soen

Dawne kino, w 1941 roku przekształciło się w Metronome Studio (korzystała z niego ABBA), zanim w 1983 roku stało się Atlantis Grammofon. Muzycy z zespołu współpracowali z ww. 8-osobową orkiestrą, aby odkryć świeżą energię takich klasycznych kompozycji jak „Antagonist”, „Monarch”, „Jinn” czy „Lucidity”, a także zarejestrować zupełnie nowy utwór „Trials” i oszałamiającą interpretację mrocznej medytacji Slipknota na temat odrzuconej miłości -„Snuff”.
Wydawnictwo jest idealnym podsumowaniem dziesięcioletniej, efektownej kariery tego reprezentanta szwedzkiej sceny spod znaku progresywnego metalu.
Warto dodać, że będzie to powrót po latach grupy do Inowrocławia. Kiedy pojawili się po raz pierwszy w 2012 roku, byli praktycznie nieznanym zespołem, który dopiero co wydał swoją debiutancką płytę.

Ten szwedzki zespół prog-metalowy założyli w 2004 r. perkusista Martin Lopez (eks-Opeth) i gitarzysta Kim Platbarzdis, lecz jego powstanie ogłoszono oficjalnie dopiero w 2010 r.
Od początku zachwycał brzmieniem, na które składała się bogata produkcja, melancholijny nastrój (nawet w najbardziej dynamicznych utworach) i duża melodyjność połączona z głębokimi, wyrafinowanymi tekstami.
W 2010 r. do składu dołączyli basista Steve DiGiorgio i wokalista Joel Ekelof, a ich pierwszy, zamieszczony w internecie utwór, "Fraccions", spotkał się z entuzjastyczną reakcją.
Debiutancki album grupy, "Cognitive", ukazał się w 2012 r. i został bardzo ciepło przyjęty, zapewniając grupie serię koncertów w całej Europie, od Niemiec i Skandynawii po Anglię i Estonię.
Po wielu zawirowaniach skład zespołu ostatecznie się ustalił i obecnie tworzą go:
Martin Lopez, Oleksii “Zlatoyar” Kobel, Joel Ekelöf, Lars Ahlund i Cody Ford.

W latach 2014-2021 nagrali 4 kolejne, świetnie przyjęte albumy - Tellurian (2014), Lykaia (2017), Lotus (2019) i Imperial (2021). Na jesień 2023 szykują kolejny - Memorial.

INO-ROCK FESTIVAL 2023 - ostateczny line-up:

SOEN with orchestra
DAVID CROSS BAND
COLLAGE
LONG DISTANCE CALLING
HERE ON EARTH

Festiwal odbędzie się 26 sierpnia 2023 r. w Teatrze Letnim w INOWROCŁAWIU. Start - godz. 16:30
Organizatorzy festiwalu: Rock-Serwis Piotr Kosiński i Kujawskie Centrum Kultury
Patronat: Prezydent Miasta Inowrocławia
Patronat radiowy: Radio Rockserwis FM

Bilety do nabycia na stronach:
www.rockserwis.pl (kolekcjonerskie)
www.ticketmaster.pl
www.eventim.pl

W Inowrocławiu: Sklep Forte i Kujawskie Centrum Kultury oraz kasa Teatru Letniego w dniu festiwalu od 15:00

ZAPRASZAMY!

Źródło: Rock Serwis

>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.