis

18.10.2016

Saxon ponownie w Polsce

saxon

Saxon, legenda NWOBHM powraca do Polski! Ta kultowa formacja, która już od 40 lat obecna jest na muzycznej scenie, wystąpi w Polsce 21 listopada w warszawskiej Progresji w ramach trasy The Battering Ram World Tour, a towarzyszyć jej będą dwie znakomite grupy, Last In Line i Girlschool. Zapraszamy!

Ten kultowy angielski zespół, jeden z czołowych przedstawicieli Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, świętuje w tym roku czterdziestolecie swojej działalności.
Formacja ma na koncie 21 studyjnych albumów, z czego na całym świecie sprzedała ponad 15 mln płyt, a 8 albumów znalazło się na brytyjskiej liście Top 40, a wśród zespołów, które otwarcie przyznają się do inspiracji twórczością Saxon, znaleźć można takie grupy jak np. Metallica czy Megadeth.

W październiku zeszłego roku premierę miał najnowszy studyjny album Saxon, „Battering Ram”, a w marcu tego roku ukazała się prawdziwa gratka dla fanów zespołu box „Eagles And Dragons”, w skład którego wchodzi 9 płyt wydanych na winylu z okresu między 1991 a 2009 rokiem.

Gdziekolwiek pojawia się Saxon, tam fani mogą liczyć na klasyczne show wypełnione energetycznymi i wiecznie żywymi dźwiękami. Mimo upływu lat wciąż brzmią tak samo świeżo i utrzymują się w hard rockowej pierwszej lidze. W 1980 pisano o nich jako o najgłośniejszej, najbardziej energetycznej i poruszającej metalowej formacji. Nic się od tej pory nie zmieniło, a z czasem zyskali charyzmę i moc jakiej pozazdrościć im może każda młoda formacja.

W centrum każdego show Saxon jest zawsze lider grupy Biff Byford ze swoim potężnym, niepowtarzalnym wokalem. Do tego należy dodać pasję i zręczność gitarzystów: Paula Quinn oraz Douga Scaratt.
„Można bez przesady powiedzieć, że obecny skład Saxon jest najlepszym w historii zespołu” – przekonuje Biff. Skład dopełniają: perkusista Nigel Glockler oraz basista Nibbs Carter.

Saxon na trasie supportować będą dwie znakomite formacje, Last In Line oraz Girlschool. Amerykański Last In Line to grupa w skład której wchodzą m.in. Vinny Appice (Black Sabbath) oraz Vivian Campbell (Def Leppard). Grupa ta powstała w 2012 roku a stworzyli ją muzycy formacji DIO, w tym roku natomiast ukazał się debiutancki krążek kapeli, „Heavy Crown”.

Girlschool to czołowy kobiecy przedstawiciel NWOBHM, formacja ta istnieje już od 1978 roku i ma na koncie 13 studyjnych płyt z czego ostatnia, „Guilty as Sin” ukazała się w zeszłym roku.

Źródło Metal Mind Productions

18.10.2016

White Lies na dwóch koncertach w Polsce

white

Progresja Music Zone już tej jesieni, zaprasza na dwa koncerty w Polsce zespołu The White Lies! Trio wystąpi 2 listopada w gdańskim Starym Maneżu i 3 listopada w warszawskiej Progresji.

Brytyjskie trio swoją działalność rozpoczęło w 2007 roku w Londynie. Czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads, Joy Division i Editors, mimo wszystko zdołali stworzyć swój styl, który przez znawców nazywany jest zimnofalowym post punkiem, połączonym z syntetycznym popem.
To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Historia zespołu ma swój początek w londyńskiej North Ealing Primary School, do której uczęszczali Charles Cave i James Lawrence-Brown. Pierwszy z nich grał na basie, a drugi szalał za perkusją. Potrzebowali tylko kogoś, kto stanąłby za mikrofonem i grał na gitarze. Na ich drodze pojawił się wtedy Harry McVeigh, który z sukcesem uzupełnił tę lukę w składzie. Tak powstał protoplasta The White Lies – Fear Of Flying. Charles, James i Harry początkowo traktowali zespół jako niezobowiązujące hobby, mówiąc że jest to “weekendowe zajęcie”, ktoś jednak zauważył olbrzymi potencjał tej trójki, a chwilę po tym posypały się liczne propozycje koncertowe.

W październiku 2007 roku nastąpił przełom w obozie Brytyjczyków. Z muzycznego światka zniknęło Fear Of Flying i narodziło się White Lies, o czym członkowie zespołu poinformowali na swoim profilu MySpace w dość ciekawych słowach: „Fear Of Flying is Dead… White Lies is Alive”.
Pytani o zmianę nazwy, odpowiadali, w następujący sposób: „niewinne kłamstwa są tak powszechne, ale jednak trochę mroczne i to są określenia jakimi postrzegamy siebie”. Zmiany dosięgły również stylistyki zespołu. “Zaczęliśmy grać pod nowym szyldem głównie dlatego, że nadaliśmy naszym utworom zupełnie nowe brzmienie, które kompletnie nie pasowało do naszej poprzedniej formacji” – tłumaczy Cave.

Prezenter BBC 1 Zane Lowe, 5 lutego 2008 roku, nazwał Death, „najgorętszym nagraniem na świecie”. Znaczące dla ich kariery były występy na największych festiwalach muzycznych na czele z festiwalem Oxegen, T in the Park, Reading czy Leeds Festivals. Zaczęli od rodzimego rynku, dając ponad 13 koncertów w Wielkiej Brytanii. Mbr> Gdy emocje po występach na żywo opadły, Panowie postanowili udać się do studia nagraniowego, by nagrać swój debiutancki krążek – To Lose My Life…(2009).
Po trwających ponad dwa miesiące sesjach nagraniowych znów ruszyli w trasę, tym razem po Stanach Zjednoczonych. W między czasie utwór „From the Stars”, stał się singlem tygodnia w sklepie iTunes, a płyta trafiła na 1. miejsce brytyjskiego Album Chart.
Po olbrzymim sukcesie pierwszego krążka, White Lies głównie koncertowało. Wygłodniali fani musieli poczekać 2 lata na ukazanie się drugiej płyty. Ritual (2011), został wydany nakładem wytwórni Fiction, za produkcję zaś odpowiadali Alan Moulder i Max Dingel. Kolejne dwa lata później do sklepów trafiła płyta „Big TV”. Oficjalnym singlem tego albumu został „There Goes Our Love Again”, który stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych numerów końca lata.
O swoim stylu mówią: “Quite danceable indie” (przyp. taneczne indie), natomiast w środowisku muzycznym są określani mianem kapeli indie-popowej. Podczas wywiadu dla BBC przyznali, że największy wpływ na ich twórczość wywarło Talking Heads. Fani i krytycy muzyczni porównują ich muzykę do takich zespołów jak Editors, Arcade Fire, Joy Division, Interpol, The Killers, Echo& the Bunnymen oraz do Tears for Fears.
Mroczną stylistykę dźwięków tworzonych przez White Lies, dopełnia wyjątkowa barwa głosu wokalisty, nieco podobna do tej Iana Curtisa czy Julian Cope.

Pozorna cisza w obozie White Lies mogła nieco uśpić fanów. Jednak tego lata wrócą z nowym materiałem i czwartym już krążkiem w ich karierze.

Źródło Progresja Music Zone

18.10.2016

Prog The Night w Łodzi.

progthenight1

Nie lada gratka czeka fanów rocka progresywnego w listopadzie. W dniach 11 - 12 listopada w Łódzkim Domu Kultury (ul. R. Traugutta 18) odbędzie się druga edycja festiwalu PROG the NIGHT.

Wystąpią czterej czołowi przedstawiciele art rockowego nurtu w Polsce (Leafless Tree, AnVision, Art Of Illusion, Retrospective) oraz trzy zespoły niewątpliwie aspirujące do tej czołówki (Backward Runners, Muzozoic, Hegemony).
Rozłożony na dwa dni festiwal odbędzie się w Sali Kolumnowej ŁDK-u zapewniającej najwyższą jakość dźwięku oraz odpowiednią oprawę i atmosferę.

Karnety na cały festiwal już niebawem w specjalnej promocyjnej cenie 50 PLN dostępne będą w internetowym serwisie Bilety24.pl Będzie można także nabyć je 11 listopada w kasie ŁDK-u (cena w dniu koncertu 60 PLN). Tuż przed koncertami dostępne będą także bilety "jednodniowe" w cenie 35 PLN.

PIĄTEK 11 listopada - start 18.00

BACKWARD RUNNERS
LEAFLESS TREE
ANVISION

SOBOTA 12 listopada - start 18.00

MUZOZOIC
HEGEMONY (koncert akustyczny)
ART OF ILLUSION
RETROSPECTIVE

Więcej na wydarzeniu na Facebooku

18.10.2016

Oberschlesien na koncercie w Progresji.

ober

Momy do Wos slonski maszkiet!

Oberschlesien – zespół założony przez Marcela Różankę i Michała Stawińskiego. W 2012 roku finaliści Must Be The Music – podczas rozgrywki finałowej, zgromadzili największą publiczność w historii programu. Numer „JO CHCA” przygotowany specjalnie na potrzeby programu, cover niemieckiej grupy „Rammstein”, do tej pory jest jednym z mocno rozpoznawalnych utworów wykonywanych przez zespół.

Od tego czasu zespół wydał 2 albumy studyjne: „Oberschlesien I” i „Oberschlesien II”.
„Nowa dyskietka Oberschlesien zawiera ganc dobre kompozycje. Zresztą fach muzyków z Pjekar Ślůnskich nie jest nowinką, ale „II” w porównaniu do „I” wyłania się jako materiał o wiela bardziej dojrzały, może nie tyle inszy, co debiut, ale bardziej spójny i świadczący o ukształtowanej tożsamości kapeli. Zespół niemalże hekluje kolejne utwory w swej drobiazgowej, a zarazem dosadnej formie.
W zawartości „II” ni ma ajnfachowych zagrywek, ani rzympolenia, nie jest to też dzieło smarków. Sam so ino porządne numery, część idealna do podróży autobaną abo na koncerty („Ajza”, „To nie sen”, „Strach”, fest dobry „Orzeł”), część o walorze rychtig refleksyjnym („Samotny”, „Krzyż”), nawet wzbudzającym ała na hercu („Niechciane dzieci”, „Boży gniew”) lub sięgającym dziedzictwa literackiego Fryców („Król Olch”).” Konrad Sebastian Morawski Magazyn Gitarzysta

„Samotny” przez 2 miesiące gościł na LP3; „To nie sen” ponad 3 miesiące na Turbo Top w Antyradiu.

Industrial metal powrócił w nowoczesnej formie, z elektronicznymi smaczkami, z mocnymi, dosadnymi i jednocześnie oszczędnymi tekstami w gwarze śląskiej, czasem śpiewanymi, czasem melorecytowanymi podniosłym, niskim głosem Michała Stawińskiego.
Oberschlesien definiuje nasze czasy, zarówno w tekstach utworów, jak i w muzyce.
Poruszają tematy ważne i trudne – Samotny, Niechciane Dzieci, Strach, pojawiły się teksty o zabarwieniu patriotycznym – ORP Orzeł, Powstaniec, o zniewoleniu – Robot, dotykają miłości – To nie sen, swoistej „ojcowizny”– Richter, Szola.
W kilka lat wypracowali tzw. „modę na śląskość”.
Szczerość przekazu i determinacja jak towarzyszy zespołowi pozwala napisać, że są bezkonkurencyjni.

Po kilku zmianach osobowych, wykrystalizował się obecny skład zespołu:
Michał Stawiński – wokal, Marcel Różanka – perkusja, Tomasz Andrzejewski – gitara, Wojtek Jasielski – gitara, Adam Jurczyński – gitara, Łukasz Sztaba – klawisze.

Obecnie muzycy pracują na 3 albumem zespołu – Oberschlesien III”, planowana premiera w 2017 roku. Płytę poprzedzi kilka singli, pierwszy już niebawem.
Oberschlesien w kilka lat zagrał ponad 250 koncertów, zapełniając sale w klubach i gromadząc rzesze publiczności na koncertach plenerowych, w tym większość znaczących festiwali w kraju – dwukrotnie Jarocin Festiwal, Cieszanów, Przystanek Woodstock, Rockowe Igrzyska na Górze św. Anny, Around The Rock, trasę z formacją Skindred, Rocket Festiwal – Torwar Warszawa, Arena w Poznaniu, Arena w Gdyni, Arena w Lublinie, Arena w Szczecinie, Energia Wolności Festiwal Londyn – The Dom Tuffnel Park, Arena w Oberhausen, Ostrava w plamenech…

Oberschlesien wspiera wiele akcji charytatywnych, odwiedza placówki oświatowe – szkoły, przedszkola. Cykliczne stały się spotkania z najmłodszymi fanami – dziećmi od 2,3 lat do …..organizowane pod hasłem Oberbajtel.

Źródło Progresja Music Zone

18.10.2016

UWAGA!!! KONCERTY TIMA BOWNESSA PRZEŁOŻONE NA 2017!!!

tim

Informujemy, że listopadowe koncerty Tima Bownessa ulegają przesunięciu na 2017 rok. Bilety zachowują ważność, ale oczywiście można je też zwracać w miejscach zakupu.

Koncerty w 2017 odbędą się w rozszerzonym składzie osobowym, a w zespole pojawi się bardzo istotny muzyk. Droższe też będą bilety. Dlatego warto zastanowić się, czy nie powstrzymać się ze zwrotem tych już zakupionych.

Przepraszamy za niedogodności i równocześnie jesteśmy przekonani, że koncerty w 2017 pozwolą o nich zapomnieć.

Źródło Rock Serwis

15.07.2016

Ian Gillan na koncercie w Hali Koło.

ian

Legendarny Ian Gillan przyjedzie do Polski na jeden wyjątkowy koncert z utworami Deep Purple. Muzyk charakteryzujący się jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów rockowego świata zaprezentuje w stołecznej Warszawie niesamowite show.

Zagra na jednej scenie z muzykami z Don Airey Band oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej prowadzoną przez Stephena Bentleya-Kleina.
W warszawskiej Hali Koło z pewnością zabrzmią takie rockowe killery jak „Smoke on the Water”, „Black Night” oraz „Perfect Strangers”. Jako support wystąpi zespół Papa Le Gál.

