sbb

Historia jednak tej grupy rozpoczyna się w 1971 r., kiedy Józef Skrzek założył z kolegami Silesian Blues Band.
Dostrzegł ją Czesław Niemen i zaprosił do współpracy, ta trwała do 1973 r. Następnie grupą zainteresował się Franciszek Walicki i to on wymyślił rozwinięcie skrótu na: Szukaj, Burz, Buduj.
Pierwsze koncerty i pierwsze płyty okazały się niebywałym sukcesem. Zespół przekuł tę sytuację na jeszcze większy sukces i wraz z kolejnymi płytami występował w:
Czechosłowacji, Niemieckiej Republice Demokratycznej, Republice Federalnej Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Danii i na Węgrzech.

SBB rozpadło się w 1980 r. Następnie, kilka razy grupa powracała na scenę - w 1991, 1993 i 1998 roku.
W 2000 r. SBB powróciło na scenę rockową. Rozbudowane utwory zostały zastąpione krótszymi i można powiedzieć „ostrzejszymi”.
Koncerty jednak nadal stanowią niespodziankę – zespół w każdej chwili może sięgnąć po kawałki ze starszego repertuaru lub zagrać zagmatwaną, hipnotyzującą improwizację.

Dyskografia SBB jest niezwykle obfita. Szesnaście albumów, kilkadziesiąt płyt koncertowych, około dwudziestu składanek, kilka płyt z innymi wykonawcami i kilka materiałów wideo. To dużo – jak na jeden zespół, zarazem to mało – bo tak wybitnej muzyki zawsze jest za mało.

- SBB to jeden z najważniejszych i najlepszych zespołów w historii polskiego rocka. Bardzo chciałem, by muzycy zgodzili się zagrać w tym roku na Summer Fog. W końcu przyszła pozytywna odpowiedź!
Nie ukrywam, że jako organizator bardzo się ucieszyłem, a jako wielki fan SBB ucieszyłem się podwójnie! Summer Fog Festival ’23 to silny skład światowy, a dzięki SBB polska reprezentacja nie ma się czego wstydzić – mówi Kamil Kubica, pomysłodawca i organizator SFF ’23.

SBB podczas Summer Fog Festival 2023 wystąpi w składzie:
Józef Skrzek – śpiew, gitara basowa, moog, instrumenty klawiszowe, kontrabas, instrumenty perkusyjne;
Apostolis „Lakis” Anthimos – gitara, buzuki, perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, instrumenty klawiszowe oraz
Jerzy „Keta” Piotrowski – perkusja, instrumenty perkusyjne.

SBB zagra w Polsce podczas Summer Fog Festival ’23 o godzinie 20:10. Karnety są dostępne na EventimPolska.

Źródło: Kubica Production

>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.