>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<

25.11.2015

King Crimson na 4 koncertach w Polsce

king

WYDARZENIE ROKU - KING CRIMSON NA KONCERTACH W POLSCE

To może zabrzmieć jak truizm, ale dobry zespół nigdy nie składa broni i pozostaje na placu boju. Tak też stało się w przypadku legendy prog rocka - King Crimson. W 2014r. założyciel, lider i spiritus movens zespołu Robert Fripp po pięcioletniej przerwie w działalności ogłosił, że zespół jesienią wyruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych. I trzeba przyznać, że zaskoczył wszystkich.
Po latach koncertowania w warunkach dalekich od ideału wydawało się, że Fripp ma już dość swojego flagowego projektu i ograniczy się tylko do okazjonalnej współpracy z innymi muzykami. Krótka, obejmująca cztery miasta i jedenaście koncertów trasa w 2008r., podczas której towarzyszyli mu Adrian Belew, Pat Mastelotto, Tony Levin i znany z Porcupine Tree Gavin Harrison wydawała się ostatnim gwoździem do trumny legendarnego zespołu.

Tym większą niespodzianką dla fanów okazał się wspomniany amerykański cykl koncertów odbywający się pod hasłem "An Evening with King Crimson". Robert Fripp, trzech perkusistów, dwóch gitarzystów i flecista/saksofonista zabrali fanów w niepowtarzalną muzyczną podróż, zachwycając muzycznym mistrzostwem i długimi improwizacjami.

Zespół powołali do życia w 1968r. w Dorset Robert Fripp i bracia Michael i Peter Giles. Ich debiut nagraniowy, "In the Court of the Crimson King" z 1969r. stał się kamieniem milowym brytyjskiego prog rocka: muzycy kładli szczególny nacisk na instrumentalne mistrzostwo, wykorzystanie awangardowej techniki i połączenie rocka z muzyką klasyczną i jazzem.
W 1970r. przed premierą drugiej płyty, "In the Wake of Poseidon", w zespole doszło już do pierwszej z licznych zmian składu, lecz mimo to album trafił na 4. miejsce brytyjskiej listy bestsellerów. W następnych dekadach King Crimson nagrali imponującą liczbę albumów z Top 40 zestawień, dzięki czemu stali się jednym z najbardziej uznanych i szanowanych zespołów progresywnych wszech czasów.

Po latach zawirowań, muzycznych przetasowań i fascynacji w 2011r. pod szyldem King Crimson ProjeKct ukazał się album "A Scarcity of Miracles". Wcześniej ProjeKcty były związane z eksperymentalnymi permutacjami i kombinacjami członków podwójnego tria Crimson, które w latach 1994-1997 tworzyli Robert Fripp, Adian Belew, Trey Gunn, Pat Mastelotto, Tony Levin i Bill Bruford. "A Scarcity of Miracles" to była jednak zupełnie zupełnie inna historia. A wszystko zaczęło się od improwizacji Roberta Frippa i gitarzysty/wokalisty Jakko M. Jakszyka, który choć działał na scenie muzycznej od dobrych kilku lat, dał się poznać szerszej publiczności dopiero w nowym wieku jako członek 21st Century Schizoid Band (zrzeszającego muzyków związanych z wczesnymi mutacjami King Crimson).
Kiedy panowie przesłuchali nagraną muzykę, postanowili zaprosić do dalszej współpracy saksofonistę i flecistę Mela Collinsa, którego ostatnio można było usłyszeć na albumie "Islands" King Crimson w 1971r. i gościnnie na "Red" (1975). Jakszyk zabrał wspólne nagrania do domu, dopisał teksty i nadał utworom ostateczny kształt. Wkrótce, po zaproszeniu do współpracy Tony'ego Levina i Gavina Harrisona, trio rozrosło się do kwintetu.

Kiedy dwa lata później Fripp ogłosił muzyczne zmartwychwstanie King Crimson, nikogo nie dziwiło, że zespół tworzyli muzycy grający na ww. albumie oraz dwaj dodatkowi perkusiści: Pat Mastelotto i Bill Rieflin.
Ich wspólna amerykańska trasa zachwyciła zarówno krytyków, jak i publiczność, i potwierdziła, że muzyczne instynkty nie zawiodły Frippa po raz kolejny. Trzej perkusiści byli niekwestionowanymi gwiazdami każdego koncertu, zachwycając płynnością przejść i zmianami aranżacji z wieczoru na wieczór, a czasami z minuty na minutę.
Po dwóch spektakularnych koncertach w San Francisco zapanowało powszechne przekonanie, że to jeden z najlepszych składów w historii zespołu, a może nawet najlepszy, z wyjątkiem wcielenia z lat 1972-74. To King Crimson, który przygląda się z uwagą swoim dawnym dokonaniom, lecz na pewno nie jest zespołem retro. Nowy King Crimson to zespół XXI wieku.

Coraz częściej pojawiają się głosy, że nowy King Crimson jest zespołem jeszcze lepszym, bo po uzupełnieniu składu o instrumenty Collinsa i trzech perkusistów, którzy wnieśli ze sobą także elektronikę, a w przypadku Rieflina instrumenty klawiszowe, powstała grupa, która może zagrać wszystko z liczącego 45 lat repertuaru w sposób nieosiągalny dla wcześniejszych, mniej licznych wcieleń. I robi to z idealną intuicją i dynamiką. Jakszyk, dorównujący talentem Adrianowi Belew wokalista i gitarzysta, wpisał się znakomicie w format zespołu, a po powrocie Tony'ego Levina grupa ma basistę, który potrafi zagrać wszystko.

Każdy ich wspólny występ jest niezwykłym muzycznym przezyciem; z tym większą radością powitamy King Crimson w Polsce.

Robert Fripp - guitars, soundscapes
Jakko M. Jakszyk - vocals, guitar
Tony Levin - bass
Mel Collins - saxes, flutes
Gavin Harrison - drums
Pat Mastelotto - drums
Bill Rieflin - drums

An evening with KING CRIMSON
17.09.2016 ZABRZE - Dom Muzyki i Tańca, 20:00
18.09.2016 ZABRZE - Dom Muzyki i Tańca, 20:00
20.09.2016 WROCŁAW - Narodowe Forum Muzyki, 20:00
21.09.2016 WROCŁAW - Narodowe Forum Muzyki, 20:00

Bilety w cenach od 179,00zł do 349,00zł
Sprzedaż biletów od 27.11.2015 od godz. 10:00

Źródło Rock Serwis

23.11.2015

Adrian Belew Power Trio na 2 koncertach w Polsce

belew

ADRIAN BELEW POWER TRIO

Muzyczna kariera Adriana Belew, amerykańskiego twórcy, producenta, gitarzysty i wokalisty, budzi podziw i szacunek kolegów-muzyków i rzeszy wiernych fanów, którzy towarzyszą mu od czasu premiery pierwszej solowej płyty "The Lone Rhino" przez przebojowy album "Mr. Music Head" po każde z 20 innych solowych wydawnictw, które przekraczają muzyczne i brzmieniowe granice, nie tracąc przy tym nic z artystycznej wiarygodności.
Adrian Belew to nie tylko gitara, lecz również poruszające piosenki, które doceniła publiczność na całym świecie, a jego muzyczne mistrzostwo docenili z kolei David Bowie, Talking Heads, Laurie Anderson i Paul Simon, którzy zaprosili go do nagrania swoich płyt.
Zdaniem Franka Zappy, z którym rozpoczynał swoją przygodę z muzyką, "wymyślił gitarę elektryczną na nowo". Jego charakterystyczne tony, unikatowe wykorzystanie efektów i whammy bar do dziś wywierają wielki wpływ na gitarzystów. Przez ponad 30 lat Adrian Belew był członkiem zespołu-legendy King Crimson, a pierwsza nagrana z nim płyta, "Discipline", znalazła się w gronie najważniejszych rockowych płyt wszech czasów.

Pragnąc zaprezentować swój imponujący dorobek muzyczny - dawny, obecny i przyszły - Adrian Belew stworzył Power Trio, w którym towarzyszy mu dwoje rewelacyjnych muzyków: basistka Julie Slick i perkusista Tobias Ralph.
Kiedy grają razem, z instrumentów sypią się iskry, a energia i entuzjazm muzyków udziela się publiczności.

Podczas zbliżających się koncertów Adrian zaprezentuje również swój nowy muzyczny koncept zwany FLUX. To zestaw aplikacji mobilnych zawierających ponad 300 utworów Adriana, które dzięki nim nigdy nie brzmią tak samo. Muzyk zaprojektował je, by "tworzyć dźwięki, których nie mogę wydobyć z innego sprzętu".

Każdy koncert tria - mocno zabarwiony karmazynem - jest niepowtarzalnym przeżyciem, które na długo pozostaje w pamięci.

Adrian Belew - gitara, śpiew
Julie Slick - bas
Tobias Ralph - perkusja

ADRIAN BELEW POWER TRIO
20.02.2016 WROCŁAW, Sala Koncertowa Polskiego Radia, 20:00
21.02.2016 WARSZAWA, Progresja Music Zone, 20:00

ceny biletów (wyłącznie miejsca siedzące): od 109,00 do 149,00zł
Bilety w sprzedaży od 20.11.2015

Źródło Rock Serwis

23.11.2015

Gregorian - Master of Chant na 3 koncertach w Polsce

gregorian

Już w marcu 2016 roku do naszego kraju powróci uwielbiany przez polską publiczność chór Gregorian! Tym razem Gregorianie zaskoczą nas najnowszym show w ramach trasy koncertowej „Final Chapter Tour”. Ponad 20 artystów na scenie. Pokaz przygotowany z wielkim rozmachem.

Muzyka na żywo. Duże obiekty rozrywkowe mogące pomieścić imponującą scenografię. Program artystyczny utrzymany w wyjątkowej atmosferze i zaskakująca choreografia. Spektakularne efekty sceniczne z użyciem ognia, świateł i pirotechniki.
Wszystkie te elementy tworzą zapierające dech w piersiach show, które zdobyło serca 2,5 miliona ludzi od Europy po Japonię. Niezwykłe hity ze szczytów list przebojów i wyjątkowe interpretacje, które zaskakują najbardziej wytrawnych melomanów. Czekają Was niezapomniane przeżycia w trakcie wiosennych koncertów chóru Gregorian!
Podczas ich ostatniej wizyty w Polsce sale pękały w szwach, a bisom nie było końca. W przyszłym roku, w ramach europejskiej trasy „Masters of Chant – The Final Chapter” zespół zagości w Gdańsku, Szczecinie i Warszawie.

Chór Gregorian powstał na początku lat 90. XX wieku w Wielkiej Brytanii. Strzałem w dziesiątkę okazał się oryginalny pomysł znanego producenta muzycznego, Franka Petersena, aby połączyć średniowieczny chorał gregoriański ze współczesną muzyką popową i rockową. I właśnie ten pomysł zapoczątkował okres świetności zespołu Gregorian.
Już pierwszy album grupy Masters of Chant przyniósł jej sukcesy i ogromną popularność– status złotej płyty w 6 krajach Europy, a w Portugalii okrył się platyną. Dostał się również do prestiżowej listy TOP 10 w dziesięciu krajach świata.
Zachęcony sukcesem zespół, wydał rok później drugi album, Masters of Chant – Chapter II. Okazało się, że pomysł stylizowania utworów na śpiew liturgiczny wciąż zachwyca publiczność. Płyta została wydana w 19 krajach i powtórzyła niebywały sukces swojej poprzedniczki, zdobywając złoto w 8 krajach Europy i platynę w Finlandii. Album dostał się na 6 miejsce TOP 10 najlepiej sprzedających się albumów. Singiel Moment of Peace stał się spektakularnym hitem.

Tuż po opublikowaniu dwóch pierwszych płyt Frank Peterson, Carsten Heusmann, Jan-Eric Kohrs i Michael Soltau zaczęli przygotowania do produkcji trzeciej, która ukazała się w roku 2003. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, kompozycje zostały utrzymane w stylu średniowiecznego śpiewu liturgicznego. Kryterium selekcji repertuaru jest proste: Gregorianie stosują w swej muzyce wyłącznie siedem tonów. W praktyce oznacza to jednak spore problemy z doborem tonacji oraz z późniejszą aranżacją i wykonaniem. Chorał gregoriański to jednogłoskowy śpiew liturgiczny wywodzący się z Kościoła rzymskokatolickiego.
Utwory muszą sprostać wielu regułom, co jak widać, w imponujący sposób wychodzi mnichom – w ich repertuarze znajdziemy cały przekrój muzycznego świata – od Stinga po Duran Duran.

Oprócz serii Masters of Chant w dorobku zespołu są też takie pozycje jak krążek The Dark Side, na którym pojawiły się cięższe brzmienia, czy Gregorian Christmas: Chants & Motets – alternatywa do tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej.

Ogromna popularność Gregorian przyczyniła się do powstania wielu naśladowców, niemniej jednak to właśnie Gregorianie są jedynym, niepowtarzalnym i charakterystycznym zespołem. Ich największe hity będziemy mieli okazję usłyszeć już w marcu na trzech wyjątkowych koncertach w Polsce – jeden z najpopularniejszych chórów świata pojawi się w Gdańsku, Szczecinie i Warszawie.
Właśnie wtedy wyjdą na scenę, by postawić kropkę nad „i” i zakończyć serię „Masters of Chant” koncertem pełnym efektów specjalnych „Masters of Chant – The Final Chapter”.
Wykonawcy zapowiadają, że przygotowali tak wiele niespodzianek, że koncerty z pewnością na długo pozostaną w pamięci słuchaczy - te występy są obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego miłośnika muzyki.

A co czeka widzów podczas koncertów Gregorian można zobaczyć pod adresem bit.ly/GREGORIAN

ZAPRASZAMY!!!

14 marca 2016r. – Gdańsk / Sopot, ERGO ARENA, godz. 19:00
15 marca 2016r. – Szczecin, Azoty Arena, godz. 19:00
16 marca 2016r. – Warszawa, Hala Torwar, godz. 19:00

Bilety w sprzedaży od wtorku, 27 października, od godziny 12:00, do nabycia na www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.

Rezerwacja biletów grupowych (powyżej 10 sztuk): rezerwacje@makroconcert.com

Źródło Makroconcert

06.11.2015

Operation: Mindcrime wystąpi w warszawskiej Progresji na jedynym koncercie w Polsce już 25. listopada!

mindcrime

Operation: Mindcrime to projekt Geoffa Tate’a legendarnego frontmana Queensryche – zespołu należącego do kanonu progresywnego metalu ze Seattle.

Geoff Tate wraz z Queensryche, którego był liderem przez 30 lat, sprzedał ponad 25 milionów płyt. Zespół był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy, a pięciokrotnie do MTV Music Video Award w tym raz zdobył tę prestiżową nagrodę.

Queensryche słynął z tekstów poruszających ważne kwestie społeczne. The Key (pierwszy album studyjny wydany pod szyldem Operation: Mindcrime 18.09.2015) kontynuuje tę tradycję poruszając tematykę światowej gospodarki, polityki zagranicznej czy problemów społecznych.
Piosenki z płyty tworzą spójną całość, jednak każda z nich jest jednocześnie osobnym rozdziałem pewnej historii. Tekstom towarzyszy wyrafinowana muzyka: ciężkie gitary i dynamiczne perkusje z jednej strony kontynuują tradycję muzyczną Queensryche, z drugiej zaś tworzą nową jakość. Wszystko to dopełnia czterooktawowy głos Tate’a. Sam wokalista według magazynu ‘Hit Parder” znalazł się na 14. miejscu najlepszych głosów heavy metalowych wszech czasów.

Nazwa projektu pochodzi od płyty „Operation: Mindcrime” – koncepcyjnego albumu wydanego w 1988 roku, który przysporzył Tate’owi rzesze fanów. Kiedy tylko pojawił się na rynku Queensryche zaczął wyprzedawać koncerty na wielotysięcznych arenach. Sama płyta rozeszła się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Hity, z wydanego w 1990 roku „Empire”, takie jak „Silent Lucidity”, czy „Jet City Woman” zawładnęły stacjami radiowymi i doszły na szczyty list przebojów.
Gdy w 1994 światło dzienne ujrzał album Promised Land, Geoff Tate został okrzyknięty jednym z największych frontmanów sceny rockowej i metalowej. Legendarny wokalista odszedł z zespołu w 2012 roku by podążać własną artystyczną ścieżką.

Operation: Mindcrime to nie tylko zespół, lecz przede wszystkim wyrafinowany projekt muzyczny. Tworzą go artyści największego kalibru, osobowości muzyczne, których łączy wspólna artystyczna wizja. Pod wodzą Tate’a w skład grupy wchodzą basiści: Dave Ellefson (Megadeth, Metal Allegiance) i John Moyer (Disturbed, Adrenaline Mob), perkusiści: Simon Wright (AC/DC), Scott Mercado (Candlebox) i Brian Tichy (Billy Idol, Ozzy Osbourne), gitarzyści: Kelly Gray (Queensryche) i Scott Moughton (Geoff Tate), klawiszowiec: Randy Gane (Myth) i wokalista Mark Daly (The Voodoos)

Źródło Klub Progresja Music Zone

06.11.2015

Gitarzysta Marillion, Steve Rothery na koncercie w Klubie Progresja

steve

Steve Rothery, gitarzysta i współzałożyciel Marillion pojawi się ze swoim zespołem po raz pierwszy w Warszawie i na scenie Progresji promując swój ostatni, uznany przez fanów i krytyków album “The Ghosts of Pripyat”.

Płyta, na której gościnnie wystąpili m.in. Steve Hackett oraz Steven Wilson została opisana przez prasę muzyczną jako: Prog Magazine: “Wystawny debiut solowy”
Powerplay: “To jest melodyjny, wznoszący się rock progresywny zagrany przez muzycznych wirtuozów – szczerze polecamy”
Clair Obscur: “Coś pięknego” 8.5/10
Jukebox Metal: “Pełen emocji i piękny” 4.5/5
Echoes and Dust: “Wszyscy miłośnicy twórczości Rotherego w oraz poza Marillion czekali długo na jego pierwszą solową płytę ale uwierzcie, że definitywnie warto było tyle czekać. Niezwykle atmosferyczny, dynamiczny, budzący emocje oraz przepięknie nagrany i zmiksowany album jest dokładnie tym na co miłośnicy talentu Steve’a czekali z zapartym tchem od lat. Dla wszystkich pozostałych płyta będzie świetną wizytówką twórczości jednego z najbardziej uznanych brytyjskich mistrzów gitary. Idealne wprowadzenie do muzycznego świata gitarzysty, w którym jego nieokiełznany talent wciąż serwuje nam wyjątkową porcję muzyki.”
W drugiej części koncertu Steve zaprezentuje swoim wielbicielom klasyczne utwory Marillion z czasów kiedy wokalistą był jeszcze Fish, które zostaną zaśpiewane przez Martina Jakubskiego. Po koncercie zostanie zorganizowana specjalna sesja meet&greet z fanami.

Źródło Klub Progresja Music Zone

06.11.2015

Nowe Sytuacje (zespół członków Republiki) w Klubie Progresja

sytuacje

Z rokiem 2014 zespół zakończył trasę koncertową przypominającą płytę “Nowe Sytuacje” w 30. rocznicę jej premiery. Okazała się ona dużym sukcesem medialnym i artystycznym, co zachęciło artystów do zaprezentowania dalszego dorobku zespołu Republika.

Na rok 2015 zespół Nowe Sytuacje proponuje koncerty w oparciu o płytę “Masakra”, wzbogacone o wiele innych przebojów zespołu.
Podczas przewidzianego na ponad 90 minut programu będzie można usłyszeć m.in. Odchodząc, Mamona, Raz Na Milion Lat, Prąd, Śmierć w Bikini, Znak Równości, Lunatycy, Arktyka, Śmierć na Pięć, Tak Długo Czekam (Ciało), Zapytaj Czy Cię Kocham, Obcy Astronom, Sexy Doll, Sam na Linie, Kombinat, Zawsze Ty (Klatka) czy Układ Sił.

W grupie Nowe Sytuacje zobaczymy ex republikanów (Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski) oraz Bartka Gasiula na instr. klawiszowych. Tak jak w minionym roku na scenie pojawi się trojka wokalistów. W tym roku do współpracy zaproszeni zostali następujący artyści: Tymon Tymański, Natalia Pikuła (DREKOTY) oraz Jacek Bończyk.

Źródło Klub Progresja Music Zone

15.10.2015

Arkona na mini trasie po Polsce

arkona

Knock Out Productions z przyjemnością prezentuje polską trasą rosyjskiej, folkmetalowej formacji Arkona. Rosjanie przyjadą do nas na pięć koncertów, zagrają: 16.12 w krakowskiej Fabryce, 17.12 we wrocławskim Alibi, 18.12 w warszawskiej Progresji, 19.12 w gdańskim B90 oraz 20.12 w poznańskim klubie U Bazyla.
Arkonie towarzyszyć będą folkmetalowe Heidevolk z Holandii, Metastöll z Estonii i Dalriada z Węgier.

ARKONA (Rosja) pagan folk metal:
Rok bez koncertu Arkony w Polsce jest rokiem straconym, można z czystym sumieniem napisać. Stosunki między naszymi krajami ostatnio trudno zaliczyć do wzorowych, ale – i na całe szczęście – nijak nie przekłada się to na odbiór w Polsce kapel z Rosji. Arkona ma już u nas pokaźne grono maniaków folk metalu, które uderza na każdy gig zespołu nad Wisłą. Dziwić to nie może, bo i Polacy, i Rosjanie lubią dobrą zabawę przy muzyce, lubią również wracać do tradycji przodków, do legend, baśni, podań, etc.
A muzycznie Arkona, oprócz brutalnego metalowego łojenia, ma przecież piszczałki, flety i dudy, które doskonale budują odpowiedni klimat rozkoszowania się gorzałą i dobrym towarzystwem. No i ma charyzmatyczną Maszę Archipową na wokalu, która doskonale wie, co należy zrobić, aby publikę wciągnąć do zabawy.

Arkona cały czas promuje na koncertach wydany w 2014 roku album "Yav", zwiastowany przez piękne połączenie rzezi i folku, numer "Zov pustyh dereven". Raczej nie powinno go zabraknąć w setliście. Podobnież innych hitów Arkony.
Sprawdź, jeśli lubisz: Moonsorrow, Cruachan, Nokturnal Mortum, Eluveitie…
http://www.arkona-russia.com/
https://www.facebook.com/arkonarussia
https://www.youtube.com/watch?v=cMvmVezfhBM

HEIDEVOLK (Holandia) folk metal:
Może nie bywają u nas tak często jak Arkona, ale z pewnością renomę mają niemniejszą. Holendrzy z Heidenvolk grają tak samo długo jak Rosjanie, nagrywają na Zachodzie dla tej samej wytwórni, a pochodzą z miasta, które z Polską w pewnym stopniu się łączy, Arnhem.
Poklikajcie trochę, a dowiecie się więcej. W muzyce Heidenvolk jest nieco mniej brutalności niż u Rosjan, nie ma tradycyjnych instrumentów, więcej jest melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w swoim ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Mbr> Heidenvolk promować będzie w Polsce wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. Koniecznie sprawdźcie!
Sprawdź, jeśli lubisz: Týr, Ensiferum, Falkenbach, Otyg ...
http://www.heidevolk.com/
https://www.facebook.com/heidevolkofficial
https://www.youtube.com/watch?v=WWrWtMhv7fY&

METSATÖLL (Estonia) folk metal:
Pochodzący ze stolicy Estonii, Talinna, zespół Metsatöll, stażem bije zarówno Arkonę, jak i Heidevolk, bo gra od 1999 roku. Ale popularnością już nie. Choć na koncie ma sześć dużych płyt, sporo singli, parę EP-ek, wydawnictwa koncertowe. Jest ich czterech, zaś w piosenkach poruszają najczęściej tematy związane z naturą, historią, przypominają starodawne opowieści i mity z terenu dzisiejszej Estonii. Instrumentarium Metsatöll obok typowo rockowych, obejmuje też sporo instrumentów tradycyjnych.
Muza jest głównie skoczna, radosna, zabawowa, ale nie brakuje też piosenek utrzymanych w poważnym, podniosłym, a nawet mrocznym i tajemniczym klimacie. Do Polski przyjadą promować swoje ostatnie wydawnictwa, album "Karjajuht" oraz wydaną w 2015 roku EP-kę "Pummelung".
Sprawdź, jeśli lubisz: Týr, Finntroll, Korpiklaani, Arkona…
http://www.metsatoll.ee/
https://www.facebook.com/Metsatoll
https://www.youtube.com/watch?v=yJpukUfpayM

DALRIADA (Węgry) folk metal:
Folkmetalowy zestaw wieczoru uzupełnia powstała w Sopronie węgierska pięcioosobowa załoga Dalriada. Grają od 1998 roku. Nazwa nawiązuje do miejsc w Szkocji i Irlandii, ale w tekstach Dalriada koncentruje się raczej na legendach i poematach węgierskich. Grają chyba najbardziej metalowo z całego zestawu, a piosenki śpiewają oczywiście po węgiersku. Ostatnim regularnym albumem Węgrów był wydany w 2012 roku "Napisten hava". W lipcu 2015 roku ukazała się składanka hitów "Mesék, álmok, regék".
Sprawdź, jeśli lubisz: Arkona, Eluveitie, Ensiferum… Kto zagra:
Arkona (Rosja) pagan folk metal + Heidevolk (Holandia) folk metal + Metastöll (Estonia) folk metal + Dalriada (Węgry) folk metal

Kiedy: 16 (środa) grudnia 2015
Gdzie: Kraków @ Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 17 (czwartek) grudnia 2015
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 18 (piątek) listopada 2015
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 19 (sobota) listopada 2015
Gdzie: Gdańsk @ B-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Kiedy: 20 (niedziela) listopada 2015
Gdzie: Poznań @ U Bazyla, ul. Św. Wojciech 28
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)
Bilety na gdański koncert: http://www.b90.pl/bilety/

Zaprasza Knock Out Producions
http://www.knockoutprod.net/
https://www.facebook.com/productions.knock.out

Źródło Knockout Production

15.10.2015

Delain po raz pierwszy na deskach Progresji

delain

Delain – jedna z najbardziej popularnych w Europie oraz w naszym kraju formacji nurtu gothic metal i metalu symfonicznego wystąpi po raz pierwszy na scenie Progresji!