Ian Gillan urodził się w Hounslow w Anglii, a jego wyjątkowy głos rozpoznawalny jest na całym świecie. Od najmłodszych lat był pod wielkim wpływem takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz innych dynamicznych artystów tamtej epoki.
W latach swojej młodości chłonął szeroki zakres gatunków muzycznych, które zalewały Wielką Brytanię w latach sześćdziesiątych.

Ian Gillan poznał Rogera Glovera, gdy dołączył do grupy Episode Six w 1965 roku. W czasie trasy z Dusty Springfield mieli pierwszą szansę, by uczyć się rzemiosła, grając pięć koncertów dziennie – osiem w czasie weekendów.
Gillan dołączył do Deep Purple w 1969 roku, początkując tym samym najbardziej popularny okres grupy. Wziął udział w nagraniu serii albumów, które odniosły wielki sukces: „Fireball”, „Machine Head” i „Who Do We Think We Are”.

Gillan wcielił się w interpretacyjną rolę Jezusa Chrystusa w oryginalnym nagraniu rockowej opery „Jesus Christ Superstar” z 1970 roku. Zasłynął również ze swoich koncertów na terenach wcześniej nieodkrytych muzycznie – łamiąc tym samym bariery i poszerzając mentalne granice w latach osiemdziesiątych. Muzyk wcielił się także w rolę Charlesa Darwina na albumie braci Bolland – „Darwin – The Evolution”.

Legenda rocka dwukrotnie wykonała arię „Nessun Dorma” w duecie z Luciano Pavarottim. Na uwagę zasługuje również fakt, iż Gillan wciąż występuje na wyprzedanych arenach na całym świecie; razem z Deep Purple oraz jako solista, odwiedziwszy w zeszłym roku aż 48 krajów. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć go na niesamowitym widowisku już w listopadzie tego roku.

Bilety trafią do sprzedaży 18 lipca o godzinie 12:00.

Źródło 1 Cinematographer Productions
Źródło 2 Progresja Music Zone

15.07.2016

Skye & Ross from Morcheeba na koncercie w Progresji.

skye

Jeden z najsłynniejszych zespołów triphopowych wszechczasów. Grupę założyli w 1995 bracia Godfrey. Wkrótce dołączyła do nich niezwykła charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów Skye Edwards. W tym składzie zespół zasłynął, jako twórcy najpiękniejszych triphopowych ballad Trigger Hippie czy Blindfold, opartych o dyskretne beaty

Jednak największy sukces przyniosły im kompozycje Rome Wasn’t Built In A Day, The Sea, czy Otherwise, które stały się klasyką popu. Morcheeba ma swoim koncie 9 albumów i kilka milionów sprzedanych płyt, które podbiły serca zarówno fanów muzyki klubowej, jako doskonałe chilloutowe ballady, ale urzekły też swoim niezwykłym pięknem sympatyków innych gatunków.
Oczarowali też wielu reżyserów, ich nastrojowe kompozycje powiły się m.in. w „Enemy Of The State”, This Year’s Love”, „Traffic”. W 2003 roku Skye opuściła zespół i rozpoczęła karierę solową.
W tym czasie bracia Godfrey nagrywają 2 albumy z innymi wokalistkami, które jednak nigdy nie dorównują charakterystycznej Skye.

W 2010 roku Skye powróciła do Morcheeby, żeby wspólnie nagrać nową płytę grup. Album „Blood Like Lemonade” ukazał się w czerwcu, przyniósł kolejny przebój pt. Even Though.

W 2016 została nagrana najnowsza płyta Morcheeby sygnowana jako Skye and Ross from Morcheeba. Premiera odbędzie się 2 września! Pierwszy singiel z nowej płyty zatytułowany jest Light of Gold.
Jesienią Morcheeba wyrusza w trasę koncertową i odwiedzą m.in. Polskę, podczas której będzie można usłyszeć największe przeboje jak np.: Rome Wasn’t Built In A Day, The Sea, Otherwise, Trigger Hippie czy Blindfold oraz materiał z najnowszego albumu.

Ceny biletów: 95 zł do 31 sierpnia, 110 zł od 1 września
Sprzedaż biletów rusza 16 lipca!

Źródło Progresja Music Zone

15.07.2016

Katatonia zagra w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

katatonia

Knock Out Productions, Go Ahead i PW Events prezentują trzy koncerty szwedzkiej legendy atmosferycznego, metalowego grania – Katatonia zagra 4 października w gdańskim B90,
5 października w warszawskiej Progresji i 6 października w krakowskim Kwadracie.
Bilety już w sprzedaży.

KATATONIA (Szwecja) atmosferyczny metal, atmosferyczny rock, metalgaze:
Wyszli na początku lat 90. od klimatów doomowych i deathmetalowych, by następnie zakotwiczyć w porcie melancholijnego, depresyjnego, atmosferycznego metalu i rocka, w którym pozostają z niewielkimi wariacjami po dziś dzień. Ktoś ukuł określenie "metalgaze", wskazując tym samym, że pożenili metal z shoegaze'em.

Katatonię niezmiennie prowadzą Blakkheim, czyli Anders Nyström oraz wokalista Jonas Renkse. Obecne wcielenie zespołu obejmuje jeszcze znanego z Tiamat gitarzystę Rogera Öjerssona, bębniarza Daniela Moilanena (kiedyś m.in. The Project Hate) i basistę Niklasa "Nille" Sandina (m.in. eks-Siebenbürgen).
Katatonia była u nas wiele razy, a kto był choć raz na ich koncercie wie, że potrafią zbudować na żywo wspaniały nastrój. W sumie nic w tym dziwnego, jeśli ma się w dorobku takie perełki płytowe jak "Tonight's Decision", "Last Fair Deal Gone Down", czy "Viva Emptiness", nic pozostałym wydawnictwom nie ujmując, bo i na nich można znaleźć fenomenalne kompozycje (choćby wpadający w ucho "My Twin").

Szwedzcy mistrzowie operowania smutkiem, melancholią, rozpaczą, i innymi mało przyjemnymi uczuciami, zjawią się u nas, aby przekonać Was do nowej, jedenastej w dorobku płyty, "The Fall Of Hearts", pierwszej nagranej w tym właśnie składzie.

Źródło 1 Knock Out Productions
Źródło 2 Progresja Music Zone

15.07.2016

Tim Bowness na dwóch koncertach w Polsce

tim

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński ma niezwykłą przyjemność zaprosić na koncerty połowy duetu NO-MAN i zarazem posiadacza najbardziej melancholijnego głosu świata...

Tim Bowness - głos No-Man, właściciel "najbardziej melancholijnego głosu świata" powraca ze specjalnym projektem do Polski. Artysta promować będzie swoje ostatnie solowe albumy, ale podczas koncertów nie zabraknie też muzyki No-Man. Muzykowi podczas obu polskich występów towarzyszyć będzie m.in.: znany z Porcupine Tree - basista Colin Edwin.

Niesamowicie wysublimowana, wyrafinowana muzyka, jaką tworzy Bowness wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Różnorodność zainteresowań muzycznych artysty jest wręcz nieograniczona.
Bowness, urodzony i wychowany w Warrington w Cheshire, po raz pierwszy zainteresował się muzyką w dzieciństwie. Wśród swoich inspiracji muzyk wymienia: Roberta Wyatta, Petera Hammilla, Nicka Drake'a, Scotta Walkera, Nico i Tima Buckleya oraz... muzykę disco lat 70. czy angielski punk.
Przez blisko trzydzieści lat muzycznej kariery Bowness zyskał miano artysty kultowego, któremu nie są obce różne gatunki muzyczne: drum'n'bass, muzyka taneczna, jazz czy rock. Współpracował m.in.: ze Stevenem Wilsonem (No-Man), Giancarlo Errą (projekt Memories Of Machines), Richardem Barbieri, Stefano Panunzim, grupami Samuel Smiles, Slow Electric, Fjieri, Centrozoom, Henry Fool.
Razem z Richardem Barbierim w 1994r. nagrał album Flame, jest też współproducentem i współautorem znakomicie przyjętego albumu Judy Dyble (ex-Fairport Convention) Talking With Strangers z 2009r.

W 2001 roku wraz Pete'em Morganem i Peterem Chilversem założył niezależną wytwórnię płytową Burning Shed.
W 2004 roku ukazał się pierwszy solowy album artysty (My Hotel Year). O genezie powstania płyty opowiadał w następujący sposób: "Czułem że nadszedł czas na zmiany i podjęcie ryzyka [wydania solowej płyty - A.L.]. Nawet kiedy piszę piosenki dla siebie, polityka zespołu wchodzi często w drogę. Tym razem, chociaż skomponowałem mniej [muzyki] niż na dwa ostatnie albumy No-Man chciałem mieć większą kontrolę nad końcowym rezultatem procesu twórczego".

Wydany w 2014 roku (10 lat po debiucie) drugi "prawdziwy solowy" album Bownessa Abandoned Dancehall Dreams spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem prasy muzycznej i znalazł się w rankingach najlepszych płyt roku. W nagraniach wspomogli artystę Pat Mastelotto (King Crimson), Colin Edwin (Porcupine Tree), Anna Phoebe (Trans-Siberian Orchestra) oraz członkowie zespołu towarzyszącego No-Man w czasie koncertów (Stephen Bennett, Michael Bearpark, Pete Morgan, Steven Wilson, Andrew Booker i Steve Bingham). Kompozytor i aranżer Andrew Keeling (m.in.: The Hilliard Ensemble, Evelyn Glennie, Robert Fripp) opracował aranże smyczkowe dla utworów zamieszczonych na płycie.

Także wydana rok później płyta Stupid Things That Mean The World spotkała się z równie ciepłym przyjęciem, a wśród muzyków, którzy wzięli udział w jej nagraniu roiło się od znamienitych nazwisk: ponownie Colin Edwin, Pat Mastelotto czy Anna Phoebe, ale także Pater Hammill, Phil Manzanera, David Rhodes czy Bruce Soord (z The Pineapple Thief).

Charakterystyczne, niemalże z pogranicza jawy i snu partie wokalne, subtelne melodie, będące punktem wyjścia do starannych, wyrafinowanych aranżacji to cechy charakterystyczne twórczości Bownessa. Jakie utwory usłyszymy podczas koncertów Tima Bownessa i towarzyszącego mu zespołu? Nie zabraknie z pewnością znanych fanom twórczości Anglika utworów No-Man i przepięknych utworów zawartych na trzech solowych płytach Bownessa oraz… niespodzianek.

Źródło 1 Rock Serwis
Źródło 2 Progresja Music Zone

13.07.2016

Tides From Nebula na koncercie w Progresji

tfn

Po ponad dwóch latach od wydania poprzedniego albumu zespół Tides From Nebula powraca z nową płytą! Krążek zatytułowany Safehaven ukaże się 6. maja nakładem Mystic Production.
TFN po ponad dwóch latach wraca również na trasę po Polsce, czyli do domu!
Spodziewajcie się najbardziej klimatycznego i efektownego koncertu TFN do tej pory.

Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny powstały w 2008 roku.
W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów, dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów gatunku w Europie. Są pierwszym zespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach odnosząc tam frekwencyjny sukces, m .in grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał się na sławnym torze F1 w Greater Noida.

Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem – sławnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płytę „Earthshine” w 2011 roku (Preisner osobiście chciał napisać z nimi album, po usłyszeniu zespołu w radiowej Trójce). Od tamtej pory ugruntowali swoją pozycję lidera w polskiej alternatywie.
Zagrali 16 tras zagranicznych i 13 polskich. Swoje pierwsze koncertowe kroki w europie zespół Coma z Łodzi stawiał jako support TFN w 2012 roku. Zdeklarowana fanka Katarzyna Nosowska zaprosiła TFN na trasę z Hey. W 2015 roku zostali zaproszeni przez TVP i Instytut Audio – Wizualny do uczestniczenia w programie Made In Polska – serii koncertów nadawanych w TVP.

Tranquilizer – to świeża krew z Trójmiasta. W zespole udzielają się między innymi muzycy związani z takimi wykonawcami jak Blindead, Lion Shepherd czy Nowa Ziemia..
Tranquilizer porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska.

13.02.2015 odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu Tranquilizer pod tytułem „Take a pill”.
23.09.2015 odbyła się premiera EP „10Ö8”

Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Luna Bystrzanowska – wokalistka, autorka tekstów.
Michał Banasik – gitarzysta, basista.
Konrad Ciesielski – perkusista. Od lat zaangażowany jako część sekcji rytmicznej w zespołach Blindead i Octopussy.
https://www.facebook.com/tranquilizerPL/info/?tab=page_info

Źródło Progresja Music Zone

13.07.2016

Brit Floyd ponownie na koncercie w Polsce

brit

Live Nation z dumą prezentuje:
ŚWIATOWY FENOMEN… PONAD MILION BILETÓW SPRZEDANYCH NA CAŁYM ŚWIECIE!
BRIT FLOYD
The World's Greatest Pink Floyd Show
Space and Time CONTINUUM
ŚWIATOWA TRASA 2016
16 listopada, Torwar, Warszawa

Po wielkim sukcesie trasy z 2015 roku, która objęła aż 146 koncertów na całym świecie, Brit Floyd, The World’s Greatest Pink Floyd Show, powraca do Europy w 2016 roku, aby kontynuować tę wspaniałą podróż przez 50 lat twórczości Pink Floyd.
Oprócz ulubionych utworów z The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals, The Wall czy The Division Bell nie zabraknie również innych, mniej znanych kawałków z bogatego katalogu klasyków rocka.
Brit Floyd uraczy publiczność zapierającym dech w piersiach, odegranym w całości utworem Echoes, pochodzącym z albumu Meddle. Nie zabraknie również innych muzycznych perełek z repertuaru Pink Floyd!

