lom

„Hi-fi – superstar”, „Nie będę Julią”, „Słodkiego, miłego życia”, „Kochać Cię za późno”, „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda” to te, które na pewno zaśpiewacie razem z nimi. Nie zabraknie tych dawno niesłyszanych przebojów na koncertach, ale i muzycznych premier.
Wspólny koncert tych trzech legendarnych zespołów, to nie lada gratka dla fanów polskiej muzyki lat ‘80.

Muzyka to jeden z najpiękniejszych wehikułów czasu! Zapuśćcie wąsy!
Załóżcie przeciwsłoneczne okulary!
Wyjmijcie starą ramoneskę z szafy!
Weźcie żonę, męża, dziewczynę, chłopaka, przyjaciół, młodszych i starszych i wyruszcie z nami w tę niezwykłą, muzyczną podróż. Gwiazdy rock’n’rolla zaczarują scenę Progresji już 24 marca 2023 roku.

Muzyka to wspomnienia!
Muzyka łączy pokolenia!
Muzyka to energia!
Muzyka to zabawa!
Gorąco zapraszamy!

40 lat zespołu Wanda i Banda
Wanda i Banda (dawniej Banda i Wanda) to polski zespół rockowy założony w 1982 roku, który zadebiutował na przełomie 1982 i 1983 w sylwestrowej audycji Programu III Polskiego Radia.
Napisał piosenkę do polskiego serialu telewizyjnego „Siedem Życzeń” o nazwie „Siedem Życzeń” i wypromował kilkanaście ogólnopolskich hitów.
We wrześniu 1982 grupę Lombard opuściła jedna z dwóch wokalistek – Wanda Kwietniewska i w listopadzie założyła własny zespół, w skład którego weszli doświadczeni muzycy:
Marek Raduli (gitara), Jacek Krzaklewski (gitara), Andrzej Tylec (perkusja) i Henryk Baran (gitara basowa).
Piosenka „Ulica Tetmajera” z tekstem Jacka Cygana została nagrana z myślą o filmie biograficznym Przeznaczenie (1983) w reżyserii Jacka Koprowicza, poświęconym Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi.
Pod koniec 1983 roku, po odejściu z TSA, perkusistą zespołu został Marek Kapłon. Zespół koncertował zarówno w kraju, m.in. na Rock Arenie w Poznaniu, Rockowisku w Łodzi i Kart Rocku w Jeleniej Górze, jak i za granicą (w NRD i Czechosłowacji).
Debiutancki album z kompozycjami Wandy Kwietniewskiej, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak „Nie będę Julią”, „Hi-Fi” czy „Chcę zapomnieć” i uzyskał on status złotej płyty.
Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom „Kochaj mnie miły”, „Mamy czas” i „Para goni parę”.
W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się przebojem.
Grupa rozwiązała się w 1986 roku. W 1990 i 1993 Wanda Kwietniewska wydała swoje solowe albumy. W 1993 roku grupa reaktywowała się i w roku 2000 zespół reaktywował się kolejny raz, już pod nową nazwą Wanda i Banda.
Rok później grupa wygrała plebiscyt na przebój Lata z Radiem 2001 premierową piosenką „Te noce są gorące”. Pod koniec 2001 roku zespół wydał nowy utwór „Kanonady, galopady”. Następnie ukazały się dwie kompilacje z największymi przebojami: w 2003 Platynowa płyta (z premierowym singlem „Kaktus”)
i w 2005 Złota kolekcja: Hi-Fi (zawierająca nową piosenkę pt. „Fajny numer”). W 2005 roku zespół wydał również singel „Wiruje świat”.
Zespół aktywnie tworzy i koncertuje do dziś ciesząc tłumy fanów. Dzięki remiksowi HIFI wykonanemu przez rapera PROBL3M Wanda i Banda dali się poznać również młodszej publice i do dziś koncertują po całej Polsce, nie tylko na koncertach solowych, ale na scenach największych festiwali takich jak Męskie Granie czy Sun Festival!
Zespół charakteryzuje niesamowita charyzma i energia sceniczna, swoimi wykonaniami na żywo porywają tłumy – tych starszych i tych młodszych!Po obfitym sezonie w 2022 roku Wanda i Banda nie spuszczają z tonu.
Jubileusz 40-lecia działalności scenicznej to nie przelewki! Zespół planuje wydanie podsumowującej karierę płyty, z nowym, niewydanym dotychczas utworem. Wyjątkowość sztuk podkreślą największe hity w świeżych aranżacjach, goście specjalni oraz wiele innych niespodzianek.
Obecny skład zespołu to: Wanda Kwietniewska – wokal, Waldemar Szoff – gitara, Marek Tymkoff – gitara, chórki, Dominik Samborski – gitara basowa, Damian Grodziński – perkusja Wanda Kwietniewska to nie tylko wokalistka i liderka zespołu. Od lat wspiera członków branży muzycznej dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem zasiadając w Zarządach i będąc członkiem ZAiKS, SAWP oraz ZZ Muzyków RP. Wanda Kwietniewska w nadchodzącym roku obchodzić będzie jubileusz 40-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji już dziś zapowiedzieć możemy jubileuszowe wydawnictwo oraz wyjątkowe koncerty z zaproszonymi gośćmi.