Ten wyjątkowy, pełny klubowy koncert odbędzie się w ramach trasy promującej ostatni, świetnie przyjęty album zespołu “The Human Contradiction” z 2014.

Jako gość specjalny tego wieczoru wystąpi jedyna i niepowtarzalna Anneke van Giersbergen z projektem The Gentle Storm. W ramach tego w pełni elektrycznego i zespołowego występu była wokalistka The Gathering zaprezentuje swoim wielbicielom muzykę z albumu “The Diary” nagranego wspólnie z Arjenem Lucassenem (m.in. Ayreon) pod szyldem The Gentle Storm oraz utwory z repertuaru The Gathering, Ayreon i oczywiście solowego.

Holenderski splendor i energia a także mistycyzm, nostalgia i piękno zawarte w muzyce i niesamowitych głosach obu wokalistek będą rządziły tego dnia w Warszawie.
Tego wydarzenia nie możecie przegapić.

Źródło Progresja Music Zone

15.10.2015

Farewell To Childhood czyli Fish w Progresja Music Zone!

fish

„Farewell to Childhood”, czyli pożegnanie z dzieciństwem – tak nazywa się mini trasa koncertowa Fisha, podczas której zagra on w całości legendarny album „Misplaced Childhood” dowodzonej przez siebie niegdyś grupy Marillion.

Choć już 30 lat minęło od czasu, gdy pochodzący z tej płyty utwór „Kayleigh” podbijał światowe listy przebojów, ta muzyka wciąż brzmi świeżo.

Koncerty Fisha zawsze są wydarzeniem artystycznym, pełnym energii przedstawieniem, a przecież będzie to jedna z ostatnich szans na zobaczenie Fisha na żywo, a na pewno ostatnia szansa na posłuchanie Misplaced Childhood w jego wykonaniu. W przyszłym roku Fish nagra ostatnią swoją płytę, a potem, jak zapowiedział, zakończy karierę estradową.

Oprócz całej płyty Misplaced Childhood w programie koncertu znajdą się najbardziej znane utwory solowe (a może nie tylko solowe), nagrane przez Artystę podczas kilkudziesięciu lat kariery.

LAZULI
Francuski zespół grający rocka progresywnego, powstały w 1998 roku. Pierwszy album wydali w 1998 roku, w sumie na ich dyskografię składa się sześć wydawnictw
• Lazuli (1999)
• Amnésie (2004)
• En avant doute… (2007)
• Réponse incongrue a l’inéluctable (2009)
• 4603 battements (2011)
• Tant que l’herbe est grasse (2014)
Wszystkie piosenki są śpiewane po francusku.
Na ostatniej płycie gościnnie śpiewał Fish (ale po angielsku)
Ciekawostka – Claude Leonetti gra na instrumencie ‘leode’, który podobno sam wymyślił, gdyż po wypadku motocyklowym ma niesprawne lewe ramię W 2005 roku na festiwalu Montreux Jazz Festival zespół otrzymał nagrodę za utwór “Under the sky”. Lazuli łączy rock progresywny z muzyką ‘world’ i elektroniczną. Oprócz gitary, klawiszy, bębnów, słychać ‘leode’, wibrafon i waltornię.
http://www.lazuli-music.com

Źródło Progresja Music Zone

15.10.2015

Steven Wilson ponownie w Polsce.

steven

To będzie jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2016 roku! Dwie znakomite sale koncertowe gościć będą Stevena Wilsona wraz z zespołem. A wszystko w ramach drugiej części trasy promującej wydany w lutym 2015 i znakomicie przyjęty album "Hand. Cannot. Erase". Tym razem jednak możemy też liczyć na nową oszałamiającą oprawę wizualną koncertów i znaczące zmiany w zestawie nagrań, wśród których pojawi się sporo odniesień do przeszłości, także tej z okresu Porcupine Tree. Nie jest żadną tajemnicą, że podczas prób do trasy zespół przygotowywał wersje "Shesmovedon" i "Dark Matter".

Ale oczywiście będą też nagrania z promowanego albumu. Kanwą najnowszej muzycznej opowieści Stevena Wilsona były realne wydarzenia znane z brytyjskiej telewizji. Zainspirowany filmem dokumentalnym Dreams Of A Life postanowił próbować odpowiedzieć na pytanie: "Jak żyjąc w wielkim mieście możesz zostać niezauważonym?".

Podczas niedawnej ceremonii wręczenia Progressive Music Awards w Londynie, Steven Wilson został koronowany na "króla prog-rocka" po zdobyciu aż trzech nagród. Album "Hand.Cannot.Erase" wyróżniono jako album roku, osiągnięcie komercyjne i projekt specjalnej edycji wydawnictwa (imponujący!).

Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent, od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach. Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego.
Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu. Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza. Wrażliwy artysta, który często daje się poznać jako czujny obserwator współczesnej kultury oraz zjawisk popkulturowych. Zainteresowany innymi dziedzinami sztuki (film, literatura, sztuki wizualne, teatr). Pomimo, że nie udało mu się zrealizować filmu opartego na scenariuszu Deadwing, Steven Wilson nie zrezygnował z odciśnięcia swego piętna na niwie X Muzy. Dokument Insurgentes, który według zapowiedzi artysty miał być "surrealistycznym kinem drogi", tak naprawdę stał się istotnym głosem w dyskusji o roli muzyka, kreatora we współczesnym świecie zdominowanym przez social media i kulturę cyfrową.

Nie sposób wymienić wszystkich projektów, do których powstania się przyczynił.Dokonaniami Stevena Wilsona można obdzielić co najmniej kilkadziesiąt różnych zespołów. Sam artysta żartuje, że stracił już rachubę w nagraniu ilu płyt uczestniczył jako muzyk, producent czy realizator dźwięku. Wilson nagrał łącznie w różnych składach, ponad setkę płyt długogrających i wyprodukował kilkadziesiąt albumów utrzymanych w rozmaitych konwencjach muzycznych. Od kilku lat z sukcesemspecjalizuje się w miksach 5.1 klasycznych albumów rockowych (m.in.: King Crimson, Caravan, Jethro Tull, Emerson Lake And Palmer, XTC, Yes, Tears For Fears, Gentle Giant, Opeth). Jego praca w studio nagraniowym zaowocowała czterema nominacjami do nagrody Grammy w kategorii "dźwięk przestrzenny". We wrześniu 2012 roku otrzymał nagrodę The Guiding Light brytyjskiego Prog Magazine. Steven Wilson jest, jak określiła kapituła nagrody "artystą przełamującym granice".Współpracował z Fishem, Jordanem Rudessem, Anją Garbarek, grupami Opeth, Anathema, a ostatnio razem z Mariuszem Dudą (Riverside, Lunatic Soul) nagrał utwór, z którego zyski obaj muzycy przekazali na cele charytatywne.

Pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia założył z wokalistą Timem Bownessem zespół No-Man, równocześnie eksperymentując solowo w ramach własnego projektu Porcupine Tree. Ten ostatni z biegiem lat, z tworu "wirtualnego" przemienił się w czteroosobową (a na koncertach pięcioosobową) formację, darzoną wielkim szacunkiem przez fanów, krytyków oraz innych muzyków. W 2013 roku po wydaniu dziesięciu płyt studyjnych zawiesił jej działalność na czas nieokreślony ze względu na poświęcenie się karierze solowej. Z kolei w 2003 roku Wilson założył wraz z izraelskim muzykiem Avivem Geffenem grupę Blackfield, z którą odniósł spory sukces artystyczny i komercyjny.

W 2008 roku Wilson zadebiutował jako artysta solowy albumem Insurgentes, który sam opisał jako "połączenie poezji i melancholii". We wrześniu 2011 roku ukazało się drugie solowe wydawnictwo płytowe artysty (w dodatku podwójne!) zatytułowane Grace For Drowning. Odbiór płyty, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej był wręcz entuzjastyczny. Pamiątką po wielce udanym tournée jest DVD/BD Get All You Deserve. Trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) spotkał się z równie gorącym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych, a towarzysząca wydaniu płyty trasa koncertowa przebiegała niemalże przez cały świat (muzycy odwiedzili m.in. Australię, Argentynę czy Brazylię). Świetnym materiałem dokumentującym rozmach i skalętournée są wydane w formie książki Twice around the world notki z bloga Theo Travisa - flecisty zespołu Wilsona. Przygotowana wręcz z teatralnym rozmachem trasa koncertowa zgromadziła tysiące fanów, którzy nierzadko musieli obejść się smakiem i często odchodzili od kas biletowych z nosem opuszczonym na kwintę. Wyprzedane sale, brak biletów, entuzjastyczne recenzje oraz zachwyt nad warstwą wizualną spektakli - to wszystko zadziałało na korzyść angielskiego muzyka.

Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką koncertmistrza Wilsona gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

Jak zabrzmią utwory z nowej płyty i jakie niespodzianki przygotował (a przygotowuje!!!) dla swoich fanów Steven Wilson? Zapraszamy w kwietniu 2016 do Poznania i Krakowa.

STEVEN WILSON with band
"Hand. Cannot. Erase. Tour 2016"
17.04.2016, Poznań, Sala Ziemi, godz. 20:00
18.04.2016, Kraków, ICE Congress Centre, godz. 20:00

Bilety w sprzedaży na WWW.ROCKSERWIS.PL oraz w punktach i na stronach TICKETPRO.PL i EVENTIM.PL

Bilety w sprzedaży od 25.09.2015
CENY BILETÓW: od 109,00 do 199,00zł
Steven Wilson w sieci:
Strona www: http://stevenwilsonhq.com/
Facebook: https://www.facebook.com/StevenWilsonHQ?fref=ts
Wytwórnia: http://www.kscopemusic.com/stevenwilson/

opracowała: Agnieszka Lenczewska/Piotr Kosiński

Źródło Rock Serwis

04.10.2015

COMA po raz pierwszy w Progresja Music Zone!

coma

Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjety przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku – Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.
Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: “Excess” oraz “Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie.

Wokalista zespołu – Piotr Rogucki, także aktor – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej min: 2. nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004, Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2004 r. Wydał dwa albumy solowe: “Loki – Wizja Dźwięku” (2011 r.) r oraz “95-2003” (2012 r.). Od trzech edycji jest też jurorem w programie Must Be The Music w telewizji Polsat.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007 – 2009 Coma supportowała m.in Pearl Jam, Linking Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, a także występiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool.

W 2013 r. Coma uczestniczyła w europejskiej trasie koncertowej z szwedzkim zespołem Therion. Ta grudniowa trasa obejmowała 6 europejskich miast Romangnano ( Włochy), Pratteln (Szwajcaria), Paryż (Francja), Londyn (Anglia), Leeuwarden (Holandia) oraz Frankfurt nad Menem (Niemcy) i cieszyła się sporym zainteresowaniem.
W ostatnich latach zespół Coma z powodzeniem pojawił się na trasie w Wielkiej Brytanii na serii koncertów: Manchester, Londyn, Sheffield, Birmingham, Southampton, Liverpool, a w najbliższych planach jest trasa koncertowa w lutym b.r. w Szkocji i jesienią w Irlandii.

W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich – marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

Ubiegłoroczna (2014 r.) trasa koncertowa składała się z 23 koncertów w Polsce i Wielkiej Brytanii, pozostawiając po sobie 16 wyprzedanych koncertów oraz około 20 tys. widzów.

Skład zespołu Coma:
Dominik Witczak – gitara
Marcin Kobza – gitara
Rafał Matuszak – bas
Adam Marszałkowski – perkusja
Piotr Rogucki – wokal

Wydawnictwa zespołu Coma:
Albumy studyjne:
1. “Pierwsze Wyjście z Mroku” 2004
2. “Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków” 2006
3. “Hipertrofia” 2008
4. “” (bez tytułu) 2011

Albumy koncertowe:
1. “Live” 2010
2. “Symfonicznie” 2010
3. “Pierwsze Wyjście z Mroku 2014 – Live in Jarocin” 2014

Albumy angielskojęzyczne:
1. “Excess” – 2011
2. “Don’t Set Your Dogs on Me” – 2013

Źródło Progresja Music Zone

04.10.2015

Uriah Heep na dwóch koncertach w Polsce

uriah

Z ogromną radością ogłaszamy wielki powrót legendarnej brytyjskiej formacji URIAH HEEP na dwa koncerty w Polsce.

Zespół zaliczany obok Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath do tak zwanej wielkiej czwórki hard rocka wystąpi w żywiołowym show 17 listopada w warszawskiej Progresji oraz 18 listopada w krakowskiej Rotundzie.

Uriah Heep to zespół który powstał w 1968 roku a przekrój wiekowy przybywających na koncerty fanów potwierdza status grupy jako ponadczasowej. Przez wielu, grupa uważana jest za prekursorów heavy metalu za sprawą utworu Free And Easy z wydanej w 1977 roku płyty Innocent Victim. To właśnie ten utwór w wielu zestawieniach figuruje jako pierwszy heavy metalowy kawałek w historii tego gatunku.

Tegoroczna trasa „Rock The Haus Tour” bogata będzie w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu „Outsider”. Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności.

Źródło Progresja Music Zone

04.10.2015

Leprous na koncercie w Progresji.

leprous

Leprous [Norwegia] / Sphere [Norwegia] / Rendezvous Point [Norwegia]

Mistrzowie norweskiego metalu progresywnego wracają z nowym albumem i koncertami na jesień 2015! Na całe szczęście nie zapomnieli o Warszawie. Będzie to jedyny występ formacji w Polsce w ramach trasy promującej nowy Album.

Zapraszamy!

ceny biletów:
przedsprzedaż - 88/91 PLN | w dniu koncertu- 99 PLN

Źródło Progresja Music Zone

02.10.2015

Joe Satriani na jedynym koncercie w Polsce

joe

Agencja Go Ahead z przyjemnością zaprasza na jedyny w tym roku koncert Joe Satrianiego w Polsce! Legendarny gitarzysta wystąpi 18 października na warszawskim Torwarze, w ramach The Shockwave Tour. Na scenie towarzyszyć mu będą Mike Keneally, Marco Minnemann i Bryan Beller.

Satriani to prawdziwy wirtuoz gitary, uważany za jednego z najważniejszych muzyków grających na tym instrumencie w historii muzyki rockowej. Prawdziwą legendą stał się w momencie wydania swojego przełomowego krążka "Surfing With The Alien" w 1987 roku. Jest nauczycielem tak ważnych gitarzystów jak Kirk Hammet czy Steve Vai, przez wielu uważanym za prawdziwego i jedynego następcę Jimiego Hendrixa. W latach 80-ych współpracował między innymi z Mickiem Jaggerem czy Deep Purple.

Satriani był także pomysłodawcą słynnego cyklu koncertowego G3, w ramach którego wspólnie z nim koncertowali najważniejsi współcześni gitarzyści, m.in. Steve Vai, John Petrucci, Yngwie Malmsteen, Eric Johnson. Jest także członkiem supergrupy Chickenfoot, w której skład oprócz niego wchodzą Sammy Hagar, Michael Anthony (Van Halen) i Chad Smith (RHCP).

W trakcie swojej kariery Joe Satriani 15 razy był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance, a jego płyty pokrywały się złotem i platyną na całym świecie. Na 24 lipca planowana jest premiera najnowszego wydawnictwa Satrianiego, piętnastej płyty w jego dorobku, „Shockwave Supernova”.

Support: DAN PATLANSKY
Z roku na rok muzyk staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Słynie z mistrzowskiego opanowania gitary elektrycznej i akustycznej oraz magicznego głosu. Jego album „Dear Silence Thieves” uznany został przez Blues Rock Review w USA za najlepszy album 2014 roku.

Harmonogram godzinowy koncertu:
18:00 otwarcie drzwi
19:00 Dan Patlansky
20:00 Joe Satriani

Zapraszamy!

Źródło Agencja Go Ahead

19.09.2015

Prog The Night - dwudniowy Festiwal w Łodzi

prog

Łódzki Dom Kultury zaprasza na dwa wieczory pełne znakomitej muzyki z kanonów ambitnego rocka progresywnego. 6 i 7 listopada w Sali Kolumnowej wystąpi kilka polskich czołowych zespołów z tego gatunku, a także formacje które do tej czołówki pukają. Będzie to zatem wspaniała okazja by zażyć strawy duchowej. Tym bardziej, że skład tej imprezy jest stylistycznie rozmaity, co powinno zadowolić ucho każdego odbiorcy muzyki progresywnej, zaś ewentualnym, nowym odbiorcom pokazać jak bardzo ambitna i wszechstronna może być muzyka rockowa.

BILETY: 25 PLN za każdy dzień lub 40 PLN za dwudniowy karnet (dostępne od września)

Jeden z partnerów imprez spod szyldu "Rockowanie", Hostel Flamingo (ul. Sienkiewicza 67) zaprasza osoby przyjezdne do skorzystania ze swych usług, zapewniając komfortowe warunki a także śniadanie w cenie noclegu. Szczegóły w postach poniżej.
WYSTĄPIĄ:

Zespół RETROSPECTIVE to od kilku już lat grupa zaliczana do absolutnej czołówki naszej rodzimej sceny. Zespół z Leszna ma na swym koncie dwa znakomite albumy oraz legendarne demo, które właściwie należy sklasyfikować jako trzeci, pełny album.
Muzyka jaką wykonują nie jest łatwo do jednoznacznego sklasyfikowania. Jest w niej właściwie wszystko: od klasycznego progrocka, poprzez elementy post rockowe po brzmienia nieco ostrzejsze a nawet alternatywne. Zespół nie zamyka się i wciąż poszukuje nowych obszarów muzycznych i z całą pewnością po raz kolejny nas zaskoczy.

ART OF ILLUSION to formacja która szturmem wdziera się już nie tylko do czołówki polskiego, ale i europejskiego prog-metalu. Występy u boku wielu uznanych zespołów, takich jak Dream Theater czy Riverside sprawiają, że bydgoska grupa krzepnie w oczach z koncertu na koncert.
Nienaganna technika, ciekawe rozwiązania muzyczne oraz umiejętność budowania rozmaitych nastrojów oraz poruszania się po wielu płaszczyznach muzycznych powodują, że koncerty zespołu z Bydgoszczy są niezapomnianymi widowiskami scenicznymi.

Zespół ARLON trzy lata temu zadebiutował ciepło przyjętym albumem "On The Edge". Wiele dobrego mówiło się o muzykach z Przemyśla, którzy dziś chcą udowodnić nam swoją klasę nowym albumem "Mimetic Desires", z którym to właśnie przyjadą do Łodzi by pochwalić się nim przed publicznością. Muzyka zespołu Arlon to przede wszystkim harmonie i melodie. Udane kompozycje pełne soczystych solówek gitarowych i klawiszowych sprawiają, że nad sceną unosi się aura tak bardzo lubianych w naszym kraju zespołów Marillion, Pendragon czy Camel, choć muzycy z Podkarpacia obiecują, że na nowej płycie nas nieco zaskoczą. Przekonamy się o tym min 6 listopada w łódzkim Domu Kultury.

MAZE OF SOUND bardzo szybko zaskarbili sobie sympatię fanów rocka progresywnego, debiutując w ubiegłym roku albumem "Sunray". Płyta, ciepło przyjęta przez recenzentów zdobyła kilka wyróżnień (min. Nagrodę im. Roberta RO-RO Roszaka wręczaną co roku na festiwalu w Gniewkowie). To kolejny przedstawiciel grania melodyjnego i harmonijnego, zawierającego min. ducha takich zespołów jak Genesis, The Alan Parsons Project czy nawet nieco starszego Procol Harum. Ważnym elementem ich występów na żywo jest stosowanie elementów tzw. teatru rockowego, w postaci rozmaitych masek, rekwizytów i gry scenicznej frontmana.

ABSTRAKT to jedna z nowych grup na naszej scenie, ale wyróżniająca się stylistycznie. Ich muzyka jest mroczna, duszna i psychodeliczna. Zespół świetnie potrafi budować rozmaite nastroje, czego dowiódł na debiutanckim albumie "Limbosis". Porównuje się ich do Blindead, Riverside a nawet do Tool, co chyba jest wystarczającą rekomendacją ich muzyki, opartej na licznych zmianach rytmu i melodii, bogatej w ostre gitarowe riffy i ciekawy wokal frontmana Krzysztofa Podsiadło. Wszystko to sprawi, że z pewnością zaciekawią nas swą twórczością także i w Łódzkim Domu Kultury.

PROMISELAND to Warszawiacy, lubujący się w nieco innych klimatach niż reszta zespołów z festiwalowego składu. Formacja bowiem znakomicie czuje się w muzyce, która była bardzo popularna w latach 80-tych gdy na scenach królowali tacy wykonawcy jak: The Cure, Cocteau Twins czy Sugarcubes ze zjawiskową Bjork przy mikrofonie. PromiseLand także mają taką wokalną perełkę, jaką z pewnością jest Elżbieta Błachnia, wykonująca niezwykłym głosem naprawdę ciekawe teksty w języku polskim co nie często się zdarza! Muzyka PromiseLand nie zawiera jakichś wielkich fajerwerków. Czasem lepiej jest zagrać jeden dźwięk niż ich cały wachlarz, by wytworzyć naprawdę niezwykłą, magiczną aurę o czym będziemy się mogli przekonać w sobotni wieczór w ŁDK-u.

KEEP ROCKIN' to zespół z Włocławka istniejący od 2008 roku. Muzyka charakteryzuje się brzmieniem typowym dla rocka i prog-rocka z elementami metalu. W utworach można usłyszeć zarówno cięższe brzmienia wzbogacone fragmentami nietypowych podziałów rytmicznych, jaki i klimaty czysto balladowe. Ważnym elementem są dwie gitary świetnie prowadzące muzykę i uzupełniające się w idealny sposób. Teksty obdarzonego świetnym głosem Marcina Wojciechowskiego poruszają tematy na ogół związane z człowiekiem, jego dylematami i emocjami. Wszystko to sprawia, że możemy się spodziewać naprawdę ciekawego koncertu.

Źródło www.progrock.org.pl

26.08.2015

Slash ponownie w Polsce!

slash

Jedna z najbardziej wyrazistych postaci rock'n'rollowej sceny, fenomenalny gitarzysta i świetny kompozytor - już w listopadzie w Polsce wystąpi SLASH! Będzie to już trzecia wizyta tego artysty w naszym kraju, a towarzyszyć mu będzie Myles Kennedy z The Conspirators! Slash w Polsce pojawi się w ramach trasy promującej najnowszy krążek muzyka, "World On Fire".

Slash to ikona sceny muzycznej i jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów wszech czasów. Jego utwory, styl gry na gitarze i występy w takich zespołach jak Guns N' Roses, Slash's Snakepit, Velvet Revolver a także solowa działalność inspirowały i dostarczały rozrywki milionom ludzi na całym świecie.
Magazyn "Time" umieścił go na pozycji #2 na swojej liście 10 Najlepszych Gitarzystów Gitary Elektrycznej Wszech Czasów, a jego riff do utworu "Sweet Child o'Mine" uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii 100 Najlepszych Riffów wg magazynu "Total Guitar", natomiast Gibson dwie ze swoich gitar sygnował jego imieniem.
W 2007 r. gwiazda Slasha została umieszczona tuż obok gwiazd Jimmy'ego Page'a i Jimi Hendrixa na Hollywood Walk of Fame. Z samym tylko Guns N' Roses Slash sprzedał ponad 100 mln płyt na całym świecie. Artysta brał także udział w projektach takim muzyków jak np. Michael Jackson, Ray Charles czy Stevie Wonder.

W 2010 roku Slash zadebiutował solowym albumem zatytułowanym "Slash". Na tym krążku pojawiło się grono znakomitych gości, wśród których m.in. znaleźli się: Myles Kennedy z Alter Bridge, Chris Cornell, Fergie, Dave Grohl, Lemmy Kilmister, Duff McKagan, Ozzy Osbourne i Iggy Pop. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Eric Valentine, a jako część zespołu Slasha udział w sesji wzięli: basista Chris Chaney (Jane's Addiction) oraz perkusista Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails).
Płyta odniosła niesamowity sukces i wkrótce po premierze Slash wraz z Mylesem Kennedym wyruszył na światową trasę koncertową, a towarzyszyli im jeszcze: gitarzysta Bobby Schneck, basista Todd Kerns oraz perkusista Brent Fitz.