Po ubiegłorocznym sukcesie "Space and Time Tour" Damian Darlington – wokalista, gitarzysta i muzyczny dyrektor Brit Floyd powiedział: "Reakcja publiczności była tak fenomenalna, że zdecydowaliśmy się kontynuować ją w 2016 roku jako Space and Time CONTINUUM.
Przygotowaliśmy jeszcze ciekawsze show, które chcemy pokazać wszystkim. Jest tak bardzo dużo dobrych utworów w całym dorobku Pink Floyd i zdecydowanie będziemy się starali dodać kilka nowych utworów, nie zapominając jednocześnie o ulubionych utworach publiczności”.

Brit Floyd – Space and Time CONTINUUM to spektakularny pokaz światła i projekcji wizualnych o wartości miliona dolarów. To również obietnica najbardziej ambitnego i najlepszego z koncertów zespołu, jakie powstały do tej pory.

Zespół wystąpi 16 listopada na warszawskim Torwarze.

Bilety już w sprzedaży

Źródło Live Nation

13.07.2016

The Wall Live Orchestra - Pink Floyd Tribute na koncercie w Polsce

the wall

The Wall Live Orchestra 22 września na Hali Koło – wielki tribute dla Pink Floyd!

Po raz pierwszy w Polsce, niezwykły show The Wall Live Orchestra dostarczy niezapomnianych przeżyć nie tylko wiernym fanom grupy Pink Floyd!

Zupełnie nowe, symfoniczne aranżacje największych utworów, spektakularne efekty świetlne, doskonałe nagłośnienie oraz rejestrowane w czasie rzeczywistym video na wielkim ekranie – wszystko to składa się na unikalne, multimedialne widowisko w formie monumentalnej rock opery! Już 22 września w warszawskiej Hali Koło – The Wall Live Orchestra!

Odśwież wspomnienia młodzieńczego buntu i wraz z muzykami zaśpiewaj słynny protest song „We don’t need no education”!

The Wall – 34 lata po debiucie filmu w reżyserii Alana Parkera – kultowy concept album grupy Pink Floyd dziś w całości na żywo w zupełnie nowej i powalającej odsłonie!
Imponująca orkiestracja na żywo z przeszło siedemdziesięcioma artystami na scenie uwydatnia połączenie rocka i muzyki poważnej, tym samym zabierając publiczność z powrotem do oryginalnej wersji The Wall. Wideo na żywo wyświetlane na wielkim ekranie na scenie oraz niezwykła oprawa świetlna dodają głębi emocjom, przybliżając publiczność do występujących muzyków i wokalistów.

Z ponad dwustoma występami na koncie zespół zasłużenie zdobył tytuł najlepszego Pink Floyd tribute bandu we Włoszech. Dotarcie do dzisiejszego standardu występów zajęło trochę czasu.
Przez lata przywiązywano uwagę do najmniejszych detali, przez co aranżacje stały się niewiarygodnie dokładne i drobiazgowe: brzmienie, atmosfera i doświadczenie zdobyte na setkach koncertów – wszystko składa się na imponujący rezultat.
Pomysł wystawienia The Wall z orkiestrą symfoniczną udało się zrealizować w 2012 roku: trzydziesta rocznica wydania albumu wisiała w powietrzu a fanów ogarnęła ekscytacja. Za reżyserię koncertu odpowiada Emiliano Galigani, producent i reżyser filmowy, posiadający na swoim koncie wiele projektów w latach 2000-2016, m.in. musicale Welcome to the Machine oraz Jesus Christ Superstar. Orkiestra prowadzona będzie pod batutą Simone Giusti.

Zespół o projekcie:
„Potrzebowaliśmy czegoś innego, show w którym szacunek do muzyki i oryginalnych aranżacji spotka się z siłą brzmienia pełnowymiarowej orkiestry. Profesjonalna transmisja video live oraz biegłość w projektowaniu brzmienia i oprawy świetlnej zagwarantuje każdej osobie spośród publiczności możliwość przeżywania tego, co dzieje się na scenie. Tak narodził się pomysł: nie chcieliśmy ponownie wystawiać ogranego show, nie chcieliśmy też niczego podobnego do wielu innych projektów, dlatego stworzyliśmy zupełnie oryginalne Floydowe doświadczenie – mieszając film, album, efekty świetlne, transmisję wideo live, oraz oczywiście muzykę na żywo!”

Podczas koncertów polska publiczność może spodziewać się długiego i bogatego występu podzielonego na dwa akty, który przedstawiając własną interpretację The Wall spełni wymagania nawet najbardziej zagorzałych fanów grupy Pink Floyd.

Serdecznie zapraszamy!

Sektor VIP: 250 zł / kolekcjonerski 253 zł
Siedzące na płycie: 179 zł / kolekcjonerski 182 zł
Trybuny: 149 zł / kolekcjonerski 152 zł
Stojące: 109 zł / kolekcjonerski 112 zł

Miejsca siedzące na płycie oraz na trybunach są nienumerowane.

Źródło Progresja Music Zone

13.07.2016

Jean Michel Jarre na dwóch koncertach w Polsce

jmj

Live Nation z dumą prezentuje:
JEAN-MICHEL JARRE ROZPOCZYNA ŚWIATOWĄ TRASĘ “ELECTRONICA”
5 listopada, Atlas Arena Łódź
6 listopada, Spodek, Katowice

Rok 2016 zobaczy Jeana-Michel Jarre’a, Ojca Chrzestnego Muzyki Elektronicznej powracającego po 6 latach ze spektakularnym show. Światowa trasa “Electronica” rozpocznie się w Europie w październiku i poprzedzi ją kilka występów na letnich festiwalach.

Jean Michel Jarre znany jest z oszałamiających efektów wizualnych stosowanych przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które obejrzały miliony ludzi na całym świecie.
Nowe show po raz kolejny zapowiada się jako prawdziwie wciągająca muzyczna podróż z Jarrem prezentującym zarówno zupełnie nową muzykę ze swojego dwuczęściowego albumu “Electronica”, jak i klasyczne utwory z krążków takich jak Oxygene czy Equinoxe.

Jean-Michel Jarre jest bezkonkurencyjnie znany ze swojej widowiskowości, jako jeden z pierwszych artystów na świecie, którzy grali muzykę elektroniczną w takiej formie, jaką znamy dziś. Swymi słynnymi, spektakularnymi koncertami, Jarre pobił światowy rekord Guinnessa, w tym jeden za 2,5 milionową widownię, która zgromadziła się przed panoramą La Défense w Paryżu. Następnie pobił swój własny rekord w Moskwie, gdzie zagrał dla ponad 3,5 miliona ludzie z okazji 850 rocznicy powstania miasta.

Jean-Michel Jarre po stworzeniu wyjątkowej i zupełnie nowej super produkcji zagra w 2016 roku na największych obiektach, takich jak O2 Arena w Londynie i AccorHotels Arena w Paryżu. Jego trasa obejmie również Polskę, Niemcy, Słowację, Austrię, Szwajcarię i wiele innych.

Bilety już w sprzedaży

Źródło Live Nation

13.07.2016

Kayah i Goran Bregovic Wedding And Funeral Band w Klubie Progresja

kayah

Agencja Follow The Step zaprasza na wyjątkowy koncert Gorana Bregovica Wedding and Funeral Band z gościnnym udziałem Kayah, która wystąpi na specjalne zaproszenie serbskiego kompozytora. Już 8 września 2016 roku, artyści spotkają się po 17-letniej przerwie na wspólnej scenie w warszawskiej Progresji.

Goran Bregović to ceniony serbski kompozytor z ogromnym portfolio artystycznym – od wielu różnorodnych projektów i współpracy z reżyserami Emirem Kusturicą i Paricem Chereau, po kolaboracje z tak popularnymi artystami, jak Cesaria Evora czy Iggy Pop.
W Polsce, artysta znany jest szczególnie ze współpracy z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem, a także ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Samum”.
Artysta wystąpi w naszym kraju po dłuższej przerwie i podczas 1 części koncertu zaprezentuje solowy repertuar pochodzący m.in. z albumu „Champagne For Gypsies“.
Gościem specjalnym drugiej części wydarzenia będzie Kayah, która wspólnie z Serbem i jego zespołem zaprezentuje na żywo wyselekcjonowane utwory pochodzące z ich wspólnego, kultowego albumu „Kayah i Bregović“.

Kayah to od lat jedna z najbardziej popularnych i docenianych postaci na polskiej scenie muzycznej, która ma na koncie aż 10 albumów i projekty m.in. z Cesarią Evorą, Marcinem Wyrostkiem czy grupą Royal Quartet. Ponadto, jest współwłaścicielką cenionej firmy fonograficznej Kayax, gdzie wydaje swoje albumy i promuje utalentowanych polskich artystów – m.in. Nosowską, Brodkę czy Artura Rojka.

Wydana w 1999 roku płyta „Kayah i Bregovic” to jeden z najważniejszych krążków w dziejach polskiej muzyki – znalazł on sprzedany w 700 tysięcy egzemplarzy, oraz otrzymała wiele najważniejszych nagród – 3 Fryderyki, 4 Superjedynki, 4 Playboxy, oraz Wiktora.

Koncert 8 września to niepowtarzalna okazja, żeby znów usłyszeć na żywo charakterystyczną muzykę Gorana i wyjątkowy wokal Kayah.

Ceny biletów:
EARLY BIRD 129 zł
I TURA 149 zł
II TURA 169 zł

Źródło Progresja Music Zone

08.06.2016

Perihellium i FractalMind zagrają na Festiwalu w Toruniu!

sin

Kolejne ważne informacje odnoszące się do line-up’u tegorocznego Festiwalu. Pragniemy poinformować, że na tegorocznej imprezie zagrają zespoły: FractalMind (Bydgoszcz) oraz Perihellium (Tarnów).

O kłopotach i ostatecznym wycofaniu się Believe już informowaliśmy. Powodem są problemy kadrowe w zespole.

Dziś za sprawą dość podobnych problemów wycofał się krakowski zespół Hipgnosis. To właśnie w ich miejsce trafiają dwa nowe zespoły, które – jesteśmy przekonani – godnie zastąpią obydwie wycofujące się grupy. Oczywiście zmieni się nieco line-up Festiwalu, który po drobnych roszadach będzie wyglądał następująco:
Piątek – 1 lipca – start 19:00

Jubileuszowy koncert specjalny zespołu ANVISION wraz z Przyjaciółmi (min. ARLON i ANIMATIONS)

Sobota – 2 lipca – start 15:00

FRACTALMIND
PERIHELLIUM
ABSTRAKT
KARNATAKA (Gość Specjalny – Wielka Brytania)
WŁADYSŁAW KOMENDAREK (Wieczorny Koncert Specjalny)

Niedziela – 3 lipca – start 15:00
KEEP ROCKIN’
LOVE DE VICE
BRAIN CONNECT
RETROSPECTIVE (Wieczorny Koncert Specjalny)

Niebawem kolejne, mamy nadzieję że już tylko pozytywne informacje!

Źródło Stowarzyszenie SIN Progres

30.05.2016

Marillion Weekend po raz pierwszy w Polsce!

Marillion

Rock-Serwis Piotr Kosiński ma zaszczyt powiadomić, że po długich i owocnych rozmowach zespół Marillion postanowił wiosną 2017 po raz pierwszy zorganizować w Polsce tzw. Marillion Weekend.

Historia tych najczęściej 3-dniowych imprez sięga roku 2002, kiedy to miała miejsce pierwsza z nich. Dotychczas Weekendy odbyły się m.in. w różnych miastach Wielkiej Brytanii, Holandii i Kanady.

Teraz nadszedł czas na Polskę, gdzie grupa ma szerokie grono wiernych fanów, ale też nie mniejsze w krajach ościennych, z których przyjazd już teraz zapowiada bardzo wiele osób.

W ciągu trzech wieczorów 7, 8 i 9 kwietnia 2017 w Klubie Wytwórnia w Łodzi zespół zagra trzy zestawy utworów, inny każdego dnia. W piątkowy wieczór będzie można usłyszeć m.in. wykonany w całości album marillion.com, sobota i niedziela to wieczory niespodzianek.

Na pewno można spodziewać się muzyki z najnowszego, zapowiadanego na 9 września 2016r., osiemnastego studyjnego albumu grupy - "F.E.A.R."

Każdego wieczoru na scenie pojawią się też zespoły supportujące, specjalnie wybrane przez Marillion.

Ceny trzydniowych karnetów:

- miejsca stojące: 399zł
- miejsca siedzące (na balkonie): 499zł

Sprzedaż karnetów rusza 1 lipca 2016 o godz. 12:00

więcej informacji: http://www.thewebpoland.pl/marillion-weekend/marillion-weekend-polska/

for English readers: http://www.marillionweekend.com/MW2017PL/home.html

Źródło Rock Serwis

10.05.2016

Festiwal im. Tomasza Beksińskiego od tego roku w Toruniu!

sin

Co prawda od tej informacji minęło już trochę czasu ale jeśli ktoś jeszcze nie wie od tego roku Festiwal im. Tomasza Beksińskiego przenosi się z Gniewkowa do Torunia!

Informacja ta z pewnością jest rewolucyjna i troszkę niespodziewana, ale jesteśmy przekonani, że to przełom w dziejach Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego.
Jak wiecie, nasza impreza co roku, pomimo licznych przeciwności parła do przodu i rozwijała się z każdą edycją. Był to dla nas zawsze cel nadrzędny. W myśl zasady „stoisz w miejscu – cofasz się” i w tym roku chcemy zrobić kolejny, tym razem wielki krok ku temu by polski rock progresywny miał należytą promocję. Ponieważ w Gniewkowie niestety, zrobienie kolejnego postępu jest już niemożliwe to chcemy wykorzystać szansę, jaką chcą nam stworzyć Władze Miasta Toruń oraz Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. W związku z tym ogłaszamy oficjalnie, że X Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego odbędzie się właśnie w Toruniu, niezmiennie w dniach 1, 2, 3 lipca. Pozostaje nadal imprezą niekomercyjną i bezpłatną. Ani skład, ani też kolejność koncertów nie ulegną zmianie. Zmieni się tylko miejsce imprezy.

