Władysław Komendarek

Toruń: Fosa Zamkowa 02.07.2016.

Po wspaniałym występie Karnataki, wszyscy już czekali tylko na finał. Zupełnie odmienna stylistyka ale wciąż w ramach rocka progresywnego. Z ziemi wyruszyliśmy w kosmos bo na scenie pojawił się człowiek - legenda, mistrz polskiej muzyki elektronicznej, członek zespołu Exodus, Władysław Komendarek.

Wieczorna aura, lekki chłód spotęgowało radość chłonięcia muzyki jaka zaczęła się wydobywać z głośników.
Tego godzinnego odlotu i lotu w kosmicznych dźwiękach Komendarka nie da się porównać z niczym innym. Pan Władysław zagrał kilka utworów z solowych płyt ale też sięgnął po exodusową klasykę w ramach 40-lecia powstania zespołu. Zebrani w toruńskiej zamkowej fosie byli zachwyceni.

Wszyscy mają jednak nadzieję, że Władysław Komendarek zagra jeden taki koncert, gdzie na scenie będzie cały skład Exodus, który zaprezentuje największe momenty swojej twórczości.

W Toruniu zobaczyliśmy spektakl z cyklu One Man Show i tylko żal, że pogoda spowodowała iż występ nie pozwolił na pokazanie w pełnej krasie wizualizacji jakie Władysław Komendarek przygotował na ten występ.

Panie Władysławie, dziękuję.

I to koniec mojej przygody z dziesiątym, jubileuszowym Festiwalem Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu. Dane mi było być tylko w jednym dniu tego trzydniowego festiwalu. Serdeczne podziękowania dla organizatorów za to, że mogłem się pojawić w tym szczególnym dniu oraz podziękowania dla wszystkich zespołów, które zaprezentowały się w sobotnie popołudnie i wieczór, za mnóstwo emocji i wrażeń i fantastycznych muzycznych doznań.
Mam głęboką nadzieję, że za rok również dane będzie mi uczestniczyć w tym festiwalu.

Zapraszam do galerii.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie zdjęcia autorstwa Roberta Świderskiego. Proszę o nie rozpowszechnianie, przywłaszczanie oraz nie wykorzystywanie zdjęć dla własnych korzyści. Strona wykonana przez Milenę Liżewską

tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.