W 2012 roku ukazał się drugi album artysty, "Apocalyptic Love", który znalazł się na czwartej pozycji listy Billboardu i tym samym był najwyżej notowanym rockowym krążkiem w tym zestawieniu. W ramach promocji tego albumu artysta po raz pierwszy wystąpił w Polsce w wypełnionym do granic możliwości katowickim Spodku, (13 luty, 2013 r.). Z tego albumu pochodzą także takie przeboje tak "You're A Lie" i "Standing In The Sun".
W kolejnym roku Slash zadebiutował w świecie filmu, artysta został koproducentem oraz współautorem ścieżki dźwiękowej horroru "Nothing Left To Fear", który wyprodukowany został przez jego firmę producencką Slasher Films.

We wrześniu zeszłego roku ukazał się najnowszy albumu Slasha - "World On Fire", a w listopadzie artysta wraz z zespołem dał niezapomniane show w TAURON Arena Kraków. Płyta nagrana została w sprawdzonym w boju towarzystwie, Slasha tradycyjnie już wspomagali: Myles Kennedy, Todd Kerns i Brent Fitz.
Nad produkcją albumu czuwał Michael "Elvis" Baskette (m.in. Alter Bridge, Incubus). Na albumie znalazło się 16 kompozycji, które udowodniają, że artysta znajduje się w swojej życiowej formie! Natomiast na żywo Slash promował ten krążek najpierw w Stanach na wspólnej trasie z Aerosmith, a jesienią zawitał do Europy.
We wrześniu zeszłego roku wraz z zespołem nagrał "LIVE AT THE ROXY 9/25/14", zapis tego niezwykłego koncertu wydany został na DVD, Blu - Rayu, 3 LP oraz 2 CD. Artysta zaangażował się także w produkcję kolejnego horroru, "The Hell Within", a na wrzesień i październik tego roku ogłoszona właśnie została kolejna część trasy koncertowej Slasha, która obejmie Amerykę Północną, a następnie artysta pojawi się na Starym Kontynencie i w ramach europejskiego tournée 20 listopada wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Zapraszamy!

Więcej informacji:
http://slashonline.com/
https://twitter.com/#!/slash
https://www.facebook.com/Slash
http://www.youtube.com/slash
www.metalmind.com.pl

METAL MIND PRODUCTIONS zaprasza
SLASH featuring MYLES KENNEDY and THE CONSPIRATORS + support
20.11.2015 - Łódź, Atlas Arena, godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 18.30

CENY BILETÓW W PRZEDSPRZEDAŻY/ W DNIU KONCERTU:
Płyta stojąca: 220/ 240 zł
Płyta stojąca (golden circle): 350/ 370 zł
Siedzące kategoria 1: 280/300 zł
Siedzące kategoria 2: 240/260 zł
Siedzące kategoria 3: 200/ 220 zł

Bilety w sprzedaży od piątku, 28 sierpnia, godz. 10.00!

BILETY DO NABYCIA NA STRONACH:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.biletin.pl, www.tikeria.pl

Źródło Metal Mind Productions

24.08.2015

Fish headlinerem na INO ROCK FESTIVAL 2015

fish

Wyjątkowy występ legendarnego artysty będzie zwieńczeniem tegorocznej edycji Ino-Rock Festiwal. Pochodzący ze Szkocji wokalista, kompozytor, autor tekstów i aktor, najbardziej znany z występów z Marillion. Miał znaczący udział w jej sukcesach jako autor tekstów, współkompozytor muzyki i charyzmatyczny frontman. Pracoholik, człowiek-orkiestra, który uwielbia występować przed publicznością. Za to (i to wcale nie przesada) nienawidzi muzycznego biznesu i zapatrzonych tylko w pieniądz wytwórni płytowych.

Fish, a właściwie Derek William Dick, urodził się 25 kwietnia 1958 roku w szkockiej miejscowości Dalkeith pod Edynburgiem. Jako nastolatek zafascynował się muzyką progresywną. Uwielbienie do Yes miało przerodzić się z czasem w jedną z głównych jego inspiracji.
Do Marillion dołączył w 1981 roku. Marillion z Fishem na czele zapracowali na status jednego z najważniejszych zespołów progresywnych lat 80. Największy sukces muzycy odnieśli przy okazji wydania trzeciej płyty Misplaced Childhood. Pochodzący z tego albumu utwór Kayleigh stał się międzynarodowym hitem i do dzisiaj jest jednym z najczęściej odtwarzanych w radiostacjach przebojów lat 80. ubiegłego stulecia.
Po wydaniu przez Marillion czwartego studyjnego wydawnictwa artysta postanowił rozpocząć karierę solową i odszedł z zespołu. Od tamtego czasu Fish wydał kilkanaście studyjnych albumów. Na koncie ma także niezliczoną serię wydawnictw koncertowych.

Artysta wielokrotnie przyjeżdżał do Polski i zawsze bardzo pochlebnie wypowiadał się o polskiej publiczności. Koncerty w naszym kraju uważa za wyśmienite, wydał nawet kilka koncertowych wydawnictw zarejestrowanych właśnie u nas. Fish cieszy się w kraju nad Wisłą szczególnym, wręcz kultowym statusem. Zapracował nań jeszcze jako wokalista Marillion, ale i potem, już w trakcie kariery solowej, grał i śpiewał tak, że bez trudu poruszał w nas "to coś", skutecznie trącając strunę naszej wrażliwości na piękne, często nostalgiczne piosenki z tekstem pisanym z perspektywy smutnego romantyka o wiecznie złamanym sercu.

Występ Fisha na Ino-Rocku na pewno zostanie zapamiętany na długo. Oto bowiem w 30. rocznicę wydania wspomnianego Misplaced Childhood, artysta i jego zespół - oprócz innych słynnych utworów z repertuaru wokalisty - zaprezentują ten album w całości!
Zgromadzona w Teatrze Letnim publiczność usłyszy (być może po raz ostatni) ukochane muzyczne motywy. I czyż nie zaśpiewamy wspólnie z niezwykłą mocą Lavender, Kayleigh, Heart of Lothian, Childhoods End?

Wybrana dyskografia (albumy studyjne)
Vigil in a Wilderness of Mirrors (1990)
Internal Exile (1991)
Songs from the Mirror (1993)
Suits (1994))
Sunsets on Empire (1994)
Fellini Days (2001)
Field Of Crows (2004)
13th Star (2007)
A Feast Of Consequences (2013)

Ryba w sieci:
http://fish-thecompany.com/
https://www.facebook.com/derek.dick?fref=ts

opracowała: Agnieszka Lenczewska

Wydarzenie Rock Serwis Fan Page

22.08.2015

Tim Bowness zagra na INO ROCK FESTIVAL 2015

bowness

Tim Bowness - głos No-Man, właściciel "najbardziej melancholijnego głosu świata" wraca ze specjalnym projektem do Polski. Artysta promować będzie swój trzeci solowy album, którego premiera zapowiedziana jest na wakacje. Muzykowi podczas występu w Inowrocławiu mają towarzyszyć m.in.: znany z Porcupine Tree - basista Colin Edwin oraz współpracownik Stevena Wilsona i No-Man - Theo Travis.

Niesamowicie wysublimowana, wyrafinowana muzyka, jaką tworzy Bowness wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Różnorodność zainteresowań muzycznych artysty jest wręcz nieograniczona.
Bowness, urodzony i wychowany w Warrington w Cheshire, po raz pierwszy zainteresował się muzyką w dzieciństwie. Wśród swoich inspiracji muzyk wymienia: Roberta Wyatta, Petera Hammilla, Nicka Drake'a, Scotta Walkera, Nico i Tima Buckleya oraz... muzykę disco lat 70. czy angielski punk.
Przez blisko trzydzieści lat muzycznej kariery Bowness zyskał miano artysty kultowego, któremu nie są obce różne gatunki muzyczne: drum'n'bass, muzyka taneczna, jazz czy rock. Współpracował m.in.: ze Stevenem Wilsonem (No-Man), Giancarlo Errą (projekt Memories Of Machines), Richardem Barbieri, Stefano Panunzim, grupami Samuel Smiles, Slow Electric, Fjieri, Centrozoom, Henry Fool. Razem z Richardem Barbierim w 1994r. nagrał album Flame, jest też współproducentem i współautorem znakomicie przyjętego albumu Judy Dyble (ex-Fairport Convention) Talking With Strangers z 2009r.

W 2001 roku wraz Pete'em Morganem i Peterem Chilversem założył niezależną wytwórnię płytową Burning Shed. W 2004 roku ukazał się pierwszy solowy album artysty (My Hotel Year). O genezie powstania płyty opowiadał w następujący sposób:
"Czułem że nadszedł czas na zmiany i podjęcie ryzyka [wydania solowej płyty - A.L.]. Nawet kiedy piszę piosenki dla siebie, polityka zespołu wchodzi często w drogę. Tym razem, chociaż skomponowałem mniej [muzyki] niż na dwa ostatnie albumy No-Man chciałem mieć większą kontrolę nad końcowym rezultatem procesu twórczego".

Wydany w ubiegłym roku (10 lat po debiucie) drugi "prawdziwy solowy" album Bownessa Abandoned Dancehall Dreams spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem prasy muzycznej i znalazł się w rankingach najlepszych płyt ubiegłego roku. W nagraniach wspomogli artystę Pat Mastelotto (King Crimson), Colin Edwin (Porcupine Tree), Anna Phoebe (Trans-Siberian Orchestra) oraz członkowie zespołu towarzyszącego No-Man w czasie koncertów (Stephen Bennett, Michael Bearpark, Pete Morgan, Steven Wilson, Andrew Booker i Steve Bingham).
Kompozytor i aranżer Andrew Keeling (m.in.: The Hilliard Ensemble, Evelyn Glennie, Robert Fripp) opracował aranże smyczkowe dla utworów zamieszczonych na płycie.
Charakterystyczne, niemalże z pogranicza jawy i snu partie wokalne, subtelne melodie, będące punktem wyjścia do starannych, wyrafinowanych aranżacji to cechy charakterystyczne twórczości Bownessa.
Jakie utwory usłyszymy podczas wieczornego koncertu Tima Bownessa i towarzyszącego mu zespołu? Nie zabraknie z pewnością znanych fanom twórczości Anglika utworów No-Man i przepięknych utworów zawartych na obu solowych płytach Bownessa oraz… niespodzianek.

Wybrana dyskografia (nie uwzględnia wydawnictw No-Man):
Another Beauty Blooms (with Ian Simpson, Mike Bearpark) (1986)
Flame (with Richard Barbieri) (1994)
World Of Bright Futures (with Samuel Smiles) (1999)
California, Norfolk (with Peter Chilvers) (2002)
My Hotel Year (2004)
Never Trust The Way You Are (with Centrozoon) (2004)
Talking with Strangers (with Judy Dyble) (2009)
Warm Winter (with Giancarlo Erra as Memories of Machines) (2011)
Abandoned Dancehall Dreams (2014)

Tim Bowness w sieci:
http://timbowness.co.uk/
https://www.facebook.com/timbowness

opracowała: Agnieszka Lenczewska

Wydarzenie Rock Serwis Fan Page

19.08.2015

Motorpsycho zagra na INO ROCK FESTIVAL 2015

motorpsycho

Ino-Rock bez zespołu z Norwegii? Niemożliwe. Zapraszanie muzyków z krainy fiordów i łososi, skoków i biegów narciarskich jest już festiwalową tradycją. Ino-Rock jest też festiwalem zróżnicowanych brzmień, stąd też co roku zapraszani są do występu na scenie Teatru Letniego wykonawcy, którym trudno przypiąć łatkę "stricte progresywnych". Tym razem w Inowrocławiu zagra - tak bardzo wyczekiwane przez fanów - norweskie Motorpsycho.

Podczas koncertu norweskiego tria możemy spodziewać się prawdziwej dawki rockowo-psychodelicznej adreanaliny. Są bezkompromisowi, znakomicie radzą sobie z publicznością - hipnotyzują ją wręcz swoim brzmieniem i scenicznym anturażem. Skomplikowane struktury rytmiczne i beatlesowska wręcz słodycz melodii tworzą porażający konglomerat, który jest znakiem rozpoznawczym zespołu.
Zespół prezentuje doskonały miks progresywnej muzyki z elementami jazzu, psychodelii lat 70. i dokonań grup spod znaku niemieckiego kraut-rocka.

Na początku był kultowy film amerykańskiego reżysera Russa Meyera zatytułowany Motorpsycho (1965), którym zafascynowali się nastolatkowie z norweskiego Trondheim. Od początku grupę tworzą Bent Saether (śpiew, gitara basowa), Hans Magnus "Snap" Ryan (gitary, śpiew) oraz - od 2007 roku - Kenneth Kapstad (perkusja).

Założona w 1989 roku grupa cieszy się w Norwegii statusem grupy wręcz kultowej. Przez ponad ćwierćwiecze istnienia Motorpsycho wydało blisko 20 płyt. Już debiutancki album Lobotomizer (1991) wywołał istną burzę - w Norwegii nikt w taki sposób nie grał. Dzięki połączeniu stylów grunge, heavy metalu, indie rocka, southern rocka zyskali sobie sporą popularność.
Wydawali epki i niskonakładowe płyty, aż wreszcie ich ambitny, progresywny, podwójny album Demon Box (1993) odniósł większy sukces. Nominacja do norweskich Grammy zapewniła im lojalnych słuchaczy nie tylko w Skandynawii, ale i Niemczech, Belgii i Holandii.
Muzycy Motorpsycho nie zamykają się w rockowych szufladach. Bliskie im są jazzowe poszukiwania, czego rezultatem płyty nagrane z tuzami norweskiego jazzu (Jaga Jazzist, Stale Storlokken). W 2000 roku ukazał się album Let Them Eat Cake, prezentujący bardziej stonowane, wręcz jazzowe oblicze zespołu. Trend ten utrzymany został także na kolejnych wydawnictwach - Phanerothyme oraz It's A Love Cult. Znakomite płyty Heavy Metal Fruit czy powalające Still Life with Eggplant i Behind The Sun (nagrane z gościnnym udziałem Reine Fiskego znanego z Landberk, Dungen i The Amazing) wywindowały norweskie trio na szczyt (nominacje oraz nagrody do norweskich Grammy).

Podczas letniego wieczoru w Inowrocławiu czeka nas transowa podróż do przeszłości: od psychodelicznych "odlotów" aż do rockowego, bardzo solidnego "wymiatania".

Skład zespołu:
Bent Sather - śpiew, gitara basowa, gitara, klawisze
Hans Magnus "Snah" Ryan - gitara, śpiew, mandolina, skrzypce, gitara basowa
Kenneth Kapstad - perkusja, klawisze, śpiew

Wybrana dyskografia:
Lobotomizer (1991)
Demon Box (1993)
Timothy's Monster (1993)
The Tussler (Original Motion Picture Soundtrack) (1994)
Blissard (1996)
Angels And Daemons At Play (1997)
Trust Us (1998)
Let Them Eat Cake (2000)
Barracuda (2001)
It's A Love Cult (2002)
Serpentine (2003)
In the Fishtank (2003)
Black Hole/Blank Canvas (2006)
Little Lucid Moments (2008)
Heavy Metal Fruit (2010)
The Death Defying Unicorn (with Stale Storlokken) (2012)
Still Life with Eggplant (2013)
Behind The Sun (2014)
The Motorpnakotic Fragments (2014)
En Konsert For Folk Fiest (with Stale Storlokken) (2015)

Motorpsycho w sieci:
http://motorpsycho.no/
https://www.facebook.com/motorpsychonews

opracowała: Agnieszka Lenczewska

Wydarzenie Rock Serwis Fan Page

17.08.2015

Millenium drugim polskim reprezentatnem na INO ROCK FESTIVAL 2015

millenium

Grupa Millenium powstała w Krakowie w 1999 roku. Grupę założył wielki miłośnik rocka progresywnego Ryszard Kramarski, muzyk, producent, autor muzyki i tekstów oraz szef niezależnego wydawnictwa muzycznego oraz studia nagrań Lynx Music.
Zespół w prawie nie zmienionym składzie nagrał i wydał do tej pory 10 płyt studyjnych, jeden album koncertowy w wersji DVD i 2CD oraz cztery płyty winylowe.

Od samego początku dystrybucją płyt zespołu Millenium zajmuje się wydawnictwo Rock-Serwis, a wydawcą jest wspomniana firma Lynx Music. Muzyka Millenium często jest kojarzona z takimi zespołami jak Pink Floyd, The Alan Parsons Project i Marillion. Posiada jednak swoje specyficzne rozpoznawalne od lat brzmienie. Grupa cieszy się szacunkiem miłośników rocka progresywnego w Polsce.

Pierwszym wydawnictwem płytowym zespołu był dość nierówny album Millenium, na którym znalazły się utwory napisane przez Kramarskiego dla projektu Framauro. Po nagraniu płyty zespół opuścił gitarzysta Tomasz Pabian, którego zastąpił Piotr Płonka. W nowym, odświeżonym składzie Millenium weszło do studia i przygotowało materiał na de facto pierwszy, profesjonalny album Vocanda - bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków jak i miłośników rocka progresywnego.
W 2002 roku muzycy na powrót wchodzą do studia - rezultatem ich pracy jest udane wydawnictwo Reincarnation/Reinkarnacje. Na albumie usłyszeć można całe spektrum zainteresowań zespołu: neoprogresywne brzmienia skontrastowane zostały z pop-rockiem pierwszej połowy lat 80. ubiegłego stulecia. W tym samym roku Ryszard Kramarski otworzył podwoje własnego studia nagraniowego i firmy wydawniczej - Lynx Musix. Pod tym szyldem wydawane będą wszystkie płyty Millenium. Proces twórczy i wydawniczy ulega przyspieszeniu.

W latach 2005 - 2010 zespół wydał kolejne płyty (Interdead, Numbers And The Big Dream of Mr Sunders, kompilacja 7 Years, Three Brothers' Epilogue, Exist).
W nową dekadę 21. stulecia grupa wchodzi mocnym uderzeniem - album Puzzle znalazł się w zestawieniach najlepszych płyt roku w wielu plebiscytach. Kontynuacją udanej passy jest bardzo udana płyta Ego.
Piętnastolecie istnienia zespołu muzycy Millenium uczcili w ydaniem jubileuszowego wydawnictwa In Search Of The Perfect Melody - godzinnego, kolejnego rozdziału w barwnych, bardzo udanych opowieściach Kramarskiego i spółki.

Fani brzmień powstałych w wyobraźni Ryszarda Kramarskiego powinni być inowrocławskim występem zespołu usatysfakcjonowani.

Skład zespołu:
Łukasz Gałęziowski "Gall" - śpiew
Piotr Płonka - gitara
Krzysztof Wyrwa - gitara basowa, chapman stick
Ryszard Kramarski - instrumenty klawiszowe, gitara
Tomasz Paśko - instrumenty perkusyjne

Wybrana dyskografia:
Framauro/Millenium (1999)
Vocanda (2000)
Reincarnations/ Reinkarnacje (2002)
Deja Vu (2004)
Interdead (2005)
Numbers and Big Dreams of Mr Sunders (2006)
7 Years: Novelties, rarities ... & the best (2CD) (2007)
Exist (2008)
Back After Years Live in Kraków 2009 (2010)
Puzzles (2011)
Ego (2013)
Vocanda 2013 Live in Studio (2013)
In Search Of The Perfect Melody (2014)

Millenium w sieci:
http://www.millenium.art.pl/
https://www.facebook.com/millenium.progrock?fref=ts

opracowała: Agnieszka Lenczewska

Wydarzenie Rock Serwis Fan Page

14.08.2015

State Urge otworzy INO ROCK FESTIVAL 2015

state

Jako pierwsi na scenie Teatru Letniego pojawią się gdynianie z zespołu Stage Urge. Grupa funkcjonuje na rynku muzycznym od pięciu lat. To wystarczyło na wydanie dwóch albumów, dwóch EPek i tyluż samo singli. Zdobywając pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą, dwukrotnie wygrywając trójmiejską FAMĘ, grając prawie setkę koncertów, goszcząc w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia i innych rozgłośni radiowych - udało im się solidnie namieszać w światku muzycznym.
Muzyków łączy wspólna pasja do tworzenia ambitnej, niebanalnej muzyki - czasami trudnej do zaklasyfikowania. Muzycy określają swoje muzyczne poszukiwania mianem "white rocka" - autorskiego gatunku muzycznego. State Urge to głównie rock progresywny bazujący na improwizowanych frazach instrumentalnych z akcentami jazzu, bluesa, muzyki klasycznej.

Historia zespołu sięga 2009 roku. Grupa utworzona z inicjatywy czterech młodych muzyków: Marcina Bocheńskiego - perkusja, Marcina Cieślika - gitara i wokal, Krystiana Papiernika - gitara basowa i Michała Tarkowskiego - instrumenty klawiszowe od kilku lat cieszy się sympatią słuchaczy wyrafinowanego rocka. W 2011 roku muzycy własnym sumptem wydali entuzjastycznie przyjęte demo Underground Heart EP. Trudna, niebanalna i złożona wyłącznie z utworów instrumentalnych płytka zachwyciła m.in. Piotra Kaczkowskiego. Pojawiły się też pierwsze propozycje koncertów (grupa zagrała m.in. podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty). 2012 rok przyniósł kolejne wydawnictwo płytowe (What Comes Next EP), dzięki któremu muzycy stali się rozpoznawalni. Ciężka praca przyniosła efekty. Wspólne trasy koncertowe z artystami takimi, jak: Cochise, Dianoya, Votum dodały młodym muzykom skrzydeł. Zespół czuł się coraz pewniej na klubowej scenie.
Na przełomie 2012/2013 roku muzycy nawiązali współpracę z krakowskim wydawnictwem Lynx Music i rozpoczęli prace nad pierwszym, pełnowymiarowym albumem. Płyta White Rock Experience - wydana w marcu 2013 roku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy muzycznych, jak i słuchaczy. Grupa ruszyła w trasę koncertową po Polsce. W październiku 2014 roku muzycy na powrót weszli do studia nagraniowego, czego efektem była wydana 5 stycznia 2015 przez krakowski Lynx Music znakomita płyta Confrontation (album koncepcyjny mówiący o trudzie podejmowania ważnych, życiowych decyzji).

Warto wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów, które dzięki konsekwentnemu wizerunkowi scenicznemu (charakterystyczna biel strojów) i zainteresowanie zespołu technikami scenicznymi, wciągają słuchaczy w niezwykłą przestrzeń malowaną dźwiękiem, obrazem i światłem.

Skład zespołu:
Marcin Bocheński - perkusja
Marcin Cieślik - gitary, wokal
Krystian Papiernik - gitara basowa
Michał Tarkowski - instrumenty klawiszowe

Albumy:
White Rock Experience (2013)
Confrontation (2015)

Stage Urge w sieci:
http://www.stateurge.com/
https://www.facebook.com/stateurge?_rdr

opracowała: Agnieszka Lenczewska

Wydarzenie Rock Serwis Fan Page

12.08.2015

Riverside wystąpi w Klubie Stodoła

Riverside

Riverside to jedna z tych polskich grup, które doskonale radzą sobie nie tylko w kraju, ale i daleko poza jego granicami. Założony w Warszawie w 2001 roku band wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Obecnie skład zespołu tworzą: basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz instrumentalista klawiszowiec Michał Łapaj, który w 2003 roku zastąpił Jacka Melnickiego.

Riverside ma na koncie 5 albumów studyjnych, wkrótce na sklepowych półkach zagości najnowszy krążek Love, Fear and the Time Machine, z którego materiał zaprezentują na żywo podczas listopadowego koncertu w Stodole.
Skład zadebiutował wydanym w 2003 roku albumem pt. Out of Myself, który bardzo szybko okazał się komercyjnym sukcesem grupy. W połączeniu z udaną trasą koncertową przełożyło się to w następnym roku na wydanie płyty przez amerykańską wytwórnię Laser’s Edge.
Kolejne nagrania kwartetu ukazały się w 2005 roku na płycie zatytułowanej Second Life Syndrome. Trzeci album składu zatytułowany Rapid Eye Movement ukazał się w 2007 roku. Płyta przysporzyła zespołowi pierwszego sukcesu w Holandii, gdzie trafiła na tamtejszą listę sprzedaży MegaCharts.
W 2009 roku ukazała się czwarta produkcja Riverside pt. Anno Domini High Definition. Wyróżniony złotą płytą materiał znalazł się na szczycie listy najpopularniejszych płyt w Polsce (OLiS). Ostatnia produkcja studyjna zespołu zatytułowana Shrine of New Generation Slaves została wydana w 2013 roku. Krążek trafił także na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Finlandii. Był to największy sukces komercyjny w historii działalności Riverside. Promocja płyty wiązała się również z najdłuższą w historii zespołu trasą koncertową, w ramach której muzycy zagrali nie tylko w niemal wszystkich krajach europejskich, ale również w Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych.

Premiera najnowszego albumu Love, Fear and the Time Machine przewidziana jest na 4 września 2015. Mariusz Duda tak skomentował nowy krążek: Pomimo dużej dawki melancholii i nostalgii, widać nową przestrzeń, utwory są skomponowane bardziej płynnie, a jednocześnie jeszcze nigdy nie były tak zwięzłe i treściwe. Piosenki z płyty „Love, Fear and the Time Machine” opowiadają o transformacji. O podejmowaniu ważnych, czasami zmieniających całe życie decyzji, które w pewnym momencie każdy z nas musi podjąć. Co się z nami dzieje, gdy już nadchodzi ten moment decyzji? Z jednej strony jesteśmy podekscytowani następującą zmianą, czujemy się wolni, wyzwoleni, jednak z drugiej strony boimy się nieznanej, obawiamy się tego, co może nam się przytrafić. W naszych głowach przewijamy nasze życie do tyłu i do przodu. To wszystko dzieje się, gdy musimy podjąć ważną decyzję. Pierwszy utwór na płycie zatytułowaliśmy „Lost” („Zagubiony”), ostatni „Found” („Odnaleziony”). Jeśli czasem pogubimy się w naszym własnym życiu, oznacza to, że musimy przez coś przejść, tylko po to, żeby odnaleźć po tej drugiej stronie, by się odrodzić jako ktoś lepszy i bardziej wartościowy. Chciałbym, aby ten album stał się kiedyś waszym najlepszym przyjacielem.