Jesteśmy przekonani, że ten odważny i przemyślany krok wyjdzie z wielką korzyścią zarówno dla muzyki, Artystów, naszych Przyjaciół jacy co roku przyjeżdżali do Gniewkowa, a także dla tych Wszystkich z Was, którym niedogodności logistyczne na miejscu nie pozwalały dotąd uczestniczyć w imprezie. Cieszymy się także, że Festiwal otworzy się dla mieszkańców Miasta Toruń a także turystów, jakich przecież w tym mieście nigdy nie brakuje. A sama muzyka progresywna z pewnością przepięknie wpisze się w historyczny, malowniczy krajobraz nowego miejsca.

Toruń to miejsce gościnne w którym bez problemów znajdziecie noclegi oraz obsługę gastronomiczną. To także miasto pełne wspaniałych zabytków i wielu innych atrakcji, które zapewne staną się dla Was dodatkowym bodźcem do przyjazdu na Festiwal. Od dotychczasowego miejsca dzieli je ledwie kilka kilometrów co zapewne ucieszy także naszych licznych Przyjaciół z samego Gniewkowa i wciąż pozwoli im cieszyć się tą wyjątkową muzyką i festiwalową atmosferą. Wiemy, że dla wielu z Was Park Wolności stał się miejsce magicznym i kultowym. Dla nas także! Łączą i zawsze będą z nim łączyć nas miliony wspomnień oraz fakt, że to właśnie tam powstała ta niezwykła, rodzinna atmosfera, jakże przecież barwna wizytówka Festiwalu. Atmosferę tworzą ludzie! Liczymy zatem na Was także w nowym miejscu.
W Toruniu razem także stworzymy coś magicznego i niepowtarzalnego dając w ten sposób do zrozumienia Władzom Miasta, że dobrze zrobili przyjmując nas w swoje progi!

Jednocześnie pragniemy podziękować mieszkańcom Gniewkowa, oraz wszystkim osobom które nas wspierały przez ostatnie dziewięć lat w tym malowniczym kujawskim miasteczku. Było takich osób wiele: sponsorzy, partnerzy i wolontariusze dostrzegający potencjał imprezy. Mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami, bo wciąż Was potrzebujemy i nadal dostrzegamy wasze miejsce przy nas.

Festiwal odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Toruńskiej Starówki oraz Ruin Zamku Krzyżackiego, w Fosie Zamkowej opodal Bulwaru Filadelfijskiego. Miejsce to niezwykle malownicze i urokliwe, pachnące historią i legendami z pewnością przepięknie zespoli się z muzyką progrockową, która przecież także ma swoja bogatą historię, potrafi malować przepiękne pejzaże i także ubrana jest w mnóstwo wspaniałych tematów i opowieści.

Chcemy tutaj podziękować Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, które od dziś jest jednym z naszych głównych Partnerów przy organizacji imprezy.
Cieszymy się bardzo, że nowe miejsce Festiwalu umożliwi obcowanie z tą piękną muzyką zarówno wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy pojawiali się na imprezie rokrocznie, a także mieszkańcom Torunia oraz turystom, których przecież w tym mieście nigdy nie brakuje. A bliskość tak magicznych miejsc jak Starówka czy Zamek Krzyżacki spowoduje, że wielu z Was będzie miało okazję zwiedzić tą przepiękną okolicę i wspaniale wypełnić sobie trzy dni, jakie wspólnie spędzimy w Toruniu.

Zapraszamy jednocześnie do odwiedzenia strony internetowej Zamku: http://www.ckzamek.torun.pl/ Źródło Stowarzyszenie SIN Progres

05.04.2016

Skaldowie - 50-lecie działalności na koncercie w Klubie Progresja

skaldowie

Z okazji przypadającej na kwiecień 25-tej rocznicy istnienia, warszawski, rockowy sklep płytowy Megadisc postanowił uczcić ten moment i zorganizować koncert obchodzącej właśnie 50-lecie działalności grupy Skaldowie – jednej z 2-3 najlepszych, polskich, rockowych formacji lat 60 i 70!

Powstali w 1965 roku (pierwsze nagrania zarejestrowali w kwietniu 1966) i w pewnych kręgach wciąż niedoceniani Skaldowie są odpowiedzialni przynajmniej za 8-10 doskonałych, eklektycznych albumów i kilkadziesiąt lżejszych, ale niezapomnianych przebojów!
Warto wspomnieć tak wspaniałe, rockowe albumy, jak ‚Od wschodu do zachodu słońca’ (1970), ‚Krywań, Krywań’ (1972), ‚Stworzenia świata część druga’ (1976) czy mega-popularne, pop-rockowe ‚Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał’ (1968) i ‚Cała jesteś w skowronkach’ (1969).

Po namowach zespół zgodził się wykonać swój najlepszy, rockowy materiał z lat 1970 -1976 oraz największe przeboje z końca lat 60-tych! Co ważne zespół wciąż gra w składzie z 1969 (!!!) roku i w takim właśnie, klasycznym zestawieniu (plus grający z grupą od 20 lat drugi klawiszowiec Grzegorz Górkiewicz) grywa jedynie nieliczne koncerty, gdyż większość i tak okazjonalnych i znacznie krótszych występów jest grana przez liderów, braci Zielińskich ale z udziałem 2-3 młodszych muzyków.

Jeszcze raz: Skaldowie zagrają oczywiście swoje największe przeboje (‚Uciekaj, uciekaj’, ‚Na wirsycku’, ‚Malowany dym’, ‚Dwudzieste szóste marzenie’, ‚Kulig’, ‚W żółtych płomieniach liści’, ‚Medytacje wiejskiego listonosza’, ‚Od wschodu do zachodu słońca’ i ze 2-3 inne), ale gwoździem solidnego, dwu i półgodzinnego programu będą rockowe, progresywne tytuły, jak zagrana w całości (wszystkie 5 utworów – w tym suita!!!) płyta ‚Krywań, Krywań’, obszerne fragmenty niegranej na koncertach od 40 lat suity ‚Stworzenia świata część druga’, poza tym uwielbiane przez fanów: ‚Mateusz IV’, ‚Srebrny maszt’, ‚Kolorowe szare dni’, ‚Jak znikający punkt’ czy ‚Na wszystkich dworcach świata’.
Istnieje spora szansa, że na koncercie pojawi się specjalny gość z Niemiec – wokalista Stanisław Wenglorz (znany również z Budki Suflera) – żeby zaśpiewać z zespołem pochodzący z 1977 uroczy klasyk: ‚Nie widzę Ciebie w swych marzeniach’! Ale to nie jest jeszcze pewne na 100%…
Natomiast specjalnie na ten koncert dla Andrzeja Zielińskiego (klasycznie wykształconego wirtuoza instrumentów klawiszowych) zostaną wypożyczone stare organy Hammonda (wraz z furkoczącymi głośnikami Leslie) a które będą podstawą brzmienia tego koncertu!
Warto pamiętać, że nagłośnienie w całej, dużej sali Progresji jest doskonałe, więc tym bardziej szykuje się prawdziwa uczta dla uszu – i to wszystkich!

Całość koncertu będzie nagrywana z myślą o pierwszej, oficjalnej, koncertowej płycie zespołu! Jeśli wszystko odbędzie się według planu, to warszawski koncert ukaże się na CD ale też na winylu Megadiscu!

Uwaga! Po występie zespół wyjdzie do publiczności podpisywać płyty i robić zdjęcia!
Czy można odpuścić taki koncert, takie wydarzenie? Warto wspomnieć, że 900 biletów na poprzedni, warszawski koncert w Teatrze Roma zostało wyprzedanych migiem – na miesiąc przed występem, więc może warto się pospieszyć!

Bilety (35% miejsc siedzących i 65% stojących) będą w sprzedaży już za kilka dni!

Gorąco zapraszam!
Jacek Leśniewski (Megadisc)

SKALDOWIE:
Andrzej Zieliński – organy Hammonda, syntezatory, fortepian, śpiew
Jacek Zieliński – śpiew, trąbka, skrzypce
Konrad Ratyński – gitara basowa, śpiew
Jerzy Tarsiński – gitara
Jan Budziaszek – perkusja
Grzegorz Górkiewicz – instrumenty klawiszowe

Źródło Progresja Music Zone

31.03.2016

Mastodon na jedynym koncercie w Klubie Progresja

mastodon

Progresja Music Zone zaprasza na koncert grupy Mastodon, który odbędzie się 22 sierpnia!

Sztuka rządzi się swoimi prawami. Członkowie grupy Mastodon z ogromnym szacunkiem podchodzą do praw, które żądzą światem i życiem człowieka i idealnie słychać to na ich szóstym już albumie “Once More ‘Round the Sun”.
Zespół porusza tematykę życia i śmierci, straty i odrodzenia, wirując wokół dźwiękowej spirali stworzonej z charakterystycznego solidnego riffowania, hipnotyczno-uwodzicielskich klimatów, gamy różnorodnych wokali oraz porównywalnego z trzęsieniem ziemi groove’u. Choć płyta dla Branna Dailora, Brenta Hindsa, Billa Kellihera i Troya Sandersa jest czymś osobistym, to dla każdego z nich tytuł kryje inne znaczenie. O intymnym charakterze albumu stanowi utwór poświęcony siostrze jednego z muzyków, która w wieku lat 14-stu popełniła samobójstwo.
“Dosłownie, “Once More ‘Round the Sun” oznacza rok z życia” wyjaśnia Dailor. “W poszukiwaniu inspiracji do tekstów dyskutowaliśmy o sytuacjach, które przytrafiły nam się w przeszłości. 365 dni z życia zespołu. To była trudna i dziwna podróż. Kończyliśmy pewien muzyczny etap, gdy wszystko inne wokół toczyło się swoim rytmem.”

“Chodzi o to, by być człowiekiem i starać się przetrwać na tym świecie. Po prostu stawiać czoła tym wszystkim cholernym przeciwnościom” dodaje Hinds.
“Musisz po prostu iść do przodu. Wszyscy musimy poradzić sobie z tą codzienną harówką. Ostatecznie ten trud przynosi satysfakcję”.

“Wiele szalonych i epickich rzeczy wydarzyło się w minionym roku. Ostatnio jednak otrzeźwiałem. Teraz cały swój czas chcę poświęcić na pisanie muzyki, bez alkoholu i bycia na na wiecznym kacu. Byliśmy w innej przestrzeni… rok minął a my nagraliśmy tę płytę.” – kwituje Kelihner. (Śmiech Sandersa)
“Tytuł ściśle koresponduje z cyklicznością. Pisanie, nagrywanie, później trasa i fenomenalne doświadczenia, które przeżywamy za każdym razem. Nie mogę się doczekać by kolejny raz wyruszyć w tę podróż z moimi kumplami.”

Mastodon ma na swoim koncie ciąg wyróżnień. Słowa uznania płynął zewsząd, pochlebnie na ich temat wyrażali się m.in. koledzy z muzycznej branży: Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10 pozycję na liście Billboard Top 200, a singiel “Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy Award w kategorii najlepszy hard rockowo/metalowy kawałek.
Równolegle do występów na Sonisphere, Download, Bonnaroo i Coachella, ich muzyka z sukcesem urozmaiciła western science fiction Jonah Hex w reżyserii Josha Brolina, a także kasowy film Uniwersytet Potworny. Ich rockowe dziedzictwo nie podlega dyskusji. Co dobitnie potwierdzają krążkiem „Round The Sun”.

W celu podtrzymania modus operandi eksperymentów i ewolucji, Panowie postanowili skorzystać z talentu superproducenta Nicka Raskulinecza (Foo Fighters, Rush, Alice In Chains, Deftones, etc.). Jesienią 2013 roku zaszyli się w jego studio Falcon Rock w Neshville, by stworzyć perełkę w postaci “Once More ‘Round the Sun”. Wielkie zamiłowanie Nicka do zespołu, sprawiło że między nim a muzykami zaiskrzyło.

“Facet ma do tego smykałkę “ mówi Sanders. “Byliśmy fanami płyt Deftones i Alice in Chains, które wyszły spod jego ręki. Dosłownie dzwonił do Branna co pół roku, przypominając, że chętnie podejmie z nami współpracę jak tylko będziemy gotowi.” Ten czas w końcu nastąpił.

“Był dla nas jak trener” kontynuuje Kellihner. “Tchnął nową energię do zespołu. Pamiętam jak mówił, ‘Panowie jesteście Mastodon! Jednym z największych zespołów metalowych. Dajcie mi trochę tych soczystych i gęstych riffów!’ Pozwolił nam być sobą.”
Bezspornie “Once More ‘Round the Sun” to prawdziwy Mastodon. Dwunastostrunowa gitara akustyczna Kellihnera w “ Tread Lightly” złowieszczo zwiastuje początek albumu, tuż przed niepowtarzalnym rykiem Sandersa.

W utworze tytułowym Brent Hinds wypluwa z siebie psychodeliczne solo slide-gitarowe, które splata się z grą Dailora, tworząc urzekająco-tajemniczą jedność. Napisany przez Kelihera i wybrany na pierwszy singiel „High Road” zadaje pierwszy cios polirytmicznym gitarowym groove’m by płynnie przejść w refren śpiewany przed Dailora.

“Napisałem to w wolnej chwili, kiedy byliśmy na wycieczce w Luksemburgu. To była niedziela, siedziałem w tym deszczowym mieście, a wszystko dookoła było zamknięte na cztery spusty. Czułem wewnętrzną potrzebę przelania na papier swoich ówczesnych przemyśleń. Zacząłem brzdękać na gitarze. Myślałem wtedy o Neurosis i The Melvins. Oni byli moją inspiracją”. “Można przy tym szaleć bez końca” śmieje się perkusista. “Kocham prostotę tego kawałka. W warstwie tekstowej jest bardzo agresywny.” Później jest “The Motherload”, gdzie wokal Dailora i Sandersa łączą się w ciekawą całość.
“Ten utwór ma dla mnie wymiar osobisty” przyznaje Dailor. “Wyraża obawy przed utratą bliskiej osoby, Ukłonem w stronę własnej przeszłości (swoistym powrotem) jest „Chimes At Midnight”, gdzie Sanders nawiązuje do wydanego w 2004 roku uwielbianego przez krytyków albumu „Leviathan”.
W refrenie tej piosenki pojawiają się słowa – ‘Arriving inside Ire hurts a life’ – co może być swego rodzaju grą, fonetycznym nawiązaniem do utworu „Hearts Alive” z płyty Leviathan. “Celowo staram się nie powtarzać wersów, ale tu mi akurat to pasowało” – wyjaśnia Sanders.

