mason

Kubica Management z dumą prezentuje zestaw wykonawców, którzy wystąpią podczas festiwalu dedykowanemu ambitnemu rockowemu graniu.
Stawkę bezwzględnie otwiera założyciel i perkusista Pink Floyd. Po ostatnim koncercie w Polsce (Łódź, klub Wytwórnia, 2022 r.), powiedział:
„przyjęcie było tak niesamowite, że po prostu nie wyobrażam sobie, byśmy nie zagrali w Polsce ponownie!”.

Nick Mason pojawi się na Summer Fog Festival ’23, a napisać o nim „legendarny” bądź „kultowy” to mało. Nick to perkusista Pink Floyd i zarazem jedyny członek grupy, który zagrał na wszystkich jej płytach oraz koncertach.
Mason z pierwszorzędnym towarzystwem muzyków–przyjaciół na swoich koncertach wskrzesza pierwszy, najbardziej psychodeliczny okres Pink Floyd.

Trasa, w jaką wyrusza Mason z zespołem to kontynuacja „Echoes Tour”. Jest to nawiązanie do jednego z najsłynniejszych utworów Pink Floyd – „Echoes”.
Kompozycja jest uznawana za jedno z największych dokonań zespołu. Ukazała się na płycie „Meddle” z 1971 r., trwa ponad 20 minut i zajmuje całą stronę B płyty analogowej. Utwór od początku swego istnienia wymykał się prostym interpretacjom, a pierwotny tytuł brzmiał:
„Return To The Son Of Nothing”.

Nick’a Masona na scenie wspierają sprawdzeni muzycy, którzy nie muszą się wstydzić swych solowych dokonań. W Katowicach obok lidera na scenie pojawią się:
Gary Kemp (gitara i śpiew, Spandau Ballet), Lee Harris (gitara, Blockheads), Guy Pratt (Official)(bas, Pink Floyd) oraz Dom Beken (keyboards).

Poprzedni, polski koncert Nicka Masona odbył się w 2022 r. w Łodzi w wypełnionej po brzegi Wytwórni. Występ określono jako wybitny, znakomity i hipnotyzujący.
W katowickim Spodku możemy spodziewać się koncertu na najwyższym światowym poziomie. Jednocześnie – Mason zapewne specjalnie dla polskich fanów zmodyfikuje set listę.

Nick Mason to prawdziwa legenda rockowej muzyki psychodelicznej oraz progresywnej. W 1965 r. był jednym z założycieli Pink Floyd.
Grupa nagrała piętnaście albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie blisko 300 mln egz. Pink Floyd do dziś pozostaje inspiracją dla wielu młodych zespołów, a systematycznie wznawiane płyty grupy cieszą się niesłabnącym powodzeniem.
Mason, oprócz trasy koncertowej w 2019 r., nie występował od roku 2005. Wtedy wraz z Pink Floyd wystąpił na słynnym koncercie charytatywnym „Live 8”. Hobby artysty to wyścigi samochodowe i stare, unikatowe auta.

Nick Mason & Saucerful Of Secret wyjdzie na scenę o 21:00.
Karnety są dostępne na EventimPolska.

Źródło: Kubica Production

>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.