Riverside z nowym materiałem już 11 listopada w Stodole.
Grupę supportować będą zespoły The Sixxis oraz Lion Shepherd

Zapraszamy!

Bilety w cenie:
Do 20 października – 50 pln (stojące), 70 pln (balkony)
Od 21 października – 60 pln (stojące), 80 pln (balkony)
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl

Źródło Klub Stodoła

11.08.2015

David Gilmour zagra we Wrocławiu w 2016 roku.

gilmour

Zgodnie z informacją, która pojawiła się na oficjalnej stronie Davida Gilmoura, muzyk nie tylko odwiedzi w przyszłym roku Polskę ale również zagra koncert we Wrocławiu.

W 2016 roku Wrocław stanie się europejską stolicą kultury i w ramach tego wydarzenia 25.06.2016 roku współtwórca najwiekszych dźwięków legendarnego Pink Floyd zagra koncert, w którym najprawdopodobniej usłyszymy cały najnowszy album "Rattle That Lock"

Gościem tego wydarzenia ma być polski jazzowy pianista Leszek Możdżer, który na płycie "On An Island" z 2006 roku zaznaczył swoją obecność.

Niewątpliwie występ artysty Pink Floyd będzie ogromnym wydarzeniem kulturalnym nie tylko dla Wrocławia ale dla całego naszego kraju. Emocje najwyższych lotów - zagwarantowane.

Więcej informacji wkrótce.

Fot. Oficjalna strona Davida Gilmoura

11.08.2015

NAZARETH na jedynym koncercie w Polsce! 11 października 2015 – Warszawa, Progresja Music Zone

nazareth

Legenda hard rocka, założony w 1968 roku Nazareth powraca do Polski, tym razem na jedyny koncert w warszawskiej Progresja Music Zone. Ponad 45 lat na scenie, ponad 60 milionów sprzedanych płyt, tysiące koncertów to sukcesy jednego z najważniejszych zespołów w historii rocka.

Changing Times” bo pod tym szyldem odbędzie się jesienią duża europejska trasa to klasyczny koncertowy show Nazareth, wzmocniony nowym wokalistą, Carlem Sentance, który zajął miejsce Dana McCafferty. 54 letni Sentance to doświadczony frontman, który nie tylko przewodził takim zespołom jak Krokus czy Tokyo Blade, ale również występował z tak znakomitymi muzykami jak Geezer Butler (Black Sabbath), Paul Chapman (UFO), Vinny Appice (Dio, Black Sabbath), czy Don Airey (Deep Purple).
Na tegorocznej trasie zespół na pewno zaprezentuje takie klasyki jak “This Flight Tonight”, “Holy Roller”, “Dream On” czy “Love Hurts”, ale również nowe kompozycje, bo mimo imponującego stażu Nazareth nie zamierza oglądać się za siebie i pracuje nad kolejnym premierowym materiałem.

11.10.2015 (niedziela)
NAZARETH
+ Luke Gasser
+ Traffic Junky
WARSZAWA
Progresja Music Zone
ul. Fort Wola 22

start 18:00
https://www.facebook.com/events/854211194659565/
Bilety w cenie 120 zł w przedsprzedaży (140 zł w dniu koncertu) dostępne w klubie, na stronie organizatora (www.piosenka-plus.pl) oraz w sieciach Empik, Saturn, Media Markt
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/hard-heavy/1632317-nazareth.html
https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=18101
http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1446176&includeOnlybookable=true&xtmc=Nazareth&xtnp=1&xtcr=1
Organizator: Piosenka Plus
Promocja: Fantom Media
Źródło Fantom Media

11.08.2015

Stratovarius w Krakowie oraz Warszawie !!

strat

Knock Out Productions prezentuje koncerty powermetalowego dynamitu prosto z Finlandii – Stratovarius. Swoje doświadczenie i umiejętności udoskonalone w ciągu 30-letniej kariery zaprezentują 9 października w krakowskiej Fabryce i 10 października w warszawskiej Progresji.

Zaczynali ponad 30 lat temu, w 1984 roku, ale z obecnego składu Stratovariusa początków zespołu nie pamięta już nikt. W niczym to nie przeszkadza fińskiej załodze serwować w regularnych odstępach czasu płyty, które są godne jednej z największych legend power metalu. Bo do takowych Stratovarius już od dawna się zalicza.
Odkąd nie ma wspaniałego gitarzysty, lecz niestety niestabilnego emocjonalnie, Timo Tolkkiego, stery Stratovariusa dzierżą wokalista Timo Kotipelto i klawiszowiec Jens Johansson. I nie ma już podczas koncertów takich pokręconych akcji, jak kiedyś, gdy jeden z muzyków oddał mocz na drugiego. Tak, w tym zespole naprawdę działo się wiele dziwnych rzeczy. Na szczęście pod względem muzycznym działo się o wiele lepiej, a nawet wręcz wspaniale.
Płyty „Dreamspace”, „Fourth Dimension”, „Destiny”, „Visions”, „Infinite”, czy obydwie części „Elements”, to pokaz powermetalowego mistrzostwa i klasyka gatunku. Nie tylko wirtuozerii gitarowej Tolkkiego, lecz przede wszystkim jego kunsztu kompozytorskiego.

Zastępujący Timo Matias Kupiainen nie tylko świetnie potrafi odegrać niełatwe partie swego fantastycznie utalentowanego poprzednika, lecz od 2008 roku jest też współtwórcą ciekawych kompozycji Stratovariusa, jakie wypełniły albumy „Polaris”, „Elysium” i „Nemesis”. Ten ostatni materiał ukazał się w 2013 roku i muzycy będą promować go w Polsce.

W roli supportów zobaczymy zespoły
Gloryhammer (Wielka Brytania) symfoniczny power metal
Divine Ascension (Australia) progresywny power metal
Źródło Knockout Productions

11.08.2015

Kamelot po raz pierwszy w Polsce!

kamelot

Klasycy power-metalu po raz pierwszy w Progresji! Formacja dowodzona przez Thomasa Youngblooda zaprezentuje się polskiej publiczności na jedynym koncercie w Polsce w ramach planowanej na jesień 2015 europejskiej trasy koncertowej. więcej informacji wkrótce

Źródło Klub Progresja Music Zone
                                                                                                                                                            

11.08.2015

Moonspell na 4 koncertach w Polsce

moon

Knock Out Productions, Progresja Music Zone, B90 i Left Hand Sounds przedstawiają cztery koncerty legendy mrocznego, gotyckiego grania rodem Lizbony – Moonspell. Portugalczykom towarzyszyć będą francuscy mistrzowie metalowego groove’u Dagoba i greccy debiutanci z powermetalowego Jaded Star.
Koncerty odbędą się 28.10 w krakowskiej Fabryce, 29.10 poznańskim Eskulapie, 30.10 w warszawskiej Progresji i 31.10 w gdańskim B90.

MOONSPELL (Portugalia) dark metal, gothic metal:
Jako pierwsza metalowa kapela w ojczyźnie Cristiano Ronaldo otrzymali złotą płytę. Moonspell był też pierwszą grupą z Portugalii, która zdobyła sobie w Polsce tak liczne i wierne grono fanów. Kapela, którą od blisko ćwierć wieku dowodzi charyzmatyczny i niezwykle inteligentny Fernando Ribeiro, chyba na żadnej trasie koncertowej nie ominęła Polski, zaś muzycy niejednokrotnie wyrażali się o polskiej publiczności z najwyższym szacunkiem.

Moonspell muzycznie wyszedł od black metalu, w którym pobrzmiewał co nieco folk, nie stronił przez pewien czas od zagrywek doomowych. Na ich koncie jest jeden z metalowych evergreenów, „Alma Mater”, na który fani na koncertach czekają niczym wielbiciele Satyricon na „Mother North”. Zwykle ich życzenie się spełnia…

Muzykę portugalskiej formacji w XXI wieku najlepiej określają chyba słowa dark metal, gothic metal, atmospheric metal. Tylko teksty Fernanda pozostają w podobnym klimacie i obracają się wokół filozofii, historii, poezji i okultyzmu. Warto przypomnieć, że Ribeiro zafascynował się przed laty polskim pisarzem, Stefanem Grabińskim, autorem genialnych „Niesamowitych opowieści”. Tym razem lider Moonspell zawita do nas z kolegami, aby promować jedenasty studyjny krążek „Extinct”, który w Portugalii zdobył szczyt tamtejszego notowania albumów.

Źródło Klub Progresja Music Zone

11.08.2015

Gus Gus na dwóch koncertach w Polsce

gus

Automatik zaprasza na dwa październikowe koncerty GusGus!
GusGus wracają do Polski w koncertowym składzie!
Po fenomenalnych i wyprzedanych koncertach w ubiegłym roku, niesamowici Islandczycy ponownie zagrają dla polskiej publiczności. W piątek 2 października zespół zobaczymy w klubie Progresja w Warszawie, zaś dzień później – 3.10 w Hali nr 2 MTP w Poznaniu.

GusGus podtrzymują doskonałą passę: wybitne albumy „Arabian Horse” i „Mexico”, świetny show na płockim Audioriver i entuzjastycznie przyjęta klubowa trasa po Polsce, wszystko to sprawiło, że ekipa z Islandii ma nad Wisłą status gwiazdorski.
Jak najbardziej zasłużenie, bo to jedno z najbarwniejszych zjawisk na muzycznej scenie – zespół, który od lat błyskotliwie i oryginalnie łączy znakomite piosenki, elektroniczne brzmienia i taneczne rytmy.
Na żywo Islandczycy prezentują wszystkie atuty, dzięki którym od niemal dwóch dekad cieszą się niezmienną sympatią fanów muzyki klubowej i nowoczesnego popu – chwytliwe melodie, hipnotyczne rytmy i sceniczną charyzmę.

Islandczycy podbili świat w połowie lat 90-tych za sprawą fantastycznych albumów dla wytwórni 4AD. Kolejny mocny rozpęd ich karierze nadała współpraca z kultową taneczną oficyną Kompakt, dla której ukazały się kapitalne i bestsellerowe krążki “24/7, “Arabian Horse” i „Mexico”. Wielkim uznaniem cieszyły się też ich remiksy m.in. dla Depeche Mode, Moloko czy Sigur Rós.
Na koncerty GusGus zapraszamy 2 października w warszawskiej Progresji i 3 pażdziernika w Hali nr. 2 MTP w Poznaniu – trudno o lepsze otwarcie imprezowego sezonu po wakacyjnej przerwie!
Trasa GusGus w pierwszych dniach października to najlepsza okazja na otwarcie jesiennego sezonu imprezowego! Islandczycy do Polski wracają po kilku fenomenalnych i wyprzedanych koncertach w ramach „Mexico Tour”. Charyzmatyczni Birgir ?órarinsson, Daníel Ágúst, Högni Egilsson na scenie zarażają chwytliwymi melodiami i energetyzują hipnotycznymi rytmami.
Na klubowej i elektronicznej scenie obecni od lat 90-tych, dzięki znakomitym i bestsellerowym albumom „Arabian Horse” i „Mexico” wydanym przez kultową wytwórnię Kompakt, podbili serca nowego pokolenia fanów.

Na swoje jesienne koncerty GusGus zaprosili odkrycie polskiej sceny ostatnich miesięcy, niezwykle uzdolnioną MIN t. Ukryta za tym scenicznym pseudonimem Martyna Kubicz przyznaje się do inspiracji Aphex Twinem, Bonobo czy Niną Kraviz, jednak jej elektroniczne kompozycje na pograniczu tanecznego house’u i minimalu mają już dojrzały autorski szlif. MIN t swój talent zaprezentowała już podczas polskich festiwali: Open’er w Gdyni, Spring Break w Poznaniu czy wrocławskego Wooded.
Martyna zagra przed Islandczykami na wszystkich czterech polskich koncertach:
- w piątek 2 października w stołecznej Progresji, dzień później w hali nr 2 MTP w Poznaniu, 4.10 w katowickim Mega Clubie i na finał – 5.10 w Eterze we Wrocławiu.

Weekendowe daty w Warszawie i Poznaniu będą jednak okazją do dłuższej zabawy – po koncercie GusGus taneczny nastrój podtrzymają Conradq oraz Juniore, pomysłodawcy imprezowego cyklu „Welcome”, znani też z festiwali Open’er, Audioriver i Wooded, audycji w radiowej „Czwórce” czy doskonałych setów u boku takich gwiazd jak Dixon, Fritz Kalkbrenner, Nicolas Jaar czy Sister Bliss. Nie przegapcie najlepszej okazji na rozpoczęcie jesiennego sezonu imprez!

Bilety od 89 pln już w sprzedaży za pośrednictwem Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl a także w stałych punktach (EMPiK, Saturn, Mediamarkt i inne)

Źródło Klub Progresja Music Zone

11.08.2015

Gazpacho na koncercie w Progresji

gazpacho

Dźwięki Gazpacho opisywane były w prasie na różne sposoby. Niektórzy dziennikarze klasyfikowali zespół jako post-alternatywny ambient, inny jako neo-progresywny folk, a jeszcze inni porównywali z takimi zespołami jak Radiohead, Porcupine Tree, Marillion.

Zespół założyła w 1996 roku grupa przyjaciół: Jon-Arne Vilbo and Thomas Andersen i Jan-Henrik Ohme (później dołączyli Mikael Kromer, Lars Eric Asp i Kristian Torp).

Norwegów będzie można zobaczyć i posłuchać w Klubie Progresja 24.10.2015
Źródło Klub Progresja Music Zone


22.06.2015

Scena krajowa, czyli gwiazdy w Otwocku

otwock

28 czerwca br. na powiatowej scenie wystąpią czołówki polskich gwiazd, na czele z legendarnym zespołem "Lombard", znany choćby z takich przebojów, jak "Szklana pogoda" czy "Przeżyj to sam". Zapraszamy! Wstęp wolny!

Lombard
Zespół Lombard istnieje na rynku muzycznym już ponad 25 lat, nagrał wiele płyt, na każdej z nich znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje, zagrał tysiące koncertów, gromadząc na nich rzesze fanów. Liderem Lombardu jest Grzegorz Stróżniak, kompozytor wszystkich największych przebojów i większości utworów zespołu.

Power of Trinity
Łódzki zespół grający muzykę będącą połączeniem ostrych brzmień, reggae oraz alternatywnych melodii. Drugi album Power of Trinity - "Loccomotiv" stał się jedną z najbardziej popularnych polskich rockowych płyt roku 2011, a singiel "Chodź ze mną" podbił playlisty wielu stacji radiowych - liczba jego odtworzeń na serwisie You Tube przekroczyła 3 miliony!

Mateusz Mijal
Mateusz to wokalista, muzyk oraz kompozytor młodego pokolenia. Od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. W 2012 roku wokalista w duecie z raperem Liberem stworzył utwór „Winny”. Kolejne single to „Coś na później”, czy „Niech się ludzie śmieją”. Najnowszą propozycją muzyczną artysty jest utwór „Zabijasz mnie”, którego autorem tekstu jest Liber.

Świdermajer Orkiestra Folk-rockowa grupa Świdermajer Orkiestra zaraża pozytywną energią i uśmiechem każdego, bez wyjątku. Dwie gitary, bas, bębny, prosty zestaw perkusyjny i tuzin przeszkadzajek, a od niedawna także akordeon, zabierają słuchaczy w niebanalną podróż po Otwocku, zatopionym w okolicznych lasach i łąkach, nad szumiącym nurtem Świdra, pośród słynnej drewnianej architektury. Obecnie grupa pracuje nad debiutanckim albumem, zatytułowanym roboczo „Piosenki o Otwocku”, który ukaże się w tym roku.

Wszystko to w ramach XII Powiatowego Festiwalu Kultury, który odbędzie się w niedzielę 28 czerwca, który odbędzie się w Parku Miejskim w Otwocku
olabienkowska.bandcamp.com

Źródło Powiat Otwocki
oraz wydarzenie na Facebooku

03.06.2015

Ola Bieńkowska na koncercie w Warszawie

ola

Eksperyment!

Na zaproszenie wspaniałych Kama Grott (obój) i Agaty Igras- Sawickiej (flet) zagramy wraz z Tomkiem Filipczakiem (fortepian) piosenki z 'Résumé (Take One)' w zupełnie innych odsłonach.
Będzie to koncert w ramach cyklu "Artist In Residence" SKWERu Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny.

14.06 o 19:00, wstęp wolny.

Zapraszamy!

www.olabienkowska.com
olabienkowska.bandcamp.com

Źródło Facebook Fansite Ola Bieńkowska

12.05.2015

Blind Guardian na koncercie w Polsce!

blind

BLIND GUARDIAN za 2 tygodnie na jedynym koncercie w Polsce!

Już po raz kolejny, polska publiczność będzie mogła cieszyć się muzyką legendarnych power metalowych bardów z Blind Guardian.
26 maja 2015 autorzy takich piosenek jak „The Bard’s Song” czy „Valhalla”, w ramach promocji swojego najnowszego albumu, zagoszczą na deskach warszawskiego klubu Progresja Music Zone.

Wydana na początku roku płyta “Beyond The Red Mirror” trafiła do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się płyt m.in. w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii.
Płytę promuje ‘lyric video’ do singla “Twilight Of The Gods”, które można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=AdxRHtNw940.

Na warszawskim koncercie będzie można usłyszeć premierowe kompozycje, oraz najlepsze utwory z już 30-letniej kariery Blind Guardian.
Wiadomo również, kto wystąpi przed Blind Guardian 26 maja 2015 roku w warszawskiej Progresji! Niemałym zaskoczeniem będzie fakt, że mimo izraelskiego supportu Orphaned Land na trasie, zespół zdecydował się na polski akcent w naszym kraju. Będzie nim poznański zespół Sopor.

Zespół Sopor to powiew świeżości na polskiej scenie symfoniczno metalowej. Charakterystyczne riffy gitarowe, bogate sekcje smyczkowe, harfy, flety, podniosłe chóry oraz ucieczki w stronę orientalnych akcentów – to tylko niektóre smaczki z krążka „Tajemna Moc”, którego współproducentem jest Michał Jelonek.
Mimo niedługiego stażu, zespół dorobił się już sporych osiągnięć, takich jak występ w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie (muzyka z płyty „Tajemna moc” współtworzy widowisko „Kolory Nadziei”), czy supportowaniem in. zespołów Kruk czy Turbo.

https://www.youtube.com/watch?v=HSJHx1O2-Jo
https://www.youtube.com/watch?v=l0pffPy9tjw
www.sopor7.com
www.facebook.com/sopor7

BLIND GUARDIAN + Sopor 26.05.2015

PROGRESJA MUSIC ZONE Warszawa, Fort Wola 22 otwarcie drzwi godz. 19:00

cena biletów przedsprzedaż: 130,00zł; cena biletów w maju 2015 r - 140,00zł

https://www.facebook.com/events/787286414636567/ http://progresja.com/events/blind-guardian-niemcy/

Zespół Blind Guardian (założony w Krefeld w 1984 roku) to jeden z czołowych przedstawicieli niemieckiego power metalu. Ma na swoim koncie zasłużone dla gatunku albumy takie jak „Nightfall in Middle-Earth” czy „A Night at the Opera”.
Ich główną inspiracją jest twórczość autorów fantasy, m.in. J. R. R. Tolkiena czy George’a R. R. Martina. Chętnie sięgają też po starsze motywy jak mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska.

Źródło Progresja Music Zone


11.05.2015

Def Leppard na koncercie w Polsce

defleppard

Już za 8 dni na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarna grupa Def Leppard

Na swoim koncie mają 100 milionów sprzedanych płyt na całym świecie i dwie prestiżowe nagrody Diamond Awards, Def Leppard - Joe Elliott (wokal), Vivian Campbell (gitara), Phil Collen (gitara), Rick "Sav" Savage (gitara basowa) i Rick Allen (perkusja ) – bezapelacyjnie są jednymi z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów muzyki rockowej.
W ciągu swojej kariery, zespół wyprodukował serię klasycznych przełomowych albumów, których dźwięki przewijają się przez wszystkie pokolenia fanów muzyki i artystów.
Spektakularne koncerty grupy, wypełnione potężną rockową muzyką , stały się synonimem nazwy grupy. Na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat koncerty kapeli stały się wydarzeniami których wprost nie można przegapić a sam zespół słynie z wciąż wyprzedanych koncertów na całym świecie.

W maju 2015 Def Leppard odwiedzi Polskę z spektakularny koncertem w jednej z najlepszych Aren w Warszawie, którą jest Torwar. Torwar jest doskonale znany z wielkich koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, zlokalizowany w sercu Warszawy przyciąga tłumy.

Ceny Biletów:
Trybuny 199 pln – 149 pln
Golden Circle Early Entrance* 249 pln
Golden Circle 199 pln
Płyta 149 pln
Niepełnosprawni 149 pln

*golden circle early entrance:
To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej.
Do posiadaczy biletów EE, szczegóły wyślemy mailem.

Źródło Live Nation


11.05.2015

Europe na jedynym koncercie w Polsce!

europe

Metal Mind Productions zaprasza na jedyny polski koncert zespołu Europe!

Ten najpopularniejszych hard rockowy szwedzki zespół powołany do życia został w 1979 roku (jako Force), a jego założycielami byli Joey Tempest, John Norum, Peter Olsson i Tony Reno.
Grupa ma na swoim koncie 10 studyjnych albumów oraz 3 koncertowe krążki, które znalazły ponad 20 mln nabywców. W 1986 roku ukazał się trzeci album w dorobku formacji, "The Final Countdown", który okazał się przełomowym krążkiem w historii grupy i w samych tylko Stanach Zjednoczonych album kupiło ponad 3 mln fanów i przez 70 tygodni płyta ta utrzymywała się na Billboardzie. To właśnie z tej płyty pochodzą takie hity jak tytułowy "The Final Countdown", (który znalazł się na szczytach list przebojów w 25 krajach) czy też "Carrie", a sam album uznany został za majstersztyk, na którym zespół mistrzowsko połączył ze sobą takie gatunki muzyczne jak hard rock, glam, heavy metal i blues.

W 1992 roku formacja zawiesiła swoją działalność, a reaktywowana została w 2003 roku i od tego czasu regularnie wydawała kolejne płyty ("Start from the Dark"/ 2004, ""Secret Society"/ 2006, "Last Look at Eden"/ 2009, "Bag od Bones"/2012).

W marcu tego roku ukazał się najnowszy krążek w dorobku zespołu, "War of Kings". "To taka płyta, jaką zawsze chcieliśmy zrobić odkąd byliśmy dzieciakami, słuchającymi Zeppelinów, Purpli i Sabbathów" - anonsował Joey Tempest - "I kiedy usłyszeliśmy jak wspaniale Dave Cobb wyprodukował Rival Sons, po prostu musieliśmy z nim pracować.
Nasza przygoda ciągle trwa!" Płyta powstała w tym samym składzie, w jakim zespół nagrał "The Final Countdown": Joey Tempest, John Norum, John Leven, Mic Michaeli i Ian Haugland i właśnie w takim składzie formacja występuje na koncertach. W ramach promocji nowego albumu Europe nieustannie koncertuje, od stycznia do marca formacja gościła już w Japonii, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w kwietniu i maju zespół występuje w Stanach Zjednoczonych, a następnie formacja zagra na najważniejszych europejskich festiwalach muzycznych i rozpocznie drugą część europejskiego tournée, w ramach którego 3 listopada wystąpi na jedynym koncercie w Polsce!
Zapraszamy!

EUROPE na jedynym koncercie w Polsce!
+ support

3.11.2015 – Warszawa, Progresja, godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 19.00

Bilety już w sprzedaży!

Ceny biletów:
110 zł - w przedsprzedaży
130 zł - w dniu koncertu

Bilety do nabycia na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl,
www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Źródło: Metal Mind Productions


01.05.2015

WARSAW PROG-DAYS IV – Spock’s Beard, State Urge, Synaesthesia, Special Providence

prog

Zapraszamy na kolejną edycję Warsaw Prog-days, której headlinerem będzie amerykańska formacja prog-rockowa Spock’s Beard!

Koncert w Warszawie będzie częścią trasy promującej nowy, dwunasty album istniejącej od 1992 roku formacji zatytułowany “The Oblivion Particle”. Płyta ma się ukazać pod koniec sierpnia. Będzie to następca wydanego dwa lata temu krążka “Brief Nocturnes And Dreamless Sleep”.

