sh

Bogata w artystyczne wydarzenia kariera muzyka była przepełniona pasją do muzyki i występami na żywo. Hillage brał udział w premierowym wykonaniu koncertowym „Tubular Bells” Mike Oldfielda, a jego płytę „Green” współprodukował perkusista Pink Floyd – Nick Mason.
Od lat 80. Steve Hillage pracuje również jako producent muzyczny. Współpracował między innymi z takimi wykonawcami i zespołami jak: Simple Minds, It Bites, Murray Head, Nash the Slash, Real Life, Cock Robin, The Charlatans, Tony Banks czy Robyn Hitchcock.

- Wiem jak bardzo polscy fani czekali na przyjazd The Steve Hillage Band. Sam jestem wielkim, oddanym fanem jego twórczości, więc nie mogę się już doczekać jego występu! Mam nadzieję, że ta edycja Summer Fog Festival będzie dla publiczności satysfakcjonująca.
Nie chcę jeszcze niczego przesądzać, ani teraz zbyt wiele zdradzać, lecz może okazać się, że to nie ostatnie tegoroczne ogłoszenie – mówi Kamil Kubica, pomysłodawca i organizator Summer Fog Festival.
The Steve Hillage Band pojawi się w Warszawie w doborowym składzie: Steve Hillage – gitara, śpiew; Miquette Giraudy – instr. klawiszowe, śpiew; Kavus Torabi – gitara, śpiew; Dave Sturt – bas, śpiew; Fabio Golfetti –gitary, śpiew; Cheb Nettles – perkusja, śpiew; Ian East – saksofon i flet.

Podczas koncertów, które Hillage rozpoczął w 2019 r. zespół koncentruje się na utworach z solowych albumów artysty: „Green”, „L”, „Fish Rising” oraz „Motivation Radio”. Będzie to pierwszy występ The Steve Hillage Band w Polsce.

The Steve Hillage Band w Polsce wystąpi jako gwiazda na warszawskim Summer Fog Festival, 12 września, sobota, Klub Progresja, Fort Wola 22.
Dotychczas poinformowano o występach Carla Palmera oraz zespołów Gong i Lino Shepherd. Karnety pojawią się w sprzedaży w maju – cena 249 zł.
Będzie je można nabyć za pośrednictwem: ebilet.pl, progresja.com i goout.pl. Organizator nie wyklucza, że do ogłoszonych czterech już zespołów dołączą następne.

Zdjęcie: mat. pras. Steve Hillage Band

Źródło: Kubica Production/Facebook Summer Fog Festival
>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.