Fish

Inowrocław: Teatr Letni 29.08.2015.

Kiedy do Polski przyjeżdża Fish, zawsze jest to wydarzenie. Nie inaczej było teraz, na inowrocławskim festiwalu. Kilka dni przed festiwalem pojawiały się plotki o rzekomych problemach zdrowotnych. Pan Ryba nie zawiódł swoich fanów i pojawił się w dobrym humorze na deskach Teatru Letniego.

Nie byłoby w tym występie nic nadzwyczajnego gdyby nie jeden fakt: 30-lecie wydania opus magnum Marillion "Misplaced Childhood". Fish na obecnej trasie skupił sie głównie na tym albumie. Ale rozpoczął występ od 4 solowych utworów jakby przypominając o swoich świetnych dokonaniach. Potem krótki wstęp, w którym Fish zapewniał, że przez następne kilkadziesiąt minut będziemy zadowoleni.

Zabrzmiały takty "Pseudo Silk Kimono" i przez następne 40 minut publiczność na głos lub w sobie śpiewała i nuciła każdy fragment płyty. Wspaniałe przeżycie!

I nawet fakt, że forma artysty już nie ta, to każdy powtarzał, właściwy głos na właściwym miejscu. Z całym szacunkiem dla Steve'a Hogarth'a. To był naprawdę Marillionowy wieczór i z niecierpliwością czekam na jesienne koncerty Fisha w Polsce.

Sezon festiwalowy udanie zakończony.

Zapraszam do galerii!

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie zdjęcia autorstwa Roberta Świderskiego. Proszę o nie rozpowszechnianie, przywłaszczanie oraz nie wykorzystywanie zdjęć dla własnych korzyści. Strona wykonana przez Milenę Liżewską

tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.