edyta

Edyta Bartosiewicz rozpoczynała swoją artystyczną działalność pod koniec lat 80-tych z zespołem Holloee Poloy.
Muzycy nie ograniczali się do jednego gatunku, inspirowali się funkiem, rockiem, jazzem i awangardą. W 1990 roku grupa wydała swój jedyny album pt. 'The Big Beat', zagrała kilka koncertów i rozpadła się.
Bartosiewicz postawiła na własne kompozycje i już w 1992 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta - 'Love', wyprodukowana przez Rafała Paczkowskiego.

Materiał był w języku angielskim, spodobał się w Londynie i dzięki niemu artystka podpisała kontrakt publishingowy z Chrysalis. Przez kilka miesięcy jeździła na Wyspy, spotykała się z różnymi producentami, dokonywała nagrań demo i szukała kontraktu wydawniczego.
Zdecydowanie jednak lepszy obrót dla Bartosiewicz sprawy przyjęły w kraju, gdzie właściwie rok po roku od 1994 w ramach kontraktu z firmą Izabelin, następnie Polygram, ukazywały się jej płyty: 'Sen', 'Szok&show', Dziecko', 'Wodospady', z których każda pokrywała się platyną, ostatnia złotem. Łącznie sprzedaż płyt artystki przekroczył milion egzemplarzy, zaś single takie, jak: 'Sen', 'Tatuaż', 'Szał', 'Zegar', 'Ostatni', 'Jenny', 'Skłamałam', czy 'Miłość jak ogień' stały się wielkimi przebojami.
Za krążki 'Sen', 'Szok&show' i 'Dziecko' Bartosiewicz została nagrodzona Fryderykami.
W 1999 roku artystka pożegnała się z wytwórnią (wtedy już Universal) albumem 'Dziś są moje urodziny', swoistym 'thebestoff', na którym znalazły się 2 nowe utwory: 'XXI wiek' oraz 'Mistrz'.
Od tamtej pory zaczęła nagrywać w ramach własnej firmy Eba Records. Tu powstały takie nagrania, jak: 'Opowieść', 'Niewinność', płyty; 'Renovatio' (2013), sprzedane w platynowym nakładzie (nominacja do Fryderyka) oraz 'Ten Moment' (2020), za który Bartosiewicz została nagrodzona Fryderykiem.
Materiał ten powstał we współpracy ze znanym tandemem producenckim Bodkiem Pezdą i Sławkiem Leniartem, przedstawicielami nurtu industrialnego. Bartosiewicz nagrała już kiedyś z nimi (wtedy Agressiva 69) kawałek do filmu Trelińskiego 'Egoiści' pod tym samym tytułem i była bardzo zadowolona z efektu współpracy.
W swojej karierze zdarzało jej się zresztą często nagrywać z innymi artystami i zawsze były to udane kooperacje, zaczynając od Róż Europy ('Jedwab'), przez 'Moją i Twoją Nadzieję' z Hey, 'Seek&Destroy' z Acid Drinkers, 'Cztery pokoje' z Kazikiem po 'Trudno tak' z Krzysztofem Krawczykiem.

W lipcu 2021 roku Bartosiewicz zagrała z nowym zespołem bardzo dobrze przyjęty koncert na festiwalu w Jarocinie. Jak mówi sama artystka, płytą 'Ten Moment' rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swoim życiu artystycznym.

Support: Kwiaty

Zespół Kwiaty tworzy 5 osób mających wspólne założenia: upodobanie w harmoniach, tradycyjne wykorzystanie instrumentów, określone brzmienie, trochę z bigbitowych lat 60., a trochę z przełomu lat 80. i 90., gdy brytyjskie i polskie zespoły wygrywały ładne melodie na gitarach przepuszczonych przez arsenał efektów.
Kwiaty myślą po polsku, mówią po polsku i śpiewanie po polsku jest dla nich najbardziej naturalne.
Skład: M. Domachowska - wokal, K. Krzemieniewski - gitara, P. Przyborowski - gitara, instrumenty klawiszowe, W. Chroboczyński - bas, J. Frąś - perkusja.

Źródło: Klub Stodoła




>>POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ<<
                                                   

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny
tekst alternatywny


tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny       tekst alternatywny      
.