45 lat zespołu KOMBI Łosowski
KOMBI to zespół wielkich przebojów o ponad 45-letniej historii, niezmiennie prowadzony przez Sławomira Łosowskiego, założyciela, lidera i twórcę „Słodkiego miłego z˙ycia” oraz innych hitów. Na koncertach zespół wykonuje swoje znane przeboje, w rytm kto´rych bawi się? już kilka pokoleń´.
Oryginalne brzmienie kultowych syntezatorów Sławomira Łosowskiego fascynuje kolejne pokolenia i jest znakiem rozpoznawczym zespołu.
KOMBI ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są? nierozerwalnie związane z jego osoba? i charakterystyczna? gra? na instrumentach klawiszowych. Ze słynnymi syntezatorami przez niego modyfikowanymi (stąd oryginalne i niepowtarzalne jak odciski palców barwy muzyczne) i aranżacjami utworów. A charakterystyczna sylwetka Łysego w okularach przy klawiszach jest powszechnie znanym elementem wizerunku KOMBI. Z okazji 45-lecia ukazała się? nowa płyta KOMBI „Minerał z˙ycia” a zespół wydał 5 teledysków z piosenkami z tej płyty. Piosenka „Jeszcze wszystko przed nami” maja? już ponad milion odtworzen´ i ponad 1000 komentarzy a najnowszy teledysk do piosenki „Mam cię? w snach” z pewnością? przebije poprzednia? piosenkę.
W 2022 roku zespół wystąpił na 58 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie „Od Opola do Opola”. Wziął także udział w „Wakacyjnej Trasie Dwójki”, na zakończenie której, zagrał w Operze Leśnej w Sopocie, a publiczność odśpiewała urodzinowe 100 lat dla Sławomira Łosowskiego.
Istotna? cześć muzyki KOMBI stanowią? utwory instrumentalne, z kto´rych wiele stało się? przebojami (Wspomnienia z pleneru, Taniec w słońcu, Bez ograniczeń energii – 5-10-15, Casablanca, itd.…, są? wykonywane na koncertach „Zaczarowane miasto” w pięknej oprawie laserowej.

40 lat zespołu Lombard
Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu.
LIDEREM ZESPOŁU LOMBARD JEST GRZEGORZ STRÓŻNIAK – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od 40 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki.
Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard MARTA CUGIER stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od 25 lat realizując w Lombardzie swoje muzyczne projekty.
Skład uzupełniają niezwykli instrumentaliści:
Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja.
Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to:
DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI – Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2011) i „Swing” (2016) stanowiąc muzyczny swingowo – jazzowy eksperyment.
Zespół wylansował wiele przebojów. Legendarne „Przeżyj to sam” śpiewają kolejne pokolenia. Jest i „Szklana pogoda”, „Kryształowa”, „Wolne od cła”, „Adriatyk, ocean gorący” „Nasz ostatni taniec”, „Bye, bye Jimi”, „Gwiazdy rock’n’rolla”, „Droga pani z telewizji”, „Dwa słowa, dwa światy”, „Ocalić serca”, „Spóźniona radość”, „Anka”, „Taniec pingwina na szkle”, „Nowy Tytan”, „Śmierć dyskotece”, „Patrz! Patrz”, „Deja’vu – to już było”, „Życzę Ci miłego dnia” czy ostatnio doceniony przez fanów „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”.
Zespół w latach ’80 współpracował głównie z zewnętrznymi tekściarzami:
Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier.
Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń.
W 2016 roku zespół LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”.
Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków.
W 2019 roku zespół LOMBARD na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocję na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.
W 2023 roku LOMBARD świętuje 40 rocznicę swoich urodzin niezwykłym projektem LOMBARD 40/40 łączącym różne sposoby wyrażenia artystycznego.
Do współpracy zaprosił Arkadiusza Dzielawskiego znanego na całym świecie malarza realizmu magicznego i fotografa specjalizującego się w czarno-białych portretach – Annę Pawelczak.
Niezwykłe jubileuszowe wydawnictwo zespołu – Artbook LOMBARD 40/40 – ukaże się w 2023 roku. #lombard4040

Źródło: Klub Progresja

>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.