Na przeciwległym biegunie, Hinds zapewnia głośne i surowe wejście pod postacią „Halloween”. Władana brudnym punkowym riffem piosenka ostatecznie wybucha ognistym solo gitarzysty złożonym w hołdzie jego ulubionemu świętu. Jednakże największa niespodzianka pojawia się podczas piosenki “Aunt Lisa”, które jawi się jako pompatyczne pożegnanie zmarłej ciotki Branna, z udziałem charyzmatycznie skandujących członkiń punkowego zespołu z Atlanty – The Coathangers. “Ten kawałek powstał bez większego wysiłku. Opowiada o ciotce Branna, jej dzikiej naturze i nietuzinkowej osobowości. Uwielbiam to co zrobiły The Coathangers (punk-rockowa kapela z Atlanty). To moje dobre kumpele i mają wobec mnie duży dług wdzięczności, ponieważ sprawiłem, że chłopaki z Mastodon pląsali radośnie niczym dziewczyny w ich klipie.” – chichocze Hinds.

Album może przypaść do gustu lub nie, ale z pewnością jest oryginalny”.

Obecny skład:
Troy Sanders — gitara basowa / wokal
Brent Hinds — gitary / wokal
Bill Kelliher — gitary
Brann Dailor — perkusja / wokal

www.mastodonrocks.com

Źródło Progresja Music Zone

31.03.2016

Lara Fabian na 3 koncertach w Polsce

lara

Lara Fabian – wystąpi w Polsce aż na trzech koncertach! Niezwykle utalentowana i odnosząca sukcesy belgijska piosenkarka - Lara Fabian jest przede wszystkim znana ze swojego głosu, sopranu obejmującego trzy oktawy.

Urodziła się w Brukseli w 1970 roku. Już w dzieciństwie wiedziała, że chce śpiewać. W wieku ośmiu lat zaczęła naukę w The Royal Conservatory of Brussels, gdzie uczyła się przez 10 lat. To tam dzięki lekcjom śpiewu klasycznego rozwinął się jej zniewalający głos.
W wieku 14 lat miała już za sobą kilka występów i parę samodzielnie napisanych piosenek. Nie ograniczała się jednak tylko do muzyki klasycznej. Jako wykonawców, których twórczość ją inspiruje wymienia Barbarę Streisand i zespół Queen.

W 1988 roku Lara Fabian reprezentowała Luxemburg podczas konkursu piosenki Eurowizji, gdzie zajęła czwarte miejsce śpiewając piosenkę "Croire (Trust)". Płyta z tym utworem została sprzedana w nakładzie 500 000 egzemplarzy.

W 1990 roku Lara Fabian przeniosła się do Montrealu, gdzie założyła własną wytwórnię płytową i wspólnie z wieloletnim przyjacielem Rickiem Allisonem pracowała nad pierwszym albumem, który sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy.
Kolejny longplay Carpe Diem rozszedł się w nakładzie 800 tys. egzemplarzy, a album Pure już w 2 milionach egzemplarzy. Tym samym Lara Fabian dołączyła do grona najlepszych wykonawców francuskojęzycznych, sprzedając 6 milionów płyt w ciągu niespełna dwóch lat.

W 2000 roku ukazał się jej pierwszy anglojęzyczny album Lara Fabian, zawierający piękne uczuciowe piosenki napisane przez samą artystkę. W ten sposób piosenkarka utwierdza swoją wielką międzynarodową karierę – chociaż sama nie lubi gdy nazywa się ją gwiazdą. Wydaje kolejne osiem płyt, a także cztery albumy z koncertów na żywo. W sumie sprzedano 20 milionów jej płyt na całym świecie.

Na swoich koncertach artystka śpiewa z pasją, która rozgrzewa publiczność, wprowadzając niezwykle intymną atmosferę. Jej występy są pełne elegancji i wdzięku. Ma się wrażenie, że piosenkarka nawiązuje więź z każdą osobą wśród publiczności pozostającej całkowicie pod urokiem jej osobowości i wyjątkowego głosu. Z łatwością łączy różne style muzyczne od ballad do popowych piosenek, co w pełni daje szansę poznania wszechstronnych możliwości jej unikalnego wokalu.

Lara Fabian zdobyła wiele prestiżowych nagród i z pewnością można określić ją mianem bardzo utalentowanej, odnoszącej sukcesy artystki. Jednym słowem - belgijskiej piosenkarki wszechczasów.

Źródło JVS Group PL

31.03.2016

Hans Zimmer na 3 koncertach w Polsce

zimmer

Hans Zimmer – człowiek orkiestra – twórca nowoczesnego brzmienia muzyki filmowej będzie koncertował w Polsce!

Hans Zimmer urodził się 12 września 1957 r. we Frankfurcie nad Menem. Jak sam mówi, z powodu charakteru, który nie uznaje autorytetów, uczył się gry na pianinie tylko przez dwa tygodnie i nie ma muzycznego wykształcenia. Jako nastolatek wyjechał do szkoły w Londynie, gdzie poznał Trevora Horna i Geoffa Downesa, z którymi założył zespół The Buggles.
W świat muzyki filmowej Zimmer wszedł podczas współpracy ze znanym kompozytorem, Stanleyem Myersem. Dla Polaków na pewno interesujący jest fakt, że pierwszą ścieżkę dźwiękową kompozytor napisał do filmu Fucha (Moonlighting) Jerzego Skolimowskiego, opowiadającego o losach czterech robotników, którzy w 1981 roku w Londynie usiłują zarobić na życie. Nie wiedzą, że w kraju został ogłoszony stan wojenny. Główną rolę w filmie zagrał Jeremy Irons.

Podczas pisania swoich utworów Hans Zimmer wykazał się błyskotliwością w łączeniu orkiestry z elektronicznym brzmieniem syntezatorów i pracą na komputerach, co później stało się cechą rozpoznawczą Zimmera.

Jego wielka kariera rozpoczęła się w 1988 roku, gdy za ścieżkę dźwiękową do dramatu Rain Man Zimmer otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara.
W połowie lat 90. kompozytor zdobył Nagrodę Akademii za muzykę do animowanego filmu Disneya – Król Lew. Od tego czasu otrzymywał coraz więcej propozycji. Jest autorem muzyki do takich filmów, jak Karmazynowy przypływ, Cienka czerwona Linia, Gladiator, Ostatni Samuraj, Sherlock Holmes czy Incepcja. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad 150 filmów, ma na koncie m.in. Oskara, dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy.

Hans Zimmer niedawno zakończył swoje pierwsze występy w Wielkiej Brytanii.

Wkrótce zobaczymy go w Polsce, gdzie kompozytor da aż trzy koncerty:
• 30 kwietnia w Ergo Arena, Gdańsk
• 1 maja w Atlas Arena, Łódź
• 3 maja w Tauron Arena, Kraków

Polska jest częścią wielkiej trasy koncertowej kompozytora. Nie możemy przegapić tego niezwykłego widowiska, które skupi tysiące fanów artysty.

Źródło JVS Group PL

23.03.2016

Kolejna odsłona Warsaw Prog Days - edycja piąta

warsaw

Progresja Music Zone zaprasza 11 czerwca na piątą edycję kultowego już festiwalu Warsaw Prog Days!
Tym razem headlineremi będą: brytyjska formacja Haken i polska, prog-rockowa grupa Collage!

W przypadku Haken, koncert w Warszawie będzie częścią trasy, promującej ich najnowszą płytę Affinity (premiera 29 kwietnia). Collage, wystąpi w nowym składzie (Karol Wróblewski, Krzyś Palczewski, Piotr Mintay Witkowski, Wojtek Szadkowski, Michał Kirmuć) i nie pozostając w tyle za kolegami z Londynu, również zaprezentuje część nowego materiału. 17:30 – drzwi 18:00-18:30 – Soundforged 18:45-19:15 – Arkentype 19:30-20:15 – Rendezvous Point 20:45-22:30 – Haken 22:50-23:50 – Collage

Haken

Zespół, który niezwykle mądrze wykorzystuje dorobek poprzedników z lat 70. W ich muzyce znajdziemy odniesienia do tak legendarnych kapel jak King Crimson, Gentle Giant, a także Dream Theater. To grupa niesamowicie uzdolnionych instrumentalistów, choć w swojej karierze miewali momenty (The Mountain), gdy odchodzili od popisów instrumentalnych, na rzecz bardziej spokojnych i klimatycznych aranżacji.
Zespół tworzą: Charlie Griffiths – wirtuoz gitary, Ray Hearne – perkusista, Richard Henshall troszczy się o dźwięk klawiszy, a niekiedy gitary, wtóruje mu Diego Tejeida, na basie króluje Conner Green, natomiast czary za mikrofonem odprawia nie kto inny, jak Ross Jennings.

Na rynku funkcjonują od dziewięciu lat, a już zostali okrzyknięci nową nadzieją europejskiego, progresywnego metalu. Ich poprzednia płyta The Mountain, ugruntowała ten tytuł. Muzykę zawartą na tym i poprzednich albumach ciężko skategoryzować, poddać jakiejkolwiek analizie. Melodyjne kompozycje Haken, podkreślane są gęstymi i mocnymi, niemal metalowymi akcentami, co stanowi o ich niepowtarzalnym charakterze. Całość dopełnia harmonijny wokal.
Ross Jennings dobrze zna swoje możliwości i w przemyślany sposób wykorzystuje głos, przypominający momentami wokal Freddie’go Mercury z Queen czy Davida Byrona z Uriah Heep. Panowie, miotani ogromną siłą inwencji twórczej wraz z pojawieniem się każdego nowego krążka, dają upust swej muzycznej wyobraźni, ukazując swój niepowtarzalny kunszt muzyczny.

Collage

Zespół, będący czołowym przedstawicielem współczesnego rocka progresywnego na polskiej scenie muzycznej. W 1984 roku, gitarzysta Mirosław Gil i perkusista Wojciech Szadkowski, stworzyli podwaliny pod dzisiejsze Collage, powołując do życia zespół Blue Island.
Chwilę po nich skład zasilili basista Przemek Zawadzki oraz pianista Jurek Barczuk, a także wokalista Jarek Wajk. Blue Island szybko przeistoczyło się w Collage. Ich debiutancki album „Baśnie” ukazał się po koniec 1990 roku. W 93’ mikrofon przejął Robert Amirian, a dotychczasowego basistę zastąpił Piotr „Mintay” Witkowski. Swoistym przełomem dla zespołu, stał się rok 1994, w którym to podpisano kontrakt muzyczny z holenderską wytwórnią SI Music i rozpoczęto rejestrowanie ich kluczowego materiału – „Moonshine”.
Album szybko zdobył uznanie na całym świecie, co wzbudziło zainteresowanie zespołem z Polski. Paradoksalnie po olbrzymim sukcesie trasy koncertowej, która obejmowała swoim zasięgiem praktycznie cały świat, zespół zawiesił działalność.

Po licznych perturbacjach grupa reaktywowała się w niemal pierwotnym składzie. Dotychczasowego wokalistę zastąpił młody, acz charyzmatyczny i obdarzony fantastyczną barwą głosu wokalista Karol Wróblewski. Skład Collage zmieniał się niczym w kalejdoskopie. Obecnie zespół tworzą: Karol Wróblewski, Krzyś Palczewski, Piotr Mintay Witkowski, Wojtek Szadkowski, Michał Kirmuć.

O swoim najnowszym wydawnictwie mówią: „Wielki wpływ na nowe kompozycje miała energetyczna trasa koncertowa. Utwory będą dynamiczne i postaramy się w studio oddać atmosferę grania na żywo, trochę brudu, bez totalnego dopieszczania. Poza tym jesteśmy zespołem progresywnym tkwiącym korzeniami w latach 70-tych, więc stoimy w opozycji do modnego teraz nurtu skracania i upopowiania utworów.” Jedno jest pewne, tego dnia nie zabraknie w Progresja Music Zone progresywnego grania!

Obok Haken i Collage na Main Stage zobaczymy warszawską formację Soundforged, a także dwie norweskie kapele Arkentype i Rendezvous Point.

Źródło Progresja Music Zone

17.03.2016

Jubileusz 10 - lecia Festiwalu w Gniewkowie

gniew

Czas na naszą jubileuszową niespodziankę, związaną z Gościem Specjalnym z zagranicy. Obiecaliśmy Wam, że będzie to wielkie wydarzenie i słowa dotrzymujemy! Jest nam niezmiernie miło poinformować Was o tym, że X Jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego uświetni swym pierwszym występem w Polsce brytyjska formacja Karnataka!

Karnataka została założona w 1997 roku w sercu Walii, w miejscowości Swansea przez dwóch muzyków: Iana Jonesa i Jonathana Edwardsa oraz wokalistkę Rachel Jones.
Przez następne lata swego istnienia kilka razy zmieniła swój skład, ale za każdym razem nie zmieniło się jedno. Ian Jones występował w każdym składzie zespołu. Muzyka zespołu oscyluje wokół klasycznych brzmień rocka progresywnego, popartych elementami muzyki folkowej i art-rockowej. Dziś zespół Karnataka to formacja uznana na całym świecie.

Ostatni album tego zespołu, zatytułowany „Secrets Of Angels” odniósł ogromy sukces, zbierając kilka ważnych nagród. Wygrali w dwóch kategoriach: „Najlepszy Album” oraz „Najlepsza piosenka” w słynnym plebiscycie Classic Rock Society Awards. Zostali także nominowani w kategoriach: „Najlepszy Zespół” oraz „Najlepszy Żeński Wokal”. Karnataka przyjedzie do Polski po raz pierwszy!

Wystąpią w składzie:
Ian Jones – gitara basowa, gitara akustyczna
Enrico Pinna – gitary
Hayley Griffiths – wokal
Cagri Tozluoglu – instrumenty klawiszowe
Jimmy Pallagrosi – perkusja

Niebawem więcej szczegółów odnośnie naszej imprezy. Mamy nadzieję, że dzisiejsza informacja zachęci Was do przybycia na Festiwal do Gniewkowa w dniach 1, 2, 3 lipca.
Przypominamy że pierwszy, piątkowy wieczór wypełni specjalny koncert w X-lecie powstania tarnowskiej formacji AnVision, która do Gniewkowa zawita ze swymi muzycznymi Przyjaciółmi.

