summer

GONG

Grupa powstała w 1968 r. i jak większość grup z tamtych lat, tak i jej członkowie postanowili tworzyć muzykę, której nikt nie będzie w stanie zaszufladkować.
Przypisuje się więc zespołowi style: psychodelii, kosmicznego rocka, jazzu, awangardy, krautrocka, rocka elektronicznego, rocka eksperymentalnego, rocka progresywnego i surrealistycznych krajobrazów dźwiękowych. Zarazem, Gong jest uznawany za jedną z grup, protoplastów punk rocka.

Gong w zamyśle założycieli miał być niczym zawsze zmieniająca się istota, która wiecznie przenosi się na nieznane - podświadome - terytoria. Zespół wydał kilkadziesiąt płyt studyjnych i koncertowych, do pełnej dyskografii zaliczyć jednak trzeba również płyty wydane przez projekty poboczne, powiązane z grupą. Były to: Planet Gong, Mother Gong, Pierre Moerlen’s Gong, Gongzilla, NY Gong i Gongmaison.

Burzliwe dzieje formacji, to nie tylko ciągłe zmiany muzycznych stylów, ale również przetasowania personalne. Poprzez lata istnienia zespołu przez szeregi grupy przewinęło się blisko pięćdziesięciu muzyków praktycznie z każdego kontynentu. Taki zestaw różnorodnych osobowości musiał przynieść niepowtarzalne kompozycje i koncerty, z których każdy był zupełnie odmienny od poprzednich.

Na Summer Fog Festival 2020 Gong przyjedzie w składzie:
Kavus Torabi – gitara, wokal; Dave Sturt – gitara basowa, wokal; Fabio Golfetti – gitary, wokal; Cheb Nettles – perkusja, wokal; Ian East – saksofon, flet.

Ten właśnie skład towarzyszył jednemu z najważniejszych muzyków Gong - Daevidowi Allenowi. Zmarły w 2015 r. australijski kompozytor, gitarzysta i poeta był założycielem grupy. Nagrywał oraz koncertował pod wieloma pseudonimami i wielu zespołach.
Z muzykami, którzy pojawią się na scenie Progresji występował jeszcze w 2014 r. promując album “I See You”. Jego życzeniem i wolą było, by artyści kontynuowali działalność Gong. Artysta pragnął, by tworzyli nową muzykę nasyconą duchem nieokiełznanej grupy. Muzycy dotrzymali słowa i w 2016 r. wydali album “Rejoice! I’m Dead!”, a następnie ruszyli w trasę koncertową.
W 2019 r. ukazała się płyta “Universe Also Collapses”, a zespół dzięki swym dynamicznym koncertom zyskał nowych fanów.

Gong wystąpi jako gwiazda na warszawskim Summer Fog Festival, 12 września, sobota. Klubie Progresja, Fort Wola 22.

CARL PALMER

Perkusista niekwestionowanej legendy prog rocka, grupy Emerson, Lake & Palmer wystąpi podczas 2. edycji Summer Fog Festival.
Carl Palmer pojawi się w warszawskiej Progresji 12 września 2020 r. Projekt, z jakim artysta przyjedzie do Polski to Carl Palmer’s Legacy ELP.

Palmer to brytyjski muzyk, kompozytor, a przede wszystkim innowacyjny perkusista. Był założycielem grup: The Crazy World of Arthur Brown, Atomic Rooster, Emerson, Lake and Palmer, Asia, współpracował z Mike’m Oldfieldem.

- Przyjedziemy do Polski z programem, którym rozpoczęliśmy trasę już w ubiegłym roku. Przyjęcie tych koncertów było wyjątkowe, dokładamy więc nowo opracowane utwory. Będą więc utwory Emerson, Lake & Palmer, ale zaaranżowane na nowo. Nawet ci, którzy byli na koncertach podczas poprzedniego tourne będą zaskoczeni niespodziankami, jakie przygotowaliśmy – obiecuje Carl Palmer.

„Rolling Stone” uznał artystę za jednego z dziesięciu najważniejszych perkusistów wszech czasów.
Otrzymał kilkadziesiąt innych nagród i wyróżnień od profesjonalnych magazynów muzycznych oraz światowych stowarzyszeń muzyków. Od początku kariery muzyka, sprzedano ponad 50 mln egz. płyt, na których grał. Jego styl gry jest niepowtarzalny. Charakteryzuje się dużą siłą, doskonałą precyzją, a przy tym niezwykłą szybkością i często nietypowym metrum.
Carl używał i używa nadzwyczaj dużego, rozbudowanego zestawu Waga instrumentu, z jakiego korzystał podczas tras Emerson, Lake & Palmer wynosiła ponad dwie tony.

Począwszy od roku 2001 perkusista jest liderem zespołu Carl Palmer Band, którego skład uzupełniają:
Paul Bielatowicz – gitara, wokal oraz Simon Fitzpatrick – bass. W 2020 r. trio obchodzi 50. rocznicę powstania Emerson, Lake & Palmer. Zapowiedź koncertu można obejrzeć tu:
https://www.youtube.com/watch?v=q80ipKWPPe8&feature=youtu.be

W 2021 r. będzie miał premierę film dokumentalny o Emerson, Lake & Palmer, zatytułowany „You Were Meant To Be Here”. Zespół nagrywając w 1973 r. płytę „Surgery Brain Salad” nie przypuszczał, iż wkrótce na ekranach kin pojawi się film science fiction oparty na muzyce i historii zawartych na tym albumie.
Carl Palmer i jego menedżerowie są współproducentami tego obrazu. Ponadto perkusista wydał podwójny album CD/DVD „Pictures At The Exhibition” będący zapisem koncertu, hołdu dla zmarłego przyjaciela – Keitha Emersona.

Druga edycja Summer Fog Festival zagości w klubie Progresja (Fort Wola 22, Warszawa) 12 września 2020 r.
Bilety pojawią się w sprzedaży w pierwszych dniach maja. Organizator zapewnia, że do tego momentu ogłosi już pełny line-up festiwalu. Zespoły będą ogłaszane w tygodniowych odstępach. Wraz z ogłoszeniem ostatniego, do sprzedaży zostaną wprowadzone karnety.

Źródło: Kubica Production/Facebook
>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.