Spock’s Beard – amerykański zespół tworzący rock progresywny. Przez pierwsze lata kariery liderem zespołu był charyzmatyczny wokalista i multiinstrumentalista, autorów niemal całości muzyki i tekstów Neal Morse, który odszedł od zespołu w roku 2002. Początki zespołu sięgają 1992 roku, choć profesjonalna kariera rozpoczęła się dwa lata później.
Spock’s Beard został założony przez doświadczonych muzyków, od lat znanych w branży muzycznej ze współpracy ze znanymi twórcami, a więc w składzie: Neal Morse – wokal, instrumenty klawiszowe, gitara, jego brat, doświadczony muzyk studyjny Alan Morse – gitara, Nick D’Virgilio (współpracujący z Genesis i Tears for Fears) – perkusja, Dave Meros (wcześniej w zespołach Erica Burdona) – bas. Wkrótce do zespołu dołączył doświadczony japoński klawiszowiec Ryo Okumoto, mający w dorobku kilka płyt zarówno solowych i dwa razy więcej jako producent lub wykonawca.

Charakterystyczne i podkreślane przez krytyków cechy twórczości Spock’s Beard to: Tendencja do tworzenia długich, skomplikowanych formalnie, wieloczęściowych form muzycznych – na każdej studyjnej płycie jest co najmniej jeden taki kilkunastominutowy utwór (np. “The Light”, “Healing Colors of Sound”, “The Flow”)
Różnorodność stylistyczna – wykonawcy sprawnie poruszają się w obrębie wielu stylów muzycznych, przekraczając bariery rocka i penetrując muzykę poważną, fusion, jazz, popową balladę i muzykę latynoską, często łącząc je ze sobą w obrębie jednego utworu.
Biegłość warsztatowa – typowe dla twórczości zespołu są instrumentalne pasaże o polifonicznej strukturze, wielogłosowe harmonie wokalne a capella i znaczna, nawet jak na rock progresywny sprawność instrumentalna

Poszczególni członkowie zespołu sprawnie obsługują po kilka instrumentów muzycznych:
Neal Morse to wirtuoz zarówno akustycznej jak i elektronicznej klawiatury i bardzo sprawny gitarzysta elektryczny i akustyczny, także perkusista Alan Morse gra na wiolonczeli, tereminie i mandolinie Dave Meros oprócz basu sprawnie gra także na waltorni Nick D’Virgilio poza byciem perkusistą jest także wiodącym wokalistą w nowym wcieleniu zespołu a także sprawnym gitarzystą, basistą i klawiszowcem.
W trakcie koncertów muzycy zamieniają się instrumentami, a koncerty zwykli kończyć z wokalistą grającym na perkusji a perkusistą jako prowadzącym wokalistą, grającym na gitarze.

Przełomem w karierze zespołu było odejście lidera po opublikowaniu podwójnego albumu “Snow”. Ten typowy album koncepcyjny, nieprzypadkowo jest często porównywany ze słynnym “The Lamb Lies Down on Broadway” grupy Genesis i jest świadomym nawiązaniem do zawartej tam problematyki. Na koncertach funkcje perkusisty przejął częściowo nowy członek zespołu Jimmy Keegan. Muzycy obecnego składu Spock’s Beard chętnie udzielają się jako instrumentaliści w nagraniach innych zespołów m.in. zespołu Neal Morse Band; Nick D’Virgilio kontynuuje także solową karierę wokalną i instrumentalną jako NDV.
Obecny skład zespołu: Alan Morse, Dave Meros, Ryo Okumoto, Ted Leonard and Jimmy Keegan

Źródło: Klub Progresja Music Zone


01.05.2015

Brit Floyd na dwóch koncertach w Polsce

floyd

Brit Floyd - The World's Greatest Pink Floyd Show powraca do Europy. Space & Time World Tour to zdecydowanie najbardziej ambitne widowisko w wykonaniu BRIT FLOYD, z jeszcze większą produkcją sceniczną i mnóstwem spektakularnych efektów świetlnych.

BRIT FLOYD świętuje pięćdziesięciolecie istnienia Pink Floyd – od momentu założenia (1965) do wydania ich ostatniej płyty zatytułowanej 'The Endless River’. Na niesamowite show BRIT FLOYD składają się utwory ze wszystkich najbardziej popularnych albumów Pink Floyd, w tym The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals, The Wall oraz wiele innych muzycznych niespodzianek związanych z Pink Floyd.

Po ubiegłorocznym sukcesie 'Discovery World Tour’ Damian Darlington – wokalista, gitarzysta i muzyczny dyrektor Brit Floyd powiedział “Reakcja publiczności była fenomenalna. Absolutnie zdumiewająca – wszędzie. Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli zobaczyć nasze show. Nie możemy się doczekać kolejnej trasy".

Zwracając uwagę na każdy szczegół i wiernie odtwarzając doświadczenia koncertowe zespołu Pink Floyd, Brit Floyd zabiera w wyjątkową podróż muzyczną poprzez najlepsze momenty niesamowitego Pink Floyd. Brit Floyd łączy najnowocześniejszą technologię dźwięku i światła, tworząc niesamowity spektakl perfekcyjny dźwiękowo i wizualnie.

THE GLOBAL SPECTACULAR…
PONAD MILION BILETÓW SPRZEDANYCH NA ŚWIECIE!

BRIT FLOYD
The World's Greatest Pink Floyd Show

SPACE & TIME WORLD TOUR 2015
Niesamowita podróż przez pięć dekad Pink Floyd

2 listopada – Sala Ziemi MTP, Poznań
3 listopada – ICE Kraków

Bilety w cenach 159 – 249 zł w sprzedaży na LiveNation.pl.

Źródło: Live Nation


21.04.2015

Ino-Rock Festival 2015 - karty odkryte!

ino

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński z nieukrywaną przyjemnością ma zaszczyt zaprosić na ósmą już edycję najsympatyczniejszego letniego festiwalu w Polsce - festiwalu INO-ROCK, w samym sercu Parku Solankowego w Inowrocławiu.

W tym roku wystąpią:
- FISH (zaprezentuje m.in. w całości muzykę z albumu Misplaced Childhood w 30. rocznicę wydania płyty),
- TIM BOWNESS (czyli głos No-Man) ze swoim zespołem (o sensacyjnym składzie),
- MOTORPSYCHO(kultowa psychodeliczna formacja z Norwegii istniejąca już ponad ćwierć wieku - w Polsce wystąpi po raz pierwszy!)
- oraz polscy reprezentanci - krakowskie Millenium i gdyńskie State Urge.

29 sierpnia 2015 Teatr Letni INOWROCŁAW start - godz. 16:30

Ino-Rock Festival to cykliczna impreza, która po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku z inicjatywy Kujawskiego Centrum Kultury i muzyków z grupy Quidam, przy znaczącym wsparciu (i poparciu) Prezydenta Miasta Inowrocławia. Od 2009 współorganizatorem festiwalu jest Wydawnictwo "Rock-Serwis".
Koncerty festiwalowe odbywają się w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego. Do udziału w festiwalu zapraszani są wykonawcy niekoniecznie zbieżni stylistycznie, jednak trafiający swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach. Obok uznanych gwiazd pojawiają się debiutanci i artyści niszowi.

Podczas dotychczasowych sześciu edycji festiwalu, publiczność miała okazję podziwiać w akcji następujących wykonawców:
- Steve Hackett Band, Hawkwind, Focus, Anathema, Brendan Perry, Riverside, IQ,Pain Of Salvation, Mostly Autumn, Anglagard, Ozric Tentacles, Nino Katamadze & Insight, Nosound, Airbag, Gazpacho, Haken, The Pineapple Thief, Soen, Wolf People, Quidam, Indukti, Lizard, Tune, Believe, Osada Vida, After, Votum, Soma White, Lebowski i hipiersoniK.

W tym roku festiwal odbędzie się 29.08.2015.

Ceny biletów: 149,00zł (do 31.07.2015) // 159,00zł (od 1.08.2015) Sprzedaż biletów: bilety będą dostępne na www.rockserwis.pl (bilety kolekcjonerskie) oraz w salonach EMPiK, Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju. W Inowrocławiu - w sklepie muzycznym Forte oraz w Kujawskim Centrum Kultury.

Źródło: Materiały prasowe Rock Serwis
Strona wydarzenia: Facebook - Rock Serwis


03.04.2015

Już w przyszłym tygodniu, Arena na trzech koncertach w Polsce

arena

Arena powraca do Polski z koncertami i nową płytą!! Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, powróci wiosną przyszłego roku z nowym albumem zatytułowanym „The Unquiet Sky”. Będzie to ósme studyjne wydawnictwo w ich karierze i jak zdradza Clive Nolan, możemy spodziewać się Areny w jej najbardziej klasycznym wydaniu.

„Materiał na album piszemy już od kilku miesięcy, a nagramy go z końcem roku. Będzie to koncept-album oparty luźno na horrorze M. R. Jamesa. Nie zabraknie tu mocnych i mrocznych tematów …” – zapowiada muzyk. Premiera nowej płyty zbiegnie się z 20. rocznicą wydania ich debiutanckiego krążka - „Songs From The Lions Cage”. W związku z tym zespół wyruszy na europejską trasę koncertową, która obejmie również Polskę. Zaplanowane koncerty odbędą się w następujących miastach:
09.04.15 Katowice – Rialto, 10.04.15 Warszawa – Proxima, 11.04.15 Poznań - Blue Note.

Występ w Katowicach będzie szczególnym wydarzeniem, ponieważ właśnie tu zespół zarejestruje swoje rocznicowe wydawnictwo DVD!

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Podczas koncertów w Katowicach i Warszawie, Arenie towarzyszyć będzie holenderski zespół Knight Area. I podobnie jak w przypadku Areny, podczas katowickiego koncertu zarejestrowane będzie ich nowe wydawnictwo DVD! Knight Area prezentuje nowocześnie brzmiący, pełen przestrzeni i ciekawych melodii rock symfoniczny.
Mistrzowskie wykonanie, idealnie skomponowane utwory, pełne zwrotów tempo – wszystko to sprawia, że płyt Holendrów słucha się z wielką przyjemnością. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce i z pewnością ucieszy rzeszę fanów jakich mają nad Wisłą.

Metal Mind Productions zaprasza na rocznicową trasę zespołu ARENA

20th Anniversary Tour - The Unquiet Sky
09.04.15 Katowice – Rialto + Knight Area

10.04.15 Warszawa – Proxima
+ Knight Area

11.04.15 Poznań - Blue Note (organizacja: Agencja Ranus)
Otwarcie bram: 19.00 Początek koncertu: 20.00

Ceny biletów (przedsprzedaż/w dniu koncertu):
Katowice – stojące: 90 zł/110 zł, siedzące: 110 zł/130 zł
Warszawa - 70 zł/90 zł
Poznań - informacje o biletach: www.ranus.pl/

Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, kasy kinoteatru Rialto

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:
Tel. 32 205 25 00 (wew. 126), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl,www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: shop.metalmind.com.pl, tel. 32 253 71 82, email: zamowienia@metalmind.com.pl

Źródło Metal Mind Productions


01.04.2015

NAZARETH i IRA zagrają na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

nazareth

Światowa legenda rocka, NAZARETH oraz ulubieńcy polskiej publiczności, zespół IRA wystąpią 1 maja we Wrocławiu na Thanks Jimi Festival, w ramach którego już po raz 13. odbędzie się próba ustanowienia nowego GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA!
Nieśmiertelne przeboje "Love Hurts", "Hair Of The Dog" i "Dream On", a także Nadzieja, "Mój dom" i "Wiara" zabrzmią podczas KONCERTU GWIAZD, który odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia.

NAZARETH to zespół-legenda. Nagrane przez grupę albumy były sprzedawane w milionach egzemplarzy. W 1968 roku członkowie grupy rozpoczęli wspólne występy jeszcze pod nazwą The Shadettes, koncertując głównie w pubach w rodzinnym Dunfermline w Szkocji. Na przełomie 1970/71 roku grupa zdecydowała się zmienić nazwę na Nazareth. Odświeżenie wizerunku zespołu było związane z nagraniem pierwszej płyty w prestiżowej wytwórni w Londynie.

Od tego momentu dla Nazareth zaczęły się czasy największej świetności, a płyty "Razamanaz" i "Loud 'n' Proudz" z 1973 roku wyniosły grupę na szczyty list przebojów na zachodzie Europy. Wydany w 1975 roku album "Hair of the Dog" przyniósł zespołowi uznanie na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy.

Kiedy w sierpniu 2013 roku lider i hipnotyzujący wokalista Nazareth, Dan McCafferty, ogłosił, że jest zmuszony przejść na emeryturę, pojawiły się pytania o przyszłość zespołu. Od tamtego czasu muzycy szukali godnego zastępcy.

W tym roku wszystkich fanów Nazareth ucieszyła wiadomość, że zespół powraca na trasę z nowym wokalistą, Carlem Sentance. Jak stwierdził basista i założyciel zespołu Nazareth, Pete Agnew: - Sentance już na pierwszym przesłuchaniu po prostu rzucił nas na kolana.

We Wrocławiu zespół Nazareth wystąpi w składzie: Carl Sentance (wokal), Pete Agnew (gitara basowa), Jimmy Murrison (gitara) i Lee Agnew (perkusja). Będzie to pierwsza okazja w Polsce, by zobaczyć Carla Sentance w akcji, bo wokalista dopiero w kwietniu 2015 rozpoczyna współpracę z zespołem. O tym jak prezentuje się nowa odsłona zespołu będą mogli przekonać się widzowie Koncertu Gwiazd w Hali Stulecia, na którym prócz NAZARETH wystąpi najsłynniejszy skrzypek świata NIGEL KENNEDY w specjalnym programie "Hedrix Project" oraz legenda polskiego rocka, zespół IRA.

Koncert Gwiazd rozpocznie się o godz.17.00, bezpośrednio po próbie ustanowienia nowego Gitarowym Rekordzie Guinnessa, który w tym roku odbywa się w nowym miejscu – na Pergoli w kompleksie Hali Stulecia.
Jak mówi pomysłodawca Rekordu, Leszek Cichoński: - "Dwie sceny - plenerowa na Pergoli oraz scena w Hali Stulecia ? pozwolą na zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie oraz na uniknięcie przerw pomiędzy koncertami poszczególnych wykonawców. Scenę na Pergoli dzieli od Hali Stulecia zaledwie 100 metrów".

Bilety na Koncert Gwiazd w cenach 50 zł za miejsce stojące i 70 zł za miejsce stojące można nabyć w sieci salonów Empik i MediaMarkt na terenie całej Polski.

Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa przygotowane będą ULGOWE BILETY, które będzie można nabyć wyłącznie 1 maja przy rejestracji gitarzystów.

Więcej informacji na stronie: www.heyjoe.pl

1.05.15 godz.17.00 Hala Stulecia, Wrocław, ul. Wystawowa 1
Thanks Jimi Festival 2015 - Koncert Gwiazd
NAZARETH
NIGEL KENNEDY "Hendrix Project"
IRA
miejsca stojące (płyta): 50 zł - przedsprzedaż, 60 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące (trybuny): 70 zł - przedsprzedaż, 80 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl,

rezerwacje: bilety@o2.pl

Źródło heyjoe.pl
Gitara Plus

01.04.2015

Gitarowy Rekord Guinnessa i 3 dni koncertowych emocji we Wrocławiu!

jimi

W tym roku warto zaplanować majowy weekend we Wrocławiu. Słynny na całą Europę Gitarowy Rekord Guinnessa i 3-MAJÓWKA to imprezy, które wypełnią znakomitymi koncertami pierwsze trzy dni maja. Wśród artystów zaproszonych do stolicy Dolnego Śląska z pewnością nie można przegapić występu grupy GIPSY KINGS FAMILY REUNITED, NIGELA KENNEDY’EGO, MALINY MOYE i EMIRA KUSTURICY. Jednak koncertowych emocji zapowiada się jeszcze więcej!

Dwie kultowe imprezy, jedno wyjątkowe miejsce i kilkudziesięciu wybitnych artystów z Polski i z zagranicy – trudno znaleźć bardziej atrakcyjne miasto na długi majowy weekend niż Wrocław.

Rekordowa zabawa

Co roku 1 maja tysiące gitarzystów spotyka się w stolicy Dolnego Śląska, by w największej gitarowej orkiestrze świata zagrać wspólnie wielki przebój Jimiego Hendrixa „Hey Joe” i inne utwory. Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa jest nieodłącznym elementem Thanks Jimi Festival.
Wspólnemu graniu towarzyszą światowej sławy artyści i znakomity Koncerty Gwiazd. Jest to też okazja do muzycznych spotkań, wymiany doświadczeń i wzięcia udziału w historycznym wydarzeniu – ustanowieniu nowego rekordu świata! Ostatnio dokonało tego 7 344 gitarzystów, którzy zagrali razem podczas zeszłorocznego Thanks Jimi Festival. Towarzyszyła im w tym ponad 20 000 publiczność.
W tym roku organizatorzy mają nadzieję na jeszcze większą liczę uczestników i na kolejne pobicie światowego Rekordu!

W zabawie może wziąć udział każdy, kto przyjedzie do Wrocławia z gitarą i na miejscu zarejestruje swój udział w wydarzeniu. Na stronie Festiwalu www.heyjoe.pl znajdują się wszystkie materiały potrzebne do nauki nieśmiertelnego „Hey Joe” Hendrixa.

Królowie Gitary na Koncercie Gwiazd

Pierwszymi gwiazdami, które w tym roku przyłączą się do wspólnego grania, będą uwielbiani przez publiczność na całym świecie wirtuozi flamenco, czyli Królowie Gitary z GIPSY KINGS FAMILY REUNITED. Pełnię ich gitarowego kunsztu będzie można docenić 1 maja podczas wieczornego Koncertu Gwiazd. Prócz nich na festiwalowej scenie zagra też amerykańska gitarzystka MALINA MOYE i NIGEL KENNEDY, który dokona niemożliwego – zagra utwory Hendrixa na skrzypcach!

Ostateczna lista artystów jeszcze nie została jeszcze zamknięta, a organizatorzy zapewniają, że uczestników Koncertu Gwiazd czekają jeszcze miłe zaskoczenia!

Światowa stolica gitary

W tym roku GITAROWY REKORD GUINNESSA i 3-MAJÓWKA odbędą się na terenie kompleksu Hali Stulecia. To kultowe dla wrocławian miejsce, na 3 dni zamieni się w prawdziwą stolicę gitary. Dwie sceny – plenerowa z widokiem na fontannę multimedialną oraz scena w Hali Stulecia – pozwolą na zorganizowanie koncertów na światowym poziomie.
W pobliżu Hali Stulecia będzie znajdowało się też pole namiotowe dla uczestników imprez. Dzięki temu w okolicy powstanie prawdzie miasteczko festiwalowe. Warto przyjechać do Wrocławia, który już w przyszłym roku będzie pełnił zaszczytną rolę Europejskiej Stolicy Kultury.

Źródło heyjoe.pl
Gitara Plus

21.03.2015

SBB w Klubie Progresja

SBB

SBB ogłoszono najlepszym polskim rockowym zespołem 50-lecia. To trójka muzyków, która zrewolucjonizowała polski rock. A przy tym wciąż istniejący zespół, formacja, która wciąż koncertuje, tworzy i nie odcina kuponów od swoich sukcesów. Wciąż – zgodnie z rozwinięciem nazwy SBB – Szuka, Burzy i Buduje…

Silesian Blues Band powstał w 1971 roku w Siemianowicach Śląski jako zespół Józefa Skrzeka (ex-Breakout), młodego basisty i pianisty. W składzie tria obok lidera znaleźli się Apostolis Anthimos (gitara), 17-letni syn greckich imigrantów oraz Jerzy Piotrowski (perkusja).
Intensywne próby, regularne koncerty na Śląsku i pierwsze nagrania radiowe spowodowały, że zespół został dostrzeżony. W latach 1972-73 Silesian Blues Band rozpoczął ponad półtoraroczną współpracę z Czesławem Niemenem (jako grupa Niemen).
Koncertowali w Europie (festiwal Rock And Jazz Now w Niemczech, Pori Jazz Festival w Finlandii, Jazz Blizen w Belgii). Nagrali cztery albumy (w tym dwa dla CBS, produkowane przez Macka). Latem 1973 muzycy rozstali się z Niemenem, zmienili nazwę na SBB (Szukaj, Burz, Buduj) i rozpoczęli własną karierę.

Pierwszy album SBB został nagrany na żywo w kwietniu 1974 r., niespełna dwa miesiące po oficjalnym debiucie grupy. Wypełniła go żywiołowa muzyka w duchu Jimi’ego Hendrixa i tria Cream, pełna szaleńczych solówek gitary i przesterowanego basu. Kolejne miesiące działalności to coraz więcej koncertów (Niemcy, Czechy, Węgry, Szwecja) i coraz więcej nagrań (kolejne LP, muzyka ilustracyjna do filmów i TV).
Każda kolejna płyta SBB to stopniowe odchodzenie od żywiołowego free-rocka na rzecz przemyślanych i rozbudowanych kompozycji, długich, progresywnych suit z niezwykłym brzmieniem syntezatorów Moog. Od 1977 r. zespół pracuje z niemiecką agencją Aries. Zaczyna regularnie występować w Niemczech, Danii, Finlandii, Holandii, Szwajcarii.

Na rynek zachodni przygotowują trzy albumy: „Follow My Dream”, „Welcome” i „Slovenian Girls”. W 1978 r. SBB występuje na festiwalu Roskilde ’78 stając się jedną z głównych atrakcji imprezy. W 1980 r. nagrywają album „Memento z banalnym tryptykiem”, uznawany przez wielu za najlepszy progresywny album, jaki powstał w Polsce.

Grupa powróciła do czynnej działalności w latach 90. Od 2000 r. współpracują z Paulem Wertico (Pat Metheny Group, Larry Coryell), a od 2007 r. z Gaborem Nemethem (Locomotiv GT, Skorpio). W 2005 r. znowu nawiązali współpracę z producentem Reinholdem Mackiem (CD „New Century”) W latach 2004-2006 firma Metal Mind wydała kompletną antologię nagrań zespołu (40 CD!).

W 2006 r. zespół występuje jako gość specjalny Deep Purple na ich koncertach w Polsce oraz jedna z gwiazd Baja Prog 2006 w Meksyku.

W 2014 r. do składu SBB powrócił Jerzy Piotrowski. Oryginalny skład stanie po raz pierwszy na jednej scenie od dwudziestu lat. Zespół koncertuje, nagrywa i nie szukają taniego poklasku. Każdy album to nowe wyzwanie, każdy koncert to nowe spojrzenie na muzykę. Grupa umiejętnie sięga do swojej przeszłości, odnajdując w niej to, co najlepsze. I wciąż szuka, burzy i buduje…

Źródło Klub Progresja

21.03.2015

Osada Vida zagra na Festiwalu w Gniewkowie!

sin

Mamy jeszcze jedną, znakomitą wiadomość dla Wszystkich osób które zamierzają wybrać się na Festiwal do Gniewkowa. Do festiwalowego składu dołącza jeszcze jeden znakomity i bardzo ceniony zespół Osada Vida!

Jesteśmy przekonani, że występ śląskiej formacji będzie kolejną atrakcją, która z pewnością zachęci Was do przyjazdu do Gniewkowa w dniach 4 i 5 lipca.

Zespołu Osada Vida przedstawiać bliżej nikomu nie potrzeba. To od lat czołowa formacja polskiej sceny rocka progresywnego, mająca na swym koncie kilka bardzo dobrze przyjętych płyt, w tym ostatnio wydaną „The After – Effect”, ukazującą nieco przebudowane, nowe oblicze zespołu z Piekar Śląskich.

Już niebawem ogłosimy dokładny line-up imprezy, z podziałem na dwa festiwalowe dni. Przypominamy że podczas IX Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie obok Osada Vida wystąpią: gość specjalny z Niemiec – zespół Argos, oraz polskie czołowe zespoły: Millenium, The White Kites, Appleseed, Thesis, Art Of Illusion a także Bartosz Ogrodowicz w swym solowym występie.

Imprezie towarzyszyć będą liczne przedsięwzięcia wspierające. Będzie specjalny blok poświęcony osobie Patrona Festiwalu w Gniewkowie – Tomasza Beksińskiego. Zostanie także wręczona Nagroda im. Roberta Ro-Ro Roszaka, którą w tym roku odbierze zespół Maze Of Sound. W Parku Wolności będą działać liczne kiermasze płytowe i książkowe. Organizatorzy nie zapominają także o cateringu i innych ważnych sprawach tego typu.
Najważniejszym jednak elementem tego weekendu będzie wspaniała, rodzinna atmosfera jaką co roku tworzą muzycy i widzowie, oraz strawa duchowa która podkreśli wyjątkowość polskiej sceny rocka progresywnego.

Zapraszamy do Gniewkowa w dniach 4 – 5 lipca!

Źródło Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES

14.03.2015

Ogłaszamy skład Festiwalu w Gniewkowie

sin

Nadszedł wreszcie czas na to by ogłosić skład tegorocznego IX Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie.

Po burzliwych i dość długich naradach, stosownie do środków jakimi Stowarzyszenie dysponuje, do udziału w tegorocznej imprezie, która odbędzie się w dniach 4 – 5 lipca zaproszonych zostało sześciu wykonawców reprezentujących naszą scenę oraz gość specjalny z Niemiec.

Polscy przedstawiciele to: Appleseed, Art Of Illusion, Bartosz Ogrodowicz, Millenium, Thesis oraz The White Kites. Gościem specjalnym w tym roku będzie ceniona w naszym kraju, niemiecka formacja Argos.

Zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych PROGRES pragnie serdecznie podziękować także wszystkim zespołom, które zgłosiły się w tym roku na Festiwal a nie będzie im dane wystąpić. Niestety możliwości imprezy mają swoje granice, choć bardzo się staramy by rok rocznie nasz Festiwal miał coraz większy rozmach.
Nie inaczej będzie w tym roku. Jednocześnie informujemy, że wszystkie tegoroczne zgłoszenia przechodzą na następny rok i o żadnym z zespołów nie zamierzamy zapomnieć.

Tegorocznej imprezie tradycyjnie towarzyszyć będą liczne przedsięwzięcia wspierające. Tradycyjnie wręczymy Nagrodę im. Roberta RoRo Roszaka. W tym roku laureatem, o czym informowaliśmy wcześniej, został zespół Maze Of Sound. Postaramy się godnie upamiętnić postać patrona Festiwalu, Tomasza Beksińskiego.
Festiwalowi towarzyszyć będą tradycyjnie kiermasze płyt oraz inne przedsięwzięcia, o których będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie dziękujemy także za wszystkie gesty ludzi dobrej woli, którym Festiwal w Gniewkowie jest bardzo bliski. Każdy Wasz gest jest na wagę złota i przybliża imprezę do końcowego sukcesu.

Zapraszamy zatem do Gniewkowa, do Parku Wolności 4 i 5 lipca na IX Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Dobrej zabawy i strawy duchowej z pewnością nie zabraknie!

Zarząd Stowarzyszenia PROGRES

Źródło Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES

14.03.2015

JUŻ ZA MIESIĄC!!! --------------> ANATHEMA POWRACA NA ROCZNICOWY KONCERT!!!

anathema

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński z radością i dumą zaprasza na jedyny polski koncert

ANATHEMA
Resonance... "A celebration of the entire history of Anathema music... featuring special guests Duncan Patterson & Darren White."

Uprzejmie informujemy, że kończą się bilety na jedyny, kwietniowy i bardzo specjalny koncert ANATHEMY w Polsce!!!

To będzie wyjątkowy wieczór w łódzkiej Wytwórni. Ciesząca się wielką popularnością w naszym kraju brytyjska Anathema wraca na specjalny koncert. Dla wielu miłośników i fanów twórczości liverpoolczyków będzie to okazja do sentymentalnej podróży. Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię kilku koncertów, podczas których na estradzie pojawią się byli muzycy zespołu: Duncan Patterson oraz Darren White.

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku doom/heavy metal, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką.

Pierwsze cztery albumy Anathemy: "Serenades" (1993), "The Silent Enigma" (1995), "Eternity" (1996) i "Alternative 4" (1998) ukazały się nakładem Peaceville Records. Kolejne trzy płyty: "Judgement" (1999), "A Fine Day To Exit" (2001) i "A Natural Disaster" (2003) wydała nieistniejąca już wytwórnia Music For Nations.
W 2009 roku zespół podpisał kontrakt z Kscope - oddziałem Snapper Music i jego kariera ponownie nabrała tempa. Po ukazaniu się płyty "Hindsight" z akustycznymi wersjami jego najsłynniejszych nagrań, nadszedł czas na długo oczekiwane wydawnictwo z całkowicie premierowym materiałem. Album zatytułowany "We're Here Because We're Here" ukazał się w maju 2010 roku i zachwycił fanów i krytyków.
Kontynuacją muzycznych poszukiwań zespołu była płyta "Falling Deeper", na której zebrano stonowane, akustyczne wersje kompozycji z wczesnych płyt zespołu, tym razem jednak nagrane ze znaczącym udziałem orkiestry symfonicznej, co dodało im niezwykłego kolorytu.

Rok 2012 był dla zespołu przełomowy: na rynku pojawił się nowy studyjny album zespołu - "Weather Systems". Album spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony fanów, a towarzyszyła mu bardzo długa trasa koncertowa promująca wydawnictwo. Muzycy po raz kolejny zaprezentowali się przed polską, żywiołowo reagującą publicznością. Znakomitym podsumowaniem trasy było wydawnictwo "Universal" dla wielu dziennikarzy jedno z najlepszych wydawnictw koncertowych dekady.
W czerwcu 2014r. Anathema wydała kolejny album "Distant Satellites". Muzycy postanowili wzbogacić je o nowe elementy, m.in. elektroniczne, w zaskakującym utworze tytułowym. Po raz kolejny Anathema wyruszyła w trasę koncertową, która jak zwykle nie ominęła naszego kraju.

9 kwietnia zapraszamy na sentymentalną podróż do muzycznego świata Anathemy. Ten wyjątkowy koncert w Łodzi na pewno dostarczy nam wielu wzruszeń i emocji.

9.04.2015, Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 20:00

CENY BILETÓW    DO 14.02.2015 OD 15.02.2015

STOJĄCE PARTER              119,00              129,00
BALKON CENTRALNY        149,00              159,00
BALKON BOKI                    139,00              149,00

Bilety w sprzedaży od 26.01.2015

Materiały prasowe Rock Serwis.

14.03.2015

JUŻ ZA MIESIĄC!!! ----------> STEVEN WILSON WRAZ Z ZESPOŁEM NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE!!!

steven

Muzyczne wydarzenie 2015 roku! Dwie znakomite sale koncertowe gościć będą Stevena Wilsona wraz z zespołem. Artysta promować będzie nowy, przygotowywany do wydania w lutym 2015 roku solowy album "Hand. Cannot. Erase".

Tym razem nie będą to opowieści o duchach, "nieznanym" i pozazmysłowym, seryjnych mordercach czy patologiach. Kanwą najnowszej muzycznej opowieści Stevena Wilsona są realne wydarzenia znane z brytyjskiej telewizji. Zainspirowany filmem dokumentalnym Days of our lives postanowił próbować odpowiedzieć na pytanie:
"Jak żyjąc w wielkim mieście możesz zostać niezauważonym?".

Przypominamy o dwóch koncertach Stevena Wilsona w Polsce.Kończą się bilety na koncert krakowski!!!

Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach.
Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu.
Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza. Wrażliwy artysta, który często daje się poznać jako czujny obserwator współczesnej kultury oraz zjawisk popkulturowych.
Zainteresowany innymi dziedzinami sztuki (film, literatura, sztuki wizualne, teatr). Pomimo, że nie udało mu się zrealizować filmu opartego na scenariuszu Deadwing, Steven Wilson nie zrezygnował z odciśnięcia swego piętna na niwie X Muzy. Dokument Insurgentes, który według zapowiedzi artysty miał być "surrealistycznym kinem drogi", tak naprawdę stał się istotnym głosem w dyskusji o roli muzyka, kreatora we współczesnym świecie zdominowanym przez social media i kulturę cyfrową.

W 2008 roku Wilson zadebiutował jako artysta solowy albumem Insurgentes, który sam opisał jako "połączenie poezji i melancholii". We wrześniu 2011 roku ukazało się drugie solowe wydawnictwo płytowe artysty (w dodatku podwójne!) zatytułowane Grace For Drowning. Odbiór płyty, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej był wręcz entuzjastyczny. Pamiątką po wielce udanym tournée jest DVD/BD Get All You Deserve.

Trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) spotkał się z równie gorącym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych, a towarzysząca wydaniu płyty trasa koncertowa przebiegała niemalże przez cały świat (muzycy odwiedzili m.in. Australię, Argentynę czy Brazylię).
Świetnym materiałem dokumentującym rozmach i skalę tournée są wydane w formie książki Twice around the world notki z bloga Theo Travisa - flecisty zespołu Wilsona. Przygotowana wręcz z teatralnym rozmachem trasa koncertowa zgromadziła tysiące fanów, którzy nierzadko musieli obejść się smakiem i często odchodzili od kas biletowych z nosem opuszczonym na kwintę. Wyprzedane sale, brak biletów, entuzjastyczne recenzje oraz zachwyt nad warstwą wizualną spektakli - to wszystko zadziałało na korzyść angielskiego muzyka.

Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką koncertmistrza Wilsona gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

Jak zabrzmią utwory z nowej płyty i jakie niespodzianki przygotował (a przygotowuje!!!) dla swoich fanów Steven Wilson? Zapraszamy w kwietniu do Krakowa i Łodzi.

7.04.2015, Kraków, ICE Congress Centre, godz. 20:00
8.04.2015, Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 20:00

Steven Wilson band:
Steven Wilson - vocal, guitar, piano, mellotron, artistic direction
Guthrie Govan - guitar
Adam Holzman - keyboards
Theo Travis - flute/sax
Nick Beggs - bass, Chapman stick
Marco Minnemann - drums and percussion

Opracowanie: Agnieszka Lenczewska

Materiały prasowe Rock Serwis.

04.03.2015

Faith No More na jedynym koncercie w Polsce

faith

Błyskotliwi, niepokorni i nieprzewidywalni, jeden z ostatnich bastionów rocka, choć właściwie w wypadku tego zespołu nie można mówić o jednym tylko gatunku muzycznym.
Jedni z największych muzycznych alchemików naszych czasów, którym Siła Wyższa nie poskąpiła ani geniuszu, ani wytrwałości, ani umiejętności łączenia tak wielu stylów muzycznych z pierwiastkiem doskonałości.

Formacja, która od lat cieszy się uznaniem fanów i mediów. I wreszcie - autorzy jednej z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku. Z niekłamaną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić na koncert FAITH NO MORE, już 8 czerwca w Tauron Arena Kraków!
Do zobaczenia!

Metal Mind Productions zaprasza

FAITH NO MORE na jedynym koncercie w Polsce!

8.06.2015 – Tauron Arena Kraków, godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Bilety w sprzedaży od 25.02.15!

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
199/219 PLN - płyta
350/370 PLN - płyta Golden Circle
450/470 PLN - płyta Golden Circle - Early Entrance
270/290 PLN - siedzące - kategoria I
210/230 PLN - siedzące - kategoria II
700/720 PLN - siedzące - Premium

Bilety do nabycia na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

Mało który zespół wystawia swoich fanów na tak ciężką próbę. Mało który zespół ma tak wiernych fanów, którzy taką próbę wytrzymują. Po 18 latach milczenia Faith No More powraca z nowym studyjnym krążkiem, który ukaże się już 18 maja!

Album zatytułowany "Sol Invictus" jest siódmym studyjnym dziełem grupy, a za jego produkcję odpowiedzialny jest basista kapeli, Bill Gould, który tak anonsuje płytę:
„Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę, jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo 'przestrzeni'. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze”.

Zespół zapowiedział już także trasę koncertową - w lutym grają w Japonii, Australii i Nowej Zelandii, a 15 kwietnia koncertem w Vancouver rozpoczną tournée po Ameryce Północnej, a następnie przeniosą się na Stary Kontynent i właśnie w ramach europejskiej trasy odwiedzą Polskę.

Początki Faith No More sięgają 1981 roku, kiedy to Bill Gould i Mike Bordin z dwójką przyjaciół założyli formację Faith No Man, która wkrótce po dołączeniu do składu Roddy Bottuma przemianowała się na Faith No More.
Grupa zadebiutowała w 1985 roku za sprawą albumu "We Care a Lot", a dwa lata później ukazał się kolejny krążek, "Introduce Yourself". Jednak wielki przełom nastąpił, kiedy w zespole zameldował się Mike Patton i wydany został trzeci w dorobku album, "The Real Thing", na którym grupa osiągnęła mistrzostwo w łączeniu odmiennych gatunków muzycznych, co stało się ich znakiem firmowym. Kolejne płyty Faith No More „Angel Dust” (1992), „King for a Day… Fool for a Lifetime” (1995) i „Album of the Year” (1997)ugruntowały pozycję formacji oraz zapewniły grupie status żywej legendy i mistrzów muzycznego eklektyzmu.
W 1998 roku zespół zakończył swoją działalność, ale 11 lat później ponownie został reaktywowany.

Faith No More obecnie koncertuje w składzie: Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson oraz jedyny i niepowtarzalny Mike Patton.

Źródło Metal Mind Productions

04.03.2015

EXODUS na dwóch koncertach w Polsce!

exodus

EXODUS, amerykański zespół thrash metalowy, zawita w czerwcu do Polski na dwa koncerty!!

Muzycy przyjadą w ramach trasy promującej ich najnowszy album 'Blood In Blood Out'. Dziesiąty album w dorobku zespołu powstał z udziałem wokalisty Souzy, który niedawno ponownie dołączył do składu. Nowym albumem muzycy udowadniają, że nadal potrafią komponować świetne kawałki, które nie tracą nic z estetyki charakterystycznej dla EXODUS!

Metal Mind Productions zaprasza

15.06.2015
EXODUS + support
Warszawa, Proxima

16.06.2015
EXODUS + support
Poznań, Eskulap

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00

Ceny biletów:
80 PLN w przedsprzedaży
100 PLN w dniu koncertu

Bilety dostępne już wkrótce na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.biletin.pl

Exodus znany jest doskonale wszystkim fanom thrash metalowych brzmień. Formacja Exodus, powstała w 1980 roku w San Francisco, a jej założycielami byli gitarzysta Gary Holt, wokalista i perkusista Tom Hunting oraz obecny gitarzysta Metalliki – Kirk Hammett. W 1983 roku miejsce Hammetta zajmuje Rick Honolt.

Grupa debiutuje oficjalnie w 1985 roku za sprawą albumu „Bonded By Blood”, który to uznany został za absolutną klasykę thrash metalu. Również takie kolejne pozycje z dyskografii zespołu, jak: "Fabulous Disaster" (1989), "Impact Is Imminent" (1990) i "Force Of Habit" (1992) zyskały świetne recenzje i ugruntowały pozycję grupy na thrash metalowej scenie.

W 1993 roku zespół po raz pierwszy zawiesza swoją działalność na kolejne 4 lata. W 1997 roku ukazuje się koncertowy album "Another Lesson in Violence", po wydaniu którego grupa kolejny raz zawiesza swoją działalność.

Zespół reaktywuje się w 2001 roku, na benefitowy koncert Thrash of the Titans zorganizowany na rzecz Chucka Billy'ego. Grupa zaczyna regularnie koncertować, niestety dalsze plany przerwane zostały śmiercią wokalisty Paula Baloffa, który zastąpiony zostaje przez Steve'a Souza i już 3 lata później ukazuje się kolejny studyjny krążek Exodus - "Tempo Of The Damned".

Po wielu perturbacjach i kolejnych przerwach w działalności, w marcu 2007 roku zespół ogłosił powrót Toma Huntinga. Z Exodusem w przyjacielskiej atmosferze pożegnał się za to Bostaph. W czerwcu 2014 zespół ogłosił rozstanie z wokalistą Robem Dukesem i powrót poprzedniego wokalisty Steve'a "Zetro" Souzy.

Źródło Metal Mind Productions

04.03.2015

Camel na dwóch koncertach w Polsce!

camel

Podobnie jak wielbłąd, niestrudzony statek pustyni, angielski prog-rockowy zespół Camel przetrwał w ciągu czterech dekad istnienia wiele przeciwności. Powstał w 1972 roku z inicjatywy Andrew Latimera, którego rozpoznawalny styl grania na gitarze i wyjątkowe kompozycje stały się cechą charakterystyczną brzmienia grupy.

Międzynarodowy sukces odniósł niemal od razu, w połowie lat 70. wraz z wydaniem płyt The Snow Goose i Moonmadness. Mimo częstych zmian w składzie udowodnił, że początkowy sukces nie był przypadkiem i konsekwentnie potwierdzał swoją klasę kolejnymi udanymi albumami i trasami koncertowymi granymi aż do połowy lat 80. gdy spory prawne i brak zainteresowania ze strony przemysłu muzycznego zagroził istnieniu zespołu.

Latimer wraz z Susan Hoover, partnerką i autorką tekstów, przeprowadzili się więc do Kalifornii gdzie założyli własną niezależną wytwórnię, której nakładem ukazał się w 1991 roku album Dust and Dreams.
Pokazał on, że zespół nie stracił formy i rozpoczął nową dekadę twórczej działalności, w czasie której wydane zostały cztery kolejne płyty: Dust and Dreams, Harbour of Tears, Rajaz i A Nod And A Wink oraz odbyły się cztery światowe trasy koncertowe.

W 2003 Camel wyruszył w pożegnalne tournee poprzedzające długą walkę Latimera z chorobą, która nieomal zakończyła się tragicznie.
Batalia nie była łatwa, ale artysta wrócił do pełni sił, co przyniosło ogromny przypływ nowej energii i dało zespołowi siłę do powrotu na muzyczną scenę. Grupa powróciła zresztą w wielkim stylu - w 2013 roku wydała nową wersję The Snow Goose i wyruszyła w wyprzedaną trasę koncertową po Europie, która zakończyła się dopiero w 2014 roku i która zainspirowała Prog Magazine do przyznania Andrew Latimerowi Lifetime Achievement Award (nagrody za całokształt twórczości).

W 2015 roku zobaczymy zespół ponownie podczas letnich festiwali, między innymi Ramblin' Man Fair w Wielkiej Brytanii, BeProgMyFriend w Hiszpanii i Night of the Prog w Niemczech.
Ale także podczas kilku niefestiwalowych koncertów, a tym dwóch w Polsce, w której Camel zagra po raz pierwszy od 15 lat.

Andrew nadal jest liderem grupy a towarzyszą mu starzy dobrzy koledzy, Colin Bass (bas), Denis Clement (perkusja) i Ton Scherpenzeel (klawisze).

Wielka podróż trwa!
19.07.2015, Poznań, Hala MTP 2, godz. 20:00
20.07.2015, Kraków, ICE Congress Centre, godz. 20:00

CAMEL w sieci: www.camelproductions.com

Źródło Rock Serwis

Wydarzenia na Facebook'u: Poznań i Kraków

15.02.2015

Piaf! The Show - wyjątkowy spektakl muzyczny po raz pierwszy w Polsce!

piaf

Piaf! The Show to koncert przedstawiający największe przeboje francuskiej artystki Edith Piaf na przestrzeni jej kariery artystycznej od początków po największe sukcesy.

Widowisko przenosi widzów na urokliwe ulice paryskiego Montmartre w czasy „La Vie En Rose”. Wszystkie piosenki wykonywane są przez Anne Carrere – młodą i utalentowaną wokalistkę, która zaskarbiła sobie serca francuskich fanów.
Przyjaciółka Piaf z lat młodości – Germaine Ricord powiedziała, że „głos i osobowość Anne Carrere to wcielenie Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery.” Na scenie towarzyszyć jej będą czterej muzycy: pianista, akordeonista, kontrabasista oraz perkusista.
Całość wzbogacona jest niepublikowanymi wcześniej zdjęciami z życia Edith Piaf. Show jest wyjątkowym widowiskiem przygotowanym specjalnie na 100. rocznicę urodzin Piaf.

Źródło Good Music Productions

11.02.2015

One oraz Art Of Illusion uzupełniają skład Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition!

metal

27 czerwca w katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival. Siódma odsłona festiwalu odbędzie się po raz pierwszy pod szyldem „Prog Edition”.
Wśród ogłoszonych do tej pory Artystów są Dream Theater, Riverside, Evergrey, Tides From Nebula, Collage oraz Osada Vida!

Dziś potwierdzamy wykonawców, którzy uzupełniają skład festiwalu – rockowa formacja One oraz prog-rockowy Art Of Illusion.

Jeszcze w tym tygodniu zdradzimy dwie kolejne formacje, które uzupełnią skład Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition.


DREAM THEATER
Riverside
Evergrey
Collage
Tides From Nebula
Osada Vida
One
Art Of Illusion

27.06.2015 - Katowice, Spodek
Otwarcie bram: godz. 14.00!

Bilety w następujących kategoriach cenowych:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN - płyta
185 PLN - sektor czerwony
155 PLN - sektor niebieski
255 PLN - sektory H, J
350 PLN - loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/
www.facebook.com/metalmindproductions

Źródło Metal Mind Productions

09.02.2015

Collage i Osada Vida kolejnymi wykonawcami podczas Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition!

metal

Powracający po kilku latach przerwy Metal Hammer Festival odbędzie się 27 czerwca w katowickim Spodku. Tegoroczna, siódma już odsłona festiwalu odbędzie się pod szyldem „Prog Edition”.
Wśród ogłoszonych jak dotąd Artystów są Dream Theater, Riverside, Evergrey oraz Tides From Nebula!

Dziś potwierdzamy kolejnych wykonawców z Polski – niekwestionowaną legendę rocka progresywnego Collage oraz znakomitą prog-rockowa formację Osada Vida!

Jeszcze w tym tygodniu zdradzimy dwie kolejne formacje, które uzupełnią skład Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition.

DREAM THEATER
Riverside
Evergrey
Collage
Tides From Nebula
Osada Vida
+ wkrótce kolejne ogłoszenia!!!

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Początek imprezy planowany jest na godz. 14.00!

Bilety w następujących kategoriach cenowych:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN - płyta
185 PLN - sektor czerwony
155 PLN - sektor niebieski
255 PLN - sektory H, J
350 PLN - loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/
www.facebook.com/metalmindproductions

Źródło Metal Mind Productions

08.02.2014

JUŻ ZA DWA TYGODNIE!!! - LEGENDARNA SUPER-GRUPA UK NA DWÓCH KONCERTACH!!! / KONCERT WE WROCŁAWIU - WYPRZEDANY!!!!

uk

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński ma niezwykłą przyjemność zaprosić na koncerty UK
Eddie Jobson - John Wetton - Alex Machacek - Virgil Donati
UK's Final World Tour


22.02.2015 WROCŁAW, Sala Koncertowa Polskiego Radia, godz. 20:00 / WYPRZEDANY!!!!
24.02.2015 WARSZAWA, Progresja Music Zone, godz. 20:00

Muzyka nie znosi próżni. Gdyby nie chimeryczność Roberta Frippa grupa UK nigdy by nie powstała. Zespół założony został w latach 70. ubiegłego stulecia z inicjatywy Johna Wettona (wokal, bas) i Billa Bruforda (perkusja), po zawieszeniu działalności przez King Crimson z którym obaj muzycy byli związani.
Wetton zaprosił do współpracy "cudowne dziecko brytyjskiego rocka” Eddiego Jobsona (klawisze, skrzypce), którego poznał podczas współpracy z Roxy Music, a Bruford zwerbował Allana Holdswortha (gitara), który zagrał wcześniej gościnnie na jego debiutanckiej solowej płycie.
Jako kwartet, UK nagrał tylko jeden album zatytułowany po prostu U.K, po czym, po odejściu z zespołu Bruforda i Holdswortha oraz dołączeniu z nakomitego perkusisty Terry'ego Bozzio przekształcił się w trio i wydał drugą płytę, Danger Money. Rok później, w marcu 1980 roku, w wyniku różnic poglądów dotyczących stylu przyszłych nagrań, grupa przestała istnieć.

W połowie lat 90. ubiegłego stulecia Jobson i Wetton wznowili współpracę i pojawiła się szansa na nową płytę zatytułowaną Legacy, jednak ostatecznie do realizacji projektu nie doszło.
10 lat później, w październiku 2007 roku Jobson ogłosił powstanie nowego zespołu - UKZ, w którego składzie znaleźli się Aaron Lippert (śpiew), Trey Gunn (gitara, bas, Stick) i Marco Minnemann (perkusja). W marcu 2009 roku UKZ wydał EPkę zatytułowaną Radiation. Pod koniec 2009 roku z inicjatywy Jobsona doszło do pierwszych po blisko 30-letniej przerwie, koncertów podczas których Jobson i Wetton pojawili się obok siebie na scenie!
Tym bardziej frapujący był fakt, że koncerty odrodzonego UK (Eddie Jobson, John Wetton, Tony Levin, Marco Minnemann, Greg Howe) miały miejsce w Polsce (Kraków, Warszawa, Bydgoszcz).

W 2012 roku Eddie Jobson ponownie doprowadził do reaktywacji zespołu i zorganizowania tournee pod hasłem UK 2012 Night After Night. Podczas europejskiej trasy (muzycy zagrali też w Polsce) inkarnacja UK pojawiała się na estradach sal koncertowych w składzie: Eddie Jobson (viol, keyb), John Wetton (bass, voc), Alex Machacek (guitar) oraz Gary Husband (drums).

Pod koniec 2014 roku Eddie Jobson zaanonsował kolejną trasę formacji, zaznaczając zarazem, iż bedzie to pożegnalne tournee zespołu. Obejmie kilka europejskich miast, zahaczy o Londyn, a historia UK zostanie zamknięta w Tokio 30 kwietnia 2015.
Tym razem zespół pojawi się na koncertach w składzie Eddie Jobson, John Wetton, Alex Machacek i Virgil Donati (znakomity perkusista znany ze współpracy choćby z Planet X czy Allanem Holdsworthem).

Źródło Rock Serwis

08.02.2015

Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition - Evergrey i Tides From Nebula w składzie festiwalu!

metal

Po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival! Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem „Prog Edition”. Pierwszymi ogłoszonymi artystami byli amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater? oraz nasz czołowy towar eksportowy – zespół Riverside.

Dziś z dumą potwierdzamy kolejne dwa zespoły, które zagrają podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition: prog-metalowy Evergrey ze Szwecji oraz znakomita polska formacja post-rockowa, Tides From Nebula!!!

Ale uwaga, to nie koniec naszych ogłoszeń! Kolejne zespoły zdradzimy już po weekendzie!

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition
DREAM THEATER
RIVERSIDE
EVERGREY
TIDES FROM NEBULA
+ wkrótce kolejne ogłoszenia!!!
Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Początek imprezy planowany jest na godz. 14.00!