W sobotnie i niedzielne (2-3 lipca) wieczory swe koncerty zaprezentują w kolejności alfabetycznej: Abstrakt, Believe, Brain Connect, Hipgnosis, Keep Rockin’ , Love De Vice, Retrospective oraz Władysław „Gudonis” Komendarek, członek legendarnej ex-grupy progresywnej Exodus, który wystąpi w roli Gościa Specjalnego

Źródło Sin Progres

17.03.2016

Ino-Rock Festival po raz dziewiąty!

ino

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński z nieukrywaną przyjemnością ma zaszczyt zaprosić na dziewiątą już edycję najsympatyczniejszego letniego festiwalu w Polsce - festiwalu INO-ROCK, w samym sercu Parku Solankowego w Inowrocławiu.

Ino-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 współorganizatorem festiwalu jest Wydawnictwo "Rock-Serwis".
Koncerty festiwalowe odbywają się w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego. Do udziału w festiwalu zapraszani są wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach. Obok uznanych gwiazd pojawiają się debiutanci i artyści niszowi.

Podczas dotychczasowych ośmiu edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji następujących wykonawców:
Steve Hackett Band, Fish, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, Tim Bowness, IQ, Pain Of Salvation, Motorpsycho, Mostly Autumn, Anglagard, Ozric Tentacles, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Gazpacho, Haken, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Millenium, Osada Vida, After, Votum, Soma White, State Urge, Lebowski i hipiersoniK.

W tym roku festiwal odbędzie się 27.08.2016.
Wystąpią:

LACRIMOSA
Główną gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół, który ukochał i wylansował w Polsce Tomek Beksiński. Już 7 października na ekrany wejdzie film o Nim i Jego rodzicach ("Ostatnia rodzina" z Dawidem Ogrodnikiem w roli Tomka). Zespól przyleci specjalnie na koncert w Polsce i zagra w XXV-rocznicę istnienia.

DUNGEN
Dungen to kultowy indie-psychodeliczny kwartet DUNGEN, w którego składzie na gitarze gra legendarny Reine Fiske, który dał poznać sie fanom rocka przed laty występując w grupie Landberk (a póniej Paatos, Morte Macabre, Elephant9 i The Amazing).

AGUSA
Agusa to folkowo-psychodeliczna, ocierająca sie nieco o klimaty brytyjskiej sceny Cantenbury formacja z Malmoe.

HIPGNOSIS
Jako pierwszy na scenie Teatru Letniego w Inowrocławiu, 27.08.2016 o godz. 16:30 pojawi się nasz rodzimy, znakomity space-psychedeliczny HIPGNOSIS
+ PIĄTY WYKONAWCA, KTÓREGO UJAWNIMY PÓŹNIEJ.

27 sierpnia 2016
Teatr Letni
INOWROCŁAW
start - godz. 16:30
Ceny biletów: 149,00zł (do 30.06.2016) // 159,00zł (od 1.07.2016)

Sprzedaż biletów: bilety będą dostępne na www.rockserwis.pl (bilety kolekcjonerskie) oraz w salonach EMPiK, Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju. W Inowrocławiu - w sklepie muzycznym Forte oraz w Kujawskim Centrum Kultury.

Źródło Rock Serwis

17.03.2016

The Waterboys na koncercie w Warszawie

water The Waterboys to grupa rockowa, która powstała w 1981 roku w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła od piosenki “The Kids” Lou Reeda oraz fascynacji twórców motywami morskimi.
Zespół powołali do życia trzej młodzi Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwaite i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer.
W marcu 1983 ukazał się singel „A Girl Called Johnny” stworzony w hołdzie Patti Smith. W lipcu tego samego roku swoją premierę miała debiutancka płyta „The Waterboys”, która wpisuje się w nurt New Wave.

Drugi album „A Pagan Place“ ukazał się zaledwie rok po debiucie. To właśnie dzięki temu krążkowi Mike Scott z zespołem zdefiniował swój niezwykle oryginalny styl muzyczny, oscylujący wokół nowej fali, rocka, bluesa i folku. Z tej płyty pochodzi słynny 8-minutowy protest-song „Red Army Blues“, opowiadający tragiczną historię rosyjskich żołnierzy w trakcie II Wojny Światowej.
Niewiele zespołów zmieniało się tak, jak The Waterboys na przestrzeni wielu lat swojej działalności. Na trzech pierwszych płytach Mike Scott wykreował wielopłaszczyznowy klimat, który najlepiej został oddany na legendarnym “This is the Sea” z 1985 roku. Krytycy obsypali tę płytę wyłącznie pozytywnymi recenzjami, bez ogródek stwierdzając, że jest genialna, a wręcz epicka. To przełożyło się na liczbę sprzedanych egzemplarzy, które zniknęły ze sklepowych półek szybciej niż dwa poprzednie wydawnictwa. Jednocześnie singiel „The Whole Of The Moon” stał się pierwszym wielkim hitem grupy.
Inne klasyczne już pozycje w repertuarze koncertowym, pochodzące z tego albumu to „Medicine Bow“, „Don’t Bang The Drum“ czy „Pan Within“.?? Od tamtej pory ich muzyka ewoluowała w wielu kierunkach. Odnaleźć w niej można inspiracje celtyckie, folkowe, country, klasyczny rock a nawet hard-rock.

Klasycznie folkowe brzmienie, połączone z bluesem i rockiem usłyszymy na ich pamiętnym krążku “Fisherman’s Blues” z 1988 roku. Podobny klimat kontynuowali na albumie „Roam to Room“ 1990. Mike i jego The Waterboys pokazali ostry, rockowy, a momentami hard-rockowy pazur na albumie „Dream Harder“ z 1993 roku, którego warstwa liryczna była swoistym zapisem długiego snu, który przyśnił się liderowi formacji. Z tej płyty pochodzą znane i grane do dziś na koncertach utwory „The Return od Pan“ oraz „Glastonbury Song“. W utworze „Return of Jimi Hendrix“ Mike śpiewa o śnie, w którym spotkał się ze swoim bogiem gitary.

Zamiłowanie zespołu do poezji uwidacznia się na “An Appointment with Mr Yeats” z 2011 roku, na którym Mike oddał hołd swojemu ukochanemu irlandzkiemu poecie Williamowi Butlerowi Yeatsowi.
Na ostatnim studyjnym dziele „Modern Blues“ 2015 muzycy postawili na klasyczne rockowe granie. Udowodnili nim, że takiego rocka grają jedynie The Waterboys. Płyta zebrała wyśmienite recenzje na całym świecie.

W swoich poetyckich tekstach Mike Scott porusza tematy socjologiczne, historyczne, problemy wiary, duchowości, a także tematy osobistych tragedii, rozterek miłosnych, marzeń i snów. Swoimi utworami często wyraża także uwielbienie i uznanie dla innych artystów.

Ich muzyka to istny tygiel, łączący w sobie alternatywnego rocka, bluesa, muzykę folkową oraz hardrocka, okraszony nutą poezji śpiewanej. Popularność i zasięg zespołu nigdy nie był większy niż teraz. Ich utwory cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodszych gwiazd m.in. Ellie Goulding, Prince’a, Boyzone, The War On Drugs, a także nowej amerykańskiej kapeli Dawes.
Każdy z tych artystów swoimi aranżacjami tchnął nowe życie w najwspanialsze kawałki Szkotów. W międzyczasie utwory „How Long Will I Love You”, „Fisherman’s Blues” i „You In The Sky” stały się elementami ścieżek dźwiękowych w takich hollywoodzkich produkcjach jak: „About Time“, „Dom Hemingway“ i „What We Did On Our Holiday“.

Na TAKIM KONCERCIE nie może Was tam zabraknąć!

Źródło Progresja Music Zone

17.03.2016

Selah Sue zaśpiewa w Krakowie i Warszawie

selah

Knock Out Productions oraz Go-Ahead prezentują dwa koncerty belgijskiej gwizdy soulu – Selah Sue. Beligijska wokalistka będzie czarować swoim głosem 19 kwietnia w krakowskim Studiu i 20.04 w warszawskiej Progresji.

SELAH SUE (Belgia) soul, pop, R&B, reggae:
Pod jej wrażeniem był sam Prince, który nie grzeszy nadmiernym rozdawnictwem komplementów. Ktoś, kto ją tylko słyszał, ale nie wie jak wygląda, ma pełne prawo pomyśleć, że to czarnoskóra wokalistka, kochająca miłością najmocniejszą soul i bluesa. Ale Sanne Putseys kolor skóry ma biały i pochodzi z malutkiego miasteczka w środkowej Belgii. Faktem jest natomiast, że muzykę kochała od dziecka. Zwłaszcza głosy czarnych wokalistek, Erykah Badu, czy Lauryn Hill. Sama dysponuje charakterystycznym, niskim głosem, lekko zachrypniętym, upodabniającym nieco Selah Sue, bo taki Sanne przybrała pseudonim artystyczny, do artystek, które pokochała jako dziecko.

Selah Sue już jako nastolatka zdobyła dużą popularność w Belgii. W roku 2010 wystąpiła na paru liczących się festiwalach i miała okazję supportować wspomnianego Prince’a, co miało ciąg dalszy w postaci superlatywów, jakie Książę wypowiedział pod jej adresem.
Takie wsparcie przełożyło się na liczne koncerty, na które publika waliła drzwiami i oknami. Selah Sue śpiewała na nich piosenki, które miały się znaleźć na debiutanckiej solowej płycie. Ta ukazała się w 2011 roku i przyniosła megahit „This World”, który zrobił z Belgijki międzynarodową gwiazdę (w Polsce materiał pokrył się platyną). Z miejsca pokochała ją polska publiczność. Serie koncertów, jakie u nas zagrała, tylko umocniły więź artystki z polskimi fanami.

Cudowna mieszanka soulu, funku, reggae, rocka, hip-hopu i popu, to również zawartość drugiej studyjnej płyty Selah Sue, „Reason” z 2015 roku, którą Belgijka promuje na żywo.

Kto zagra:
SELAH SUE (Belgia) soul, pop, R&B, reggae
Kiedy: 19 (wtorek) kwietnia 2015
Gdzie: Kraków @ Studio, ul. Budryka 4
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 20 (środa) kwietnia 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 105 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na: http://knockoutprod.net/sklep
Oraz:
Eventim
TicketPro
Źródło Knock Out Productions

17.03.2016

Riverside odwołuje trasę koncertową

riverside

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym i najbliższych za wsparcie i obecność przy nas w tych trudnych chwilach. Piotr odszedł od nas niespodziewanie w niedzielę rano (21 lutego) z przyczyn naturalnych (nagłe zatrzymanie krążenia).
Pozostawił w nas pustkę i otwarte rany, które muszą mieć czas, żeby się zagoić.

Z wiadomych względów odwołujemy więc wszystkie potwierdzone na ten rok koncerty, jednocześnie informując, że mamy zamiar kontynuować realizację tegorocznych planów wydawniczych przewidzianych na późną wiosnę i jesień 2016 r.

Dziękujemy, że z nami jesteście.

Źródło Riverside

29.02.2016

ProgRockFest 2016 w Legionowie

prog

19 marca 2016 to jest dzień, w którym na legionowskiej scenie zagości rock progresywny.

Podczas drugiej edycji wystąpią na pewno: Believe, Lebowski, Arlon oraz Art Of Illusion.
Tegoroczna edycja festiwalu również odbędzie się w Sali Widowiskowej legionowskiego Ratusza.
19 marca o godzinie 18 rozpocznie zespół Arlon, który przyjedzie do nas z podkarpacia ;) Mają na swoim koncie dwie płyty studyjne. Drugim wykonawcą tego wieczoru będzie szczeciński Lebowski. Ich debiutancki album Cinematic jest ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina. Lada chwila wydany zostanie ich drugi album.

Tego wieczoru usłyszymy również Believe. Wszystkim fanom rocka progresywnego bardzo dobrze znana grupa z Warszawy. Można śmiało powiedzieć, że ich korzenie to legendarny zespół Collage.
W ostatniej chwili do wyżej wspomnianej trójki dołączył zespół Art of Illusion.

W tym roku jak i poprzednim impreza będzie biletowana. Pierwsza edycja to było przetarcie szlaków i sprawdzenie jak duże będzie zainteresowanie. Okazało się, że zainteresowanie festiwalem przerosło organizatorów i legionowska sala pękała w szwach.
Mamy nadzieję, że w tym roku dopiszecie i zjawicie się w marcu w Legionowie. Do zobaczenia ;)

Źródło ProgRockFest

21.01.2016

Od 28 stycznia Therion na 3 koncertach w Polsce

therion

To juz w przyszłym tygodniu, Therion zagra w Polsce!.
Knock Out Productions i B90 prezentują koncerty weteranów symfonicznego metalu – Therion.
Szwedzi zagrają w Polsce trzy koncerty: 28.01.2016 w warszawskiej Progresji, 29.01 w krakowskiej Fabryce, 30.01 w gdańskim B90. Razem z Therion do Polski przyjadą: psychodeliczno-rockowy projekt Christofera Johnssona – Luciferian Light Orchestra, egotyczny, melodyjno-deathmetalowy Ego Fall oraz rosyjski, symfoniczno-metalowy Imperial Age

THERION (Szwecja) symfoniczny metal:
Jeszcze parę lat temu Christofer Johnsson przebąkiwał coś o końcu Therion. Potem, na szczęście, zmienił zdanie i tylko ograniczył aktywność twórców „Theli”, „Vovin”, „Deggial”, czy „Secret Of The Runes”, działających już od 27 lat. Możemy się tylko cieszyć z tego, że jeden z najsłynniejszych wegetarianów w świecie metalu darzy Polskę wielkim sentymentem, bo dzięki temu, nawet jeśli Therion gra dużo mniej niż wcześniej, zwykle w rozpisce jego trasy koncertowej znajduje się Polska. Nie inaczej będzie i tym razem.
W styczniu 2016 roku formacja Christofera zawita do nas ponownie. Jest pewna szansa, że do tego czasu Johnsson zakończy pracę nad rock operą, którą od wielu miesięcy przygotowuje, i być może polscy fani będą jednymi z pierwszych, którzy poznają jej fragmenty w wersji live. Na pewno zaś usłyszą sporo pierwszej klasy symfonicznego metalu, w tym z musicalu „Le Fleur du Mal” z 2012 roku, z interpretacjami piosenek francuskich, oraz klasyki Therion z lat wcześniejszych. W końcu europejskie tournée w styczniu 2016 roku, na evergreenach grupy ma się opierać...
Oczywiście to nie jedyne zajęcia pracusia Christofera. Niedawno rozpoczęła się akcja crowdfundingowa, mająca na celu zebranie funduszy na grę komputerową inspirowaną Therion. Poza tym Szwed nie zapomina o swoim drugim projekcie Luciferian Light Orchestra, o którym parę słów poniżej.

