prf

6. Edycję ProgRockFest otworzy The Broken Bridges.
To zespół, który swoją twórczością nawiązuje do klasyków rocka progresywnego, ale w sposób oryginalny i nietuzinkowy. 4 listopada 2019 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo „Endless Road”, sygnowane znanym wydawnictewm Lynx Music. Muzyka The Broken Bridges to niekończąca się podróż w świat wielu muzycznych doznań, czego będzie można doświadczyć na żywo w Legionowie.

Kolejnym wykonawcą w dniu 11 września będzie Łódzki Let See Thin.
Zespół powstał w 2018 roku, i jak piszą sami o sobie - grają muzykę z pogranicza rocka progresywnego, a rt rocka i crossover prog.
Zadebiutowali 16 lutego 2019 roku na scenie Łódzkiego Domu Kultury podczas „Prog On Days”. 20 grudnia 2020 roku ukazało się ich pierwsze wydawnictwo pod nazwą „2 Years 2 Late”

Starless to grupa utalentowanych muzyków, która w tym roku debiutowała wydawnictwem „Missing You”.
Każdy z innego świata, ale ze wspólną pasją. Dość oryginalny zestaw instrumentów gwarantował będzie wspaniałe doznania muzyczne. Jak sami piszą o sobie: „Chcemy zatrzymać Was na chwilę i pokazać świat w kolorach muzyki.
Na płycie każdy słyszy coś innego i sami jesteśmy ciekawi, z czym kojarzy się Wam nasza muzyka.” Będzie można się o tym przekonać we wrześniu w Legionowie. Starless wystąpi jako trzeci wykonawca PRF.

Gwiazdą i ostatnim wykonawcą ProgRockFest 2021 będzie Wojciech Ciuraj.
Znany większości z Was z dokonań zespołu Walfad, gdzie jest liderem i wokalistą. Jako solowy artysta zadebiutował w 2017 roku albumem „Ballady bez romansów” inspirowanym twórczością Adama Mickiewicza.
W tym roku ukazała się trzecia część Tryptyku Śląskiego (Iskry w Pipiele - 2019 r., Dwa Żywioły - 2020 r., Kwiaty na Hałdzie - 2021 r.). Jego charakterystyczny wokal i poetyckie teksty oraz własny styl kompozytorski czynią go jednym z najciekawszych polskich artystów z kręgu rocka progresywnego.

To wszystko będzie można zobaczyć w Legionowie już 11 września 2021 r. podczas 6. Edycji Festiwalu Rocka Progresywnego ProgRockFest 2021.
Całość wydarzenia będzie również transmitowana w internecie. Transmisja będzie bezpłatna i dostępna dla wszystkich. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie już niebawem będą dostępne na stronie internetowej festiwalu. O szczegółach dotyczących bezpłatnych wejściówek i transmisji online będziemy Was wkrótce informować.

Całe wydarzenie będzie odbywać się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z przepisami i rozporządzeniami wynikajacymi z sytuacji epidemicznej w Polsce.

Tegoroczna edycja PRF to w większości debiuty - młodzi wykonawcy, którzy są na początku swojej drogi muzycznej w aktualnych składach i grupach. Festiwal daje szansę i możliwość pokazania szerszemu gronu ich twórczości.
Pokazania piękna muzyki poza głównym nurtem i komercją. To wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę ProgRockFest, który powstał z wielkiej miłości do muzyki. Wydarzenie jest z założenia imprezą niekomercyjną, gdzie najważniejsza jest muzyka, kultura i sztuka. Parafrazując słynne powiedzenie: Kultura, głupcze!

Źródło: ProgRockFest
>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.