Bilety w następujących kategoriach cenowych:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN - płyta
185 PLN - sektor czerwony
155 PLN - sektor niebieski
255 PLN - sektory H, J
350 PLN - loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/
www.facebook.com/metalmindproductions

Źródło Metal Mind Productions

04.02.2015

Riverside kolejną gwiazdą Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition

metal

Jak już wcześniej informowaliśmy, po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival! Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem „Prog Edition”, spodziewać się można zatem sporej dawki muzyki z nurtu tzw. rocka progresywnego. Pierwszym ogłoszonym artystą był amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater a dziś potwierdzamy, że kolejnym zespołem jest nasz czołowy towar eksportowy – zespół Riverside.

„Love, Fear and the Time Machine” - tak będzie brzmiał tytuł ich szóstej studyjnej płyty, której premiera przewidziana jest na przełom sierpnia i września tego roku. Nowy materiał z pewnością usłyszymy premierowo podczas Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition! Kolejne nazwy zespołów zdradzimy już wkrótce! Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Początek imprezy planowany jest na godz. 14.00!

A już dziś do sprzedaży trafiają bilety w następujących kategoriach cenowych:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN - płyta
185 PLN - sektor czerwony
155 PLN - sektor niebieski
255 PLN - sektory H, J
350 PLN - loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/
www.facebook.com/metalmindproductions

Źródło Metal Mind Productions

02.02.2015

Metal Hammer Festival 2015 - Prog Edition

metal

Po kilku latach przerwy na muzyczną scenę powraca Metal Hammer Festival! Nowa odsłona festiwalu odbędzie się tym razem pod szyldem „Prog Edition”, spodziewać się można zatem sporej dawki muzyki z nurtu tzw. rocka progresywnego.

Gwiazdą główną festiwalu będzie amerykański gigant gatunku czyli Dream Theater. Zespołu nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom rocka w Polsce.
Mając na swoim koncie ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy albumów i DVD, Dream Theater od dawna należy do ścisłego grona gigantów prog/hard rocka. Wpływowy magazyn Rolling Stone zaliczył ich do dziesiątki najlepszych prog-rockowych zespołów wszech czasów!
Albumy takie jak uhonorowany złotą płytą "Images & Words" (z przebojowym singlem "Pull Me Under") przyniosły mu na całym świecie zachwyty nad mistrzowskim połączeniem melodyjności, mocy i wirtuozerskich popisów. Nowy, jeszcze niezatytułowany album Dream Theater zapowiadany jest na jesień 2015!!

Nazwę kolejnego, wyśmienitego zespołu zdradzimy już w najbliższą środę, 4 lutego! Również w środę ruszy sprzedaż biletów, które dostępne będą w następujących kategoriach cenowych:

Ceny biletów (przedsprzedaż):
160 PLN - płyta
185 PLN - sektor czerwony
155 PLN - sektor niebieski
255 PLN - sektory H, J
350 PLN - loża
W dniu koncertu bilety droższe o 20 PLN.

Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition odbędzie w sobotę, 27 czerwca w katowickim Spodku! Początek imprezy przewidziany jest na godzinę 14.00!

Metal Hammer Festival 2015 Prog Edition
DREAM THEATER
+
kolejne ogłoszenia już wkrótce!

Sobota, 27 czerwca - Spodek – Katowice
Start godz.14.00
Bilety w sprzedaży od 4 lutego!

Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, ticketportal.pl
Szczegółowe informacje na temat Metal Hammer Festival 2015 – Prog Edition:
www.metalmind.pl/metalhammer-festival/
www.facebook.com/metalmindproductions

Źródło Metal Mind Productions

31.01.2015

Don Airey (Deep Purple) & Band na jedynym koncercie w Polsce

don Usłyszymy zarówno solowy materiał jak aranżacje największych przebojów klasyków, z którymi pracował artysta. Pojawią się zatem m.in. utwory Rainbow, Whitesnake czy Ozzy’ego. Na scenie wystąpią giganci rocka:

Don Airey – instrumenty klawiszowe (Deep Purple)
Darrin Mooney – perkusja (Primal Scream, Gary Moore)
Laurence Cottle – bas (Sabbath, Clapton)
Carl Sentance – wokal (Persian Risk, Krokus)
Simon MacBride – gitary (Sweet Savage)

Jako support zagra zespół Traffic Junky.
Traffic Junky to niezwykłe połączenie klasyki rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Kapela serwuje muzyczny powrót do czasów hard rocka lat siedemdziesiątych, a jednocześnie można w ich twórczości usłyszeć sporo grunge’u i stoner rocka. Do swoich inspiracji zaliczają takie zespoły jak: Led Zeppelin, Black Sabath, Deep Purple, jak również Alice In Chains, Rage Against the Machine oraz Illusion. Ich koncerty to wulkan kipiący mocną, rockową energią, która udziela się widowni w niesamowity sposób.

Źródło Klub Progresja Music Zone

30.01.2015

JUBILEUSZOWY KONCERT ANATHEMY

anathema

To będzie wyjątkowy wieczór w łódzkiej Wytwórni. Ciesząca się wielką popularnością w naszym kraju brytyjska Anathema wraca na specjalny koncert. Dla wielu miłośników i fanów twórczości liverpoolczyków będzie to okazja do sentymentalnej podróży. Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię kilku koncertów, podczas których na estradzie pojawią się byli muzycy zespołu: Duncan Patterson oraz Darren White.

Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku doom/heavy metal, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką.

Pierwsze cztery albumy Anathemy: "Serenades" (1993), "The Silent Enigma" (1995), "Eternity" (1996) i "Alternative 4" (1998) ukazały się nakładem Peaceville Records. Kolejne trzy płyty: "Judgement" (1999), "A Fine Day To Exit" (2001) i "A Natural Disaster" (2003) wydała nieistniejąca już wytwórnia Music For Nations.
W 2009 roku zespół podpisał kontrakt z Kscope - oddziałem Snapper Music i jego kariera ponownie nabrała tempa. Po ukazaniu się płyty "Hindsight" z akustycznymi wersjami jego najsłynniejszych nagrań, nadszedł czas na długo oczekiwane wydawnictwo z całkowicie premierowym materiałem. Album zatytułowany "We're Here Because We're Here" ukazał się w maju 2010 roku i zachwycił fanów i krytyków.
Kontynuacją muzycznych poszukiwań zespołu była płyta "Falling Deeper", na której zebrano stonowane, akustyczne wersje kompozycji z wczesnych płyt zespołu, tym razem jednak nagrane ze znaczącym udziałem orkiestry symfonicznej, co dodało im niezwykłego kolorytu.

Rok 2012 był dla zespołu przełomowy: na rynku pojawił się nowy studyjny album zespołu - "Weather Systems". Album spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony fanów, a towarzyszyła mu bardzo długa trasa koncertowa promująca wydawnictwo. Muzycy po raz kolejny zaprezentowali się przed polską, żywiołowo reagującą publicznością. Znakomitym podsumowaniem trasy było wydawnictwo "Universal" dla wielu dziennikarzy jedno z najlepszych wydawnictw koncertowych dekady.
W czerwcu 2014r. Anathema wydała kolejny album "Distant Satellites". Muzycy postanowili wzbogacić je o nowe elementy, m.in. elektroniczne, w zaskakującym utworze tytułowym. Po raz kolejny Anathema wyruszyła w trasę koncertową, która jak zwykle nie ominęła naszego kraju.

9 kwietnia zapraszamy na sentymentalną podróż do muzycznego świata Anathemy. Ten wyjątkowy koncert w Łodzi na pewno dostarczy nam wielu wzruszeń i emocji.

9.04.2015, Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 20:00

ANATHEMA

Resonance ... "A celebration of the entire history of Anathema music... featuring special guests Duncan Patterson & Darren White."

9.04.2015 ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia, 20:00

CENY BILETÓW    DO 14.02.2015 OD 15.02.2015

STOJĄCE PARTER              119,00              129,00
BALKON CENTRALNY        149,00              159,00
BALKON BOKI                    139,00              149,00

Bilety w sprzedaży od 26.01.2015

Materiały prasowe Rock Serwis.

30.01.2015

Steven Wilson ponownie w Polsce!

steven

Muzyczne wydarzenie 2015 roku! Dwie znakomite sale koncertowe gościć będą Stevena Wilsona wraz z zespołem. Artysta promować będzie nowy, przygotowywany do wydania w lutym 2015 roku solowy album "Hand. Cannot. Erase".
Tym razem nie będą to opowieści o duchach, "nieznanym" i pozazmysłowym, seryjnych mordercach czy patologiach. Kanwą najnowszej muzycznej opowieści Stevena Wilsona są realne wydarzenia znane z brytyjskiej telewizji. Zainspirowany filmem dokumentalnym Days of our lives postanowił próbować odpowiedzieć na pytanie:
"Jak żyjąc w wielkim mieście możesz zostać niezauważonym?".

Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach.
Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu.
Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza. Wrażliwy artysta, który często daje się poznać jako czujny obserwator współczesnej kultury oraz zjawisk popkulturowych.
Zainteresowany innymi dziedzinami sztuki (film, literatura, sztuki wizualne, teatr). Pomimo, że nie udało mu się zrealizować filmu opartego na scenariuszu Deadwing, Steven Wilson nie zrezygnował z odciśnięcia swego piętna na niwie X Muzy. Dokument Insurgentes, który według zapowiedzi artysty miał być "surrealistycznym kinem drogi", tak naprawdę stał się istotnym głosem w dyskusji o roli muzyka, kreatora we współczesnym świecie zdominowanym przez social media i kulturę cyfrową.

W 2008 roku Wilson zadebiutował jako artysta solowy albumem Insurgentes, który sam opisał jako "połączenie poezji i melancholii". We wrześniu 2011 roku ukazało się drugie solowe wydawnictwo płytowe artysty (w dodatku podwójne!) zatytułowane Grace For Drowning. Odbiór płyty, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej był wręcz entuzjastyczny. Pamiątką po wielce udanym tournée jest DVD/BD Get All You Deserve.

Trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) spotkał się z równie gorącym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych, a towarzysząca wydaniu płyty trasa koncertowa przebiegała niemalże przez cały świat (muzycy odwiedzili m.in. Australię, Argentynę czy Brazylię).
Świetnym materiałem dokumentującym rozmach i skalę tournée są wydane w formie książki Twice around the world notki z bloga Theo Travisa - flecisty zespołu Wilsona. Przygotowana wręcz z teatralnym rozmachem trasa koncertowa zgromadziła tysiące fanów, którzy nierzadko musieli obejść się smakiem i często odchodzili od kas biletowych z nosem opuszczonym na kwintę. Wyprzedane sale, brak biletów, entuzjastyczne recenzje oraz zachwyt nad warstwą wizualną spektakli - to wszystko zadziałało na korzyść angielskiego muzyka.

Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką koncertmistrza Wilsona gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

Jak zabrzmią utwory z nowej płyty i jakie niespodzianki przygotował (a przygotowuje!!!) dla swoich fanów Steven Wilson? Zapraszamy w kwietniu do Krakowa i Łodzi.

7.04.2015, Kraków, ICE Congress Centre, godz. 20:00
8.04.2015, Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 20:00

Steven Wilson band:
Steven Wilson - vocal, guitar, piano, mellotron, artistic direction
Guthrie Govan - guitar
Adam Holzman - keyboards
Theo Travis - flute/sax
Nick Beggs - bass, Chapman stick
Marco Minnemann - drums and percussion

Opracowanie: Agnieszka Lenczewska

Materiały prasowe Rock Serwis.

26.01.2015

Sabaton Live - 23.01.2015

Sabaton Sabaton jest wręcz uwielbiany przez polskich fanów. Głównie za poruszanie polskich wątków historycznych w utworach "Uprising" czy "40:1". Fani z utęsknieniem czekają na te momenty śpiewając razem ze szwedzkim zespołem.

Zespół odwdzięcza się wręcz przyjazną atmosferą. Nie wiem czy w innych krajach Joakim Brodén daje publiczności wybór, w jakim języku mają zaśpiewać, po angielsku czy szwedzku, w Polsce takie rzeczy się dzieją przy ogromnej radości zebranych

Jako, że Sabaton wykonuje muzykę metalową, więc na scenie pojawiają się charakterystyczne pozy, sprinty po scenie, wyskoki, pełen wachlarz min do fotoreporterów.
Ogromne wrażenie mógła też robić imitacja czołgu za którego "sterami" siedział perkusista.
Militarny metal rządził przez całe 2 godziny. Nikt nie mógł wyjść zniesmaczony słysząc takie hity jak "Carolus Rex", "Gott Mit Uns" po szwedzku, "The Art Of War" czy "Swedish Pagans".

Dystans jaki mają do siebie muzycy Sabaton pokazuje, że powaga jest u nich rzadko spotykana.
Przynajmniej na scenie, czego przykładem był moment kiedy Joakim wziął gitarę i do tej pory śpiewający wokalista pokazał swoje umiejętności wycinania riffów Michaela Jacksona czy Metalliki.

Ale że to był koncert Sabatonu, więc po kilku minutowych przekomarzaniach się muzyków, wrócili do autorskich utworów i zabawa trwała dalej

Kto nie był na koncercie Szwedów niech przy najbliższej okazji się wybierze. Znając ich uwielbienie koncertowania po Polsce, wizyty można się spodziewać dość szybko.

Dla tych, którzy pragną sobie przypomnieć jeszcze chwile z Torwaru, Zapraszam do galerii.

 • Sabaton


  19.01.2015

  Collage - Moonshine Live - 17.01.2015

  Collage Licznie zebrana publiczność w sobotni wieczór miała przyjemność doswiadczyć Legendy. Legendy, która 2 lata temu się reaktywowała. Przyczynkiem do tego spotkania była 20 rocznica wydania jednej z najważniejszych płyt polskiego rocka progresywnego, "Moonshine".
  Chodzi oczywiście o grupę Collage. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od kilku miesięcy, wysiłek nie poszedł na marne.

  Progresja licznie wypełniła się zagorzałymi fanami, dla których świętowanie 20 rocznicy wydania płyty "Moonshine" było czymś niezwykłym.
  Cała Polska zawitała do Warszawy aby na żywo przypomnieć sobie, zaśpiewać z zespołem, przypomnieć te chwile, które towarzyszyły słuchaczom 20 lat temu.

  Kilka minut po 20 na scenę wyszedł redaktor radiowej Trójki, Piotr Stelmach, który w kilkuminutowej introdukcji, przedstawił zespół.
  Przywołał również duch tragicznie zmarłego, wielkiego fana muzyki Collage, Tomka Beksińskiego. I ten duch unosił się przez ponad 2 godziny w Klubie Progresja.
  Dodatkowym smaczkiem był fakt, iż ten występ był nagrywany z myślą o koncertowym DVD. I tak sobie myślę, że będzie to niezwykłe wydawnictwo, na które już czekają zebrani słuchacze. A Ci, którzy nie byli, zrezygnowali, niech żałują świetnego widowiska.

  Mirek Gil, Wojtek Szadkowski, Krzysztof Palczewski, Piotr Mintay Witkowski i Karol Wróblewski...
  To oni teraz tworzą Collage, znów bawią się kolażowymi dźwiękami, radują się muzyką i publiczność.
  Płyta "Moonshine" nie została odegrana tak jak na płycie, zgodnie z tracklistą ale każdy utwór wybrzmiał z głośników tego wieczora
  Karol Wróblewski wpasował się w zespół, stara się dać od siebie tyle ile daje kolażowa formuła, ale chyba oceniać będziemy wokalistę przy okazji nowego materiału, który muzycy często wypowiadają.

  Z radością wyśpiewane współnie "Heroes Cry", "Wings In The Night", "Moonshine", "Ja i ty", "Baśnie" i fenomenalne "Living In The Moonlight" i dialog z publicznością przy "War Is Over".

  Pełna fosa, szczelnie wypełniona sala, uśmiechnięci muzycy, radość publiczności, spotkania znajomych, przyjaciół i mnóstwo zdjęć. Wspaniała muzyka, która jeszcze w te kilka dni po występie gra w duszy i nie chce wyjść.
  Trochę brakowało niespodzianek, bo aż się prosiło przy takim święcie aby zaskoczyć publiczność zapraszając np. Roberta Amiriana. Ale nie mnie oceniać tego przypadku.

  Zapraszam do galerii.

 • Collage


  15.01.2015

  Genilany Midge Ure na dwóch koncertach w Polsce !

  midge

  Knock Out Productions oraz klub Progresja z dumą prezentują dwa koncerty legendarnego muzyka, Midg'a Ure.
  Artysta ten zagra 31go maja w Krakowskiej "Fabryce" oraz dzień wcześniej w Wraszawie.

  MIDGE URE (Szkocja) soft rock, synthpop, new wave:
  Kapitalnie śpiewa, gra na gitarze, komponuje, produkuje. Prywatnie doskonale gotuje. Jego głos słychać w wielkich przebojach grupy Ultravox, jak "Vienna", "Hymn", "Dancing With Tears In My Eyes", "Love's Great Adventure", której wokalistą jest do dziś (powrócił w 2008 roku do reaktywowanej formacji po ponad 20 latach!).
  Ale Midge Ure to także udana kariera solowa oraz gra w zespołach rockowych, nawet hardrockowych, jak Thin Lizzy. To również współorganizowanie niezapomnianych przedsięwzięć charytatywnych, Band Aid, Live Aid i Live 8.

  Jest Szkotem. Uważa się go za współtwórcę new romantic, podgatunku muzyki pop. Naprawdę ma na imię James, ale z uwagi na nikczemny wzrost, otrzymał dawno temu ksywkę Midge (od midget, czyli karzeł) i nią posługuje się do dziś.
  Za swoje dokonania na polu muzyki i działalności charytatywnej otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. W kolekcji ma też pięć honorowych doktoratów od uniwersytetów brytyjskich.

  Karierę solową Midge Ure zaczął w okresie, w którym grupa Ultravox święciła wielkie triumfy, czyli w połowie lat 80. Jego debiutancka płyta "The Gift" znalazła się na drugim miejscu brytyjskiej listy, a sporym przebojem została pochodząca z niej piosenka "If I Was" (numer jeden w Wielkiej Brytanii).

  Kariera Midge'a miała zakręty, choćby poważne uzależnienie artysty od alkoholu, lecz Szkot zawsze umiał zebrać się do kupy i pokonać trudności. Dziś z trunkami nie ma problemu.

  W wieku ponad 61 lat Ure jest w fantastycznej formie wokalnej i fizycznej. W 2014 roku mogli przekonać się o tym polscy fani. Wiosną 2015 nadarzy się ponowna okazja do usłyszenia wiązanki wielkich hitów Ultravox i solowych Midge'a. Okazja, którą bezwzględnie trzeba wykorzystać!

  http://www.midgeure.co.uk/
  https://www.youtube.com/watch?v=xp20I5dgrRs
  https://www.facebook.com/pages/Midge-Ure
  Zagrają:
  MIDGE URE (Szkocja) soft rock, synthpop, new wave + support

  Źródło: Knock Out Productions
  oraz: Klub Progresja

  14.01.2015

  Shoot’em All – III Warszawska Wystawa Fotografii Koncertowej

  plakat

  28.02.2015, Progresja Cafe, Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

  Zapraszamy na III Warszawską Wystawę Fotografii Koncertowej w Progresja Cafe!

  WWFK jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz warszawskich imprez – pierwsza edycja wystawy odbyła się w 2013 r., druga zaś rok później w Progresja Cafe.
  Zeszłoroczna wystawa przedstawiała starannie wyselekcjonowane prace 16 fotografów – w tym roku poszliśmy o krok dalej i zaprosiliśmy na wystawę 36 osób związanych na co dzień z tematyką fotografii koncertowej.

  Główną ideą wystawy jest - podobnie jak w zeszłym roku - promowanie dziedziny sztuki, jaką jest fotografia koncertowa. Dobre zdjęcie z koncertu wymaga czegoś więcej niż tylko niezłego sprzętu – potrzebujemy też znajomości techniki, zmysłu artystycznego, doświadczenia i wyczucia czasu.
  Proponujemy wam zatem wieczór z fotografią koncertową na najwyższym poziomie – zapraszamy 28 lutego do Progresja Cafe!

  Wystawa ma charakter otwarty i będzie dostępna dla szerokiego grona odbiorców związanych przede wszystkim z kulturą, muzyką i sztuką. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Fotografie zaprezentowane na wystawie będzie można oglądać do końca marca.

  28.02.2015, Progresja Cafe, Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

  Organizatorzy:
  Kara Rokita - Jasio Iwanow - Wojtek Dobrogojski - Radek Zawadzki

  Fotografowie:
  Kara Rokita - Jasio Iwanow - Wojtek Dobrogojski - Radek Zawadzki - Michał Najdzik - Rafał Kudyba
  - Bartek Muracki - Grzesiek Kszczotek - Dominik Malik - Darek Łasak - Robert Świderski – Artur Rawicz
  – Marcin Bąkiewicz – Adam Jędrysik – Rafał Klęk – Jolanta Rytka – Darek Kawka - Ewelina Wójcik
  – Kasia Chmielewska – Rafał Brzeziński – Anna Bursztynowicz – Rafał Nowakowski
  – Kacper Sarama – Paweł Wygoda – Ewelina Eliasz – Michał Młynarczyk – Jarosław Nogal – Michał Murawski
  – Bart Bajerski – Katarzyna Kalisz – Piotr Tarasewicz – Aleksandra Krucza – Grzegorz Szklarek
  oraz goście specjalni: Robert Grablewski – Joanna „Frota” Kurkowska – Marek Koprowski

  Wydarzenie na Facebooku

  04.01.2015

  Lynyrd Skynyrd na pierwszym koncercie w Polsce!

  lynyrd

  Agencja Koncertowa TANGERINE zaprasza na pierwszy w Polsce koncert zespołu LYNYRD SKYNYRD (gość specjalny DŻEM)

  Gdy, w nocy 20 października 1977 roku , ze szczątków rozbitego Convaira wydobywano rannych i martwych muzyków zespołu, nikt nie dawał im szans na powrót. Zginęli Dean Kilpatrick, Cassie Gaines, jej brat Steve i twórca całości, wokalista Ronnie Van Zant.

  Światowa prasa pisała jednoznacznie, że zespół przepadł w tej katastrofie bezpowrotnie. Byli i tacy, którzy twierdzili, że tego wieczora umarł również prawdziwy southern rock. Ci, którzy przeżyli, spotkali się ponownie w 1987 roku, by uczcić tragiczną rocznicę serią koncertów. Wszystkie wyprzedano na pniu. Kiedy młodszy brat zmarłego wokalisty, Johnny Van Zant , jechał na spotkanie z pozostałymi, doskonale wiedział o co go poproszą. Rzucił w kąt podpisany właśnie kontrakt z firma Atlantic i dołączył do wpatrzonych w niego przyjaciół starszego brata. „Idź bracie, idź, nie bój się; wesprzyj ich w tym co chcą zrobić. Spowoduj aby to wróciło żywe. Będę przy tobie.” – zdawał się szeptać mu do ucha Ronnie.

  Po triumfalnej trasie Tribute To Lynyrd Skynyrd doszli do wniosku, że nie mają prawa zaniechać czegoś, co tak mozolnie z pozostałymi muzykami budował Ronnie .
  Billy Powell wspominał „nie zdawaliśmy sobie sprawy z rozmiaru sukcesu, dopóki ten nam się nie ziścił.” Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych zapytano ówczesnego basistę Allman Brothers Band, co to jest southern rock, ten odpalił dziennikarzowi „człowieku southern rock to Lynyrd Skynyrd i tylko oni są w stanie przywołać go ponownie.”
  Nowe studyjne albumy, Lynyrd Skynyrd 1991 i The Last Rebel w stu procentach potwierdziły słowa Allena Woodego. Właśnie dzięki nim, to dość prowincjonalne określenie, uznał cały świat. Muzyka amerykańskiego Południa dotarła wszędzie. Legenda powróciła żywa w wielkim stylu. Przesłanie Ronniego, młodszy brat dumnie poniósł dalej. Lynyrd Skynyrd to nie tylko muzyka. To postawa, to braterstwo i niestety to również historie znaczone śmiercią.

  Od 1990 roku odeszli kolejni muzycy: Allen Collins, Leon Wilkeson, Hughie Thomasson, Billy Powell i Ean Evans. Wielokrotnie zastanawiano się kiedy nastąpi nieuchronny koniec. Niełatwo jest jednak złamać prawdziwego rebelianta. Jak wojownik , zawsze wstawali z kolan i nagrywali kolejne znakomite albumy: Twenty, Edge Of Forever czy Vicious Cycle. Bardziej popularni nie byli nigdy prędzej. Okrutny los ponownie upomniał się o swoje w 2009 roku, a oni , jakby na przekór losowi , nagrywają jeden z najlepszych swych albumów God and Guns.
  Płytę otwiera autobiograficzny, fenomenalny Still Unbroken. To muzyka z wysoko uniesioną pięścią; patrzcie ,ciągle żyjemy, nic nie jest w stanie nas złamać. Ich ostatnia płyta Last Of a Dyin’ Breed to nawiązanie do historii sprzed lat, do The Last Rebel.

  Opowieść z którą ruszyli w trasę po debiucie w 1973 roku ciągle trwa i ciągle jest aktualna. Mimo ogromu cierpień, pożegnań i wszechobecnej śmierci, ciągle wychodzą na scenę wyprostowani, z dumnie uniesionymi głowami. „…Nie poddam się dopóki będę oddychał Nie jestem martwy, przynajmniej jeszcze nie teraz Wciąż sam, wciąż żywy, wciąż niezłamany Nigdy nie schwytany i nigdy nie oswojony…” – Still Unbroken
  Są jedną z największych legend rockowego świata.