LUCIFERIAN LIGHT ORCHESTRA (Szwecja) psychodeliczny rock, occult rock:
Oldschoolowy rock psychodeliczny był zawsze w kręgu zainteresowań Christofera Johnssona. W 2015 roku Szwed postanowił, że zamiast tylko zasłuchiwać się w produkcjach sprzed lat, warto byłoby nagrać coś swojego w tym gatunku.
W kwietniu 2015 słowo stało się ciałem i ukazała się imienna płyta Luciferian Light Orchestra, zmiksowana w legendarnych Polar Studios (ABBA) przez Lennarta Östlunda (Led Zeppelin, ABBA). Sprzedała się błyskawicznie, co tylko utwierdziło Johnssona o słuszności podjętej decyzji.
Muzyka Luciferian Light Orchestra, którą usłyszymy przed setem Therion, to podróż do końcówki lat 60. Naznaczona psychodelią, mająca okultystyczny posmak, z szalejącymi Hammondami. Christofer zaprosił do nagrań aż dziewięcioro wokalistów. Łącznie wspomogło go w studiu ponad 20 muzyków. Jak napisał Szwed, Luciferian Light Orchestra to Therion widziany przez pryzmat muzyki lat 70. Zanim polecą Therionowe orkiestracje, wejdźcie na kilka chwil w narkotyczne opary wspaniale odświeżonej rockowej psychodelii.

Kto zagra:
THERION (Szwecja) symfoniczny metal + Luciferian Light Orchestra (Szwecja) psychodeliczny rock, occult rock
Ego Fall (Chiny) melodic death metal, metalcore, folk metal
Imperial Age (Rosja) symfoniczny metal

Kiedy: 28 (czwartek) stycznia 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Pozostałe koncerty:
Kiedy: 29 (piątek) stycznia 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 30 (sobota) stycznia 2016
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na krakowski koncert: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na gdański koncert: http://www.b90.pl/bilety/

Oraz:
Warszawa:
Ticket Club, ul. Batorego 10 (kasa klubu Stodoła)
Progresja Music Zone, Fort Wola 22

Oraz:
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl/ Biletomat

Zapraszają
Knock Out Producions: http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

i
B90
http://www.b90.pl/
https://www.facebook.com/B90klub

Źródło Knock Out Productions

16.01.2016

MOTORPSYCHO na dwóch koncertach w Polsce!

motor

Po ubiegłorocznym, niezwykle udanym występie na festiwalu Ino-Rock, legenda norweskiego rocka psychodelicznego wystąpi na dwóch koncertach w Polsce.

Podczas koncertów tria możemy spodziewać się prawdziwej dawki rockowej adreanaliny. Są bezkompromisowi, znakomicie radzą sobie z publicznością - hipnotyzują ją wręcz swoim brzmieniem i scenicznym anturażem. Skomplikowane struktury rytmiczne i beatlesowska wręcz słodycz melodii tworzą porażający konglomerat, który jest znakiem rozpoznawczym zespołu. Zespół prezentuje doskonały miks progresywnej muzyki z elementami jazzu, psychodelii lat 70. i dokonań grup spod znaku niemieckiego kraut-rocka.

Na początku był kultowy film amerykańskiego reżysera Russa Meyera zatytułowany Motorpsycho (1965), którym zafascynowali się nastolatkowie z norweskiego Trondheim.

Założona w 1989 roku grupa cieszy się w Norwegii statusem grupy wręcz kultowej. Przez ponad ćwierćwiecze istnienia Motorpsycho wydało blisko 20 płyt. Już debiutancki album Lobotomizer (1991) wywołał istną burzę - w Norwegii nikt w taki sposób nie grał. Dzięki połączeniu stylów grunge, heavy metalu, indie rocka, southern rocka zyskali sobie sporą popularność. Wydawali epki i niskonakładowe płyty, aż wreszcie ich ambitny, progresywny, podwójny album Demon Box (1993) odniósł większy sukces.
Nominacja do norweskich Grammy zapewniła im lojalnych słuchaczy nie tylko w Skandynawii, ale i Niemczech, Belgii i Holandii. Muzycy Motorpsycho nie zamykają się w rockowych szufladach. Bliskie im są jazzowe poszukiwania, czego rezultatem płyty nagrane z tuzami norweskiego jazzu (Jaga Jazzist, Stale Storlokken).
W 2000 roku ukazał się album Let Them Eat Cake, prezentujący bardziej stonowane, wręcz jazzowe oblicze zespołu. Trend ten utrzymany został także na kolejnych wydawnictwach - Phanerothyme oraz It's A Love Cult. Znakomite płyty Heavy Metal Fruit czy powalające Still Life with Eggplant i Behind The Sun (nagrane z gościnnym udziałem Reine Fiskego znanego z Landberk, Dungen i The Amazing) wywindowały norweskie trio na szczyt (nominacje oraz nagrody do norweskich Grammy).

Przez większość miesięcy 2015 roku muzycy odpoczywali, szukając nowych pomysłów i inspiracji. Latem zagrali album "Demon Box" w całości podczas festiwalu Slottsfjell w Tondsberg.

Pod koniec sierpnia wystąpili na festiwalu Ino-Rock w Inowrocławiu a w październiku byli główną atrakcją retrospektywnej wystawy w Norweskim Narodowym Muzeum Rocka w Rockheim, "Supersonic Scientists". 25-lecie Motorpsychodelii przygotowało grunt pod opracowaną pod nadzorem zespołu pierwszą w historii antologię LP/CD "Supersonic Scientists" - przewodnik po twórczości grupy. Znalazły się na nim po jednym utworze z każdego "normalnego" albumu studyjnego począwszy od 1993r.
Ukazała się też książka z esejami autorstwa psychonautów, dziennikarzy, muzyków i innych sław, z których każdy koncentrował się na jednym utworze z tego wydawnictwa.

Najnowszy rozdział w historii zespołu to niezwykłe wydawnictwo oparte na muzyce napisanej na zamówienie na jubileusz stulecia Norweskiego Muzeum Techniki w listopadzie 2014r. Zaprezentowano ją tylko raz, ale muzycy doszli do wniosku, że zasługuje na znacznie więcej. Jest wolniejsza i bardziej epicka, gdyż powstała z myślą o nocach, gdy nie można zmrużyć oka i szuka się pociechy w psychodelicznej stronie motorpsychodelii. Najnowsza propozycja tria ukaże się pod tytułem "Here Be Monsters" w lutym 2016r. Zespół będzie ją promował w kwietniu i maju - zawita też do Polski - do Warszawy i Krakowa!

Czeka nas niezwykła transowa podróż do przeszłości: od psychodelicznych "odlotów" aż do rockowego, bardzo solidnego "wymiatania".

Skład zespołu:
Bent Sather - śpiew, gitara basowa, gitara, klawisze
Hans Magnus "Snah" Ryan - gitara, śpiew, mandolina, skrzypce, gitara basowa
Kenneth Kapstad - perkusja, klawisze, śpiew

MOTORPSYCHO

25.04.2016 WARSZAWA, Progresja Music Zone, godz. 20:00
26.04.2016 KRAKÓW, Klub STUDIO, godz. 20:00

Bilety w sprzedaży od 15.01.2016
CENA BILETU: 99,00zł

Motorpsycho w sieci:
http://motorpsycho.no/
https://www.facebook.com/motorpsychonews

Opracowali: Agnieszka Lenczewska i Piotr Kosiński

Źródło Rock Serwis

05.01.2016

Symphony X na jedynym klubowym koncercie w Polsce.

symphony

Mistrzowie metalu progresywnego na pierwszym i jedynym klubowym koncercie w Polsce!

Formacja Michaela Romeo wystąpi po raz pierwszy na scenie Progresji w ramach promocji swojego ostatniego dzieła “Underworld”, które zbiera świetne recenzje wśród fanów na całym świecie.

Nie możecie tego przegapić!

Źródło Klub Progresja Music Zone
                                                                                                                                                            

05.01.2016

Były członek legendarnej kapeli ACCEPT – Udo Dirkschneider już w marcu w Progresja Music Zone!

udo

Będzie to ostatnia szansa, aby usłyszeć piosenki Acceptu z oryginalnym wokalem Dirkschneidera. Udo już nigdy więcej nie wróci na trasę z tym repertuarem.
W roli supportu wystąpi Anvil – legendarny zespół z Kanady, którego brzmienie wywarło wpływ na takie kapele jak Slayer, Megadeth, Anthrax, czy Metallica!

Trasa Back To The Roots Tour wyprzedaje się w całej Europie, a już w marcu zawita do Warszawy na jedyny koncert w Polsce!

Ikona metalu Udo Dirkschneider podczas, rozpoczynającej się na początku 2016 roku trasy, będzie wykonywał utwory ACCEPT. Udo pochodzi z Solingen i jest niepodważalnie najbardziej cenionym twórcą niemieckiego heavy metalu. Jego głos jest ugruntował pozycję ponadczasowych hitów, takich jak: “Princess Of The Dawn”, “Balls To The Wall” czy “Metal Heart”.
Podczas koncertu w Progresji muzyk wykona pełen set piosenek z okresu działalności w ACCEPT. Wystąpi wraz z obecnymi członkami zespołu U.D.O – ale z uwagi na szczególny charakter trasy, firmowana jest ona nazwiskiem artysty – Dirkschneider.
Najbardziej płodnym i przełomowym okresem w karierze muzyka był początek lat 80-tych. Nadchodząca trasa przeniesie nas w ten wspaniały rozdział kariery Dirkschneidera.

“Nadal sprawi mi ogromna frajdę granie tych piosnek na żywo” – mówi Udo. “Oczywiście, jest to duża część mojego życia, jednak przychodzi moment w życiu, gdy trzeba zamknąć pewien rozdział. Było wiele spekulacji i plotek dotyczących ACCEPT. Dlatego też postanowiłem wydać muzyczny manifest tą trasą, dając tym samym, fanom możliwość posłuchania starych piosenek, w pełnym wymiarze czasowym”.

Po tej trasie, od 2017 roku, U.D.O. będą grać wyłącznie utwory z obecnego repertuaru zespołu Dirkschneidera, który powstał w późnych latach 80-tych, tuż po odejściu muzyka z ACCEPT.
Ten niemiecki wokalista na przestrzeni wielu lat działalności, stworzył ponadczasowe hity, takie jak: “Animal House”, “Timebomb” lub “Man And Machine”. Jednak z końcem przyszłorocznej trasy, ten etap w historii muzyki rockowej zostanie zamknięty na zawsze.

Anvil is Anvil, to tytuł najnowszej płyty, wyrażający bezkompromisowy charakter tego zespołu. Znajdziecie na niej nagrania typowe dla tej kapeli, a jednocześnie są to świeże, czasami zaskakujące i mocno ekscytujące dźwięki. “Jesteśmy czasami krytykowani za to, że nigdy się nie zmieniamy”, mówi gitarzysta i wokalista Lips Kudlow. “Ale dlaczego mielibyśmy coś zmieniać? Czyż pozostanie wiernym sobie nie jest najważniejsze? By robić to, co robisz najlepiej? Ideą naszego najnowszego albumu jest hasło: jesteśmy jacy jesteśmy, i to się nie zmieni!”

Anvil is Anvil zostanie wydany przez Steamhammer / SPV 26 lutego 2016 roku.
Lips Kudlow, perkusista Robb Reiner i ich nowy basista Chris Robertson, prezentują całkowicie magiczny album. Kudlow: “Czas pokaże, czy ta płyta jest absolutnym szczytem w naszej karierze, ale ja już tak o niej myślę.

Anvil is Anvil nie tylko porusza ważne tematy, ale pokazuje, że zespół ma apetyt na życie, a ich muzyka jest wielopłaszczyznowa i dynamiczna. Wyruszając w trasę z U.D.O., tworzą wyjątkową mieszankę powermetalową, która pojawiając się na scenie Progresja Music Zone na pewno nie zostanie niezauważona przez fanów gatunku.

Źródło Klub Progresja Music Zone

04.01.2016

Tune ponownie w Klubie Progresja.

tune

TUNE – polska grupa rockowa, która powstała w 2009 roku w Łodzi.

Dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym oraz stylistycznym, zespół zyskał przychylność krytyków zarówno w Polsce jak i za granicą.
Mają na swoim koncie dwie świetnie przyjęte przez odbiorców płyty: „Lucid Moments” (2011), psychodeliczny concept album z charakterystycznie wykorzystywanym akordeonem oraz najnowsze wydawnictwo „Identity” (2014), dzięki któremu zespół wypłynął na szersze wody, zdobył międzynarodowe uznanie i podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Dust On The Tracks. Tune jest także finalistą IV edycji Must Be The Music.
Aktualnie zespól pracuje nad trzecim wydawnictwem.

Bilety w cenie: 25/30

SKŁAD ZESPOŁU:
Adam Hajzer (gitara)
Leszek Swoboda (gitara basowa, wokal)
Piotr Białek (gitara, klawisze)
Wiktor Pogoda (perkusja)
Kuba Krupski (wokal)

Źródło Klub Progresja Music Zone

04.01.2016

Kat & Roman Kostrzewski zagra koncert w Klubie Progresja.

kat

KAT & Roman Kostrzewski powracają z zamierzchłej przeszłości… 29 lat temu, w 1986 roku, zespół zadebiutował płytą “Metal and Hell”, jej polskojęzyczna wersja zatytułowana „666” została wydana w tym samym roku i zyskała rzesze zagorzałych fanów, stając się pozycją absolutnie kultową.

