progrock

W tegorocznej edycji weźmie udział 5 zespołów z Polski (Lizard, The Ryszard Kramarski Projekct, Metus, Proage, Yesternight) oraz 1 z Wielkiej Brytanii (Galahad).
Wydarzenie jest organizowane po raz czwarty (1. edycja – 2015, 2. edycja – 2016, 3. Edycja - 2017) przez LegionowoLiveArt, MOK Legionowo i Stowarzyszenie InQbator. Festiwal, wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta, powiatu i regionu.
ProgRockFest od pierwszej edycji w 2015 roku budzi zainteresowanie ludzi z całej Polski i nie tylko. Świadczą o tym komentarze i opinie, które ukazują się na portalach społecznościowych jak i fakt, że publiczność na festiwalu to nie tylko mieszkańcy miasta i powiatu ale także regionu i Polski. Stał się stałym punktem na mapie kulturalnej.
ProgRockFest cieszy się również uznaniem wśród wykonawców. Przez cały rok organizatorzy dostają oferty od zespołów z całego kraju chcących zagrać na legionowskim festiwalu. Na dowód tego, że impreza jest również o zasięgu międzynarodowym może świadczyć fakt, że wśród potencjalnych wykonawców, którzy chcą wystąpić są zespoły m.in. z Litwy, Niemiec, Szwecji czy Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie posiada profesjonalną stronę internetową: http://www.progrockfest.pl
Festiwal co roku odbywa się w sali widowiskowej legionowskiego ratusza, która mieści się w Legionowie przy ulicy Piłsudskiego 41. Jest to sala zarządzana przez Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. Dostępnych jest 260 miejsc.
Obiekt jest usytuowany w centrum stolicy powiatu i jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi gminami jak i stolicą Polski. Sieć połączeń komunikacji publicznej jak i dobre połączenia drogowe z dużą ilością miejsc parkingowych oraz usytuowanie sali daje możliwość bezproblemowego dotarcia na festiwal.
Obiekt, w którym odbywa się ProgRockFest jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Festiwal jest wydarzeniem biletowanym, bez ograniczeń wiekowych. Wydarzenie jest również spotkaniem ludzi, wymianą doświadczeń a także możliwością zakupu płyt z muzyką festiwalową jak i innych wykonawców rocka progresywnego.
To wszystko jest imprezą towarzyszącą pod nazwą ProgRockMarket czyli kiermasz, na którym oprócz stoisk wydawców i dystrybutorów muzyki będzie można zapoznać się z ofertą sponsorów i partnerów wydarzenia.

Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem towarzyszącym jest ProgRockGallery czyli wystawa prac lokalnych artystów, którzy poprzez festiwal będą promowani na arenie ogólnopolskiej i europejskiej. Tym razem festiwalowi będzie towarzyszyć wernisaż wystawy prac mieszkanki legionowa Doroty Trojańczyk. Absolwentka Szkoły Sztuk Plastycznych i Rzemiosła Artystycznego w Warszawie.
Dyplom zrobiła z ilustracji Mistrza i Małgorzaty Bułhakowa. Na wystawie prezentowane będą jej grafiki, jest również autorką tegorocznego plakatu. Wernisaż odbędzie się w Galerii Ratusz zlokalizowanej w atrium budynku, w którym będzie odbywał się festiwal. Prace będzie można obejrzeć w Galerii Ratusz oraz budynku Centrum Komunikacyjnego w Legionowie (przy ul. Kościuszki 8A) w współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Legionowie (Poczytalnia).

Centrum Komunikacyjne jest to miejsce gdzie codziennie przewija się tysiące mieszkańców powiatu legionowskiego. ProgRockWeek to cześć działań festiwalowych mający na celu wyjście wydarzenia w przestrzeń miasta i powiatu. W wybranych punktach gastronomicznych, handlowych czy usługowych będą oferowane specjalne promocje powiązane z charakterem festiwalu. W miejscach biorących udział w akcji będą zamieszczone plakaty promujące wydarzenie oraz na stronie internetowej będzie specjalna podstrona z wykazem miejsc biorących udział w akcji i ich ofertą.
ProgRockWeek będzie trwał od 9 do 18 marca 2018 r.

Źródło: Legionowo Live Art
>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.