  LYNYRD SKYNYRD:
  Gary Rossington – gitara
  Rickey Medlocke – gitara i śpiew
  Mark Matejka – gitara i śpiew
  Johnny Van Zant – śpiew
  Peter Keys – inst.. klawiszowe
  Johnny Colt – bass
  Michael Cartellone – perkusja
  Dale Krantz-Rossington – śpiew towarzyszący
  Carol Chase – śpiew towarzyszący

  Legendarni amerykanie zaprosili na swój polski show Gościa specjalnego, inną wielką legendę. Polską legendę, również naznaczoną tragediami. I oni stracili swoich braci muzyków.
  A przecież ciągle grają i ciągle zachwycają. Są nieco młodsi od swych amerykańskich kolegów ale od końca lat siedemdziesiątych obecni w polskiej muzyce zawsze. Dwukrotnie okrutny los próbował odebrać im wiarę w to co robią. Niezłamani, niezniszczalni jak Lynyrd Skynyrd wciąż mają wiele do powiedzenia na polskiej scenie. Przed występem Lynyrd Skynyrd w warszawskim Torwarze zagra dla Was , nasz niepowtarzalny DŻEM.

  dla Agencji Koncertowej TANGERINE Paweł Freebird Michaliszyn

  Źródło Tangerine Music


  04.01.2015

  Roxette ponownie zawita do Polski

  roxette

  Live Nation prezentuje ROXETTE - EUROPEJSKA TRASA KONCERTOWA 2015

  W zeszłym roku Roxette koncertował w Rosji i krajach nadbałtyckich. W lutym 2015 zespół wyruszy ponownie w trasę po Australii i Nowej Zelandii.
  Możemy potwierdzić, że Roxette także rozpocznie trasę po Europie, z premierowym koncertem w Mediolanie 10 maja 2015. Roxette odwiedzi także Polskę z koncertem w Warszawie na Torwarze. Bilety w sprzedaży od 12 Listopada na www.Livenation.pl

  - To wspaniałe, że możemy powrócić na europejskie sceny. Odzew jaki otrzymujemy od naszej publiczności przez te wszystkie lata jest niesamowity i nie możemy się doczekać, aby ponownie spotkać się z fanami. Czekamy na Was w Europie! - Roxette

  Minęło 25 lat od przełomowego singla Roxette "TheLook" który zdobył pozycję # 1 na Billboard Singles Chart (marzec 1989). "Listen To Your Heart", "It Must Have Been Love" i "Joyride" również zdobyły pozycje # 1 w USA, dzięki czemu Roxette stało się jednym z największych zespołów popowych naszych czasów.
  Roxette sprzedał ponad 75 milionów albumów – a ta liczba zwiększa się codziennie. Z ich imponującą kolekcją przebojów duet rządził na listach przebojów przez całe lata 90-te.
  Po długiej przerwie, w trakcie której Marie Fredriksson wracała do zdrowia po walce z nowotworem, razem z Per Gessle powrócili na scenę w roku 2011. Wraz z nowym albumem "Charm School" i singlem “She’s Got Nothing On (But The Radio)” Roxette ponownie zajęło wysokie pozycje na lista przebojów. Zagrali 153 koncerty dla 1,5 miliona fanów na całym świecie podczas trasy koncertowej promującej.

  W październiku 2014 Roxette wyryszył w zupełnie nową trasę po Rosji, krajów bałtyckich i Finlandii, a w lutym zagrają jeszcze 7 koncertów w Australii i Nowej Zelandii.

  Dziś z dumą informujemy, że Roxette zagra także w Europie a trasę otworzy koncert w Mediolanie. Następnie zespół zagra 29 koncertów w 18 różnych krajach. Trasa ta będzie podsumowaniem 30-letniej kariery Roxette jako, że w 2016 roku przypada 30 rocznica ich istnienia. Dlatego właśnie trasa została nazwana "XXX - The 30th Anniversary Tour".

  Bilety w sprzedaży od 12 Listopada na www.Livenation.pl

  Źródło Live Nation


  03.01.2015

  Def Leppard na koncercie w Polsce

  defleppard

  Live Nation prezentuje Def Leppard na koncercie w Polsce 19 maja 2015 Torwar, Warszawa Bilety w sprzedaży na www.livenation.pl od 25 listopada od 10:00. Bilety w ogólnej sprzedaży dostępne będą od 27 listopada od 10:00.

  Na swoim koncie mają 100 milionów sprzedanych płyt na całym świecie i dwie prestiżowe nagrody Diamond Awards, Def Leppard - Joe Elliott (wokal), Vivian Campbell (gitara), Phil Collen (gitara), Rick "Sav" Savage (gitara basowa) i Rick Allen (perkusja ) – bezapelacyjnie są jednymi z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów muzyki rockowej.
  W ciągu swojej kariery, zespół wyprodukował serię klasycznych przełomowych albumów, których dźwięki przewijają się przez wszystkie pokolenia fanów muzyki i artystów.
  Spektakularne koncerty grupy, wypełnione potężną rockową muzyką , stały się synonimem nazwy grupy. Na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat koncerty kapeli stały się wydarzeniami których wprost nie można przegapić a sam zespół słynie z wciąż wyprzedanych koncertów na całym świecie.

  W maju 2015 Def Leppard odwiedzi Polskę z spektakularny koncertem w jednej z najlepszych Aren w Warszawie, którą jest Torwar. Torwar jest doskonale znany z wielkich koncertów i innych wydarzeń kulturalnych, zlokalizowany w sercu Warszawy przyciąga tłumy.

  Ceny Biletów:
  Trybuny 199 pln – 149 pln
  Golden Circle Early Entrance* 249 pln
  Golden Circle 199 pln
  Płyta 149 pln
  Niepełnosprawni 149 pln

  *golden circle early entrance:
  To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej.
  Do posiadaczy biletów EE, szczegóły wyślemy mailem.

  Źródło Live Nation


  03.01.2015

  AXXIS I TRI STATE CORNER NA TRZECH KONCERTACH W POLSCE!

  axxis

  Jeden z najbardziej cenionych i najstarszych powermetalowych zespołów niemieckich przyjedzie po raz pierwszy do Polski.

  AXXIS, KTÓRY W TYM ROKU OBCHODZI XXV-LECIE, zadebiutował w 1989 roku płytą “KINGDOM OF THE NIGHT” uznawaną do dziś u naszych zachodnich sąsiadów za jeden z najważniejszych albumów rockowych (był też najlepiej sprzedającym się debiutem w Niemczech w tamtym roku.
  AXXIS w związku z tą rocznicą wydał w lutym 2014 – dokładnie 25 lat później – drugą część zatytułowaną “Kingdom Of The Night II”. Muzycy wystąpią w marcu po raz pierwszy w Polsce – od razu na trzech koncertach – 12 MARCA 2015 W GDAŃSKU, DZIEŃ PÓŹNIEJ W WARSZAWIE, A 14 MARCA WE WROCŁAWIU.

  Przed nimi na scenie pojawi się znany już doskonale polskiej publiczności w związku z koncertami u boku Nazareth i Lordi – zespół TRI STATE CORNER grający ognistego hard rocka z elementami m.in. bluesa. Rolę krajowego supportu na wszystkich koncertach pełni pochodzący z Trójmiasta ACCESS DENIED

  SZCZEGÓŁY KONCERTÓW: AXXIS + TRI STATE CORNER + ACCESS DENIED

  12 MARCA 2015 GDAŃSK
  Wydział Remontowy
  start 19:00
  bilety 45 zł przedsprzedaż, 55 zł w dniu koncertu
  https://www.facebook.com/events/1494913137441992

  13 MARCA 2015 WARSZAWA
  Progresja Music Zone
  start 19:00
  bilety 60 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu
  https://www.facebook.com/events/805665576146982

  14 MARCA 2015 WROCŁAW
  Klub Liverpool
  start 19:00
  bilety 45 zł przedsprzedaż, 55 zł w dniu koncertu
  https://www.facebook.com/events/408013719347023

  Bilety na wszystkie koncerty dostępne w sieciach Ticketpro, Eventim, Ebilet oraz w klubach

  Źródło Piosenka Plus


  03.01.2015

  Anastacia po raz pierwszy w Polsce

  anastacia

  Amerykańska wokalistka Anastacia po raz pierwszy zaśpiewa w Polsce! Koncert odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku w warszawskiej Stodole. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

  Anastacia urodziła się w 1968 roku w Chicago. Początkowo realizowała się jako tancerka. Talent do śpiewu odkryła nieco później i jak się okazało był to „strzał w dziesiątkę“.
  - Ona ma jeden naprawdę wielki plus. Dysponuje znakomitym głosem i jej fani doskonale o tym wiedzą – mówi znany dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.
  - To niezwykła artystka o cudownej charyźmie i pięknym, ciemnym wokalu – dodaje z kolei Nina Cieślińska z telewizji 4Fun.tv.

  Piosenkarka szybko odniosła wielki sukces na światowej scenie muzycznej. Szczyt jej popularności przypada na pierwsze lata obecnego stulecia. Wystarczy przypomnieć, że już w 2005 roku miała na swoim koncie 20 milionów sprzedanych płyt. Do tej pory wydała łącznie siedem albumów. Niektórzy twierdzą, że mogła osiągnąć jeszcze więcej, ale jej wspaniałą karierę zahamowała choroba.

  Od 13. roku życia Anastacia choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. 11 lat temu wykryto u niej z kolei raka piersi. Choroba została wyleczona, ale 27 lutego 2013 roku piosenkarka poinformowała o nawrocie i musiała nawet odwołać trasę koncertową.
  - Było o niej może ostatnio mniej słychać, ale należy pamiętać o jej problemach zdrowotnych, które trochę wyeliminowały ją z walki o dobrą pozycję wśród światowych wokalistek – zauważa Roman Rogowiecki.
  - Najważniejsze jednak, że cały czas walczy i wraca do tego, co kocha. W Polsce wiele osób czeka na jej koncert. Tym bardziej, że nigdy dotychczas Anastacia nie miała okazji występować w naszym kraju – dodaje z kolei Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która będzie organizatorem koncertu w warszawskiej Stodole.
  Warto zauważyć, że to już dziewiąty światowej klasy wykonawca, który do przyjeżdża po raz pierwszy do Polski dzięki agencji Prestige MJM.

  Do Warszawy Anastacia przyjedzie promować najnowszą płytę "Resurrection", która trafiła do sklepów w tym roku. Jednak z całą pewnością w Polsce Anastacia zaprezentuje swoim fanom także największe hity, których nie brakuje w jej bogatym dorobku artystycznym.
  - Jej starszych utworów słucha się z wielką przyjemnością i mam nadzieję, że w Polsce postawi na dobry mix. Anastacia na pewno doskonale wie, na co czekają jej fani. Z jednej strony będzie więc chciała pokazać, że nie stoi w miejscu i nagrywa nowe rzeczy. Z drugiej, bez wątpienia, podczas koncertu wykona też liczne, stare przeboje – wyjaśnia Roman Rogowiecki.

  Anastacia pojawi się w Polsce 18 kwietnia 2015 roku. Sprzedaż biletów na koncert w warszawskiej Stodole rozpocznie się we wtorek, 23 grudnia, o godzinie 10:00. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Sprzedaż będzie również prowadzona porzez stronę www.stodola.pl oraz w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10).

  Źródło Prestige MJM


  03.01.2015

  Scorpions na jedynym koncercie w Polsce

  scorpions

  Scorpions wracają do Polski! Zagrają wyjątkowy koncert z okazji 50-lecia!

  Grupa Scorpions wystąpi w przyszłym roku w Polsce! Okazja będzie szczególna, bo zespół wyrusza w trasę koncertową z okazji 50-lecia swojego istnienia. Koncert odbędzie się 9 maja 2015 roku w hali Atlas Arena w Łodzi.

  Scorpions to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej. Jego początki siegają 1965 roku. Od tego czasu grupa nagrała 19 albumów studyjnych i 5 koncertowych. Na szczyt branży muzycznej wdarła się w 1990 roku po wydaniu swojej najsłynniejszej ballady "Wind of Change". Później cały czas utrzymywała bardzo wysoki poziom i nie ustępowała miejsca młodszym wykonawcom.

  - Zespół Scorpions funkcjonuje na scenie już od pięciu dekad. To imponujące! Co cieszy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom rockmani nie wybierają się na muzyczną emeryturę i nadal dają niezapomniane koncerty – mówi Michał Jeziorski, dziennikarz muzyczny Wirtualnej Polski. - Im wspólne granie sprawia wielką przyjemność. Wielką sztuką jest już samo wytrzymywanie ze sobą przez tyle lat. Oni jednak cały czas mówią o swojej muzyce z wielkim entuzjazmem. Dla mojego pokolenia to grupa wspomnieniowa. Bardzo mocno kojarzą się nam z latami 80. i wielkimi przebojami, które gościły na ówczesnych listach przebojów - dodaje znany dziennikarz muzyczny i prezenter Piotr Baron.

  Scorpions wiernych fanów mają na całym świecie, ale w Polsce cieszą się szczególną popularnością. Warto przypomnieć, że to do niemieckiego zespołu należy oficjalny rekord, jeśli chodzi o liczbę widzów na koncercie, który kiedykolwiek odbył się w naszym kraju.
  - W czasie Inwazji Mocy RMF FM w 2000 roku na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim tę grupę, według różnych szacunków, obserwowało i słuchało od 600 do 800 tysięcy osób! – przypomnia Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która będzie organizatorem koncertu w Łodzi.
  Od tego czasu minęło piętnaście lat, a nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do osiągnięcia Klausa Meine i jego kolegów.
  - Grają świetnie, na żywo brzmią niesamowicie. Fani z pewnością nie będą mieli najmniejszych wątpliwości, że 9 maja należy pojawić się w Łodzi – dodaje Michał Jeziorski z Wirtualnej Polski.

  Koncerty Scorpions to za każdym razem sentymentalna podróż. Niemiecki zespół jak nikt inny za pomocą swojej twórczości potrafi oddać emocje towarzyszące n ajważniejszym historycznym wydarzeniom. Na ich oczach pisała się historia, a oni potrafili ubrać ją w piękne nuty.
  Warto przypomnieć, że w lipcu 1990 roku grupa brała udział w koncercie "The Wall Live in Berlin", który był organizowany z okazji upadku muru berlińskiego. Zasłynęli wtedy ze swojego hitu "Wind of Change", ale kultowych utworów mają znacznie więcej. Takie piosenki jak "Still Loving You" "Send Me An Angel" czy "Rock You Like A Hurricane" to pozycja obowiązkowa dla każdego fana muzyki rockowej.

  Koncert Scorpions odbędzie się 9 maja 2015 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. Sprzedaż wejściówek ruszy w najbliższy wtorek, 16 grudnia, o godzinie 10:00. Bilety będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
  Na stronie www.prestigemjm.com dostępne będą również bilety typu Fan Ticket – specjalnie przygotowane pod względem graficznym wejściówki, które będą stanowić nie lada pamiątkę dla fanów zespołu.

  Źródło Prestige MJM


  02.01.2015

  Arena na trzech koncertach w Polsce

  arena

  Arena powraca do Polski z koncertami i nową płytą!! Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, powróci wiosną przyszłego roku z nowym albumem zatytułowanym „The Unquiet Sky”. Będzie to ósme studyjne wydawnictwo w ich karierze i jak zdradza Clive Nolan, możemy spodziewać się Areny w jej najbardziej klasycznym wydaniu.

  „Materiał na album piszemy już od kilku miesięcy, a nagramy go z końcem roku. Będzie to koncept-album oparty luźno na horrorze M. R. Jamesa. Nie zabraknie tu mocnych i mrocznych tematów …” – zapowiada muzyk. Premiera nowej płyty zbiegnie się z 20. rocznicą wydania ich debiutanckiego krążka - „Songs From The Lions Cage”. W związku z tym zespół wyruszy na europejską trasę koncertową, która obejmie również Polskę. Zaplanowane koncerty odbędą się w następujących miastach:
  09.04.15 Katowice – Rialto, 10.04.15 Warszawa – Proxima, 11.04.15 Poznań - Blue Note.

  Występ w Katowicach będzie szczególnym wydarzeniem, ponieważ właśnie tu zespół zarejestruje swoje rocznicowe wydawnictwo DVD! Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Podczas koncertów w Katowicach i Warszawie, Arenie towarzyszyć będzie holenderski zespół Knight Area. I podobnie jak w przypadku Areny, podczas katowickiego koncertu zarejestrowane będzie ich nowe wydawnictwo DVD! Knight Area prezentuje nowocześnie brzmiący, pełen przestrzeni i ciekawych melodii rock symfoniczny.
  Mistrzowskie wykonanie, idealnie skomponowane utwory, pełne zwrotów tempo – wszystko to sprawia, że płyt Holendrów słucha się z wielką przyjemnością. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce i z pewnością ucieszy rzeszę fanów jakich mają nad Wisłą.

  Metal Mind Productions zaprasza na rocznicową trasę zespołu ARENA

  20th Anniversary Tour - The Unquiet Sky
  09.04.15 Katowice – Rialto + Knight Area

  10.04.15 Warszawa – Proxima
  + Knight Area

  11.04.15 Poznań - Blue Note (organizacja: Agencja Ranus)
  Otwarcie bram: 19.00 Początek koncertu: 20.00

  Ceny biletów (przedsprzedaż/w dniu koncertu):
  Katowice – stojące: 90 zł/110 zł, siedzące: 110 zł/130 zł
  Warszawa - 70 zł/90 zł
  Poznań - informacje o biletach: www.ranus.pl/

  Miejsca sprzedaży biletów: shop.metalmind.com.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl, kasy kinoteatru Rialto

  Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:
  Tel. 32 205 25 00 (wew. 126), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl,www.metalmind.com.pl
  Sprzedaż wysyłkowa: shop.metalmind.com.pl, tel. 32 253 71 82, email: zamowienia@metalmind.com.pl

  Źródło Metal Mind Productions  02.01.2015

  Queen + Adam Lambert na jedynym koncercie w Polsce

  queen

  Już po Nowym Roku Queen z Adamem Lambertem wystąpi na 26 koncertach w Europie! W samej tylko Wielkiej Brytanii zagrają aż 11 razy. Najnowsza trasa rozpocznie się 13 stycznia w Newscastle, a po brytyjskiej części tournee zespół przeniesie się do Francji, Niemiec, Holandii, Austrii, Belgii, Włoch, Danii, Szwajcarii, Czech oraz Polski.

  W zeszłym roku formacja zagrała wyprzedaną światową trasę, która wiodła przez Amerykę Północną, Australię, Nową Zelandię oraz objęła festiwale w takich państwach jak Korea i Japonia. Media i fani prześcigali się w zachwytach: „Queen i Adam Lambert zapewnili nam ponad dwugodzinny sensacyjny występ, który przeniknął do kości wszystkich tych szczęśliwców, którzy mogli tego doświadczyć na własnej skórze. Freddie’go już z nami nie ma, ale na pewno zatwierdziłby ten występ”, (Brisbane Times), a Entertainment Weekly pisał “Rzeczywiście, mocne wrażenia gwarantowane”, natomiast New York Daily News podsumował: “Did they rock us? Oh YES!”

  Queen po raz pierwszy wystąpił z Lambertem w 2009 roku, podczas 8 finału amerykańskiego Idola, artyści wykonali wtedy razem utwór "We Are The Champions". Do ponownego spotkania doszło w 2011 roku podczas gali MTV European Music Awards w Belfaście, natomiast w trasę po raz pierwszy wspólnie wyruszyli w 2012 roku, grając wyprzedane koncerty w Anglii, a także w Rosji, na Ukrainie oraz w Polsce. Grupa dała także niezapomniane show podczas festiwalu i HeartRadio Music Festival w Las Vegas, a recenzenci zgodnie podkreślali świetną formę Adama Lamberta, dzięki któremu występ Queen osiągnął wyżyny.

  Queen to formacja, która nie ma sobie równych jeśli chodzi o sprzedaż płyt i nagrody. Grupa nagrała 15 albumów studyjnych i 5 koncertowych, oraz wiele kompilacji, a sprzedaż płyt Queen szacuje się na ok. 300 milionów egzemplarzy. 18 krążków zespołu znalazło się na szczycie światowych bestsellerów, 18 singli święciło triumfy na listach przebojów. Queen został pierwszą grupą w Wielkiej Brytanii, która sprzedała ponad 6 mln płyty z największymi hitami, bijąc m.in. "Sgt. Pepper’s (…)" The Beatles, co w praktyce sprowadza się do tego, że w co trzecim gospodarstwie domowym w Anglii znajduje się egzemplarz tej płyty. Zespół do życia powołany został przez czwórkę indywidualistów: Briana Maya, doktora astrofizyki, Rogera Taylora jednego z najbardziej wpływowych perkusistów wszech czasów, basistę Johna Deacona i Freddie’go Mercury’ego - jednego z najbardziej charyzmatycznych frontmanów, jaki kiedykolwiek pojawił się na scenie.

  Na amerykańskich listach przebojów Queen pojawił się przy okazji swojej trzeciej płyty, „Sheer Heart Attack”i singla "Killer Queen". A już kolejna płyta, "A Night At The Opera" umieściła zespół w stratosferze za sprawą "Bohemian Rhapsody", ponad pięciominutowej rock opery, która zawierała 180 nakładek wokalnych oraz mnóstwo "Galileo". Jest to jedyny singiel, który w wykonaniu tego samego artysty dwukrotnie znalazł się na szczycie list przebojów. W samej Wielkiej Brytanii, utwór znajduje się w trójce najlepiej sprzedających się singli, tuż za "Candle In The Wind" Eltona Johna i “Do They Know It Is Christmas” Band Aid.
  Dwa utwory z dyskografii Queen, "We Will Rock You" i "We Are The Champions" zostały stadionowymi hymnami i znajdują się w repertuarze milionów fanów sportu na całym świecie. Podczas samych tylko Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku utwory te były grane więcej niż 500 000 razy. Queen zagrał też ponad 700 koncertów na całym świecie, a ich występ podczas Live Aid Benefit z 1985 roku został uznany za najlepszy rockowy koncert wszech czasów.

  METAL MIND PRODUCTIONS i Phil McIntyre Entertainments zapraszają

  Na jedynym koncercie w Polsce!
  QUEEN+ ADAM LAMBERT
  Otwarcie bram: godz. 18.30

  Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

  I kat.: 295/ 315 zł
  II kat.: 210/ 230 zł
  GOLDEN CIRCLE EARLY ENTRANCE: 495/ 515 zł
  GOLDEN CIRCLE: 385/ 405 zł
  PŁYTA: 280/ 300 zł

  OFERTA VIP - pakiet VIP w cenie 1200 zł obejmuje:

  – bilet VIP wraz z miejscem siedzącym w loży
  – bar serwujący wino, piwo, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawę i herbatę
  – bufet stojący z daniami typu finger food oraz danie na ciepło
  – miejsce parkingowe VIP (1 miejsce parkingowe na każde 2 bilety VIP)
  – pamiątkowy upominek koncertowy
  – opieka organizatora strefy VIP
  – Pakiet VIP NIE ZAWIERA opcji meet&greet z artystą/zespołem.
  Bilety VIP wysyłamy do klientów na 1 miesiąc przed imprezą. Wjazd na parking tylko za okazaniem przepustki, która będzie dostarczona wraz z biletami.

  PAKIET PREMIUM - pakiet Premium w cenie 770 zł obejmuje:

  – bilet na miejsce siedzące w sektorze B
  – miejsce parkingowe (1 miejsce parkingowe na każde 2 bilety)
  – pamiątkowy upominek koncertowy
  Bilety Premium wysyłamy do klientów na 1 miesiąc przed imprezą. Wjazd na parking tylko za okazaniem przepustki, która będzie dostarczona wraz z biletami.

  Bilety VIP i PREMIUM do nabycia WYŁĄCZNIE na stronach:
  www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

  Bilety na pozostałe kategorie do nabycia na stronach:
  www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl

  Każdy z tych sklepów posiada w sprzedaży pulę biletów na określone kategorie/ sektory.
  Wszyscy zainteresowani kupnem biletów w konkretnym sektorze/ miejscu, mogą to zrobić na dwa sposoby:
  - poprzez sprawdzenie dostępności biletów na stronach poszczególnych portali sprzedażowych,
  - lub poprzez bezpośredni kontakt z Organizatorem: telefonicznie - pod nr 32 253 71 82,
  bądź droga mailową - zamówienia@metalmind.com.pl, gdzie można uzyskać informacje na temat sklepu, w którym można zakupić bilety na konkretne miejsca.

  Więcej Metal Mind Productions


  >>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<

  Archiwum:

  >>Rok 2017<<
  >>Rok 2016<<
  >>Rok 2014<<
  >>Rok 2013<<
  >>Rok 2012<<
  >>Rok 2011<<

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie zdjęcia autorstwa Roberta Świderskiego. Proszę o nie rozpowszechnianie, przywłaszczanie oraz nie wykorzystywanie zdjęć dla własnych korzyści. Strona wykonana przez Milenę Liżewską

 • tekst alternatywny

  tekst alternatywny

  tekst alternatywny tekst alternatywny
  tekst alternatywny
  tekst alternatywny
  tekst alternatywny
  tekst alternatywny


  tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
  .