Przez ostatnich kilka lat płyta była niedostępna w oficjalnej sprzedaży, między innymi dlatego, latem 2014 roku Roman Kostrzewski wraz z zespołem zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album. „666” w wersji anno domini 2015 brzmi pierwotnie i dziko, ma w sobie magię wydawałoby się, że zarezerwowaną tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko trzydziestu lat – ta płyta żyje i kipi energią.
Tak sesję nagraniową wspomina Roman Kostrzewski: “Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie na ‚ setkę’ podstawy instrumentalnej a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań, w tych samych warunkach brzmieniowych, rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mieliśmy nagraną całość.

Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studiu a jednocześnie zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach”. W ten z pozoru prosty sposób materiał zawarty na “666” zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat.

Źródło Klub Progresja Music Zone

04.01.2016

Votum na koncercie w Klubie Progresja.

votum

Premiera najnowszego albumu Votum już 26. lutego w Progresji!

VOTUM, to zespół łączący mroczną a zarazem tętniącą życiem atmosferę z klasycznym metalowym brzmieniem, które pobudza do zabawy! Nie obca mu jest muzyczna różnorodność stylistyczna, ocierająca się o subtelną muzykę filmową i nowoczesną elektronikę. Połączenie energetycznych gitar i akustycznych ballad, czyni z VOTUM kapelę o niezwykle świeżym podejściu do rocka i metalu progresywnego.

“:KTONIK:”, najnowszy album zespołu Votum ukaże się 26 lutego 2016 roku i to właśnie w Progresja Music Zone rozpocznie się trasa, promująca ten krążek. Album został zmiksowany przez znanego wszystkim fanom progresywnego metalu Davida Castillo, który współpracował z takimi kapelami jak Katatonia, Opeth, czy Bloodbath. Natomiast za mastering odpowiada Tony Lindgren z Fascination Street Studios [Paradise Lost, Kreator, Leprous].

VOTUM odwiedzi Europę wraz z Kingcrow.
Do zobaczenia na koncercie!

Źródło Klub Progresja Music Zone

04.01.2016

Helloween zagra w Klubie Progresja Music Zone

Helloween

Progresja Music Zone oraz agencja HQ44 z dumą zapraszają na jedyny polski klubowy koncert Helloween – legendy heavy, speed oraz power metalu.
Formacja zaprezentuje się swoim fanom z pełną produkcją koncertową i setlistą w ramach promocji ostatniego, fantastycznego albumu “My God-Given Right”, który już rozgrzał serca setek tysięcy fanów na całym świecie.
Jako gość specjalny wystąpi kultowe speed-metalowe trio: RAGE!

Bez wątpienia ta metalowa instytucja z Hamburga przejęła szturmem stery melodyjnego metalu zaraz po wypuszczeniu EP-ki „Helloween” w grudniu 1985 roku.
Znakomity debiutancki album „Walls Of Jerycho”, jak również dwie muzyczne perły wydane w 1987/88 czyli „Keeper Of The Seven Keys Part I/II” potwierdziły to chwilę później. Niektórzy twierdzą, że grupa była wręcz założycielem nowego gatunku inspirując kolejne pionierskie zespoły i pozyskując kolejnych fanów muzyki tego nurtu.
Przez ostatnie 30 lat odnosząc sukcesy wręcz zdobywali szturmem takie renomowane festiwale jak brazylijski ‚Rock in Rio’, japoński ‚Loudpark’ Festival, coroczne największe metalowe wydarzenie na świecie „Wacken Open Air“, czy polski Woodstock, gdzie 500 tysięcy fanów czciło swoich ulubionych mistrzów szybkości.
Znajdując się niezmiennie na szczycie popularności Helloween kontynuowało niezliczone trasy wokół świata zyskując publiczność w najodleglejszych i często egzotycznych częściach globu, m.in na Borneo, w brazylijskiej dżunglii w Manaus czy w dosłownie zapierającym dech w piersi La Paz, najwyżej położonej stolicy na świecie.
Nieraz grali także u boku takich gigantów metalu jak BLACK SABBATH, DIO, OZZY OSBOURNE czy SLAYER. W międzyczasie zespół dorobił się 14 albumów studyjnych i 3 rejestracji koncertów pod swoim szyldem. Nagrania te sprzedały się łącznie w liczbie 8 milionów egzemplarzy na całym świecie zyskując piętnaście raz złotą płytę i sześć razy platynę.

Ostatnio wydany „Straight Out Of Hell” stał się sensacją i pojawił się na czwartym miejscu niemieckiej listy przebojów (najwyższe miejsce formacji w tym zestawieniu). W całej Europie album znalazł się także w pierwszej dziesiątce na wielu listach, pojawił się również na amerykańskiej Billboard top 100.

Trasa „Hellish Rock Part II Tour” promująca ten album trafiła do 39 krajów w Europie, Azji I Ameryce Pn. Odbyło się na niej ponad 100 wyprzedanych koncertów.

Po trzech dekadach grania ich najnowsze dzieło „My God-Given Right” podkreśla obrany wcześniej kierunek, dlatego też wokalista Andi Deris nalegał na proste motto brzmiące: „Powrócić do korzeni – ale z nowymi utworami”.
“Teraz bardziej niż kiedykolwiek nasi fani chcą wspólnie z nami śpiewać i dawać czadu – mówi Deris. – Najlepiej sprawdzają się w tym charakterystyczne refreny i linie melodyczne z lat 80-tych.” “To jednak nie jest naszym celem, żeby za wszelką cenę żyć wciąż w latach 80-tych – dodaje gitarzysta Michael Weikath. – Ku naszemu zaskoczeniu taki koncept żyje po prostu sam własnym życiem.”
Weik i Deris dodają: “Na pewno znajdzie się wielu “hejterów” – przyznali. – Pojawią się zapewne głowy że miast iść duchem XXI wielu odgrzewamy starego kotleta. Jednak takie głosy towarzyszą całej naszej karierze i już się nimi nie przejmujemy. Zawsze mieliśmy dość liberalny stosunek do heavy metalu: robić cokolwiek byśmy chcieli i nie podążać w kierunku, w którym wszyscy by chcieli żebyśmy podążali. Pozostaliśmy niewzruszeni przy tworzeniu naszej wizji “My God-Given Right” i cokolwiek się wydarzyło przy tworzeniu kolejnych kawałków zrobiliśmy to po prostu po swojemu od początku do końca bez trzymania się w żadnych ryzach”.

Taka postawa odnosi się do wszystkich unikalnych dźwięków HELLOWEEN, które materializują się na tym wyjątkowym albumie.
Rozpoczyna go bojowniczy kawałek “Heroes”, po którym następuje najszybszy numer ‘Battle‘s Won’. Dalej pojawiają się takie kawałki jak: ‘My God-Given Right’ i ‘Claws’ odnoszące się do typowego grania zespołu doskonale znanego fanom: mordercze tempo, niekończące się ataki basów połączone z czystym, wysokim wokalem wysoko wyciąganym w partiach refrenu. Kolejny utwór ‘Swing Of A Fallen World’ odsyłający do »The Dark Ride« jest dowodem na to jak sprawnie i z sukcesem Helloween przez lata przechodzi przez kolejne gatunki od lat 80-tych do dni dzisiejszych.
Gitarowe glissando i psychodeliczny epicki klimat łączą się w balladzie ‘Like Everybody Else’, zmierzając w stronę lat 70-tych, natomiast ‘Russian Roulé’ zaskakuje mrocznym i posępnym nastrojem. Dalej w ‘Living On The Edge’ i ‘Stay Crazy’ znajdziemy wspaniałe i chwytliwe refreny tak charakterystyczne dla HELLOWEEN. ‘Lost In America’ ma natomiast zadatki na hit podobny do ‘I Want Out’. Natomiast ‘If God Loves Rock’n’Roll’ oczarowuje niczym legendarny singiel ‘Dr. Stein’ z 1988 r.
Następnie pojawia się dość proste rytmicznie ‘Creatures In Heaven’ podczas gdy finalny, najdłuższy na krążku utwór ‘You, Still Of War’, który trwa ponad 7 min przenosi nas do roku 1987 kiedy to w Hamburgu pojawiło się dopiero co wydane dzieło ‘Halloween’.

Nie może być zatem najmniejszych wątpliwości, że „My God-Given Wright” rejestruje pełne spektrum twórczości zespołu od czasów speed-metalowych gdy powstawały takie utwory jak „Helloween” i „Walls Of Jerycho” do ostatnich progresywnych inspiracji, które słychać na albumach “7 Sinners” oraz “Straight Out Of Hell”.

Tak jak poprzednie albumy tak i ten zabiera nas w długą muzyczną podróż zapewniając niezłą jazdę. Bezsprzecznie jest to działo warte trzydziestej rocznicy istnienia zespołu, który wciąż ma silny wpływ na kształtowanie się metalowej sceny na całym świecie. Któż może oczekiwać więcej od Ojców Chrzestnych Melodic Speed-Metalu!?

Źródło Klub Progresja Music Zone

04.01.2016

Therion na 3 koncertach w Polsce

therion

Knock Out Productions i B90 prezentują koncerty weteranów symfonicznego metalu – Therion.
Szwedzi zagrają w Polsce trzy koncerty: 28.01.2016 w warszawskiej Progresji, 29.01 w krakowskiej Fabryce, 30.01 w gdańskim B90. Razem z Therion do Polski przyjadą: psychodeliczno-rockowy projekt Christofera Johnssona – Luciferian Light Orchestra, egotyczny, melodyjno-deathmetalowy Ego Fall oraz rosyjski, symfoniczno-metalowy Imperial Age

THERION (Szwecja) symfoniczny metal:
Jeszcze parę lat temu Christofer Johnsson przebąkiwał coś o końcu Therion. Potem, na szczęście, zmienił zdanie i tylko ograniczył aktywność twórców „Theli”, „Vovin”, „Deggial”, czy „Secret Of The Runes”, działających już od 27 lat. Możemy się tylko cieszyć z tego, że jeden z najsłynniejszych wegetarianów w świecie metalu darzy Polskę wielkim sentymentem, bo dzięki temu, nawet jeśli Therion gra dużo mniej niż wcześniej, zwykle w rozpisce jego trasy koncertowej znajduje się Polska. Nie inaczej będzie i tym razem.
W styczniu 2016 roku formacja Christofera zawita do nas ponownie. Jest pewna szansa, że do tego czasu Johnsson zakończy pracę nad rock operą, którą od wielu miesięcy przygotowuje, i być może polscy fani będą jednymi z pierwszych, którzy poznają jej fragmenty w wersji live. Na pewno zaś usłyszą sporo pierwszej klasy symfonicznego metalu, w tym z musicalu „Le Fleur du Mal” z 2012 roku, z interpretacjami piosenek francuskich, oraz klasyki Therion z lat wcześniejszych. W końcu europejskie tournée w styczniu 2016 roku, na evergreenach grupy ma się opierać...
Oczywiście to nie jedyne zajęcia pracusia Christofera. Niedawno rozpoczęła się akcja crowdfundingowa, mająca na celu zebranie funduszy na grę komputerową inspirowaną Therion. Poza tym Szwed nie zapomina o swoim drugim projekcie Luciferian Light Orchestra, o którym parę słów poniżej.

LUCIFERIAN LIGHT ORCHESTRA (Szwecja) psychodeliczny rock, occult rock:
Oldschoolowy rock psychodeliczny był zawsze w kręgu zainteresowań Christofera Johnssona. W 2015 roku Szwed postanowił, że zamiast tylko zasłuchiwać się w produkcjach sprzed lat, warto byłoby nagrać coś swojego w tym gatunku.
W kwietniu 2015 słowo stało się ciałem i ukazała się imienna płyta Luciferian Light Orchestra, zmiksowana w legendarnych Polar Studios (ABBA) przez Lennarta Östlunda (Led Zeppelin, ABBA). Sprzedała się błyskawicznie, co tylko utwierdziło Johnssona o słuszności podjętej decyzji.
Muzyka Luciferian Light Orchestra, którą usłyszymy przed setem Therion, to podróż do końcówki lat 60. Naznaczona psychodelią, mająca okultystyczny posmak, z szalejącymi Hammondami. Christofer zaprosił do nagrań aż dziewięcioro wokalistów. Łącznie wspomogło go w studiu ponad 20 muzyków. Jak napisał Szwed, Luciferian Light Orchestra to Therion widziany przez pryzmat muzyki lat 70. Zanim polecą Therionowe orkiestracje, wejdźcie na kilka chwil w narkotyczne opary wspaniale odświeżonej rockowej psychodelii.

Kto zagra:
THERION (Szwecja) symfoniczny metal + Luciferian Light Orchestra (Szwecja) psychodeliczny rock, occult rock
Ego Fall (Chiny) melodic death metal, metalcore, folk metal
Imperial Age (Rosja) symfoniczny metal

Kiedy: 28 (czwartek) stycznia 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Pozostałe koncerty:
Kiedy: 29 (piątek) stycznia 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 30 (sobota) stycznia 2016
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na krakowski koncert: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na gdański koncert: http://www.b90.pl/bilety/

Oraz:
Warszawa:
Ticket Club, ul. Batorego 10 (kasa klubu Stodoła)
Progresja Music Zone, Fort Wola 22

Oraz:
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl/ Biletomat

Zapraszają
Knock Out Producions: http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

i
B90
http://www.b90.pl/
https://www.facebook.com/B90klub

Źródło Knock Out Productions
Powrót na stronę główną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie zdjęcia autorstwa Roberta Świderskiego. Proszę o nie rozpowszechnianie, przywłaszczanie oraz nie wykorzystywanie zdjęć dla własnych korzyści. Strona wykonana przez Milenę Liżewską

>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<

Archiwum:

>>Rok 2017<<
>>Rok 2015<<
>>Rok 2014<<
>>Rok 2013<<
>>Rok 2012<<
>>Rok 2011<<

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie zdjęcia autorstwa Roberta Świderskiego. Proszę o nie rozpowszechnianie, przywłaszczanie oraz nie wykorzystywanie zdjęć dla własnych korzyści. Strona wykonana przez Milenę Liżewską

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.